Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műkörömépítés saját kezűleg fórum

Műkörömépítés saját kezűleg (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2392. shenzee
2012. máj. 7. 19:42
Mi 7végén versenyen voltunk, elég fárasztó volt, reggel 8-tól este fél 7ig.
2391. Lencsy (válaszként erre: 2390. - Shenzee)
2012. máj. 4. 07:48
Én hetente alkotok :) Hogy szép e ? Hát nekem tetszik :)
2390. shenzee
2012. máj. 3. 21:46

Na lányok, senki nem alkotott semmi szépet? Bevallom én most nem:(

Szép estét mindenkinek!

2389. shenzee
2012. máj. 2. 15:31
igen, az is arra készült, tényleg sok volt a hossza, már nekem:) na jelentem, elindult a blog:)dolog, aki kéri a címet, dobjon rám egy privit:)
2388. Lencsy (válaszként erre: 2387. - Shenzee)
2012. máj. 1. 16:34
Amit 29.-én tettél fel az a virágos gyönyörű , gondolom az is fotózásra készült nem mindennapi viseletre :)
2387. shenzee
2012. máj. 1. 14:38
hát tegnap épp fotózáshoz készítettünk körmöket, és a másfél sablon, nekem is szürreális volt magamon:) alig vártam, hogy lereszeljem:)
2386. ivi79 (válaszként erre: 2385. - Lencsy)
2012. máj. 1. 14:22
igen a versenykörmök szépek,némelyik szinte festmény, de láttam már sok csajt a tömött buszon közel akkora karmokkal(telefonját szorongatva) és szürreális látvány volt... szóval van ez a réteg és van az átlagember akiknél egyre inkább eltünni látom a körmöket, vagy max oylat használnak ami a funkcióra megy rá mint a géllakk v francia
2385. Lencsy (válaszként erre: 2383. - Ivi79)
2012. máj. 1. 14:06
Én sem szeretem magamon a túl díszített körmöt ! Legyen szolid de mutatós ... A neten meg meg nézegetem a versenyre készült vagy egyéb díszes körmöket és van köztük nagyon szép attól függetlenül, hogy csicsás ..de rajtam nem kéne :)
2384. shenzee
2012. máj. 1. 13:38

én sem szeretem az agyon díszített körmöket, de ha a vendég azt kéri, hát nincs mit tenni. bár sokx megjegyzik, hogy látszik rajtam, hogy na ez most nem tetszik:D én az akvarell virágokért, mintákért vagyok oda, meg a különleges formákért. Igaz ami igaz ezt sem nagyon kéri a vendég, de tanulni mindig kell.

Igen a belecsiszolás sajnos egy alap probléma, vagy a kezdő körmösök, vagy a képzetlenek fő hibája. Sok gyakorlással ezen is át lehet lépni, már ha valaki akar...

2383. ivi79 (válaszként erre: 2377. - Lencsy)
2012. máj. 1. 11:58

gombám szerencsére nem volt, de amikor már nem először csiszolt bele a körmömbe(miközben drámázott a magánéletén), akkor úgyvoltam, h inkább csinálom magam, mert én érzem mi jó vagy sem.mongyuk az is rátett h készült ki külföldre.. tudom mehettem volna máshova is, de igazából ez esett útba, nem volt oylan erős a késztetésem a műkörömre h bárhova elmenjek érte bármennyit kifizetve. egyedül ami miatt jó h van, mert 1hétig is fentmarad a lakk. imádok lakkozni, van ezerféle, minden ruhához passzoló, de a saját körmeim folyton letörtek, csurig kellett vágni, igy meg ujjvégemig ér, kis formás és jó kemény..aztán elkezdtem nyárra megcsinálni lábkörmeimet is és 1hónap után néz ki úgy a lakk, mint alapesetben 1hét után..zselélakk nem megoldás mert van h 1nap után szint váltok..


én nem szeretem a diszitéseket, a franciát, a hegyest és főleg vidéki falvakban, de nagyon eröltetettnek is találom mikor egy amúgy tökre igénytelen lenőtthajú nőnek villognak a körmei. ez ott státuszszimbólum vagy mi. és azok a diszitések nagyon durván izléstelenek..


eleve nem vagyok a szépségipar bevételi forrása, mert se fodrászhoz, se kozmetikushoz nem járok, de ha találkozom szakmabeli ismerőseimmel, mindig kiadaknak h tök oylan a bőröm, hajam, körmöm, mint aki most jött ki a szalonból..ennél több nekem nem is kell..

2382. shenzee (válaszként erre: 2381. - Bionet58)
2012. máj. 1. 11:25
tökéletesen egyet értek.
2381. bionet58
2012. máj. 1. 11:22
Akarattal, kitartással, szorgalommal mindent meg lehet tanulni. Tény, hogy nagyon sok vizsgázott műkörmös, és egyéb szakember is, attól, hogy egy vizsgája megvan elszáll magától, és nem hajlandó képezni magát. Pedig ez egyfajta művészet, ami folyamatos továbbképzést, önképzést igényel.
2380. 988c5dc163 (válaszként erre: 2375. - Shenzee)
2012. ápr. 30. 23:09
Köszi a válaszod.
2379. Lencsy (válaszként erre: 2378. - Shenzee)
2012. ápr. 30. 18:43
Nézegetem néha a ( nem írom ki ) oldalt , ahol leginkább mintákat próbálok lelesni . Én nem vagyok szakmabeli , de nagyon sokszor elborzadok egy-egy iskolát végzett körmös munkáján ! Az amatőr szemeimet bántja .. Én úgy gondolom ,hogy ehhez a szakmához vagy csak simán az elsajátításához is kell jó nagy adag kézügyesség , rátermettség ..és attól, hogy befizeti a több tíz vagy száz ezer forintot még nem biztos hogy kézügyessége lesz .
2378. shenzee (válaszként erre: 2377. - Lencsy)
2012. ápr. 30. 18:16
Hát tudod a minap jött egy lány hozzám, egy olyan körmöstől, aki 10 éve a szakmában van. Mit ne mondjak.... a 7 éves gyerekem szebbet csinál, és ez csak az esztétikai része volt, a technikai is ezt a mércét ütötte, és 10 éve dolgozik!!!! Na ettől hígul a szakma!
2377. Lencsy (válaszként erre: 2372. - Ivi79)
2012. ápr. 30. 17:38
Egyet értek azzal amit írsz ! Én is pontosan azért vágtam bele , mert éreztem magamban annyit, hogy megtudom csinálni a saját körmeimet + nem kell időpontra várni lenőtt körömmel és azt hiszem tudnám még sorolni az érveimet ! A munkáimat megmutattam már jópár igazi körmösnek és nem jött még rossz vélemény . Kezdetben a nagyok próbálták több fórumon is letörni az elszántságom, de nem sikerült ! Továbbra is azt gondolom, hogy senkinek nem okozunk azzal kárt ha magunknak csináljuk ..és ha odafigyelünk a dolgokra akkor a sérüléstől, gombától sem kell tartani ! Csendesen had jegyezzem meg , hogy míg igazi tanult körmöshöz jártam két alkalommal volt már a gombától zöldes körmöm ..míg mióta magamnak csinálom ilyen nem fordult elő !
2376. shenzee (válaszként erre: 2372. - Ivi79)
2012. ápr. 30. 17:12

valamilyen szinten értem a sértett megjegyzést, hisz mi éveket tanulunk, meg vizsgázunk, bla bla bla, ti meg csak ellesitek. Nekem is volt már olyan vendégem aki akkora körömgombával jött egy ilyen otthon körmözöm lánytól, hogy majdnem visszamorgott rám. De ha már úgy alakul hogy valaki otthon magának csinálja, akkor tegye azt úgy hogy szakszerű, és probléma mentes legyen. Amúgy ellenérv:

az uccsó tanfolyamomra jelentkezett egy lány, aki mindent magától tanult és most a papírt is szerette volna mellé. Keveset kellett neki segíteni korrigálni, és lám, VERSENYRE megy 6.án. Szóval van bőven ellenérv is.

2375. shenzee (válaszként erre: 2371. - 988c5dc163)
2012. ápr. 30. 17:08
A hosszanti barázda, a legáltalánosabb esetben valamilyen külső fizikai, illetve kémiai hatásra alakul ki. Pl sokat éri víz a kezed, vagy skat nyúlsz vegyszerekbe. Persze utalhat vitamin hiányra is. Azt tudod megnézni, hogy mikor jelentkezett, és azóta történt e valamilyen változás a környezetedben. Polírozni, vagy reszelni nem szabad, ezek a barázdák sajnos nem csak a felső körömlemezben vannak, illetve láthatóak, hanem a körömágyi részig lehúzodnak. A polírozás ráadásul reszelésnek számít, akár milyen finom reszelő is de sajna az, így max elvékonyítani tudod, de eltüntetni azt nem. javaslom kenj rá barázda kitöltő lakkot, és arra körömlakk, esetleg még a műköröm körömágyhosszabbítással, vagy lakkzselé. Ha rájössz az okra hogy miért ilyen, akkor már csak 3 hó, és ismét sima lesz:)
2374. shenzee (válaszként erre: 2370. - Hello Titti)
2012. ápr. 30. 17:03
Ha a kérdés nekem szól, akkor kéz és lábápoló, műkörömépítő, plusz diplomás szakoktató.
2373. Lencsy (válaszként erre: 2362. - Shenzee)
2012. ápr. 30. 11:08
Én díjazom az ötletedet és a magam nevében meg is köszönném ! Én is itthon csinálom magamnak már jó ideje . Nem érzem, hogy tőlünk higulna a szakma hisz nem vagyunk konkurencia és nem ártunk ezzel senkinek .
2372. ivi79 (válaszként erre: 2368. - Shenzee)
2012. ápr. 29. 21:04

én örültem volna az oldalnak, bár találni igy is a neten hibaelháritós leirásokat ha nagyon keres az ember:) nekem a körmös lesése és a kis leirások elég voltak ahhoz h a képzett ismerősömnél szebb zselét csináljak magamnak.. mongyuk én csinálom 5éve ő meg 1 és nem szeretem a csicsákat, amit esetleg macerás volna..


a szakma már rég felhigult sztem, elég megnézni h hányan vannak a mai napig oktatásokon.. nincs ennyi mükörmös nő az országban, akik eltartanák őket, meg sztem már nem is annyira divat, ha a kezeket nézem az utcán(bár lehet rosszul gondolom).

nagyrészük sztem megcsinálja az alap oktatást,mert az olcsó, aztán nem képzik tovább magukat, vagy ha vmit nem értenek, nem merik megkérdezni az oktatójukat, mert nem túl kedves..

aki magának csinálja, az sztem inkább belefáradt az egész procedúrába..nemkell alkalmazkodni a körmös nyitvatartásához, nem kell várni 1hetet letört körömmel, párszor fájdalmasan megreszelgették..

ami pozitiv, h szakboltokban bármit kérdeztem segitőkészek voltak, sosem hajtottak el h csináltasd meg szakemberrel...

2012. ápr. 29. 20:54
Sziasztok, hosszanti csikos a körmöm mit tudnák csinálni, hogy sima legyen a felülete . Persze ez mellett még ráadásul nagyon vékony, hajul mint a papír.Előre is kösz a segitséget.
2370. Hello Titti (válaszként erre: 2366. - Shenzee)
2012. ápr. 29. 19:48
ez a szakmád?
2369. shenzee
2012. ápr. 29. 19:46

A témát lezártam.


Más:


szívesen segítek ha van kérdés.

2368. shenzee (válaszként erre: 2367. - 57aa4ea1e8)
2012. ápr. 29. 19:44
szerintem te pont félre értessz. Szerinted hányan csinálják otthon a kezüket???? Miért ne csinálhatnák legalább szakszerűen. A szakma nem ettől hígul fel, hanem attól, hogy a konkurenciától félő körmösök, például elsunnyognak az oktatások alatt jó pár szakmai fogást, technikát, vagy meg sem tanítják. nem hiszem, hogy jómagam, vagy akivel együtt dolgozok, valaha is a szakma felhígulásáért dolgozott volna. Különben nem tudom miért vagy a topikban, hiszen akkor itt mindenki higít nem? Ez kicsit pikírt megjegyzés, és gyanítom rosszindulat áll mögötte. szerintem szólj mindenkinek akiknél step by step van, van a youtube-on is reklamálj, hiszen elősegítik mindezt.
2367. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2366. - Shenzee)
2012. ápr. 25. 20:05
Hát ha szerinted ilyen jó ötlet a szakma felhígulását elősegíteni, csináld.
2366. shenzee
2012. ápr. 25. 19:32
ott főleg a szakma van jelen. és én nem rájuk gondoltam. mindegy remélem legalább segíteni tudunk a csapattal többeknek.
2365. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2364. - Shenzee)
2012. ápr. 25. 11:28
Hát azért itt nincsenek olyan nagyon sokan :) De ha neked belefér az idődbe, csináld, biztos hasznos lesz.
2364. shenzee
2012. ápr. 25. 11:14
sztem, akkor itt nem lennének:D ha minden igényt kielégít. de ez is egy vélemény
2363. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2362. - Shenzee)
2012. ápr. 25. 10:54
Sztem a nélsz pont erre lett kitalálva. :)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook