Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tudsz az inlayről? fórum

Mit tudsz az inlayről? (tudásbázis kérdés)


10. giorcub (válaszként erre: 9. - Giorcub)
2009. júl. 20. 19:11
nem tom a pontos neveit az eljarasnak.
9. giorcub (válaszként erre: 7. - Pocy88)
2009. júl. 20. 19:11
van olyan hogy felepitik a ogat keramiabol. kerdezd meg olyat nem lehet e. nekem 2 fogam van ilyen es nagyon szeretem. kvazi olyan mintha erdeti lenne a fog.
8. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 7. - Pocy88)
2009. júl. 20. 19:08

Én már akkor kapom az eljő érzéstelenítőt, amikor a drága doktor rám mosolyog :o)), még az injekció helyét is érzésteleníti.

Ne aggódj, ez nem fog fájni.

2009. júl. 20. 18:39

Nekem nem lyuk van, hanem a fog negyede íny fölött tört le. Így nem tudom, mit lehet csinálni vele.


KeA: jobb szeretem tudni, mit csinálnak vele, mert múltkor is hideg borogatást kaptam mert majdnem elájultam. Nem fájt, csak féltem.

6. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 3. - Pocy88)
2009. júl. 20. 18:28

Ne aggódj, a fogorvos tudja :o))


Az inlay azt jelenti, hogy túl nagy a lyuk ahhoz, hogy betömje, ezért "kiöntik" a hiányzó darabot, azt egy technikus elkészíti és beragasztják a helyére. Ha profi a technikus, szinte nem is látszik, hogy nem a saját fogad.

5. Kriszti0711 (válaszként erre: 3. - Pocy88)
2009. júl. 20. 18:26

Szia!

Nekem 3 éve csináltak ilyet. Valahogy beragasztják a "lyukba". Nekem februárban kezdett letörni ez a fogam, pedig csak ez az egy fogam került akkor 30.000-be. Még nem szántam rá magam, hogy elmenjek egy másik dokihoz.

4. giorcub (válaszként erre: 3. - Pocy88)
2009. júl. 20. 18:25

nekem volt 2 is. egyik jo volt a masik nagyon zavart, azota miota betettek, gondoltam majd megszokom mint minden mast de azt a nyamvadtat nem szoktam meg.

de nem volt tartos, sztem a korona tartosabb, hamar megadta magat. mivel az enyem olyan volt (mindketto) hogy egy korona folytatodott egy inlayban igy fel sem tunt hogy nagyon hamar alarohad es alatta lett lukas. az egyik igy elvallt aztan azt konnyu vol kiszedni a masikat meg miutan szetment az alatta levo fogam elvagattam ugy hogy a korona resze azota is megvan (a vagas szelet szepen lecsiszoltak) az inlay ment a kukaba...

en meg egyszer nem tetenek be, barmennyire praktikus meg kimelo (de sztem csak rovid tavon).

2009. júl. 20. 18:14

Ez tulajdonképpen fogászati dolog.

Pótlásra használják. És nekem letört a fogam, gyökérkezelték, holnap megyek vissza, már elméletileg felépíti. Ez az egyik lehetőség, hogy ilyen inlaykot készít. Csak nem tudom hogyan helyezik fel, meg ilyesmi.

2009. júl. 20. 18:12
??? Mikről??
2009. júl. 20. 18:10
Mit tudsz az inlaykról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook