Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosó- és szárítógépről tapasztalatok, vélemények? fórum

Mosó- és szárítógépről tapasztalatok, vélemények? (beszélgetős fórum)


1 2
2020. nov. 2. 21:32

Sziasztok! 2 hete van meg a Candy ROW 4856DHC/1-S mosó-szárító gépünk! Még tanuljuk használni. :)


Nem terveztünk szárítót venni, de a régi mosógép a végét járta, és gyűltek a ruhák! (már nem mertük használni.) :( Úgy voltunk, hogy vagy egyben, vagy csak mosógép!


Mivel heti 2-3 mosásunk van (4 éves fiam van), nem kell külön gép, van ideje ennek is! Másrészt csak az átmeneti esős időben (tavasz, ősz) fogunk szárítani, akkor is legfeljebb minden másodikat!


Mivel a mosógépre nem fér a szárító, mert szekrény van felette, máshová meg nem szerettük volna tenni! ...és amennyiben a legolcsóbb kategóriát néztem, a 2 gép külön drágább lett volna, de a szárítógép ugyanolyan sokat fogyasztott volna, mint a kombo. :( Az egyetlen negatívum így a vízfogyasztás a szárításhoz.


Szuper halk a gép, tetszik nagyon. A csavartatás viszont hmm. Mintha a dobot a gép oldalához verné, és csak 1000-esen csavartatunk! A szárítást csak 3x használtuk a 10 mosásból, de nagyon jó! Vasalni nem kell. (miután utánaolvastam, hogy hogy kell kiszedni, és mikor a ruhákat)


Ha valaki sokat szárít, akkor mindenképp külön érdemes, és hőszivattyúsat, mert az akár 1kWh-val is meg tud szárítani 1 adagot, míg az olcsók 4-5kWh-t fogyasztanak. Viszont akár 3-4x annyiba kerülnek. Ezt ki kell matekozni, ki mennyit használná. :)

33. andi6020 (válaszként erre: 29. - Channa*)
2020. okt. 7. 09:07

Szövet nadrág nincs

Blézert, szövet kabátot tisztítóba viszem

Kötött pulcsik, fehérneműk, puszi dzseki 2 napocskás szekrényszáraz programon mennek

Én semmit nem szárítok vasalószárazra

32. Imisz (válaszként erre: 31. - Channa*)
2020. szept. 30. 05:56

A dzseki az érdekes kérdés :) az az egy nyirkos maradt a vállfás jelnél is. Vállfára téve hamar kiszáradt aztán.

Udvarra, napra szeretem tenni inkább, de persze előfordult, hogy tél közepén kellett kabátot mosni :)

31. Channa* (válaszként erre: 30. - Imisz)
2020. szept. 29. 20:48

Nekem is Candy gépem van.

Eddig még csak azt használtam, ahol egy vállfa van, azaz a szekrény szárazat.


És igen, van egy olyan is, ahol egy vasaló van:)

Holnap kipróbálom;)


Dzsekit hogy szárítasz?

30. Imisz (válaszként erre: 27. - Channa*)
2020. szept. 29. 20:23
Hőfokot nem tudok, 3 féle verzióm van: a vasaló-száraz (ami kissé nyirkos marad, de tényleg csak kicsit) a szekrény száraz és az extra száraz. Az összemenősökhöz a vasaló-szárazat használom amit utána -mint más is említette- egy fél órára, órára kiterítve kint hagyok, utána mehet hajtogatva a helyére.
29. Channa* (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2020. szept. 29. 19:54

Szövet nadrág a férjednek? Blézer? Szövet télikabát? Kötött pulcsik?

Pufi dzseki?


És bírják a fehérnemük is?

28. Channa* (válaszként erre: 26. - Jucikata)
2020. szept. 29. 19:53

Nekünk is elég.


Épp ma már most megy a harmadik adag:D

27. Channa* (válaszként erre: 21. - Imisz)
2020. szept. 29. 19:52
Az összemenős ruhákat milyennel szárítod?
2020. szept. 29. 14:22

Kedves Hozzászólók!


A külön mosógép - külön szárítógép nem kérdés, hogy jobb, mint a mosó-szárítógép, DE: ha aközött kell választani, hogy mosó-szárítógép legyen vagy semmilyen, igenis szuper a 2in1 verzió. Én lassan két éve használok egy LG-t és imádom!!! Külön szárítógép nem fért volna el, a háromszemélyes háztartásunknak pont megfelel.

25. Kiss Mária (válaszként erre: 19. - Mmacus)
2020. szept. 29. 14:14
Mindenképp hőszívattyúst érdemes. A kondenzációs a régebbi típus lassan meg is szűnik vagyis lényegesen kevesebb lesz kapható. Ezt a műszaki eladó mondta nekünk, mert engem is érdekelt a különbség
2020. szept. 29. 13:42
Mosó-szárítógép egyben nem is praktikus és nem is gazdaságos.Legjobb ha külön van,mosógép és szárítógép.A szárítgép különálló egységként legalább 60 % hatékonyabb és 40 % energiatakarékosabb!!!
23. Mézes-Krémes (válaszként erre: 11. - Frksvirag)
2020. szept. 29. 13:34
Hát olyan kényelmes a szárító hogy én nem teregetek azóta. Mindek tenném? Azért vettük hogy használjuk, arra van. Szerintem te se fogsz többé teregetni ha kapsz egyet.
22. Mézes-Krémes (válaszként erre: 15. - Channa*)
2020. szept. 29. 13:31

Szia! Július óta van szárítógépem, mindent abban szárítok, teljesen szárazra. Semmi baja nem lett eddig még semminek. Vegyes anyagú programon szoktam szárítani, hogy milyen hőfokon csinálja azt nem tudom. A nagyobb darabokra van külön program rajta. Semmit nem vasalok, arra nem vagyok hajlandó. 😀


A mosógép 7 kilót tud befogadni, a szárító 8 at. Nekünk mindenhol azt tanácsolták hogy külön legyen a két gép, mert a kombik nem ilyen minőségűek. Ezért lett külön. Mondjuk egészen más a dobnak a kialakítása és a mérete is, szóval biztosan van benne valami.

21. Imisz
2020. szept. 29. 12:36
Nekem is kombi van (Candy) pedig világ életemben külön gépet szerettem volna, helyem is van hozzá. Viszont ezt a Candy-t ajándékba kaptam, nem volt választásom. Féltem tőle, mármint a rossz tapasztalattól de kellemesen csalódtam! Nem gyűr (ha nem tömöm tele, de ketten vagyunk csak rá, így ez a veszély nem fenyeget) és ha szekrény szárazat akarok akkor az tényleg száraz. A törölközők tényleg pihe puhák, az összemenős ruhákat nem szárítom szekrény szárazra akkor nem megy össze. Összességében ezek a mai kombi gépek sokkal jobbak mint a régiek amik 5 kg mosási kapacitás mellett a 2,5 kg szárítással sem birkóztak meg,a kicsi dobban gyűrődtek, nedvesek maradtak a ruhák.
20. andi6020 (válaszként erre: 15. - Channa*)
2020. szept. 29. 11:59

Mindent. Szövet ruhám mondjuk nincs.

3 hőfok van nekem a gépen, illetve 1-2-3 napocska jelzés. Nem variálok sokat, mindent 2 napocskáson szárítok.

19. mmacus
2020. szept. 29. 11:27

Én mindenképpen külön gépet szeretnék.


Kondenzációs vagy hőszivattyús? Gondolom, az utóbbi, nyilván azért drágább, mert jobb.

2020. szept. 29. 10:57
De jó!Mi is most veszünk,és jó igy szemezgetni a válaszok között.Mi külön gépet veszünk,mert két éves a mosógépem,amit nagyon szeretek,és mostanába nem szeretném cserélni.Utálok odabennt teregetni,pedig most az az időszak jön.Nekem a pincében van a mosógép,a szárító is ott lesz,ott bőven elférnek.
2020. szept. 29. 10:57

Nekem is külön van, a mosógép szerelő azt mondta azért nem jó választás a kombi, mert ugyanaz a motor hajtja nyilván mindkettőt és ezért nagyobb a meghibásodás lehetősége.

Praktikum szempontjából, amíg szárít, nem tudok másik adagot mosni. Ha külön van, mire lepörög a mosás kész a szárítás is..stb Egy nap alatt egy teljes nagymosást átpörgetek, estére minden a helyén. (ágynemű, törölköző, ruhák..stb)

De biztosan vannak már nagyon jól működő kombi gépek is, ha nem lenne helyem vennék egyet. (a fürdőszobában most sem fér el, a szárító a konyhában van)

Ja még nagy előnye a külön gépnek, hogy csak egy konnektor kell hozzá, akárhova be lehet tenni :)

16. Hoxa (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2020. szept. 29. 10:05

Detto. Évek óta nem teregetek. Utáltam mindig.


Én sem akartam kombit. Lehet, hogy ma már jobbak, de régen elég sok negatívumokat írtak róluk. Én úgy választottam, hogy a mosógépem 7kg-os a szárító 8kg-os. Ha elcsípem a lejáratot, akkor szinte vasalni sem kell, minden puha és sima.

A 2. szárítógépnél tartok életem során, ha valaki ilyen vásárlására adja a fejét, szerintem arra is figyeljen, hogy öntisztító funkciós legyen és akkor még kevesebb dolga lesz vele.

15. Channa* (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2020. szept. 29. 09:49

Igen?

Kötött pulcsikat is?

Szövet ruhákat is?

Fehérneműt is?


Ezeket milyen hőfokon és milyen módon?


Köszi!

14. andi6020 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2020. szept. 29. 09:33
Én meg mindent. Nyáron is.
13. Channa* (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2020. szept. 29. 09:31

Értem;)


Tehát, én egy olyan mosó-szárítógépet vettem, ami 8 kg ruhát tud kimosni és 5 kg-ot szárítani. Pont azért, hogy a mi adagjainkat elbírja.


Én főleg törölközőket és ágyneműt szárítok.

12. 184481d874 (válaszként erre: 11. - Frksvirag)
2020. szept. 29. 09:04
A mi fürdőnk is kicsi ,de befért a mosó-száritógép.Szűkös lett,de megszoktuk.Most különösen jó,hogy hideg van és még nincs fűtés,egyből vasalom a ruhákat.
2020. szept. 29. 09:00
Köszönöm az eddigi válaszokat. Novemberre várjuk az első kisbabànk, lakásban lakunk, egyre szűkösebb a hely mostmàr ezért is gondoltam a kombi verzióra.. Télen, vagy a párás, nyálkás időben használnám inkább. Sajnos a fürdő kicsi, nem is tudnám a mosógép tetejére tenni..
10. andi6020 (válaszként erre: 8. - 184481d874)
2020. szept. 29. 08:49
Régen nedves volt a DM-es kendő, de mióta papírdobozban van, hát nem is értem. Fényévekre elmarad a minősége az eredetitől.
9. andi6020 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2020. szept. 29. 08:47

Ezer ok van rá, hogy miért jobb a külön gép, mint a kombi. Hadd ne másolgassak innen onnan tényeket. Sosem volt kombi gépem, pont azért, mert utánaolvastam a témának.

Egyébként ránézésre is nagy a különbség, ugyanannyi kg ruhatöltetre legalább kétszer akkora a dobja, mint a mosógépnek.


Mondjuk ha csak "szökőévben egyszer" megy a szárító program a kombiban, akkor felesleges a külön gép.

8. 184481d874 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2020. szept. 29. 08:34

Eddig 3 félével találkoztam: Rossmannban és DM-ben.Ki kell próbálni,neked melyik jön be.A dobozukra rá van irva

,hogy illatosit és puhán tart.Én teszek a gépbe öblitőt is.Mondom,nekem időbe telt amire kikisérleteztem,variálgattam sok mindent.Bevallom eleinte elég türelmetlen voltam emiatt,de most már kialakult.



Javaslom: akinek van nagy mosókonyhája az inkább külön vegyen száritógépet.Nekem kicsi a fürdőszobám...

7. Channa* (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2020. szept. 29. 08:28

Miért?


A mosógépszerelőm csak azért javasolta a különállót inkább, mert az esetleges meghibásodás miatt mosógépem sem lesz és drágább a javítása.


Te miért nem javaslod a kombit?


Sajnos én rá sem tudtam volna tenni, mert a mosógép feletti szekrényre szükségem van a fürdőben...

6. Channa* (válaszként erre: 5. - 184481d874)
2020. szept. 29. 08:26

Köszi!

Kipróbálom a kendőt!

Nekem is az illat hiányzik;)


Mindegy milyet veszek? Öblítő kell azért?

2020. szept. 29. 07:50
Nekem egy kis időbe telt amig kikisérleteztem,hogy melyik ruhát milyen sebességgel centrizzen,mennyi ideig száritson,hogy ne gyűrje a ruhát és ne száritsa nagyon a mosnivalót.Ami első perctől kezdve nem tetszett,a száritás után nem volt öblitős illata a ruháknak,ami nagyon hiányzott.De több ismerősömtől hallottam,hogy náluk is igy volt és javaslatukra vettem és azóta is használok illatositókendőt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook