Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetek? Albérlő a szomszédom. fórum

Mit tehetek? Albérlő a szomszédom. (beszélgetős fórum)


1 2
23. 2a69f78972 (válaszként erre: 21. - 2a69f78972)
2012. márc. 13. 21:31

Bocsánat!


"killimi"-nek szántam!!!!

2012. márc. 13. 21:31

Persze tudom, h nem vehetem 100%-osra h tud vmit a levélről, de ez a nő ahol tud kerezbe tesz. Volt olyan is h 1 hétig kint tartotta az előtérben a szemetét, ne tudd meg milyen büdös volt... Szóvá is tettem, de még majdnem én voltam a hibás, h szólni mertem, h legyen már szíves levinni a szemét.

A levél már csak pont volt az i betűre. Vannak szabályok amiket be kell tartani. A tulaj nem engedi, h a lakásban dohányozzon, így félóránként lejár. Ha ezt megteszi, akkor miért nem tudja felfogni egy 45-50 éves nő, h be kell zárni az ajtót? Ez csak akarat kérdése szerintem.

21. 2a69f78972 (válaszként erre: 20. - Lencsy)
2012. márc. 13. 21:30

A postáshoz nem tudok hozzászólni, nem ismerem az új szabályokat.


Az albérlő, aki valójában bérlő,(az albérlő fogalma a bérlakások megvásárlásával megszűnt) problémáját a tulajjal intézd.

A bérlőt nem szokták bejelenteni a lakásba, tehát elvileg jogtalanul tartózkodik ott.

A tulaj érdeke, hogy veled jó viszonyt ápoljon, amit nem fog kockáztatni.

Az APEH fenyegetést lehetőleg hagyd utoljára, vagy elő se szedd, mert nem fog szimpatikussá tenni.

20. Lencsy
2012. márc. 13. 21:20
Nem igaz,hogy évek óta nem kell aláírni az ajánlott levelet , mert igenis alá kell !! (alattam írta valaki hogy nem kell aláírni) ..ergo a póstás mindenképp hibázott méghozzá nem kicsit , mert ezek szerint akkor valaki más írt alá helyetted és gyanítom ,hogy ő . Én is jártam már így , lett is belőle cirkusz a postán ! Ami az albérlőt illeti ..először beszélj még egyszer a főbérlővel , de ha más lakónak is gondja van az albérlőkkel akkor gyűjthetsz aláírásokat is , így szinte biztos hogy ki fogja tenni őket ! Ha nem hivatalosan laknak ott azaz nem adózik utánuk akkor meg is fenyegetheted hogy bejelented ha nem tesz valamit ! Az albérlőkkel sajnos nem tudsz mit kezdeni, mert mindenképp a főbérlőre hárulnak a dolgok így csak ő tud erre pontot tenni .
19. 4c30444687 (válaszként erre: 18. - Killimi)
2012. márc. 13. 21:16

Neki már mindenképp gáz lesz, a pénz levonás borítékolható. Szar dolog, de hát ő cseszte el.


Viszont így megvádolni a szomszédot :/ én a tulaj helyében nem biztos, hogy komolyan vennélek, mert itt egy valaki hibázott biztosan, és az nem a szomszéd volt. Ha a kulcsozással gond van, akkor azt szóvá teheted, meg nyilván az is jogos panasz, hogy Téged hamisan vádolt, de most lehet, hogy Te is épp erre készülsz.

18. killimi (válaszként erre: 16. - 4c30444687)
2012. márc. 13. 21:12
Mert bementem a postára még pénteken, h a nevemre várok levelet. Akkor azt mondták kint van a postásnál várjam otthon. Tegnap megint posta, akkor azt mondták az egyik fióknál, h vki átvette, ekkor eldurrant az agyam. Átküldtek egy másik fiókhoz ott meg azt mondták, h még mindig a postásnál van. Ma délután már felhívtak, h elmondta a postát, h mit csinált. De ha kiderül,h a postás írta alá helyettem, abból nagy gáz lesz...
17. killimi (válaszként erre: 14. - 4c30444687)
2012. márc. 13. 20:59
Ez így van! Holnap délelőtt megyek ismét a postára, h az átvételi papír aláírását megnézzem. De hogy nem én írtam alá az is biztos. Megkérdeztem az ügyintéző csajt akivel egész nap telefonáltam, h milyen szankcióra számíthat a postás. Végülis annyi,h belső kivizsgálás vagy mi lesz, pénzbírságot kaphat. Nem az a célom, h jól kitoljak Vele, de ilyet nem csinálhat!
16. 4c30444687 (válaszként erre: 15. - Killimi)
2012. márc. 13. 20:54

Aki ilyen hanyag, az vagy oda dobta be, vagy nem. Lehet, hogy elhagyta a francba, de azt a sztorit jobbnak érezte, hogy egy kicsit mentese magát.

Neked meg már úgyis eleged volt a szomszédból, úgyhogy nyilván őt okolod.


Honnan tudtad meg, hogy megérkezett a levél, ha nem volt ott?

15. killimi (válaszként erre: 12. - 4c30444687)
2012. márc. 13. 20:52
Nem tudom, hogy gondolt ilyet! Teljesen elhűltem mikor elmondta, h mit csinált, mikor ez szabályellenes!
14. 4c30444687 (válaszként erre: 11. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 13. 20:51

"A Posta írásban, egy nyomtatványon - feladóvevény - ismeri el a küldemény felvételét, így az egyedi azonosítóval követhető és visszakereshető lesz. Küldeményének aláírással igazolt átvétele okirattal kimutatható és nyilvántartott."

a posta holnapjáról.

13. killimi (válaszként erre: 7. - Smudlaagi54)
2012. márc. 13. 20:50
Ez így van! Ezért ma délelőtt fel is vették a panaszomat a postán, a postást előkerítették és ő mondta el, h bedobta. Perelhetek is, amivel élni fogok, ugyanis a levél nagyon személyes adatokat tartalmazott!
12. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Killimi)
2012. márc. 13. 20:50
Rúgd sggbe a postást, és kérd számon a főnökénél, hogy ki írta alá az átvételi elismervényt, mert az ajánlott levelet nem lehet lebszni a lábtörlőre!
11. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 7. - Smudlaagi54)
2012. márc. 13. 20:49
Már évek óta nem kell aláírni.
10. tökvirág (válaszként erre: 1. - Killimi)
2012. márc. 13. 20:49
Postas a hibas. Igy nem dobhat be ajanlott levelet. Azt a cimzett sajat kezebe kell adni.
9. Tandi25 (válaszként erre: 1. - Killimi)
2012. márc. 13. 20:47
szerintem ilyen átokfajzat szomszédokkal semmit nem lehet kezdeni. az előző lakásunkból főleg a szomszéd(ok) miatt költöztünk el, és most megint ilyen helyzet előtt állunk. SZólhatsz a tulajnak, de nem tudom, h meg tudja-e őket szabályozni. A zárcserével meg az a baj, h a köv. lépés sztem az lenne a bérlők részéről, h ők is kicserélnék és be sem tudnál menni a saját lakásodhoz. De ha csak neki vannak kint cuccai, akkor miért baj, ha nyitva a rács? V neked is vannak ott dolgok?
8. killimi (válaszként erre: 4. - 645b490433)
2012. márc. 13. 20:47
Hát ezt nem tudom. Eddig is voltak albérlők, de soha semilyen probléma nem volt. De ezt már nem tűröm tovább!
2012. márc. 13. 20:46
Beszélj a tulajjal!A postás meg hogy dobhatott be egy ajánlott levelet???Azt alá kell írni hogy átvetted!!!
6. killimi (válaszként erre: 2. - B4c06bc553)
2012. márc. 13. 20:45
Holnap első dolgom lesz! Mivel már nem először volt rájuk panasz, ezért bízom benne, h áprilistól már nem fognak itt lakni.
2012. márc. 13. 20:45
az albiba nem kell szerintem bejelentkezni, adóznia meg a tulajnak kell.
2012. márc. 13. 20:43
Figyu szabályosan lakik ott az albérlő??Bejelentve adózva??
3. b4c06bc553 (válaszként erre: 1. - Killimi)
2012. márc. 13. 20:43
Ahonnan vártad a levelet, szólj oda, és kérj egy másolatot.
2. b4c06bc553 (válaszként erre: 1. - Killimi)
2012. márc. 13. 20:41
Hívd fel a tulajdonost! Ő sem akarja a balhét, ezért azonnal fel fog nekik mondani!
2012. márc. 13. 20:39

Sziasztok!


Röviden felvázolnám a helyzetet, remélem tudtok segíteni nekem!

A szomszédos lakással van egy közös előterünk, melyet egy "rácsos" ajtóval lehet zárni.Tudom, h ez nem éppen szabályos, de már megvolt mikor megvettük a lakást. A szomszédos lakásban albérlők laknak. Decemberben költözött ide egy nő 2 kamasz gyerekével, és itt kezdődtek a problémák. Az előtér több mint a felét elfoglalták a dolgai, amik bent a lakásban már nem fértek el /1,5 szobás lakásban 3an laknak/. Persze megértő az ember, épp válófélben van, minden cuccát hozta,amit tudott. Még a legelső héten beletörték a kulcsot a zárba -.-, 1 egész hónapot kellett várnunk, h megcsináltassa. Ez idő alatt mivel nyitva volt az ajtó a kinthagyott cuccai közül tüntek el dolgok. Egyből mi lettünk meggyanusítva, mikor bárki, bármikor elvihette. Sikerült rendesen összevesznünk, ment a fenyegőzés, h figyelni fog minket stb. Első dolgom volt, h a tulajjal beszéljek a problémákról, akkor adtunk a dolognak még egy esélyt. Megcsináltatták a zárat, 2 napig zárták is az ajtót... Lassan 3 hónapja mindenegyes alkalommal amikor kimennek az ajtón nyitva hagyják, miközben a cuccai ugyanúgy kint vannak.

De ma betelt a pohár! Egy nagyon fontos levelet vártam pénteken. Hosszas utánajárás után kiderült, h a postás az AJÁNLOTTAN feladott levelet nem a zárható postaládába dobta, hanem csak belökte a rács egyik részén! Ilyen még soha nem fordult elő, de a postás azt mondta ő csak jót akart. Hát lehet, h jót akart, de a levél nincs meg! A postás pénteken 1 körül volt, én meg fél 3 körül jöttem haza. Feltünt volna ha egy levél van a földön, de arra már viszont nem emlékszem,h az ajtó zárva volt e mikor hazajöttem. Kérdőrevontam a szomszédot is,h nem látta-e véletlen, vagy esetleg a gyerekei, persze tagadott. Tisztában vagyok azzal,h a postás hibázott. De kérdem én hol a levél??? Szerintem jogosan hibáztathatom a szomszédot is. Ha bezárta az ajtót akkor csak nála van, mert nálunk nincs, viszont ha nem zárta be az ajtót, akkor is ő okolható, mivel bárki elvihette!

Holnap első dolgom, h felhívom a tulajt, h kezdjen vmit ezzel a nőszeméllyel. Nagy szeme lenne a tulajnak, ha azt mondanám, h lecseréltetem a zárat és nem adok neki kulcsot! Tudom nem tehetek ilyet, de már idáig fajultak a dolgok...

Bocsi,h ilyen hosszúra sikerült.

Szerintetek mit tehetek? Járt már így valaki?

Tanácstalan vagyok! Segítsetek!


Köszi a válaszokat előre is!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook