Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tehetünk a lila/mélyvörös striák eltüntetése érdekében? fórum

Mit tehetünk a lila/mélyvörös striák eltüntetése érdekében? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. aug. 15. 16:41

Én féléves szteroidkezelés során nyertem egy csomó striát. Kar, mell, has, comb...szétreped a bőr, ettől van. Ez összeforrni már nem fog. Halványítani lehet, de örökké megmarad, ha napozol és lebarnulsz ott fog fehéren virítani, sőt az elején nem is szabad napoztatni, mert csak rondább lesz...és ha viszket, akkor ne vakard!!!


Egy próbát megér a következő: Contactubex gél gyógyszertári(jó drága), illetve kollagénes krémek vagy tapaszok.

A keletkezéstől számítva minél előbb el kell kezdeni kenni, de legfeljebb egy éven belül.


Az orvost nem érdekli(talán a nőgyógyászt és csináltat egy vérképet hormonokra), mert kozmetikai problémának tartják. Semmilyen kozmetikai cég reklámjának ne higgy, ne vegyél mindenféle krémeket(avon, nivea, stb), azok megelőzésre vannak...ha vki mondjuk terhes és sejti, hogy megtörténhet a repedés, akkor előre keni és akkor ez rugalmasabbá teszi a bőrét, így nem reped, de utólag már ebbenguba...:-(


A másik lehetőség a plasztikai sebész, de ha még akarsz szülni, akkor nem érdemes, esetleg utána...

11. Pocy88
2008. aug. 15. 16:32
Kipróbáltál valamilyen krémet?
2008. aug. 15. 16:30
hát igen sajna nem:S
2008. aug. 15. 16:29
Elhiszem, mert ezeket napozással sem lehet eltüntetni.
2008. aug. 15. 16:28
Nekem a combomon már középiskola előtt voltak.Rajtam van súlyfelesleg, de ezek a csíkok annál is jobban zavarnak.Nem merek szoknyát húzni harisnya nélkül:S
2008. aug. 15. 16:28

Ami fehér színű annak sokkal nagyobb az esélye, hogy elhalványul.

Egyébként a kötőszövetek elszakadása okozza a striákat, ezeket lehet(ne) krémekkel javítgatni.


De a lilákra én is csak a műtétet olvastam.

2008. aug. 15. 16:26
Nekem is tele van a combom:(:(:(Bár nekem már fakult, de a helye ott van:(
5. Pocy88 (válaszként erre: 3. - Fecbb24fe2)
2008. aug. 15. 16:26
Én még nem szültem és a magasságom 165, a súlyom 56....nem számítok kövérnek sem.
2008. aug. 15. 16:25

Sziasztok!


Remélem valaki tud javasolni valamilyen megoldást.

Röviden és tömören: mindkét mellemen nagyon sok nagyon csúnya "vonalat" találtam amik lilák. A neten beírva a stria szót a keresőbe, kiadta, hogy vagy hirtelen hízástól vagy hormonális változástól következik be.

Egyáltalán kinek mutassam meg és van-e okom félni?

2008. aug. 15. 16:24
plasztikai sebész. meg a remény, hogy eltűnik...főleg, ha terhességi, van, akinek felszívódik..
2008. aug. 15. 16:24
ez engem is érdekelne a belső combom tiszta olyan! :(
2008. aug. 15. 16:23
Mit tehetünk a lila/mélyvörös striák eltüntetése érdekében?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook