Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mostanában végeztél Boltvezetői suliban?! Tapasztalatokra, segítségre lenne szükségem. fórum

Mostanában végeztél Boltvezetői suliban?! Tapasztalatokra, segítségre lenne szükségem. (beszélgetős fórum)


19. Cilumiluci (válaszként erre: 18. - Csibike77)
2012. okt. 9. 07:27
Mikor én végeztem statisztika volt a neve,nem vészes.Sok sikert!
2012. okt. 9. 07:13
Köszönöm a hozzászólásokat.Kereskedelmi ,pénztárosi végzettségem van,úgy tudom így el lehet kezdeni.Gyorsan körbenézek mèg pár helyen hogy hol a kedvezőbb.Szakmai számítás (lehet hogy most nem így hívják)volt a tananyagaitok között mert ettől tartok a legjobban?!
17. beatav
2012. okt. 8. 20:09

Én munkaügyi Kp.-on keresztül végeztem, 2005-ben.

Kereskedő vállalkozó OKJ-s.6 hónap alatt, heti 4 nap nappali oktatás,péntekenként gyakorlat.

Nem kellett eladói végzetség (nekem vendéglátói van) de a vendéglátóira építve nem sok újat tanultam!Így könnyű volt.Magában sem hinném,hogy nehéz lenne.

16. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - Csibike77)
2012. okt. 8. 16:59
Az az érzésem, hogy lényegesen több boltvezető van a világban mint bolt.
2012. okt. 8. 13:42
Az árban minden benne volt:)Ja aki részletre fizette annak tán többe is került kicsivel,azt hiszem:)
2012. okt. 8. 13:41
+s
2012. okt. 8. 13:40
érettségi bocsi
12. Cilumiluci (válaszként erre: 10. - C3f39fd03b)
2012. okt. 8. 13:40

Akkor már változott.Én csak boltvezetőit végeztem,ez eladói már megvolt alapból.Meg érettsági is,akkoriban 8 általánossal nem lehetett ezt végezni.Eladóit azt nyilván igen,azt nem tudom.

Nekem nem sok új volt benne,csak felfrisítettem a dolgokat:)

5 hónap volt,de volt benne nyári szünet 2 hét talán,és 95 vagy 100 ezer volt,már nem emlékszem.Kedden,csütörtökön jártam 17-21-ig:)

11. c3f39fd03b (válaszként erre: 10. - C3f39fd03b)
2012. okt. 8. 13:36
*volti eladó=bolti eladó :-)
10. c3f39fd03b (válaszként erre: 9. - Cilumiluci)
2012. okt. 8. 13:34

Igen,de az szerintem jóval tovább is tartott.A mostaniak elég gyorsak,és az anyaga java részt ráépül az eladóira,tehát nem az van,hogy most aztán teljesen új,vadidegen dolgokat kell megtanulni két hónap alatt,nagy részét már tudja az ember,ha előtte eladóit végzett.

A mostani követelményrendszer szerint ha jól emlékszem ált.iskola 8 osztály vagy befejezett 10. évfolyam+szakmai előképzettség,meg egészségügyi alkalmasság a feltétele a jelentkezésnél.Ahol én anno dolgoztam,heti egyszer volt oktatás,szombat délelőttönként (igaz,akkor reggel kilenctől délután 1-ig).Náluk a volti eladó+kereskedő-boltvezető képzés 118.ezer forint együtt,ebben benne van a jegyzet ára,a képzés,a vizsga.Boltvezetői csak magában 70 ezer forint (ebben minden benne van),és 4 hónap a tervezett képzési idő (ha hamarabb megvan,akkor nyilván rövidebb).

2012. okt. 8. 10:44
Hmm...mikor én végeztem még jóval többe került..
2012. okt. 8. 10:43
Pont itt van egy reklámja,kereskedő-boltvzető tanfolyam:)2 hónapot ír.
7. Cilumiluci (válaszként erre: 6. - C3f39fd03b)
2012. okt. 8. 10:41
Egyetértek.Mikor én végeztem érettségi vagy ker,végzettség volt a feltétel.És 100 ezerbe került akkor,ha jól emlékszem.Erről a csökkentésről nem tudtam,sajnálom:(Én heti 2x jártam esténként meló után és 5 hónap alatt volt meg kb.
2012. okt. 8. 10:38

Én csak az OKJ-s képzésről tudok nyilatkozni:ne félj tőle,én is simán megcsináltam.Sokan 50 évesen ülnek újra iskolapadba,nekik is ment.Ha meg szükséged van rá,akkor pláne.Jelentkezés előtt mindenképp javasolnám,kérdezz rá,mik a feltételei annak,hogy jelentkezhess (ha jól vettem ki a szavaidból,kereskedő-boltvezető képzésre járnál),mert ehhez ha jól emlékszem ehhez kell szakmai előképzettség,ami azt jelenti,hogy kell lennie valamilyen eladói bizonyítványodnak is.Illetve azt is gondold át,bírod-e majd anyagilag,kérdezz rá,van-e részletfizetés,vizsgadíj,jegyzetek benne van-e a teljes árban.

Ha valóban OKJ-s képzésre szeretnél járni,mindenképp javaslom,hogy még az idén kezdd el,mert 2013-tól 1300 képzésről 600-ra viszik le a választható tanfolyamok számát,és nagyon megnyújtják az idejüket (eddig 200-300 órás tanfolyamok 900 órásak is lehetnek),és bizony árban is nagyon jelentős lesz a különbség.Ha csinálni akarod,ne sokat gondolkodj rajta.

5. Cilumiluci (válaszként erre: 3. - B81fcd1219)
2012. okt. 8. 10:31

Jaja:(

Mikor én végeztem üzletvezető-vállalkozói volt,most is az még?

2012. okt. 8. 10:31
Én a statisztikától tartottam kicsit,de aztán 5-re sikerült.
2012. okt. 8. 10:30
Még most jelentkezz szerintem,mert jövőre megszigorítják az egészet.Kétszer annyiba fog kerülni és kétszer annyi ideig fog tartani.Arról nem is beszélve,hogy nem is biztos,hogy ez a szakma megmarad.
2012. okt. 8. 10:30
Nem nehéz,vágj bele nyugodtan,mondjuk én 10 éve végeztem,de nem hinném hogy azóta nehezedett volna:)
2012. okt. 8. 10:27
Boltvezető suliba szeretnék jelentkezni,de nem vagyok benne biztos hogy sikeresen eltudnám végezni már nagyon rég nem jártam suliba és kissé félek az egésztől.Örülnék tételeknek is hogy betudjak kukkantani mi vár ràm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook