Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tud egy 2 hónapos baba? fórum

Mit tud egy 2 hónapos baba? (beszélgetős fórum)


1 2
47. Ede71 (válaszként erre: 26. - Nadry)
2013. jún. 8. 22:20

szerintem is neked kellene először ellazulni, mert a baba tényleg olyan mint a szülő. ha van segítséged, akkor próbálj meg egy kicsit kikapcsolódni,akár csak egy órára elmenni vásárolni vagy sétálni. nekem a páron ha kérem elvan a 2,5éves és 4,5 hónapos fiammal 1-2 órát, akkor elmegyek piacra, vásárolni, vagy valamit elintézni, heti 1x biztos hogy megteszem a körútamat.

ha ez nem megy, akkor menjetek sétálni, vagy keress egy babamama klubbot a közeli művházban, hogy ne legyél egész nap egyedül a babával.

az előttem szólókhoz hasonlóan meg kell keresni az okát a sírásnak, nagyobbik fiam csak a babakocsiban az erkélyen tudott aludni, télen nyáron, a kisebbik nem szereti az erkélyt, a nappalit, ő inkább a kiságyában vagy a franciaágyon szeret lenni, nézelődni, nevetgélni,ott egyedül is le van.

46. sookye
2013. jún. 8. 13:18

Itt van, hogy mit tud egy "átlagos" gyerek:


[link]


(szóközöket vegyétek ki!)


És még egy érdekes dolog:

[link]

45. nefaria (válaszként erre: 41. - Nadry)
2013. jún. 8. 10:07
Nincs árlistájuk fent. Az alapítványnál beutalóval úgy emlékszem 3e körül van egy 50 perces kezelés, de ugye számold bele, hogy odaautózol (ha autózol) és parkolsz a Moszkván vagy hogy hívják most. Magánban Pesten 5e/50 perc, 2500/25perc. A Koraiban is van Dévény, de oda nehéz bekerülni, ott támogatással asszem 2500. Van TBre is pár helyen, de ott is "csak" 25percet finanszíroznak, és hosszú a várólista. A honlapon elvileg van egy lista is a magán tornászokról, akik biztosan náluk vizsgáztak :) (mert elvileg hamisítják őket, legalábbis Dévény Anna ezt mondta)
44. Cucicsillag (válaszként erre: 17. - Nadry)
2013. jún. 7. 19:36
Erdekes...:-S
43. nadry (válaszként erre: 42. - A81a1b9451)
2013. jún. 7. 17:12
jah
42. a81a1b9451 (válaszként erre: 41. - Nadry)
2013. jún. 7. 14:41
Mi beutalóval jártunk egy közeli városba, így ingyenes volt. A beutaló megszerzéséhez viszont magánneurológushoz mentünk, mert a kórházi nem foglalkozott velünk.
41. nadry
2013. jún. 7. 13:40
megnéztem az alapítvány honlapját, de árlistát nem láttam
2013. jún. 6. 21:12

A Dévény Alapítvány honlapján van egy tájékoztató füzet, abban is benne van minden "mérföldkő". A hason fekve kinyomás emlékeim szerint 3 hós skill. 2 hósan asszem az ülésbe húzva fejét tartja az elvárás, gondolom, a védőnő ezt szokta, hm? Itt egy link a tájékoztató füzethez: [link]

Arra szerintem ne várj, hogy a védőnő vagy a doki mond valamit - nem szoktak...vagy tisztelet a kivételnek...

39. a81a1b9451 (válaszként erre: 34. - Nadry)
2013. jún. 6. 20:44

Javasolnám a hordozókendőt. Arra vágyik, hogy szoros testközelben legyen veled, ami természetes is. Add meg neki!

A másik, hogy sajnos sem a doktorok, sem a védőnők nem nagyon szokták javasolni a gyógytornászt, főleg nem a Dévényest, pedig nagyon sok gyereknek kellene!

38. sookye (válaszként erre: 36. - Nadry)
2013. jún. 6. 20:40

A védőnő nekem is csak 3 hónapos korában mondta, hogy vigyem el, mert nem tartja a fejét.

De hamarabb is észre lehetett venni, hogy baj van, csak nem tudtam, első gyerekes anyukaként :p Folyton hátrafeszítette magát, és hason nem akart lenni, hanem egyik irányba feszítette a fejét, és ferdén tartotta a nyakát elég sokáig :(

37. sookye (válaszként erre: 32. - Nadry)
2013. jún. 6. 20:38

A vízben el tud lazulni, de amikor kiveszed, megint befeszíti magát, ugye?

Egyébként a gyógytornász a legkevesebb, amit megtehetsz a gyermekedért, hogy elviszed!

Ha folyamatosan sír, annak oka van sajnos, szórakozásból nem bömbölne egy ilyen pici baba. Lehet, hogy a tejeddel/tápszerrel van a baj, talán kevés/nem megfelelő neki :p

36. nadry (válaszként erre: 30. - Sookye)
2013. jún. 6. 20:34
a védőnő vagy a doktornő gondolom mondaná, ha el kell vinnem.
35. XXXT (válaszként erre: 31. - Nadry)
2013. jún. 6. 20:34
Védőnő mit mondott? A hason fekvést miért erőlteted?
34. nadry (válaszként erre: 33. - A81a1b9451)
2013. jún. 6. 20:34
igen, de egész nap csak nem lehet az ölembe.
33. a81a1b9451 (válaszként erre: 30. - Sookye)
2013. jún. 6. 19:28

Igen, igen, igen. Vigyétek el Dévényeseshez!

A kérdésem pedig ez lenne, hogy amikor felveszed és a tested közelében van akkor is sír?

32. nadry (válaszként erre: 28. - Bowie)
2013. jún. 6. 19:15
elvan pancsizás közben, akkor nem sír, csak ha kiveszem deakkor...
31. nadry (válaszként erre: 28. - Bowie)
2013. jún. 6. 19:14
szerintem más is kétségbeesne ha reggeltől estig torkaszakadtából üvöltene a gyereke, és nem tudná megnyugtatni. Remélem gyógytornászhoz nem kell menni.
30. sookye (válaszként erre: 26. - Nadry)
2013. jún. 6. 18:46

Vigyétek el egy Dévény-gyógytornászhoz! Hátha az a baja, mint az én lányomnak, hogy annyira feszesek az izmai, hogy amiatt nem tud hason lenni :(

Egy jó kis masszázzsal-gyógytornával nagyon sokat lehet javítani!

29. bowie
2013. jún. 6. 18:22
Ha szeret fürdeni, akár napjában is többször fürdes, ott jókedvű..hátha átragad rád is...:)
28. bowie (válaszként erre: 26. - Nadry)
2013. jún. 6. 18:21

Nem vagy nyugodt. egy nyugodt anyuka nem ilyen..:) tele vagy kétségbeesett fórumok nyitásával..nyugi..lemaradsz a jó pillanatokról..:))

És pancsizni szeret??

27. bowie (válaszként erre: 25. - Nadry)
2013. jún. 6. 18:19

tapsi tapsi, óvatos csikizős...stb...mondókák...


És még egy nagyon fontos. A baba érzi a te hangulatodat is és azt veszi át..olyanná teszed, amilyen te vagy.:) Próbálj lehiggadni, jókedvű lenni és nyugodt. ez át fog ragadni a babára is.

26. nadry (válaszként erre: 24. - Vikucka)
2013. jún. 6. 18:19
de az is..az a lényeg, hogy sokak szerint én túlzom el, hogy sokat sír,pedig nem. Ha én nyugtalan vagyok a baba is az és ez fordítva is igaz. Szeretjük, nyugodtak vagyuk, mégis ideges, nyugtalan stb:( nem tudom kihez kéne fordulni. Nem hiszem, hogy egy babának napokig fáj a hasa a nagy 24 órájában.
25. nadry (válaszként erre: 23. - Bowie)
2013. jún. 6. 18:15
csörgözni, meg hasra rakást erőltetem, dehát abból is nagy sírás van. Nemhiszem, hogy unatkozik. Foglalkozom vele. Vannak többemberes babák. De nem értem miért sír állandóan, nem lehet megnyugtatni.:(
24. vikucka (válaszként erre: 20. - Nadry)
2013. jún. 6. 18:11
Nem hasfájós? Lehet azért is nem szeret hason lenni...
23. bowie
2013. jún. 6. 17:57
Mit szoktál vele játszani?:) Mert egy 2 hós babával is lehet ám..lehet csak unatkozik..:)
22. bowie (válaszként erre: 20. - Nadry)
2013. jún. 6. 17:56

Ez gondolom enyhe túlzás, hogy 23at, mert az azt jelentené, hogy napi 1 órát alszik, vagy fél órát alszik és fél órát eszik...

Sztem csak ki vagy készülve, pihenned kellene, lazítani, nem stresszelni (nekem most lesz a második gyerekem 5 hónapos, meg sokaknak van picije, nem beszélünk a fellegekbe).

21. sookye (válaszként erre: 20. - Nadry)
2013. jún. 6. 17:54
Tudod szoptatni rendesen vagy pótolni kell?
20. nadry (válaszként erre: 18. - Bowie)
2013. jún. 6. 17:47
emelett meg mindig sír, nagyon sokat ez is stresszel. 24 órából 23 -at egyfolytában.
2013. jún. 6. 17:20
Az, hogy mit ir a konyv, egy dolog - arrol a baba nem tud. Fog fejlodni a maga utemeben - eroltetni semmi ertelme.
18. bowie
2013. jún. 6. 17:15

Hát rosszul mondják. 3 hónaposan is elég lesz, ha a fejét megemeli hason. Téged ki stresszel ennyire?

Amúgy meg, ha nem szeret hason lenni, próbáld meg úgy, hogy pelus nélkül teszed hasra. Body, kiszokni maradhat rajta, csak pucipicsa legyen. Pikkpakk aktiválja majd magát, ha itt lesz az ideje. Enyém se akarta emelni még 3 hósan sem nagyon, aztán az egyik lány (M0ncsa) mondta, hogy vegyem le róla a pelust. Body, kiszokni maradhat, csak pelenka ne legyen..magyarul pucipicsa. Tedd hasra, és aktiválódni fog egyből. De 2 hónaposan ne várj csodát. 2 hós korában az a baba emeli fel, aki hason alszik.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook