Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tudtok arról, hogyha a gyerekkel megy el vki táppénzre, akkor az kevesebb táppénzt kap? fórum

Mit tudtok arról, hogyha a gyerekkel megy el vki táppénzre, akkor az kevesebb táppénzt kap? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 12. 20:46

Hülyeség....


A gyermekápolási táppénz mértéke megegyezik a "sima" táppénz mértékével. Azzal keverhetitek össze, hogy itt nem jár betegszabadság (15 nap/év), ami 70%, hanem rögtön 60%-kal kezdesz (mint a sima, saját jogú táppénz esetén).

Életkoronként maximálva van, hogy hány nap gyermekápolási táppénz jár egy évben.

4. 97e35043a4 (válaszként erre: 3. - Angyalka73)
2009. dec. 12. 18:11

Bakker, én ezt nem is tudtam. Vagyis, nem is gondoltam volna...


Mindig hallok vmi újdonságot...

2009. dec. 12. 17:51

Ez nem újdonság.

A gyerek után kevesebb táppénz jár mint saját magad után.Nem nagy a különbség,de van.Természetesen %-ban értendő.

2009. dec. 12. 15:56

Nekem ez új.

A hugom mesélte.

Tehát akkor ha valakinél a gyerek beteg, akkor inkább fűzze meg a dokit, hogy ne a gyerek miatt írja ki, hanem találjon ki neki vmi betegséget, és úgy több a táppénz???

Engem ez még nem érint, csak érdekesnek találtam.

2009. dec. 12. 15:54
Mit tudtok arról, hogyha a gyerekkel megy el vki táppénzre, akkor az kevesebb táppénzt kap?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook