Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitesszerek? Hogyan tüntessem el őket és mivel előzhetem meg a kialakulásukat? fórum

Mitesszerek? Hogyan tüntessem el őket és mivel előzhetem meg a kialakulásukat? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 8. 18:32
naja....amúgy helytálló az a meglátásom, miszerint mitesszerből is lehet pattanás, mármint ilyen gyulladt piros/vörös, aminek nincs közepe, és nem kinyomható? vagy mitesszerből nemigazán szokott patti lenni?
16. Vigyorex6 (válaszként erre: 15. - 133362853e)
2010. jan. 8. 18:23

Sajnos ezek a szemetek jönnek megállíthatatlanul.

Kozmetikus kb. 3havonta akkor is kell. ezen kívül nem sok mindent tehetsz. Meg hát kísérletezni kell, mert mindenkinek más használ.

2010. jan. 8. 18:08

tudom hogy a kozmetikus a legjobb gyógyír...de nem mehetek el minden héten, hónapban...


szóval kell valami, amit csak én tudok alkalmazni itthon....


mittomén, reggel felkelek, és valami, amivel megmosom az arcom, meg amikor hazaérek melóból..meg este, mikor megfürdöm...


de igazából nem is tudom, hogy meg lehet-e egyáltalán állítani a mitesszerek kialakulását, hiszen az arcot tisztán tartani majdnem hogy lehetetlen..hiszen nem egészséges az sem, ha óránként mosod, törölgeted...


vagy minimális mitesszer-mennyiség így us úgy is lesz rajtam?


Amúgy ha kinyomom őket, azzal nincs baj, 100%-os teafaolajat használok, ami jobb mint bármilyen tonik...de ez még mindig nem megelőzés és tisztítás

14. xti_
2010. jan. 8. 18:03

Clean&Clear Blackhead Clearing DAILY SCRUB


pont erre találták ki, plusz rengeteg hasznos, természetes anyagot tartalmaz, pl. szalicilsav, panthenol, kamilla, aloe vera, jojoba.

13. 4278f24526 (válaszként erre: 11. - 4278f24526)
2010. jan. 8. 18:01
Még a talkum (magnézium-szilikát-hidrát, ami a hintőpor alapanyaga)is nagyon jó vízzel, és pár csepp citromlével vagy ecettel összekeverve az arcbőrön hagyni, ameddig meg nem szárad teljesen. Ezzel nagyon látványos eredményt lehet elérni! A gyógyszertárakban lehet kapni többféle kiszerelésben, és olcsón!
2010. jan. 8. 18:00
kozmetikust, nyomkodást, tonikot
2010. jan. 8. 17:51
Elsősorban kozmetikust, aki alaposan kitisztítja a bőröd. Utána olyan arclemosó és tonik, ami nem szárít. De érdemes kiprobálnod a mézet, mint pakolást, azt fertőtlenít és hidratál is. De mitesszerek, pattanások ellen jó a szoli is, akinek nem érzékeny nagyon a bőre.
2010. jan. 8. 17:48

Természetesen a tisztán tartással valamilyen szinten megelőzhető, viszont első lépésben menj el egy kozmetikushoz, aki alaposan kitisztítja az arcodat, mert anélkül kenheted...

Ezt időközönként meg kell ismételni, mindenkinél más. Én Ilcsi fekete szappant használok. A kozmetikus tud Neked rendelni, nem közönségtermék, így nincs a boltok polcain, nekem is vegyes a bőrtípusom.

2010. jan. 8. 17:43

21F vagyok, vegyes bőrtípusú


A homlokomon van egy csomó fekete-szürke ki pötty, gondolom ez a mitesszer, ami a bőröm lévő koszból és elhalt hámrétegből, faggyúból áll.


Gondolom ebből pattanás is keletkezhet, hiszen ott el vannak tömődve a pórusok.


Van valami arclemosó (nem mesterséges vackokra gondolok), amik hatásosak lehetnek?


Amit használhatok naponta 2x 3x? Mondjuk teafa szappan? Vagy vmi természetes alapanyagokból készülő arcradír, lemosó...

Arctej esetleg...bár nem tudom hogy ez csak a nevében tej-e...


Amúgy ha tisztán tartom az arcom, megelőzhetem a mitesszerek kialakulását, vagy mivel a homlok izzad, ezért mindig lenni fognak?

2010. jan. 8. 17:43
Kozmetikus, arcradír, tonik és megfelelő hidratálás!
2010. jan. 8. 17:42
Mit javasoltok mitesszerek kezelésére?
6. Edo13 (válaszként erre: 5. - Ti-mici)
2009. máj. 20. 20:19

Nagy igazság,amit írtál.Már maga a levegő és az ételek minősége sokkal rosszabb,mint azelőtt.Egyre több az allergia is.Régen pl.csodabogárnak tartották azt akinek rosaceás bőre volt(nagyon érzékeny,borvirágos,hajszálértágulatos bőr),ma pedig már azon csodálkozunk,ha valakinek nem ilyen.

A csúnya kis miteszerek a zsíros bőr velejárói.Olyan nincs,hogy valakinek ne lenne,mert általában a T-vonalban mindenkinek megtalálható,kivéve a zsírhiányos,idős bőrt.

A megfelelő otthoni ápolással sem tűnnek el teljesen,de jelentősen kevesebb képződik!

Minden ember szervezete más,és más géneket örököl,más életmódot él stb...ezért van az,hogy v.kinek kevesebb,v.kinek több miteszere van.

2009. máj. 20. 10:31
akarhogy is nezzuk kozmetikushoz kell menni...de egyaltalan miert alakulnak ki azok a csunya kis miteszerek?! es miert van az hogy van akinek egyaltalan es van akinek nagyon sok van?! vagy egyaltalan megelozhetok e? mondjuk fiatalkorban? hat ugy latszik hogy a problemas bor es az elhizas naaaagy problemaja a mai emberkeknek...:(
2009. máj. 20. 09:50
Én nem javaslom az otthoni nyomkodást,mert általában annak mindíg a hegesedés a vége!Járj havonta kozmetikushoz,és kérj tőle bőrtípusodnak megfelelő kozmetikumokat.
2009. máj. 8. 17:58

Eltüntetni a már meglévőket leginkább úgy tudod, hogy a megtisztított és melgvízzel vagy gőzöléssel megpuhított arcbőrödön el kezded az ujjbegyeiddel kinyomkodni a mitesszereket. Macerás, de megéri! Elmehetsz kozmetikushoz is, de otthon ingyen van:)

Megelőzésre a legjobb, ha elmész háziorvoshoz vagy bőrgyógyászhoz. Ők tudnak felírni kifejezetten mitesszeres bőrre patikában előállítandó kencéket - ezek nagyon hatásosak!

Illetve ami nekem bevállt, miután mindent kipróbáltam, ami drogériában kapható, a Lushnak a problémás bőrre való termékei. Ezeknek viszont elég borsos áruk van.

2009. máj. 8. 17:56
kozmetikushoz járni havonta
2009. máj. 8. 17:47
Mitesszerek? Hogyan tüntessem el őket és mivel előzhetem meg a kialakulásukat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook