Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tehetünk a lila/mélyvörös striák eltüntetése érdekében? fórum

Mit tehetünk a lila/mélyvörös striák eltüntetése érdekében? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. ápr. 26. 10:42

Sziasztok!

Én egyátalán nem fogyókúráztam, nem is fogytam és még csak terhes sem vagyok; mindössze egy kicsit erősebben kezdtem el tornázni a fenekemre és tegnap vettem észre rajta az apró fehér kis csíkokat. Hála az égnek, nem annyira feltűnőek, de nagyon jó lenne megszabadulni tőlük. Mit tehetnék ez ügyben?

2011. aug. 18. 12:30

Sziasztok!

A testemen rengeteg stria található és még csak 19 éves vagyok:S Nekem sajnos a hirtelen hízás-fogyástól alakult ki.Főleg a derekamon található a belső combrészen és a fenekemen is kezd repedezni a bőr:S Inkább ezek már kifehéredett striák,ahol már nincsen vérkeringés.Ez sokkal nehezebben lehet úgymond "LÁTHATATLANNÁ" TENNI.Ma viszont rátaláltam egy kozmetikusra,aki Hexapolarral eltünteti a striákat is és a cellulitokat is.Eredmény:A stria látványosan halványodik, majd megszűnik, a Hexapolarral kezelt bőrfelület feszesedik és rugalmasabbá válik.Szerintem még az ára se lehet vészes.De megpróbálok mindent kipróbálni mert engem rendkívül zavar:(

2011. ápr. 8. 21:26
SEMMIT!!!! SAJNOS
2011. ápr. 5. 21:33
Sziasztok fel a fejjel!!!!!!!!!!! Majd én segitek:napi 2szer reggel és este változuhany egyszer nagyon meleg szinte forro legyen aztán langyos és hirtelen hideg aztán megint meleg aztán hirtelen hideg ezt csináld 4-5 percig felváltva.egy hét után látványos az eredmény de mindennap 2 2,5liter folyadék bevitel kötelezö plussz rengeteg zöldség gyümölcs du 4ig bármit ehetsz este 6-7kor csak zöldség és 3dl viz!!azért kerüld az édességet amennyire csak tudod.én is szültem borzaszto volt a hasam de látványosan szebb amiota ezt csinálom!!!Probáljátok meg tényleg jo!:)
38. nobel
2010. aug. 26. 08:48

Lila mélyvörös striákat laserrel lehetett világosítani,a régieket csak a savas spanyol hámlasztásos módszerrel,ami sajnos kissé kellemetlen, de viszont hatásos volt.Valamilyen zsibbasztó krémet tettek fel amivel kíbirható volt,

dr.Ignácz végezte a kezelést,hála istennek csak két alkalommal kellett mennem kezelésre ,de előtte kikötötte hogy ki kell fehérednem ,.

Előtte több helyen jártam minden kenőcsöt kipróbáltam,a testépítést nem vagyok hajlandó abbahagyni..

37. caffi
2010. febr. 24. 11:32

Eltüntetni,teljesen semmivel se lehet.....én szolizok,az sokat javít rajta.....legalább nem lila:)...

Most Kollagén csöveket is próbálom,lehet h az is javít majd egy kicsit....remélem:)

2010. febr. 24. 11:25
Sziasztok! Én most vagyok a 37. terhességi hétben, ez az első terhességem, én is örültem végig hogy nem repedtem sehol, de anyukám amikor velem volt terhes ő is a 7. hónapban repedt ki, nos, ez velem is megtörtént a 32. hétben :( és nem kímélt, rengeteg csík van a pocakomon, lilás-vörös színűek, 1.5 cm szélesek és kb. 15 cm hosszúak :( De annyira nem ijedtem meg, mert velem ez már megtörtént 12 évesen is, csak akkor a derekam repedt ki és a mellem, de mind2 helyen annyira elhalványodtak hogy szinte észrevehetetlen. Remélem a pocakon is így lesz majd :) Anyukám folyamatosan szolizik, és nyáron is amikor sütkérezik, akkor szinte teljesen eltűnnek a csíkjai! A naptól nekem is szebbek lettek. Szerintem ez nem függ a bőr ruganyosságától, mert például barátomnak úgy nyúlik a bőre mint a gumi, és ráadásul vékony is, mégis reped a bőre és lila csíkjai vannak. Szóval ez nem csak minket, nőket érint :) A kenceficék nálam nem segítettek, és anyunál sem, én csak a napot tudom ajánlani.
2008. okt. 15. 14:35

Nekem azt mondta a nődokim, hogy ettől a gyógyszertől ennyire nem lehet hízni. (Mercilont szedek, ami azért /állítólag/ egy elég jó kategória és nem is olcsó.) Ezeknek a fogamzásgátlóknak a hormontartalma 5 %-a a régieknek!!! (Tehát most 1 levélben van annyi, mint régen 1 szemben volt.) Meg tényleg, nem is a hízás zavar főképp, hane ma csíkok, amik nem ezüstösek, hanem pirosak. Ha ez valakinek genetikai, akkor is lehet rajzuk segíteni?


Gyógyszerekkel kapcsolatban: valóban jobb, ha alternatív módokat alkalmazunk, sokkal egészségesebb, mint gyógyszerekkel tömni magunkat (akupunktúra, keleti gyógymódok). A Homeopátiát ajánlom nagyon, mert tényleg hatásos!! Nálunk van a családban egy -a szakmában eléggé elismert- homeopata, ő "töm" mindig ilyenekkel, allergiára, buszos rosszullétre utazáskor, fejfájásra, mikor mire, de minig használnak! És még a kiskutyánknak is lehet adni, ha fáj valamije. :) Komolyan!


...Kellene homeopátiás fogamzásgátló is. :)

34. Csigusz 79 (válaszként erre: 25. - Ficánka28)
2008. okt. 5. 00:09
Sportól eltüntek a striáid?De jó is lenne ha ilyen könnyü lenne,én is tornázom rendszeresen,aztán semmi,ki kellett velük békülnöm :)
33. Mion
2008. okt. 4. 21:09

Nem szedek fogamzásgátlót, mégis "boldogítanak" a csíkok, illetve már szerencsére nem olyan rondán, mint régen.... sok-sok sport, meg nekem mpg a köpölyözés segített.

Egyébként szerintem sem szerencsés fogamzásgátlót szedni, mert hiába kevés a hormontatalma, de akkor is van benne, és hosszútávú még nem ismertek, mint anno a "lórúgás" tablettáké sem volt az, és most meg lehet nézni, mennyi embernek okozott később problémát.

32. c42a13b98c (válaszként erre: 31. - Ana888)
2008. okt. 4. 20:27

No, azért ne említsük egy lapon a szteroidokat és a fogamzásgátlókat!

Az én nagymamám meg egész életében egyetlen szem fogamzásgátlót se szedett be, és mégis súlyos csontritkulása van.

A mai fogamzásgátlók nagyon kevés hormont tartalmaznak és hosszú távon ez a legbiztonságosabb és legkevésbé káros a szervezetre. Jobb, mint rettegni minden hónapban, vagy netán abortuszra menni...

Striák egyébként azokon a lányokon is vannak, akik nem szednek bogyót. Rossz táplálkozás és kevés folyadékbevitel okozza elsősorban...és persze a hirtelen hízás, de sokszor ez se kell hozzá...


Az nagyon helyes, hogy az asztmáddal természetgyógyászhoz fordultál, ugyanis nem a tünetek kezelésére van szükség, hanem az alapprobléma megszüntetésére. Márpedig a szteroidok csak elnyomják a tüneteket és hosszútávon éppen rontják a helyzetet az immunrendszer elnyomása miatt.

31. Ana888 (válaszként erre: 30. - Dzsetta)
2008. okt. 4. 15:44
Szia,én azt ajánlom ha hormon tartalmú fogamzásgátlót szedsz és nem akarsz tönkremenni 30éves korodra akkor válassz valami más módszert.Nem csak a bőröd megy tőle tönkre, hanem a csontjaid is, és idő előtt csontritkulásod lessz, és ugyanolyan ártalmas lehet mint a dohányzás. Nekem nagymamám egészen 20 éves korától fogamzásgátlót szedett majdnem 20 évig ,és csontritkulása van, és nagyon kevés haja.Ne tedd magad tönkre ezzekkel a kemikáliákkal fiatalon.Én 30 éves vagyok, és soha nem szedtem fogamzásgátlókat. Lehet már nem hormon tartalmú készítményeket is szedni.ÉS Még azt nem is írtam ,hogy sújos asztmám volt 23 éves koromtól 3 évig, és leküzdöttem gyógyszerek nélkül.Pedig írtak fel asztmapipát is két fajtát.Ez pedig szteroid tartalmú, és ugyanúgy striákat okoz, a gégét, és a légcsövet meg egyenesen tönkrevágja.Alternatív módszert választottam,elmentem természetgyógyászhoz és gyógynövényes cseppeket szedtem..
2008. okt. 2. 02:35

Milyen gáz, hogy itt ilyen tizen-huszonegynehány évesen beszélünk erről!!! Mert ahogy a hozzászólókat elnézegetem, nagyrészük ilyesmi korú...

Detto, én is így jártam, 21 vagyok, és amióta gyógyszert szedek, lineárisan bújnak elő a "kis" csíkocskák a hasamon... És olyan csúnyák!! És hiába fogytam, rendületlenük szaggatták tovább a bőröm...

Mi lesz, ha gyereket szülünk? A fejünk lesz csíkos????????

29. Mion
2008. aug. 28. 11:44

Sziasztok!


Nekem is voltak striáim, de sikerült rá megoldást találni. Hallottatok már a köpölyözésről? Na, ennek több fajtája van, amit nálam alkalmaztak az asszem a "csúsztatott" formája volt.... Masszázskrémmel jól megmasszírozzák az érintett területet, majd egy wc-pumpa fejéhez hasonlítható gumi köpölyt (persze nyél nélkül:o)) "rácuppantanak a bőrödre" és ez vákuumot képez... majd ezt húzgálják fel-le,jobbra-balra.... az első két kezelés eléggé kellemetlen, viszont a narancsbőröm már alig látszik (csak ha összenyomom a bőröm), a striáim elhalványultak és összehúzódtak + olyan sima, és puha lett a bőröm, hogy namég :o) meg fogyaszt is.... alkalmazhatják hason, fenéken, combon, derékon.... mellen sajna nem (bár én szerintem ott haltam volna meg, az biztos... mert ugye ott eléggé érzékeny)

10-12 db kezelést szoktak ajánlani, ez az intenzív része, tehát kb 1 hónap alatt kell lezavarni, utána elég kéthetente, egyhavonta visszajárni egy emlékeztető kezelésre.... szerintem nagyon megéri, mert a fennt említett előnyei mellett még a méreganyagokat is kiszippantja a kezelt bőrfelületből.... az ára kozmetikusonként, kezelőként változó... de 3000ft-nál nem lehet több (ez az egyik legdrágább, amivel találkoztam, mert én 1500-ért találtam csajt, aki vállalta)

28. *trust_us_we_lie* (válaszként erre: 27. - Wickucy)
2008. aug. 28. 00:38

nekem is azt mondták, hogy attól valamivel jobban néz ki. (kivéve ha sötét a bőröd mert akkor fehér lesz állítólag és még inkább feltűnő)

azért is kérdeztem...


De most az jutott eszembe, hogy idővel akkor is sötét lesz a bőröd ha sokat szolizol :O így mostmár akkor nem értem :D

2008. aug. 27. 10:27
én nem állítom, hogy a szoli csodát tesz, de kb. 2 hete elkezdtem járni. nem tűnt el teljesen és látszik, persze, de szerintem kevésbé, szerintem inkább hasznos, mint árt. :)
2008. aug. 26. 23:58

Úúú... hát én tele vagyok striákkal kb. mindenhol... :(


A napozás tényleg csak ront a helyzeten? A szoláriumtól is csúnyább lesz?


Valakit tud valamit arról, hogy a plasztikai sebész hogyan dolgozik? Úgy értem mit csinál, hogyan tünteti el a striákat?

2008. aug. 18. 20:08

Sziasztok!

Nekem is voltak striáim, nem látszódott nagyon, csak én vettem minden este észre és nagyon zavart. Egy idő után belenyugodtam. Több, mint egy éve elkezdtem sportolni és a napokban tűnt csak fel, a narancsbőrrel együtt a striák is eltűntek. Krémet nem használtam, de szerintem ezekkel nem is lehet eredményt elérni. Viszont, aki megteheti próbálkozzon a lézeres kezeléssel. Állítólag eredményes.

24. c42a13b98c (válaszként erre: 23. - Pocy88)
2008. aug. 17. 16:34
Ezt a nőgyógyászoddal beszéld meg! De ha beálltál egy tablettára és más panaszt nem okoz, akkor nem biztos, hogy kéne bolygatni emiatt.
23. Pocy88
2008. aug. 16. 13:14
Nekem "szerencsére" csak a mellem striás egyelőre.... Lehet, hogy ki kellene próbálnom valamilyen másik fogamzásgátlót? Vagy mindegyiknél fennáll a striák kialakulásának lehetősége?
22. SF
2008. aug. 15. 17:36

Ha egyszer megjelentek a csíkok, csak halványítani lehet, esetleg plasztikai sebész jöhet szóba, mint végleges megoldás. A krémek is legfeljebb halványítanak, de a repedést nem tudják úgy összehúzni, hogy a régi legyen a bőröd.

Sajnos...

21. vereskati (válaszként erre: 19. - C42a13b98c)
2008. aug. 15. 17:33
Én sokféle kaját megszerettem amit nem ettem addig, pl. puliszka, kölesből készült cuccok, stb. De mint mondtam, kilengtem időnként,de mégis egészen szépen rendbe jöttem.
20. bb3ed1fd5e (válaszként erre: 15. - MoncsiMama)
2008. aug. 15. 17:29
Detto velem is ez történt. Már tök örültem a 7. hónapban, hogy én nem repedek, aztán az utolsó 1 hónapban az egész hasam berepedt, pedig minden nap kentem magam nem is olcsó olajokkal és krémekkel. Ez hajlamosság kérdése is. Meg persze csak azon múlik, milyen rugalmas az ember kötőszövete, mennyire bírja el a hízást. Itt pedig bejátszik a hízás mértéke. Pl. ha valaki hajlamos a berepedezésre, akkor csekély hízástól is bereped, pláne, ha sokat hízik. Ha valaki nem hajlamos rá, de sokat hízik detto berepedhet. Egy esetben kímél meg a sors, ha nem vagy rá hajlamos és nem hízol sokat. Szerintem ez a nők nagyon csekély százaléka. Amúgy idővel halványodnak a csíkok, de soha nem múlnak el. Én majd a második szülés után meg fogom érdeklődni a plasztikai eljárás sikerességét és nem utolsó sorban az árát. Addig pedig fürdőruha bikini helyett. Ennyi. Sajnos.
19. c42a13b98c (válaszként erre: 16. - Vereskati)
2008. aug. 15. 17:27

Köszi, akkor maradok tigrismintás!

Olllyan nincs, hogy én ne egyek normális kaját...;-)

18. c42a13b98c (válaszként erre: 15. - MoncsiMama)
2008. aug. 15. 17:26

természetesen a bőrtől, embertől is függ. Meg még attól, hogy mennyi folyadékot iszik vki...

Engem jobban zavar az a 20 kiló, ami rajtamragadt a gyógyszer miatt...:-(

Egyébként a szomorú, hogy ha le is mennek a kilók, vékonyan is nagyon csúnya a stria...:-(

2008. aug. 15. 17:23
De! Nagyon szépen rendbe jött a bőröm.
2008. aug. 15. 17:22
Van megoldás,de hosszú ideig tart és kitartástigényel. Készítsd el a következő "testápolót": 1dl extra szűz olivaolaj, 1 dl szezámmagolaj, 20 csepp levendulaolaj, 15 csepp rózsafaolaj, 10 csepp geránium illóolaj,3 csepp fahéj illóolaj,(nem büdös), az illóolajat patikában vedd. Este, fürdés után kenjed ott ahol kell. Ez a jobbik rész. Kb. fél évig át kell állni a makrobiotikus étkezésre.(Nem olyan rossz.:) Néha kilengtem én is:))
15. MoncsiMama (válaszként erre: 12. - C42a13b98c)
2008. aug. 15. 17:08

nekem is lettek...kar,mell,has,combok,fenék...

és egész állapotosságom alatt kentem!!!!!!

Jó a végére dupla annyit hiztam és vizesedtem,de akkor is napjában többször megejtettem a direkt erre a célra való krémmel.

Az utolsó másfél hónapban repedtem szét,mint egy dinnye:((


az eredmény nagyon csúnya és zavaró (legalábbis nekem)

és igaz, a naptól még csúnyább:(

2008. aug. 15. 16:55
a tv shopban van még ilyen krém, az is rossz lehet? terhességi csíkokra van, de azt mondják, hogy a hízástól szétrepedt bőrre is jó. az is kamu lehet? én sem mondanám magam disznónak, cérna vékony sem vagyok, jó húsban vagyok, nem tagadom, de nekem is rossz, csini rövidnacit nem tudok felvenni, mert kellemetlen, hogy kivirítanak a lila csíkjaim... :(
2008. aug. 15. 16:51
Én még nem próbáltam semmilyen krémet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook