Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetek, ha az apa nem akarja elvállalni a gyerekét? fórum

Mit tehetek, ha az apa nem akarja elvállalni a gyerekét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
81. a360345bdd (válaszként erre: 80. - Anyuci74)
2009. aug. 23. 21:02

Akár honnan nézem bonyolult dolgok ezek. Súlyos kérdések merülnek fel és ha rosszul felelsz, a gyerek szivhatja meg...

Szerencsére nagyon sok férfi él közöttünk, aki boldogan vállalja az apa szerepet, akkor is, ha nem ő a biológiai apa.

Vajon mi a jó a gyerknek? Tudjon arról, hogy neki más az apukája? Akkor is, ha jót nem tudok mesélni róla? Biztosan az a legjobb, ha mindenki csak szidja előtte a vérszerinti apját?

Titkolózzunk előtte? És mikor lesz elég felnőtt ahoz, hogy megértse, nem minden esetben a biológia apa a legjobb apa?

Volt egy álmom miután ezt a fórumot elinditottam és végig olvastam a véleményeket, tanácsokat valamint a történeteket.

Egy férfi vezette az autót, ami leparkolt az "apa" otthona előtt. Én kiszálltam a 3év körüli lányommal és csengettünk. Olyan erősen szoritotta a nyakam, hogy fájt és öklömnyi könnyek hullottak szeméből. A "drága nagymama" nyitott ajtót és az én kis angyalkám sikitott: Anya ne hagyj el! Anya ne engedd hogy hozzám érjenek! Anya kérlek vigyél haza.

Mondanom sem kell, zokogva ébredtem, hideg veritékben úsztam. Soha a büdös életben nem lehet közük ezeknek a mocskoknak az én kis drágámhoz!

A "gyönyörgombóc nagymama" annyira várja az unokáját, hogy eddig összeen kaptunk tőle egy szép nagy lóf@szt, de még arról is sajnálta a piros masni! De a munkahelyén meg ahol csak lehet isteniti magát, mert ilyen szupernagyit még nem hordott hátán a Föld!

Nekem ettől hányingerem van.

80. anyuci74 (válaszként erre: 79. - Msforrester)
2009. aug. 23. 20:07

Erre, hogy csak olyan pasit valasszanak aki akar apa lenni, csak azt mondanam, hogy sajna ez nem mindig igy muködik. A baratnöm es a (volt) parja is akartak gyereket, össze is jött. Csak hogy eppen az "apa" csak a szules utan 1 honapig maradt az Anyaval es a babaval. A csajszi is kulföldi itt (svedo.) meg az apa is. Az apa szepen hazautazott 1 honap utan , hogy majd jön. Csak eppen elfelejtett visszajönni. Evente csak 1-2 -szer latogatja meg a fiat! Szegeny gyerek meg azt kerdezi, hogy apa haragszik, amiert nem jön?

Persze alairta, hogy Ö az apa meg szuletes elött. Kar volt! Most pereskednek a felugyeleti jogert(vagy miert), mert az "apa" akarja a gyereket! Merthogy az Ö fia!Az anyuka meg nem mer hazamenni latogatoba a szuleihez (kulföldre), mivel csak az apa engedelyevel hozhatja vissza a gyereket! Kesz kaosz szegeny lany elete. Es ezt Ö nem tudta elöre, es nem is gondolta, hogy ez lesz belöle!

Es szegeny lany persze sokaig remenykedett, hogy majdcsak kiköltözik hozzajuk! Miota peseskednek mar nem taplal hiu remenyeket! Jobb is!

Az ilyen ember szamomra nem ember. Emlekszem mikor a lany 4 honappal a szules utan visszament dolgozni, hogy legyen miböl megelniuk. Szerencsere olyan munkaja van hogy tudta a babat is magaval vinni. De nagyon kivolt.

Ezt csak azert irtam le, hogy sajna nem mindig tudja az ember elöre mit valt ki bizonyos emberekböl az hogy jön a gyerek. De szerintem az ilyat nem is kell eröltetni, mert kesöbb csak a baj van belöle. Ha vallalod a babat, sok-sok örömöd lesz benne, de biztosan lesznek nehez percek is. De hidd el megeri egy kis tunemeny!

79. msforrester (válaszként erre: 77. - Princes47)
2009. aug. 23. 17:56

Szerintem nem kell abban feltétlenül hazudni, hogy ki az apa, és akkor talán nem akkora a probléma.

Mondjuk azzal, hogy fáj, hogy az igazival nincs kapcsolat, nemigen lehet mit kezdeni, ezért kéne vigyázni azoknak, akik még megtehetik, hogy csak olyan pasit választanak apának, aki akar is az lenni.

78. dfe0f5c485 (válaszként erre: 77. - Princes47)
2009. aug. 23. 17:34
nálunk ez nem így volt. az én fiam mindig a páromat tartotta az apjának, csak fájt neki, hogy a másik nem kíváncsi rá.
77. princes47 (válaszként erre: 76. - Msforrester)
2009. aug. 23. 11:32
Ebbe 100 %-osan igazat adok, de hány olyan példa van, hogy mikor meg tudja a gyermek hogy nem az igazi az apa mint ahogyan Ő gondolta, minden megváltozik. Sajnos !!!
2009. aug. 23. 11:24

Szerintem a lényeg szempontjából teljesen mindegy, hogy óvszerrel vagy anélkül maradt terhes Hedonistamama.

Megtartja, nem veteti el, akkor nem hátrafelé kell nézni, hanem előre, és a gyereknek a legjobbat akarni. Az apa pedig nem az, aki az ondósejtet adta, hanem az, aki megtanította biciklizni, elment a szülőire, és kenyeret tett a szájába, valamint megtanította arra, hogy tisztelje az anyját és hogy a csillagcsavarhúzóból többféle van.:-)

75. dfe0f5c485 (válaszként erre: 74. - A360345bdd)
2009. aug. 22. 10:48
köszönöm szépen. azért is írtam neked, hogy mindenképp a baba lelki nyugalma a legfontosabb. nagyon nehéz helyzet, mikor a gyermek akkora lesz, hogy el kell mondani neki, ha az apuka nem veletek él, vagy esetleg nem is látogatja. nagyon fáj a kis szivük.
74. a360345bdd (válaszként erre: 73. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 21. 23:03
Fogadd őszinte részvétem! Köszönöm, hogy megosztottad velem a történetedet. Kettős érzések kavarognak bennem, egyrészt örülök, hogy ilyen sokan hozzászóltatok a témához és a jó útra tereltetek. Másrészről szomorú, hogy ennyi nő tapasztalta a saját bőrén ezt a helyzetet.
73. dfe0f5c485 (válaszként erre: 1. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 22:56
szia! egy történet röviden. 85-ben született egy fiam, fél éves volt, mikor az apjától elváltunk. egy év múlva férjhez mentem mostani páromhoz, ő nevelte fel. őt szólította apunak. az igazi apja soha nem kereste. bár ritkán beszélt róla, nagyon fájt neki, hogy nem kíváncsi rá. sajnos másfél éve meghalt autó balesetben.22 éves volt. és azonnal rohantak ide, és sírtak, hogy mennyire sajnálják, hogy soha nem keresték. hát nem szegénykém halála után kellett volna szaladni. ezzel. csak azt szeretném mondani, hogy tudd, mire számíthatsz az apuka részéről ha már most tiltakozik, hogy nem övé a gyerek.és akkor ez a kicsi egész életében az apja után fog sóvárogni. lásd. az én fiamnak is volt apja aki felnevelte,és mégis .
72. 707655fba1 (válaszként erre: 71. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 20:55
Örülök, hogy a hsz-aim alapján nem személyed elleni ellenségnek tekintesz, mint mások más fórumokon!
71. a360345bdd (válaszként erre: 70. - 707655fba1)
2009. aug. 21. 20:49

Akkor privát beszámolok, mert mint irték csúnyán megüthetem a bokám, ha figyelmen kivül hagyom a személyiségi jogait.

Általában a mérlegek szoktak ilyen jól fejlett igazságérettel rendelkezni.

Szerintem senki sem fog megkövezni, mert nem azért inditottam fórumot, hogy fröcsögve gyűlölködjünk. Tudni akartam, hogy melyik döntésem hova vezetne. Most már tisztábban látok.

És nagyon szimpatikus a személyiséged.

70. 707655fba1 (válaszként erre: 68. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 20:44

Ha már nyitottál egy fórumot, akkor talán Te közöld a részleteket!

De megadhatod az elérhetőségét is, ha nem akarod leírni, hogy miket tett!

Tudod héhányszor már ráfaragtam a véleményeimmel, amikor csak az egyik oldal (fél) információiból indultam ki!


Nem értem, hogy jön ide a csillagjegyem, de nem, nem vagyok mérleg!

69. a360345bdd (válaszként erre: 67. - 707655fba1)
2009. aug. 21. 20:42
Ő szinte mindennap beszélt arról, hogy legyünk kerek egé család. Én előbb a házat szerettem volna rendbe tenni és egy igazi lagziban asszonnyá avatódni. Álom, édes álom.
68. a360345bdd (válaszként erre: 67. - 707655fba1)
2009. aug. 21. 20:40

Én mondjam el, hogy miket tett, vagy adjam meg az elérhetőségét? Miből gondolod, hogy veled őszinte lesz?

Egyébként tetszik a hozzáállás. Csak nem mérleg a csillagjegyed?

2009. aug. 21. 20:34

Lehet megkövezni, de én kíváncsi lennék a másik fél véleményére is.

Mitől sunyi, hazug dög?

Ha óvszer mellett esett teherbe a fórumnyitó, akkor (gondolom én) az a "suny dög" sem akart még apa lenni!??


.....

2009. aug. 21. 20:33

És valóban:

Az ember csak idegeneknek nyilik meg igazán!

Jó találmány ez a Hoxa.

65. princes47 (válaszként erre: 64. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 20:25

Most már nyugodj meg, és csak a pici baba legyen a számodra a fontos. Őt majd valaki vagy valakik majd megtanítják, hogy ne legyen ilyen felelőtlen.

Szerencséd van hogy még időben lelépett és nem bánt mint ahogyan itt nagyon sokat olvasom.

Sok örömet kívánok a babaváráshoz, és szeretnénk majd tovább is ha írnál, hogy hogy vagyok és mi az újság.

64. a360345bdd (válaszként erre: 63. - ElErIm77)
2009. aug. 21. 20:19

Ez egy igazi siker történet! Én is bizom benne, hogy van még normális férfi és nekem is jut majd egy. De a jelenben és a közeljövőben ez nem foglalkoztat. És valóban igaz, hogy ilyenkor nem csak a tartásdijra (arra a pár ezer fornitra) kell gondolni, hanem a gyermek jövőjére. Nem szeretném, ha minden komoly ügynél visszapofátlankodna az életünkbe. Nélküle is meg tudjuk oldani a mandula műtétet, ha kell. Iskolát is tudunk választani.

Abban reménykedem, hogy másnak már nem csinál gyereket! Essen le neki tőből, ha mégegyszer nőbe teszi! A kecskéket és egyéb háziállatokat nem féltem, időnként okosabbak, mint az ember.

2009. aug. 21. 20:09

szia..hasonloan jártam mint te,annak idején..már több mint 1 éves a kisfiam,s azota se volt rá kiváncsi..sokat nem lehet tenni,mert ezek a f@sza törvények inkább óket védik..mikor a gyámon voltam,mondták,h én mondjam meg a lakcimét,hiába mondtam, h nem tudom.s ha ő azt mondja nem az övé,nem kényzeritik dns re ilyesmi,és ha mégis,évek is lehetnek..s le is beszéltek szinte rola,h elismerje egy ilyen alak a gyereket..mert ha ne adj isten müteni kell v hasonlo,kell a beleegyezése..s ha épp el van tünve??inkább ne,,iskolához mindenhez..nem éri meg...

azota van 1 párom,aki szereti as elfogadja a gyermekem,s jobban is jár vele mint az "igazi apjával"

magaddal s a gyermekkel foglalkozz,nem éri meg egy ilen alak,sok boldogságot nektek:)

62. Sylvia81 (válaszként erre: 61. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 20:07

Elhiszem, hogy a kisördög ki akarna törni! :D

De valszeg megtorolná, arra meg szerintem nincs szükséged... De igazad van, majd elmúlik... ;)

61. a360345bdd (válaszként erre: 59. - Sylvia81)
2009. aug. 21. 19:57

Ezek a szavak nagyon jól esnek!

De még most is bújkál bennem a kisördög, hogy világgá kürtöljem a nevét! Majdcsak elmúlik...

60. globus (válaszként erre: 57. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 19:56
Sajnos a gyerektartás alól kibújnak, akik lelépős típusúak, elég hozzá, hogy bejelentetlenül dolgoznak. Munkám révén ismerek ilyeneket, a hatóság nem igazán áll a helyzet magaslatán. Vannak jogszabályok, de annyit érnek, amennyit bizonyítani tudunk.
59. Sylvia81 (válaszként erre: 57. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 19:49
Ennyi hozzászólásból is kiderült számomra, hogy nem vagy az a hebrencs, felelőtlen fajta. Én biztos vagyok benne, hogy a legtöbbet és a legjobbat fogod nyújtani a nemsoká érkező kis életnek.
58. Sylvia81 (válaszként erre: 53. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 19:47

Tegyél egy nagy adaggal arra a hazugra, inkább élvezd ki a pocakodat, nemsoká úgyis vége. Akkor meg majd foglalkozz azzal, aki benned fejlődött egy édes babócává!

Biztosan édes lenne a bosszú, és meg is érdemelné, de nem ér annyit, hogy egy kicsit is rosszul érezd magad! Nemcsak magadnak ártanál vele, hanem a manódnak is. Most is, később is...

57. a360345bdd (válaszként erre: 54. - Globus)
2009. aug. 21. 19:47

Az elején leirtam, hogy védekeztünk. És szerintem különbséget lehet tenni ha egy 16 éves lány esik teherbe és marad egyedől, vagy egy 26 éves lány/nő jár ugyanigy. Sajnos a válaszokat elolvasva az az érzésem, hogy több éves házasság után is beüthet a krach :(

A probléma nem a kisbaba érkezése, hanem az apa hozzáállása. Sajnos egészen mást mutatott mikor kiderült, hogy gyerekünk lesz, sajnos annyira szerelmes voltam, mint egy ostoba tini és sajnos mertem élvezni az életet, mertem hinnni hogy engem szeret egy férfi.

Ha ez bűn, akkor bűnhődni fogok, sőt már most is azt teszem. De a gyermek nem láthatja hátrányát annak, hogy az anyja csitriként viselkedett!

56. 9d6cbcbded (válaszként erre: 53. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 19:42
én is köszönöm...:)
55. 9d6cbcbded (válaszként erre: 54. - Globus)
2009. aug. 21. 19:41

Nem támadlak le, csak azt fűzném hozzá, hogy rengeteg minden történhet , ami miatt egy nő egyedül marad akár terhesen, akár már gyerekkel és akármikor...2 év után...10 év után...

Ez szerintem nem a szexualitásról szól, és egy gyermek születését soha nem lehet ezzel egy kalap alá venni!!

54. globus
2009. aug. 21. 19:37

Csak halkan jegyzem meg, s le is fogtok támadni, ilyen esetek kivédhetőek lennének, ha nem lenne a mai világ ennyire szexuálisan szabados. Ha némi együttjárás, és kiismerés után költöznénk össze, s hancúroznánk, kevesebb lenne a csalódás.

De gondolom, most nem ilyen felvilágosításra vársz... a szüleiddel építs, tarts jó kapcsolatot, ez nagyon fontos!

53. a360345bdd (válaszként erre: 52. - 9d6cbcbded)
2009. aug. 21. 19:37
Köszönöm, neked pedig gratula a babához! Csodaszép leányzó :-)
52. 9d6cbcbded (válaszként erre: 49. - A360345bdd)
2009. aug. 21. 19:34

Légy nagyon erős, és boldogságban, szeretetben várd a kisbabádat!

Jó egészséget és szép terhességet kívánok nektek!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook