Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetek, ha az apa nem akarja elvállalni a gyerekét? fórum

Mit tehetek, ha az apa nem akarja elvállalni a gyerekét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. aug. 21. 19:34
nem olvastam vegig a teljes forumot de nagyabol az a velemenyem mint a tobbieknek - hagyd a fenebe ha belegondolok hogy en mit nem adnek azert hogy a lanyom az en nevemet viselje!? orulj annak hogy lesz egy babad es akit bekessegben nevelhetsz mert a barma nem piszkal titeket sok nonek ez nem adatik meg
2009. aug. 21. 19:34
Arra azért kiváncsi lennék, hogy kik hozzák ezeket a f.sza törvényeket! És vajon hány létező esetet vizsgálnak meg, ok okozati összefüggésben. Szemelőtt tartja valamelyik túliskolázott a gyermek, vagy a megfélemlitett anya érdekeit?
2009. aug. 21. 19:31

Igazatok van, csak saját magam hergelem! És a baba issza meg a levét, pedig ő aztán csak annyit tett, hogy engem választott anyukájának.

Minden kedves anyuka, aki egyedül neveli gyermekét! Köszönöm, hogy követendő példaként álltok előttem. Köszönöm, hogy őszinték vagytok és minden nézőpontot megmutattatok. Hálás vagyok minden hozzászólónak, sokkal jobban érzem magam.

Remélem én vagyok az utolsó nő a Földön, aki ilyen helyzetbe került!

48. 9d6cbcbded (válaszként erre: 47. - Sylvia81)
2009. aug. 21. 19:29

naná, hogy nem korrekt!

Ha vki lemond a gyerekéről, és utána mégiscsak "kell" neki, hát tudod, lapáttal ütném agyon, nemhogy jogokat adnék neki...pfff

47. Sylvia81 (válaszként erre: 42. - 9d6cbcbded)
2009. aug. 21. 19:28

Bocsika, ezt nem tudtam... Bár ez így nem korrekt szerintem!

Szerencsémre nekem nem volt ilyen gondom...

46. zebracsikó (válaszként erre: 45. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 19:27
Nagyon helyes! Ha jó háttered van, akkor ne terheld le magad senkiháziakkal folytatott vég nélküli harcban.
45. a360345bdd (válaszként erre: 33. - Msforrester)
2009. aug. 21. 19:26

No ezt igy végig olvasva, háááát nem tudok veled kötözködni. Ezt nagyon frankón összeszedted. Le a kalappal.

A kicsi nagyon jó családba kerül, neki hála 10 év után újra beszélek az anyámmal és kezdem megint szeretve tisztelni.

Az apa degenerált családja meg elmehet a +/>÷ba!

Nincs szükségünk arra, hogy tönkretegyék a bunkóságukkal a kicsi érzékeny lelkét!

44. Sylvia81 (válaszként erre: 33. - Msforrester)
2009. aug. 21. 19:25
Huhh, kemény szavak... De minden betűje igazság!!!
43. zebracsikó (válaszként erre: 38. - C95c921ae7)
2009. aug. 21. 19:25

ne bátorítsd!

Ilyen söpredék családdal felvenni a harcot kész öngyilkosság.

42. 9d6cbcbded (válaszként erre: 35. - Sylvia81)
2009. aug. 21. 19:24
semmire nem megy vele sajnos, én utána jártam ennek is. Ha később igényt tart a gyerekre az apa, a lemondó nyilatkozat ellenére is őt illeti meg az apaság, ha ez be van bizonyítva.(DNS)
41. cfe91a5448 (válaszként erre: 34. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 19:24
szép mond6om:((((mind1 a lényeg 1 te járjál emelt büszke fejjel és várd a babát nyugalommal mert ő itt a lényeg.Az apa no az aki +csinálja hanem aki neveli.Ne idegeskedj ezek miatt készülj inkább az új csodára:))))
40. zebracsikó (válaszként erre: 30. - Cfe91a5448)
2009. aug. 21. 19:24
éppen azt írta le.
39. Napsugar81 (válaszként erre: 34. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 19:24
Peldamutato tanitoneni lehet az ilyen sopredek.
2009. aug. 21. 19:24
De hiába mondja bárki, mi van ha nem tudja egyedül eltartani. Fizessen csak az apa is. Ha meg veszélyes , a gyámügy eltilthatja a gyerekétől. Jó lenne ha lennének tanuid ezekre a beszólásokra, vagy felvennéd diktafonra..
37. zebracsikó (válaszként erre: 34. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 19:23
A szakmája az nem jelent semmit. Az érzelmi intelligenciája nem attól függ.
36. 9d6cbcbded (válaszként erre: 26. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 19:23

Légy büszke a nevedre!

Ha később találsz a normális férfit, aki még akár a nevére is akarná venni a picit, nem kell ismét harcolnod az "igazi" apával emiatt.

Ha ő elismeri a gyereket, akkor sajnos bíróság előtt le kell mondania a gyerekről, hogy a párod/férjed örökbe fogadhassa.

Én már nagyon megbántam, hogy engedtem az exemnek...ha újrakezdhetném....:(

2009. aug. 21. 19:21

Nehéz eset, ez tény. De amennyiben elismeri és fizet, tényleg sose szabadulsz meg tőle és az anyjától...

Sőt, ha lehet ilyet kérni - bár én kívülállóként könnyen dumálok - , lehet, hogy jobban járnál, ha valamiféle lemondónyilatkozatot iratnál vele, melyben megegyeztek, hogy ugyan a fogamzás idején együtt éltetek, de a későbbiekben a gyermekkel kapcsolatban semmilyen követeléssel nem fog élni.

Kerüld ezt az "emberállatot" (és itt azonnal bocsánatot is kérek az emberektől és az állatoktól), amennyire csak lehetséges!

2009. aug. 21. 19:21

Még egyszer köszönöm mindenkinek!

Egyébként a szemét láda anyja (nekem ez nem anyósom) tanitónéni!!!

2009. aug. 21. 19:20

Szerinted hány olyan pasi van, akinek kéne gyerektartást fizetni, és nem teszi, meg hány olyan, aki elviszi a gyereket a láthatásra, azután kidobja a babkocsit gyerekestül a kocsma elé, amíg ő virul?

Szerinted megér havi párezret az, hogy utána állandóan beleugasson az életedbe, mert te nem is a gyerekére költöd, hanem magadra, meg a palijaidra?

Amikor te leszel élete ügyeletes megrontója, természetesen le fog hordani minden ribancnak, és a gyereked gyanakodva fog méregetni, hogy ez hogy is van.

Természetesen ez nem fogja megakadályozni abban, hogy pofánverjen, amikor a gyerekért megy, neked az úgyis hivatalból jár a gyerektartás mellé.


Szerintem hagyd az ürgét a picsába, és válogass az új apuk között, mindenkinek sok kellemetlenséget megspórolsz.


A név meg szinte mindegy, manapság a nők nagy része úgysem veszi fel a férje nevét, és megsúghatom, hogy senki nem fogja hátrányban részersíteni a kicsit.

32. 9d6cbcbded (válaszként erre: 1. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 19:20

Én hasonló cipőben jártam, mint te..Most négy hónapos a kislányom.

Vállaltam a babát, egyedül, szülők segítségével...

Én azt tanácsolnám, hogy ne vond be az apát, mert később iszonyú nehéz dolgod lesz.

Az én exem kikövetelte, hogy benne legyen az anyakönyviben, a nevét nem adhatta a gyereknek, mert nem engedtem!! Én már most félek, hogy mi lesz később, amikor magával viheti a gyereket, mert nincs olyan, hogy nem adod!(a tuti magyar törvények), ha nem fizet gyerektartást, az sajnos a láthatással nem függ össze, stb... Szóval csak egy nagy nyűgöt vennél a nyakadba. Ha teheted, akkor hagyd ki belőle, mert nem ér annyit havi x ezer forint, hogy életed végéig el kelljen viselned egy olyan embert, akit szívből utálsz, és nem kívánnád apjának a gyerekednek!!

31. Napsugar81 (válaszként erre: 16. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 19:17
Az ilyen anyos meg minimum azt erdemelne,hogy valaki jol megverje.Szerinte tartsd magad tavol attol az erkolcsileg nulla hulladek csaladtol,es ne indits pert,ne adj eselyt,hogy kesobb igenyt tartsanak a lathatosagra.Jobb,ha a gyerekednek nem kell megismernije ilyen szemet bandat.
30. cfe91a5448 (válaszként erre: 26. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 19:17
miért no jó a te vezeték neved?No szégyen az már a mai világban!!!
29. cfe91a5448 (válaszként erre: 27. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 19:16
minek.. most öszintén(?)ez az ember a leirtak szerint 1 kalap szart no ér!!Tudod sok férfi szemét és link(tisztelet a kivételnek!:)de a gyerekeik sokuknak mindentöl független az első szokott lenni akinél no az+olyan is.Nők 100i rohangál6nának az 1mást figyelmeztetés ügyileg.
28. Napsugar81 (válaszként erre: 23. - Csokilány)
2009. aug. 21. 19:10
Teljesen igazad van,az olyan nem is valo apanak,ha valakinek nem kell a gyereke,ne kelljen kesobb sem.
2009. aug. 21. 19:09
Akkor szerintetek az is felesleges, hogy megpróbáljam felvilágositani a mostani környezetét a valódi énjéről?
26. a360345bdd (válaszként erre: 23. - Csokilány)
2009. aug. 21. 19:08
Eddig ez a megoldás áll hozzám a legközelebb, Hatvani lesz és kap egy hangzatos nevű fiktiv apát!
25. gerna (válaszként erre: 16. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 19:06
Ha ezt most megléped, sose szabadulsz meg tőlük...erre is gondolj.
24. c06c587f53 (válaszként erre: 21. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 19:05

Köszönöm! Nektek is jó egészséget kívánok!

Remélem, hogy megoldódik a problémád és rájössz a legjobb megoldásra!

2009. aug. 21. 19:04

Ez szép! Szerintem nem kellene erőltetni azt az apai elismerést.Mód van képzelt apa bejegyzésére is, az illetékes gyámügyes kollega ezt tudja. Tehát anyakönyveztetheted "Hatvani" névre, vagy vmelyik nagyszülőd családnevére is.

Ellenkező esetben apasági pert kell indítani, ami nem egy cuki dolog. Az első esetben nem vagy köteles engedni azt sem, hogy később lássa, hiszen nem tett teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot, a második esetben mind a láthatást, mind a tartásdíjat leszabályozhatják.

Nem egyszerű tényleg, mármint nem jogilag, hanem lelkileg.

Az én privát véleményem, hogy menjen a francba az ilyen paraszt ember.Bocs, ha durva volt.

2009. aug. 21. 19:04
Semmit mert a gyerek iránti szeretet önnmagátol jön az no kötelező 1 gyereket és mást sem szoktak eröltetni a gyerek az 1 ajándék!!!!!!!Én 1 ilyen embertöl inkább hánynék mint h foglalkozzak vele azt a leendő szép pici babocát+jó lenne ha no tennéd ki ilyen +megalázásnak!!!!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook