Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel lehet az ezüstöt tisztítani? fórum

Mivel lehet az ezüstöt tisztítani? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2006. okt. 18. 17:24
Nem szeretnék most ezért külön témát indítani, úgyhogy inkább itt kérdezem meg tőletek. Ti próbáltatok már Komfort nevű fémtisztítóval ékszert tisztítani? Nekem van egy ezüst és egy réz karkötőm, mindkettőre ráférne már a "fényezés", de amíg nem olvasom mások megnyugtató tapasztalatát, addig nem merek ezzel a szerrel indítani. :)
2006. okt. 16. 14:29

Egy tuti, bevált módszer: sós, krumplifőző vízben!

A hatás kedvéért belerakok egy kis darabka alufóliát. Szennyeződéstől függ a tisztítás ideje, a legjobb, ha közben nézegeti az ember. Utána lemosod tiszta vízzel, és szárazra törlöd.

2006. okt. 11. 21:52
Én úgy tudom fogkrémmel és szódabikarbónával is lehet tisztítani.
6. 'szti (válaszként erre: 2. - Zse pi)
2006. okt. 11. 13:43

ékszerre nekem a folyékony szappan vált be a legjobban

(de ha Angliában jársz, ott van tuti ezüstpucoló ha érdekel megkérdem a nevét, anyám olyat hozatott velem)

2006. okt. 10. 23:34

Fogkrémmel próbálkoztam már, nem lett skkal fényesebb. :-(


Evőeszközkészlet? :-) Jó is lenne!!! De akkor már inkább aranyból. :-D

4. 7130b15964 (válaszként erre: 2. - Zse pi)
2006. okt. 10. 23:29
Ha csak egy fülbevalóról van szó, akkor próbáld először fogkrémmel, ha egy teljes evőeszköz készletről meg nagyobb tárgyakról (serlegek, tálak stb.), akkor inkább vegyél tisztitófolyadékot és fehér pamutkesztyűt!
2006. okt. 10. 23:06
Én mindig fogkrémmel tisztítom.
2006. okt. 10. 23:06

Mindig is szerettem az ezüstöt, mindig azt hordok. De sajnos a fülbevalóim egy idő után befeketednek. :(

Ti milyen praktikákat ismertek a fényezésre?

2006. okt. 10. 23:04
Mivel lehet az ezüstöt tisztítani?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook