Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A szomszédom folyamatosan tölti a kertjét, már 40-50 cm a különbség, mit tehetek ellene? fórum

A szomszédom folyamatosan tölti a kertjét, már 40-50 cm a különbség, mit tehetek ellene? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 7. 14:01
hát, hamarosan tesztelheted, nálunk volt ma már egy jó nagy eső. remélem, ér valamit az a beton. elvileg jónak kéne lennie...
9. Göbe (válaszként erre: 8. - D62762eb79)
2010. júl. 7. 13:46
Most csináltak kerítést, alulra betont raktak. Nem tudom, hogy ez elegendő ahhoz, hogy ne folyjon át az esővíz.
2010. júl. 7. 13:36
a kerítést nem lehetne úgy megcsinálni (szomszédéknak), h nem folyjon át hozzátok a víz? mert a probléma nem most kezdődött, ha jól értem.
2010. júl. 7. 13:36
Járj utána az önkormányzatnál. Erre vannak szabályok (vagy Földhivatalnál) bizonyos magasságú töltésnél már támfalat kellene neki csinálni, meg biztos vagyok benne, h a vízelvezetésről is neki kell gondoskodni. A mostani esőzések mellett ez nem vicc, lépni kell....
2010. júl. 7. 13:25
Akkor én nem kertelnék,feljelenteném őket,hidd el fordított esetben ők is ezt tennék.
2010. júl. 7. 13:23
Tavaly építkeztek, lebontották a régi házat, annak a törmelékét elegyengették a kertben. Most sárga és fekete földdel töltenek, mert füvesíteni akarnak. Már többször szóltunk Nekik,de nem akarunk Velük összeveszni. A baj az, hogy a házunk a telekhatártól kb 1 m-re van és nagyobb esőzésnél a víz a házfalunkhoz folyik tőlük, már 4 évvel ezelőtt is feláztak a falaink.
2010. júl. 7. 13:12

Ha károd származik belőle akkor az önkormányzatnál lehet panaszt tenni. Mondjuk én nem vagyok híve az ilyen sunyin feljelentgetésnek. Előbb küldeném el melegebb éghajlatra. Aztán utána jelenteném fel. :)))


Megkérdezted miért csinálja? Vagy valami köztes megoldás?

2010. júl. 7. 13:09
lehet h hülye kérdés, de milyen hátrányod van belőle?
2. globus (válaszként erre: 1. - Göbe)
2010. júl. 7. 13:09
Milyen célból? Azon kívül, hogy azt akarja, folyjon hozzátok a víz? :)
2010. júl. 7. 13:07
A szomszédom folyamatosan tölti a kertjét, már 40-50 cm a különbség, mit tehetek ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook