Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tesztek, ha nagycsoportos gyereketek féltékeny 6 hónapos hugijára? fórum

Mit tesztek, ha nagycsoportos gyereketek féltékeny 6 hónapos hugijára? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 7. 13:26
Talán még hozzátenném , hogy a nagyobbik bevonása mellett , meg kell vele értetni , hogy róla is ugyan így gondoskodott az anyuka amikor kicsi volt , mert ugye O is volt ilyen pici !
2010. márc. 21. 15:12

Szerintem a legnehezebb ezt megoldani, de a hited nagyon sokat segít.

Vond be őt is a kicsi körüli teendőkbe. Legyen olyan idő, amit csak vele töltesz, de olyan is mikor midkettőjükkel vagy.

Egyetértek sajt1979 ötleteivel :)

Sok sikert!

2008. okt. 24. 15:09
Fordult a kocka. Most Timi 14hós nem engedi, hogy más bújjon hozzám. Ha ezt meglátja, olyan méregbe gurul, és eltolja a "vétkezőt".
2008. jún. 15. 17:34
Nálunk a két kicsi között 5 év 2 ónap a külöbség.Én engedtem,hogy segítsen amibe tud a kicsi körül.És amikor szopizott a kicsi akkor én az egyik oldalt a kicsi középen ő meg a másik oldalt feküdt és beszélgetünk sokat kihasználva az időt.A játszótéren is sokat játszottam vele amikor a kicsi engedte.Segített az etteésben ittatásban is.Egyenlőre csak ennyi jutott eszembe.
2008. máj. 7. 14:41
Többet foglakoznék a nagyobbal, több időt töltenék vele kettesben
2008. márc. 9. 15:16
nálunk 2.5 a nagy és 2 hós a kicsi, és nálunk is megy a féltékenykedés, bár igazából nem a tesó felé irányul, hanem felénk, minket bánt a viselkedésésvel, semmi nem jó neki, 3 másodpercenként mást akar, egész nap visít, ordít, hisztizik, kivagyok tőle nagyon, pedig az 1-es és 2-es pontoka leírt tanácsokba nincs olyan amit ne tettem volna meg mégse semmit se használ
2008. márc. 5. 12:33
Hát sajna a betegség az nem jó dolog,mielőbbi gyógyulást mindnyájatoknak!
2008. márc. 5. 10:22
Köszi a segítséget, nagyjából ilyenekre gondoltam én is. Sajna most még jobban kijön a bibi, mert mindhárman betegek vagyunk. De túléljük. Sziasztok.
2008. márc. 4. 16:46
Nekem 2 fiam van,a nagyobbik 7,a kisebbik 2,5 éves.Nálunk is vannak problémák,nagyobbik fiam szeretkötekedni a picurral,de hogy féltékeny lenne azt nem mondanám.Persze amikor megszületett az apróság nálunk is voltak gondok,akkor én elmagyaráztam nagyfiamnak,hogy az öcsike egyedül nem képes enni inni...persze megkell próbálni ugyanannyi időt tölteni mind2 gyermekkel.Jön a jó idő,közös programokat szervezni,nagyokat sétálni a gyerkőcökkel.Tudom egy 6 hónapos babával is van gondd,meg ott a háztartás ... de ennyit megér szerintem :)
2008. márc. 4. 16:30

Az okosok azt mondják,hogy a nagyobbik gyerekkel úgy kell foglalkozni mintha 1 évvel fiatalabb lenne, és néha babusgatni is lehet.

Az én esetemben a 10 éves nagy lány volt féltékeny a kis hugira,annyira,hogy elakart költözni az apukájához/második kapcsolatomból van a hugi/ 1/2 évig pereskedtünk mígnem az apunál is érkezett a gólya,mondanom sem kell,hogy már nem is akart költözni.

Igazából ebben nem lehet nagyon tanácsot adni,mert ő a szeretetet hiányolja,szeretni meg úgy is szeretitek,csak most már 2 emberkéé a szivetek.

Én próbáltam elmagyarázni ,hogy nem szeretem kevésbé csak egy kis baba nagyon törékeny önállótlan stb. te meg már nagy okos lány vagy és segíthetsz is,közössen is gondozhatjuk a tesót.Szoval ha teheted vond őt is be a napi teendőkbe,de tölts vele külön időt is kettesben ha lehetséges!

Ne aggódj mert ez elfog majd idővel múlni,csak arra vigyázz ne rontsatok a helyzeten,maradjatok türelmesek vele/bár tudom ez nem mindig könnyű/.

2008. márc. 4. 15:46
Mit tesztek, ha nagycsoportos gyereketek féltékeny 6 hónapos hugijára?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook