Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetek télen a konyhában lévő ételszag ellen? fórum

Mit tehetek télen a konyhában lévő ételszag ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. okt. 12. 14:23

Ne főzz.

Szokd meg.

Szellőztess.


Teljesen nem lehet eltüntetni, ez van.


Én megszoktam, mert szeretek főzőcskézni.

;)

21. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Pakung)
2016. okt. 12. 13:32

Szagelszivo....

Ha nem tudsz huzatot csinalni, meg az is nehezen viszi ki :(

Terhesseg elejen azert nem is foztem, mert kb.mint a vadaszkutya es semminek sem birtam a szagat :D

Most egy baratnomnel ugyanez van :)

2016. okt. 12. 13:10
Szagelszívó. Erre van kitalálva...
2016. okt. 12. 13:01

Azoknál lehet nagyon rossz, akik több személyre és rendszeresen főznek.

Ami az ecetes takarítást illeti, én az ecet szagát ki nem állhatom. De egyik szak nem is fedi el a másikat szerintem.


Indukciós főzőlapot használok, arra nem ég rá a kifutott étel, azonnal le tudom törölni.

Nem sütök bő zsiradékban, húst ritkán rántok. Ha mégis, akkor minimális zsiradékkal is megsül! (Ha gyorsfagyasztott rántott dolgot veszek, azt eleve a sütőben sütöm, és akkor pláne alig kell rá olaj.)

De mindezt csak kettőnkre, és nem is naponta. A fiam a munkahelyen eszik, én magamra nem főzök rendszeresen.

18. c73db520ef (válaszként erre: 4. - Pakung)
2016. okt. 12. 12:40
Fedo haznalata, fozs alkalmaval folyamatos szelloztetes. Es az ecetes takaritas.
17. hamurapi (válaszként erre: 14. - B598e4912b)
2016. okt. 12. 12:23

nem ártana ezzel a tüdőre kapással komolyan foglalkozni! Meggyőződésem,hogy a nők a főzés közben komoly egészség károsodásnak vannak kitéve!A konyha olyan nekem,mint az üzemi fém öntöde!!!Tele meghatározhatatlan kipárolgó gőzökkel.Gondolj csak arra,hogy a tüzhely körüli bútor,vagy fal tisztitásakor milyen nehéz a lecsapódott zsiros,vagy kormos lerakodást eltávolítani.Ez mind a tüdőre is megy!!!

Minden részvétem a háziasszonyoké!!!Sokan nem gondolják,hogy ártalom éri őket!

16. hamurapi (válaszként erre: 4. - Pakung)
2016. okt. 12. 12:14

Nálunk még kisebb a konyha!Igy a szagok ordítanak főzés közben! Van lehetőség a közeli ablak megnyitására,de a beáramló hideg lehűti az edényeket,ha pedig lelassul két széllökés közben a beáramlás,felforrnak /kifutnak" az ételek.Na,az meg ugye mindjárt ráég a tüzhelyre,növelve az addig sem kivánt illatokat.Aztán,hogy ne legyen olyan egyszerű a lakás fekvése az uralkodó szélirányhoz olyan,hogy nem kifele megy a szag,hanem benyomja a belső helyiségekbe.

Évtizedek óta irtózok az ételszagoktól!

Már szereltünk fel ventillátort is az előszobából a központi szellőzők felé,de nem sokat javitott!

Vannak szag elnyelők,amit a tűzhely fölé kell szerelni.Hátránya,hogy ha telítődik,cserélni kell a betétet.Költséges! Vagy a falon kinyuló elszivók,ezek valóban jók,de hangos és esetenként rontja a fal-épület- külső képét.

Aztán van a szellőztetés főzés után,vagy közben,de ha fázós a háziasszony azzal is baj van.

Engem a megmaradó szagok tudnak üldözni!Ha kintről bejövök a lakásba még délután is érzem a reggeli illatát!/szellőztetés ellenére/ A Párom "mániásnak" tart!Ő fázós és hajlamos keveset szellőztetni!

Az illatositó,csak elnyomja a szagokat,de legalább nem undorkodik az ember egész nap! A téli napok nehezebbek,át kell élni valahogy.Ki-ki lehetőségei szerint.

Valamit tenni kell ellene,mert aki érzékeny a szagokra-valóban megkeseríti az életét:Nem tehet róla,valamiért érzékeny!! Ezt figyelembe kell venni!

15. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Pakung)
2016. okt. 12. 12:13
Míg főzök paraelszivo, és mindent fedő alatt fozok parolok. Ha végeztem szellőztetés!
2016. okt. 12. 12:10
szellőztess, vagy kapjad gyorsan tüdőre
2016. okt. 12. 12:10
Főzés közben nyitott ablak, utána kereszthuzat, de így is szaglik egy kicsit.
12. syria (válaszként erre: 4. - Pakung)
2016. okt. 12. 11:54

Engem is zavarnak a szagok, ezért nem használok illatgyertyát és illatosító szereket. :)

Az ételszaggal nem tudsz mit kezdeni, azon kívül, hogy legalább olyan szoros barátságot kötsz vele, mint az illatgyertyával és illatosító szerekkel. Ugyanis hiába szellőztetsz, a falak, a bútorok, egyéb tárgyak is beveszik a szagot.

11. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Pakung)
2016. okt. 12. 11:51

én télen nem nagyon főzök olyan dolgokat, ami után tudom, hogy utálom a szagokat.


Pl. imádom a rántott sajtot, de azt mindig a munkahelyen a menzán eszik aki akar (én vagy a párom) mert hetekig érzem az olajszagot itthon és nem szeretem.


Az elszívó is segít valamennyit, illetve nálam is a kereszthuzat vált be.

2016. okt. 12. 11:41
esetleg elszívó?
2016. okt. 12. 11:11

Ha bizonyos ételeket főzöl, elkerülhetetlen.

Sült hagymás, pirított, füstölt szalonnás, olajban sütött, palacsinta stb. Nyitott ablaknál készítem ezeket, de sajnos vele járó kellemetlenség. Arra érdemes ügyelni, hogy ilyenkor ne lógjanak elöl ruhák, nálunk az előszobában is erősen kajaszag lesz, kabátokat bedobom főzés előtt a szobába :)

2016. okt. 12. 10:48
és a bio szemetesünk sincs a konyhába hanem a teraszon van
2016. okt. 12. 10:47

nagy kereszthuzat, mindent kinyitni az egész lakásban pár percre.

Így a szag kimegy, de a falak nem hűlnek ki.


Vagy :

csak olyan ételt főzöl, aminek kellemes szaga van: tejbegríz, zabkása, gyümölcsleves. Vagy főtt rizs, főtt krumplival :)

2016. okt. 12. 10:45
kb 2-3 naponts főzök , mindketten dolgozunk és a munkahelyen ebédelünk
2016. okt. 12. 10:44
persze hogy szellőztetek
2016. okt. 12. 10:43

kicsi a konyhánk kb 12 m2 nyáron a teraszajtó nyitva volt vagy résninyire nyitvahagyva de most téle csak kb 1 órát szellőztetnék és itt mindig étlszag van nem büdös csak érzem . a többi szobába illatgyergy és illatósító szerek harmóniáját érzem , de itt csak az ételszagot.

semi nem zavar annyira mint a szagok

2016. okt. 12. 10:42
ha nem szellőztetsz nem az ételszag lesz a legnagyobb gondod hanem a pára és a penész.
2016. okt. 12. 10:42
Én télen is szoktam szellőztetni :)
2016. okt. 12. 10:41
Mit tehetek télen a konyhában lévő ételszag ellen?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook