Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosógéppel/mosással kapcsolatban kérdeznék! fórum

Mosógéppel/mosással kapcsolatban kérdeznék! (beszélgetős fórum)


2017. nov. 6. 19:42

Fehéret mosok, szódabukarbónát teszek a ruhákra. Folyékony mosószert is ráöntöm. 1-ik pólóból kiszedett foltot, fehérebb lett.

Ecetes forró mosás ki kellett volna szedje a " koszt ".

Mosókapszula, színfogó kendő, nincs...

13. caprice86 (válaszként erre: 10. - Imisz)
2017. okt. 29. 13:58
Múlthéten láttam először a fekete-fehér melegítőm fehér csíkjain ezeket a foltokat. Azt hittem, hogy én csináltam valamit rosszul. Tegnap még 3 ruhadarab lett olyan.
2017. okt. 29. 13:56
Boltban vásárolom a mosószert, de tudom, annál is lehetnek "turpisságok". Átmostam 90 fokon ecettel, most elindítottam egy fehér lepedőt magában, kíváncsi vagyok... Bosszant nagyon. A férjem szerint sem a gépből marad, maximum ha lerakódások okozzák.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Caprice86)
2017. okt. 29. 13:21

Én egyszer jártam így. Mosógél kapszula okozta a problémát. A guta majd megütött mire rájöttem.


Valószínű nem eredeti lehetett, mert olcsóbban vettem ismerőstől. De olvastam megesett ez a nagy kiszerelésű folyékonnyal is egy nagy áruházban, hogy hamisított volt.


Nem hiszem, hogy a mosógépből jönne. Esetleg azt is figyeld meg, nem okozza-e egy bizonyos ruhadarabbal való mosás közben a foltot.

A színfogót én is javaslom, én minden világos mosáshoz használom, azóta nem történt baleset.

10. Imisz
2017. okt. 29. 13:15
Szerintem pedig ez géphiba....eddig nem csinálta? Mert 5 év alatt már észrevetted volna, így gondolom nemrég kezdte. De, hogy valamelyik alkatrész olajat engedne, vagy a dob valahol sérült esetleg és ott esetleg rozsdafolt, el nem tudom képzelni. Ha olajra gyanakszol próbáld egy ruhán -amit nem sajnálsz annyira- kiszedni a foltot Ultraderm kéztisztítóval. Nekem az olajfoltot az szépen kiszedte. Ezt azért mondom csak, mert akkor meglátod, hogy olaj-e vagy valami más. De egyébként az alkatrészeknél nincs is nagyon olaj, csak a csapágynál ilyen gépzsír szerű, meg esetleg a szivattyúnál lehet valami, de az lejjebb van mint a dob, meg talán a dobon kívül is van. Nem tudom, nem vagyok szerelő csak láttam párat mikor párom szétbontotta a régi gépeinket :)
9. caprice86 (válaszként erre: 8. - Masnesz)
2017. okt. 29. 13:11
Nem, azt nem próbáltam még. De ki fogom, hátha.
2017. okt. 29. 12:21

Használsz színfogót?

Lehet, hogy az segítene.

2017. okt. 29. 11:59
A tartályba szoktam. A gépem 5 éves, nem túl régi. A víz felénk nem kemény. A szerelő szerint nem géphiba, de olyan nem lehet, hogy valahonnan, valamelyik alkatrész hibás és olajat enged ki? Mert teljesen olyan, mintha olajfolt lenne.
6. f.frezia (válaszként erre: 4. - Caprice86)
2017. okt. 29. 11:31

A folyékonyat a dobba rakod vagy a tartályba?

Mennyi idős a gép?

Lehet hülyeséget mondok, de nem túl kemény a víz?

2017. okt. 29. 11:22
Esküszöm, már félek mosni, mert ki tudja mennyi ruha esik még áldozatul ennek. 😢
2017. okt. 29. 11:21
A.rielt, folyékonyat. Öblítő pedig L.nor. (Nem akartam kiírni, nehogy baj legyen. )
2017. okt. 29. 11:09
Milyen mosószert használsz? A kapszulákkal, vagy a túl sűrű koncentrátumú mosószerekkel sajnos előfordul, hogy nem oszlanak szét egyenletesen a ruhán és nyomot hagynak, kiszívják azt. A fehérből szürkés lesz...
2017. okt. 29. 10:57

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy a mosás után a fehér vagy világos színű ruhák (nem mindegyik, 1-1 db) foltosak lesznek. Elszórtan apró szürkés foltok jelennek meg, amelyeket azután nem tudok eltüntetni, ergo használhatatlan lesz. Már a negyedik ruhadarabbal járok így.

A mosógépet áttöröltem, ecetes üres mosást csináltam. A szerelő szerint nem géphiba. Akkor mi lehet? Kíváncsi lennék, hogy más járt-e így már és mi lehet a megoldás? Nagyon idegesít, mert ha így folytatódik, minden egyes ruha kukában végzi. 😢

2017. okt. 29. 10:52
Mosógéppel/mosással kapcsolatban kérdeznék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook