Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mitől boldog egy házasság? Bővebben nem két szóban. fórum

Mitől boldog egy házasság? Bővebben nem két szóban. (beszélgetős fórum)


1 2
21. Serry (válaszként erre: 19. - **Rita**)
2009. máj. 8. 12:47
Értem és még egyszer köszönöm. De azért érdekel mások véleménye is.
20. Serry (válaszként erre: 15. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 8. 12:46

Egyetértek veled. Szerintem is nagyban függ attól mit hogyan élsz meg. S ha történnek is az emberrel rossz dolgok, vagy éppen válságos helyzetben van attól még lehet boldog. hiszen mindenből a legjobbat kell kihozni. Ami történik azért történik úgy,hogy tanuljunk belőle.


Egy házasságban pedig nem csak az a fontos, hogy én vagy te vagy a párod boldognak érzi e magát. Ez is része de egy boldog kiegyensúlyozott házasság ennél sokkal több.

19. **Rita** (válaszként erre: 18. - Serry)
2009. máj. 8. 12:46

Gondoltam ha tényleg érdekel a téma, és tanulni is akarsz akkor érdemes elolvasni ilyen és ehhez hasonló cikkeket.

Talán hasznosabb mint amiket itt válaszolgatunk Neked

18. Serry (válaszként erre: 16. - **Rita**)
2009. máj. 8. 12:44
Köszönöm a linkeket. De hová akarsz ezekkel kilukadni?
17. **Rita** (válaszként erre: 15. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 8. 12:38
Azt mondják a boldogság tanulható
16. **Rita** (válaszként erre: 13. - Serry)
2009. máj. 8. 12:37
15. a9e1c02a7b (válaszként erre: 10. - Ánya73)
2009. máj. 8. 12:36
Szerintem pedig a boldogság attól függ, hogyan élünk meg bizonyos dolgokat, helyzeteket. Persze, vannak boldogító és szomorító dolgok az életben, de vannak olyanok, amik "semminek nem tudnak örülni" és vannak olyanok, akik mindig vigyorognak. Ezt az utóbbit kéne megtanulni, ha ugyan ez tanulható.
14. **Rita** (válaszként erre: 13. - Serry)
2009. máj. 8. 12:36
13. Serry (válaszként erre: 5. - **Rita**)
2009. máj. 8. 12:18

Nem magamból indultam ki. Bocs ha félre értelmeztem a kérdésed.


De még mindig nem értem neked mi bajod azzal,hogy felteszek egy ilyen kérdést. Aztán elmondom,hogy az én házasságom boldog.

Lehet neked úgy tűnik olyan kérdést tettem fel amire tudom a választ. De érdemes szerintem erről beszélni még akkor is ha a kérdés feltevőnek boldog kapcsolata van. Mert mint Ánya is és te is megfogalmaztad a boldogság mindnekinek más.

Tehát attól,hogy én jól érzem magam attól még van mit tanulnom.

12. **Rita** (válaszként erre: 10. - Ánya73)
2009. máj. 8. 12:08
Ilyesmi szerintem is, de ez azt is jelenti hogy a boldogság mindenkinek mást jelent/jelenthet
11. **Rita** (válaszként erre: 9. - Serry)
2009. máj. 8. 12:07

Ne magadból indulj ki kérlek.

Nem feltételeztem semmit a házasságodról

2009. máj. 8. 12:04

Visszatértem az ebédelésből.

Szóval, szerintem a boldogság java résztlelki eredetű dolog,a legfontosabb része a szeretet és a szerelem. De a boldogsághoz mindennek jól kell alakulnia az élet terén, amikor nem csak örülsz valaminek, hanem furcsán, fantasztikusan érzed magad. Amikor semmi gond nem jár a fejedben, mert minden klappol, mert nincs stressz, se anyagi se más téren, minden tök jól megy. Egy olyan érzéshez tudnám hasonlítani, amikor gondtalanul kilépsz egy teraszra, napsütésben, leülsz, iszol valami finomat és közben átölel valaki aki nagyon szeret és te is nagyon szereted. Akinek a puszta jelenlététől is bizsergés járja át a tested és azt mondon, hogy de jó lenne ha ez mindíg így lehetne. Valami ilyesmi a boldogság szerintem.

9. Serry (válaszként erre: 5. - **Rita**)
2009. máj. 8. 11:59

Arról,hogy nálatok hogy van ez. Arról szeretnék csevegni. Most nem értem ezzel neked mi bajod?

Attól,mert valaki ilyen kérdést tesz fel nem kell azonnal azt feltételezni,hogy az ő házassága válságban van, vagy boldogtalan.

8. **Rita** (válaszként erre: 7. - Ánya73)
2009. máj. 8. 10:59
Te megtudod fogalmazni mi a boldogság?
2009. máj. 8. 10:52

Sziasztok!

Sokan azt hisszük, hogy "boldog házasságban" élünk,Csernusnak a NŐ című könyvét ajánlanám,igen csak felnyitja az ember szemét ha elolvassa valaki.

2009. máj. 8. 10:44
Azt szokták mondani olyan házaság nincs,ahol a tányér és a kanál össze ne zörenjen.Tudom mindenki maga érzi jó-e a kapcsolata.Tökéletes minden akkor lehet hogy az már túl jó házaság.Soknál az anyós kartás miatt romlik el valami,vagy másokból.Ha jól müködik annak csak örülj.
5. **Rita** (válaszként erre: 4. - Serry)
2009. máj. 8. 10:39

Először megkérdezed mitől boldog egy házasság, aztán közlöd hogy a tied az boldog, vagyis tudod a választ a kérdésedre

Szóval miről is akarsz beszélgetni? :)

2009. máj. 8. 10:31

Én személy szerint boldog és kiegyensúlyozott házasságban élet. Nem régóta mert még csak 6 éves házasok vagyunk. Van két gyerekünk akik sok időnket elveszik. A másodállás férjemet sokszor csak este későn engedi haza. Aztán vannak még egyéb problémáink de boldogok vagyunk.

Miért? Mi beszélgetünk egymással, megbízunk a másikban és szeretjük egymást.

Mások hogy vagytok ezzel?

3. **Rita** (válaszként erre: 1. - Serry)
2009. máj. 8. 10:31
Boldog házasságban is természetesen vannak problémák
2009. máj. 8. 10:31
Szerintem 100%-ig, mindig boldog házasság nincs. Inkább olyan, hogy összességében boldog. Ha megkérdezik, boldog házasságban élek-e, azt mondom, igen. De azért néha vannak viták, kisebb sértődések, egyet nem értések.
2009. máj. 8. 10:30
Valamelyik fórumon pont arról írnak,hogy boldogtalan házasságban élnek sokan. S arról szól a fáma, hogy ez miért lehet. Én arra vagyok kíváncsi,hogy akik boldog házasságban élnek semmi gondjuk nincs? Nem probléma a pénz, a túlórák, a számítógép, a tv és egyéb? Amiket mások probléma képp emlegetnek? Hogy csináljátok ti?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook