Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit vegyünk ajándékba? fórum

Mit vegyünk ajándékba? (beszélgetős fórum)


1 2
45. Ancsa19860211 (válaszként erre: 44. - Cirmoscicajaj)
2012. szept. 4. 16:43
Igen, mondanak ilyeneket is. Attól függ, ki mennyire fél a baciktól, e szerint fogadnak, vagy nem fogadnak látogatókat. Nekem spec a védőnő azt mondta, nyugodtan elvihetem akár sétálni is 2 hetesen a babót,nem lesz semmi baja. Első pillanattól fogadtunk látogatókat. Most 14 hónapos a kiscsajszi és, lekopogom, még életében nem volt beteg.
2012. szept. 3. 18:54
azt hallottam amúgy sem szerencsés a tágabb családot vagy barikat fogadni mert könnyen megbetegszik a babo.Ezért kell várni pár hetet.
43. szafaripók (válaszként erre: 27. - Cirmoscicajaj)
2012. szept. 3. 15:30
Mi nagyjából betartottuk, hogy az első 6 hétben ne fogadjunk látogatókat. Persze a közvetlen család más, de aki nem volt (közeli) rokon, az biza várt a sorára!:)
42. cirmoscicajaj (válaszként erre: 41. - Zebra25)
2012. szept. 1. 14:23
ok,átadom neki.szerintem ez ugy van,mint menden korházról valakinek rossz véleménye van,van akinek jó.ennyi.de ha választanom kellene én is Gyulán szülnék,valahogy szimpatikusabb.
41. Zebra25 (válaszként erre: 38. - Cirmoscicajaj)
2012. szept. 1. 14:12

Én tényleg nem tudok rosszat nyilatkoni a Csabai szülészetről

mondjuk Nekem fogadott dokim volt szóval nem tudom mi lenne ha csak úgy kellene választanom kórházat, hogy nincs dokim

olvastam, hogy dagad tesód lába

Én is már pont így szeptemberben dagadtam nagyon be és január 1.én szültem, szóval nem hinném, hogy szülni fog de jó lenne ha konzultálna a védőnővel mert lehet, hogy sódiétáznia kell meg ilyenek

2012. szept. 1. 14:09
abba a hambizóba elfogadják ami ott van a szökőkútnál a körforgalomban
39. cirmoscicajaj (válaszként erre: 35. - Zebra25)
2012. szept. 1. 14:01
nem tudod,h hol fogadják el a szép-kártyát?gondolom az étteremben igen,de büfékben?
38. cirmoscicajaj (válaszként erre: 36. - Zebra25)
2012. szept. 1. 14:00

hugom is ott akart (csabán) szülni csak megíjedt szegény attól amiket hallot.Tudod 1. gyerekes,még nem tudja mi-hogy megy. :)

meg soginőm (az amelyik nem terhes)ott dolgozik/dolgozott a korházban.az biztonság érzete

t ad neki.

2012. szept. 1. 09:27

sóginőm

bocsi

2012. szept. 1. 09:27
Nekem súginőm szült Gyulán, teljesen elégedett volt vele. Én Csabán szültem és nagyon elégedett voltam Én is:)
35. Zebra25 (válaszként erre: 34. - Cirmoscicajaj)
2012. szept. 1. 09:26

a sörpince

de ott van egy jó hambis is a másik sarkon, nagyon finom a döner pitában

jaj de megéheztem:)

34. cirmoscicajaj (válaszként erre: 33. - Zebra25)
2012. szept. 1. 09:17
nem nagyon vagyok járatos Gyulán.Csak a szökőkút környékét ismerem ahol van egy jó pinceétterem.ja és a korházig az utat tudom,oda kellett gyerekként járnom 2 naponta
33. Zebra25 (válaszként erre: 32. - Cirmoscicajaj)
2012. szept. 1. 09:06
Nagyon finom a Gyulai hambizóba a hamburger:)
32. cirmoscicajaj (válaszként erre: 30. - Ancsa19860211)
2012. aug. 31. 16:54
szülés előtti napokban együtt megyünk át hugommal Gyulára,(ott akar szülni)a bátyámhoz.ha a bátyus melózik akkor is legyen vele valaki.Lehet akkor elhívom hambizni,mert már nagyon kívánja,de egy kis faluban nincs lehetőség rá.vinni meg nem tudtam bicajon a nagy melegbe :(((((
31. 001269bfc9 (válaszként erre: 30. - Ancsa19860211)
2012. aug. 31. 16:03
Hozzánk is jöttek egyből, gyakorlatilag a rokonsági fokkal megegyező arányban :D Vagyis testvérek, nagyszülők már aznap, aztán unokatesók, aztán a távolabbi rokonok. Kolléganőim meg vagy 4-5 hónapos korában jöttek :D
30. Ancsa19860211 (válaszként erre: 27. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 31. 15:53

Szerintem akkor vidd az ajeszt, mikor már megvan a babó. Tudod, sokan babonásak és addig el se fogadnák, míg túl nincsenek a szülésen és nincs a kezükben az egészséges baba. Szülés előtt, ha a kismamának akarsz kedveskedni, vihetsz egy szelet sütit, vagy amit megkíván.

Azt mindenképp kérdezd meg sztem, hogy mikor mehetsz látogatóba, mert vannak, akik nem akarnak látni senkit közvetlenül miután hazajöttek a kórházból, azoknak ráérsz pár hét múlva is odaadni. Én pl már a hazaérkezés napján is fogadtam látogatókat, nekem jólesett, de ez is egyénfüggő.

29. 001269bfc9 (válaszként erre: 27. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 31. 15:39

Utána ráérsz, amikor már megszületett a baba.

Persze ha nagyon közeli kapcsolatban vagytok, és gyakran találkoztok, akkor előbb is átadhatod, de illik vinni valami babalátogatóba is.

Pl. pelust, babaápolási cuccot viheted "előre", névre hímzett cuccost, játékokat pedig már babalátogatóba vagy keresztelőre/névadóra.

2012. aug. 31. 15:24

szerintem baba érkezése után

de szerintem ez is anyuka függő mert Én eleinte senkit nem akartam látni

mármint látogatókat

szerintem kérdezd esetleg meg az anyukát, hogy hogy szeretné Ő

27. cirmoscicajaj (válaszként erre: 26. - 001269bfc9)
2012. aug. 31. 12:21

köszi a segítséget mindenkinek!!!!!!

ha még van valakinek ötlete írjon,így okosabb az ember. :)))

az ajándékot mindenképpen baba előtt kell odaadni ugye?

26. 001269bfc9 (válaszként erre: 25. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 30. 22:41

Nem valószínű. Talán csak akkor, ha már van a családban olyan, aki allergiás pl. latexre, de a pelusokra nem szoktak allergiásak lenni. És újszülött korban úgyis nagyon gyakran kell cserélni

Mindenesetre no-name, "gazdaságos" pelust ne vegyél, azok piciknél nem jók.

2012. aug. 30. 18:24

húúúú,de jók!!!!

és az igaz,h hiába van egy minőségi pelus,nem birja a bőre a gyereknek?vagy akármilyen pelus

2012. aug. 30. 15:39

Kivagyok-mivagyok sógornőnek Brendon utalvány?

Esetleg a pelenkából lehet pelenkatortát csinálni, utána mondjuk nem túl jó tárolni, de átadásnál érdekesebb mint csak simán a csomag pelus.

egy szép pléd névvel hímeztetve

vicces feliratos body, rugi

valami kiságyra szerelhető forgó játék

kéz-láblenyomat készítő

23. 001269bfc9 (válaszként erre: 19. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 30. 11:37

Akkor neki biztos nagyon tetszene egy névre hímeztetett szép törülköző vagy pléd.

Babakozmetikumból vehetsz jó minőségűt, pl. Babé fürdető, sampon, bár ezek tényleg jó drágák.

Pelenkából nyugodtan vehetsz 2-est, ha még nagy, elrakják, és később jó lesz.

22. szafaripók (válaszként erre: 19. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 30. 10:34

Igen, főleg a kiló.

4 kg felett ritkán születnek, a 2-es mérettel nem fogsz mellé.

A nagyzolós sógornőnek vihetsz Pampers Premium pelenkát 1 csomaggal, a Pampersnél az a "felső kategória".

21. Ancsa19860211 (válaszként erre: 19. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 30. 09:09

Igen, szerintem a kiló ad támpontot. A kettes méret nem lehet nagy melléfogás. Meg ha véletlenül még nagy is, mert pici a baba mondjuk, akkor se kér enni, úgyhogy eltehetik és ha nagyobb lesz, elhasználják.

A "kivagyok-mivagyok" sórornőnek meg szerintem jó ötlet a babanapló, ha még nincs neki, vagy esetleg vmi poénos feliratos body (már ha vevő az ilyesmire), esetleg lehet egy utalvány, amit bababoltban lehet elkölteni és azt vesz rajta a gyereknek, amit akar.

2012. aug. 29. 17:47
ja az ötletek nagyon jók,plédre még nem is gondoltam :)))
2012. aug. 29. 17:46

akkor a pelenkából hanyas számút kell venni?vagy elég ha megnézem,h hány kilótól-hány kg-ig?

és mi a babakozmetikum?a baba fürdető meg ilyesmi?

igazából az egyik sógórnőmmel nem tudok mit kezdeni

ő a tipikus:csakis a legdrágábbat,és legjobb márkájút.na magyarul szólva nem szeretném ha a szemétben végezné az ajándék,persze nekik már minden megvan.ő hétre pontosan egyidős a hugommal,és ugyan ott is fognak szülni.szóval ő ilyen kivagyok-mivagyok

18. TiffanyMary (válaszként erre: 1. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 29. 15:56
pelus! az mindig kell
2012. aug. 29. 14:15

Nem is tudom, Nekem volt aki ruhát hozott de nagy melléfogás volt mert hatalmas volt a fiam amikor megszületett és 1x sem tudtuk ráadni. Pelenka sem ajánlott mert Mi is kipróbáltuk az összeset és csak 1 féle jött be, a többit alig vártam, hogy elfogyjon. Viszont popsitörtőt azt nagyon szívesen fogadtam volna.

Ha ruciban gondolkodsz akkor a neten vagy boltban is lehet kapni névre szóló bodxt vagy névre szóló babaplédet, ezek személyesek.

Olyan babafürdetőt meg ilyeneket szerintem kár mert Én a mai napig nem is használok ilyesmit, még a gyógyszertárit is csak ritkán.

Ami Nekem jól jött volna?

Tudod mire vágytam? sütire, csokira. Semmi másra, nem tudom, hogy más ilyenkor mire vágyott de majd meg vesztem annyira kívántam a zserbót, a dobostortát.

Persze senki nem hozott se csokit se sütit(most, hogy 8 hós a fiam most kaptam egy doboz bonbont de előtte senkitől).

Babanapló sem rossz ötlet, de pl Nekem az már a születése előtt megvolt.

Esetleg valami talplenyomat készítőt, vagy nemtudom.

2012. aug. 29. 14:08

Én a "családi" babáknak mindenképp vmi személyesebbet vinnék, pl kispléd, vmi kis játék, ilyesmi, az egyéb ismerősökhöz pelus csomagot.

Mikor a kislányom született, sok távolabbi családtag jött látogatóba és mindenki kérdezte, mit hozzanak, mire lenne leginkább szükség. Persze felkészültünk, megvolt minden ruha, játék és használati tárgy, így mindenkinek a pelust mondtuk. Végül annyi összejött, hogy 2 hónapos koráig egyáltalán nem is kellett erre költenünk:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook