Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mivel lehet fekete penészfoltot eltávolítani anyagból? fórum

Mivel lehet fekete penészfoltot eltávolítani anyagból? (tudásbázis kérdés)

10. bb4de6f45c (válaszként erre: 9. - Mudaka)
2010. szept. 27. 19:30
nekünk is babakocsira kellett. Tökéletes lett az eredmény. Én utána jó alaposan lemostam a csap alatt és megszárítottam, a huzatokat-mivel gépben nem lehetett őket mosni. Sok sikert!!
2010. szept. 27. 18:18

Köszönöm Nektek!

Sajnos a teraszon tároltuk a babakocsit és most az esős időszak után vettem észre, hogy penészfoltos lett. Viszont még használni szeretném, mert nemrég vettük. :(

2010. szept. 27. 18:00
ecetes olloval :(
2010. szept. 27. 17:52
Szerintem is szavó, ha fehér az anyag, esetleg domestos.
6. bb4de6f45c (válaszként erre: 1. - Mudaka)
2010. szept. 27. 17:41
Mi kipróbáltuk a Szavót. Nekük bevált...
5. 39ff6fe670 (válaszként erre: 1. - Mudaka)
2010. szept. 27. 17:39

"A penész makacsul beleeszi magát a szövetbe, legyen szó kárpitról vagy ruhákról. Szerencsére van ellene megoldás. Ahhoz, hogy a penészfoltoknak nyomuk se maradjon, áztass egy szivacsot fél pohár bórax és két pohár forró víz oldatába, majd dörzsöld az anyagba az érintett területen. Néhány óráig, amíg a folt el nem tűnik, hagyd állni, majd alaposan öblítsd le. Ha a ruhából szeretnéd kitisztítani a penészt, áztasd be két pohár bórax és két liter víz keverékébe.


A makacs foltokat a szőnyegből a következőképpen szedheted ki. Először alaposan nedvesítsd be a területet, aztán dörzsölj bele egy kis bóraxot! Hagyd megszáradni, majd porszívózd ki. Eljárhatsz úgy is, hogy ecet és szappanos víz fele-fele arányú keverékét teszed az anyagra, és csak ezt követően szárítod meg - a keveréket érdemes a szőnyeg egy kevésbé feltűnő részén először kipróbálni. Szükség esetén megismételheted a műveletet."


[link]

4. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Mudaka)
2010. szept. 27. 17:37

ollóval.


:-))

2010. szept. 27. 17:21
Semmivel. En mindent kiprobaltam... :-(((
2010. szept. 27. 17:20

Ezt találtam egy isteni oldalon:


PENÉSZFOLT

(eltávolítása)


* Ha a fehérnemû penészfoltja új keletû, akkor a legcélszerûbb 20%-os citromsav-oldatba áztatni a ruhadarabot. Citromsav helyett ecetsavoldatot is használhatunk. Az áztatás mindig több órán át történjen. A folt eltávolítása csak így lesz eredményes.

* A penészes csipkét egy evõkanál sóból, egy evõkanál szalmiákszeszbõl és 3 deci tiszta alkoholból álló folttisztító keverékkel tisztíthatjuk meg. A keveréket kis vattadarabkával juttatjuk a foltra, és némi várakozás után a csipkét bõséges tiszta vízzel kimossuk.

* Színtartó ruhaanyagból is eltávolíthatjuk a penészfoltot, ha 1 deci csapvízhez egy evõkanál szalmiákszeszt és 5 evõkanál hidrogén-peroxidot keverünk, és a foltos részt ezzel a folyadékkal átitatjuk, majd néhány perc múlva alaposan kiöblítjük. Az öblítést célszerû többször megismételni.

* A gyapjúanyag penészfoltjait legjobb szappanos vízben áztatni, amihez egy kevés kálium-karbonátot is adunk. Az áztatás addig történjen, ameddig a folt el nem tûnik. A végén langyos vízben jól öblítsük ki.

* Kisebb bõrárukról (öv, sapka, kesztyû stb.) a penészt úgy távolíthatjuk el, hogy kellõ méretû, jól záródó üvegedénybe tesszük a megtisztítandó bõrtárgyakat és az edénybe mellé helyezünk külön tartóban szalmiákszeszt (A szalmiákszesz a bõrtárgyakkal ne érintkezzen). Az edényt egy napra fedjük le. A szalmiákszesz gõzei a foltokat megsemmisítik.


Hátha valamelyik használ. :) Sok sikert! :)

2010. szept. 27. 17:14
Mivel lehet fekete penészfoltot eltávolítani anyagból?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook