Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyünk a felettünk lakókkal, két gyerekük van éjjel-nappal örjöngenek? fórum

Mit tegyünk a felettünk lakókkal, két gyerekük van éjjel-nappal örjöngenek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. febr. 7. 12:18

A mellettünk lakó szomszéd fölött albérlők laknak, és tegnap este eláztatták őket, a mosógép csöve kicsúszott a kádból. Hát elég szép "nyakzuhanyt" kaptak. /A nyáron újították fel a lakást!/ Amikor felhívták a tulajdonos főbérlőt, még ők lettek elmarasztalva, hogy aki panelba költözik, annak az ilyeneket szó nélkül el kellene tűrnie, mert az ilyen gyakran előfordul. Arra, hogy miért dübörögnek még hajnali 3 órakor is, a válasz ugyenez volt. Ha nem tetszik nekik, akkor költözzenek a tetőre. Hát nem cuki?

Arra azért kíváncsi lennék, hogy az APEH tud-e arról, hogy ő 4 főnek havi 50 eFt/fő+rezsi adja ki a lakását. Ez kb. 4 éve tart már, azóta sikerült már egy szuper autót is vásárolnia "szegény" alulfizetett doktornőnek!

38. direne
2008. febr. 6. 11:39

Egy ismerősöm és a szomszédsága is szenvedett a fölöttük rendszeresen hajnalig tomboló bazseva muzsikától.

Egyszer elszakadt a húr, és ez a fiú kölcsönkért barátoktól két iszonyat nagy hangfalat.A környező szomszédoktól előre elnést kért, majd amikor a tombolók úgy hajnali 4-5-kor álomba szenderültek volna, bekapcsolta az Emerson, Lake & Palmert rengetegsok decibellel és elment otthonról egy órára.

A szomszédok megértők voltak, a muzsikus társaság pedig jóval szerényebb hangerővel mulatozott ezután.:-)

37. 94f5071827 (válaszként erre: 34. - Maszatt)
2008. jan. 30. 07:10
Felettünk is lakott egy fiatal házaspár másfél éves kislánnyal. Egész nap nem lehetett hallani hogy otthon vannak, de este 9 órakor beindultak. Sokszor éjfélkor fürdették a kislányt, addig rohangált végig az egész lakásba. Nekem is voltak picik a gyermekeim 3 és 2 évesek voltak amikor panelba költöztünk a negyedik emeletre, de valahogy ők egyből "megértették", hogy nem szaladgálunk és nem labdázunk a lakásba, mert másokat zavar. Mondjuk Ők az esti mese után már mentek aludni, de ezek a mai kisgyerekek vagy a szüleik szerintem "fordítva vannak bekötve". Nappal alvás, éjjel "buli".
36. Piczur
2008. jan. 30. 06:21

Az üveggolyó nem biztos, hogy üveggolyó.

Felettünk két nagylány lakik (18 és 20 év körüliek lehetnek) és én is olyan hangokat hallok olykor-olykor, mintha üveggolyókat ejtenének le. Nehezem tudom elképzelni róluk, hogy tényleg erről van szó.

35. Podi (válaszként erre: 34. - Maszatt)
2008. jan. 29. 23:58
Természetesen jogos a felháborodás! Nos, a bosszú "eszköze" rendelkezésedre áll a 8 éves gyermekedbe rejtve. Engedd ki a gyeplűt...
34. maszatt (válaszként erre: 25. - Podi)
2008. jan. 29. 16:55
Nekem is van egy 8 éves gyermekem,ő is volt"kicsi".Ők nem nevelik a gyereket,az apjuk néha rászól és ennyi...Mivel anyuci nagyon ráér képes még du.4-kor letenni a gyereket aludni,így este 11-kor ő még rohangálósat játszik és a másik nagy kedvence: üveggolyó v.az a jó kemény pici gumilabda és azt pattogtatni a fürdőkádban vagy a parkettán...na itt már nem tudok megértő lenni,még rossz időben sem!!!!
33. maszatt (válaszként erre: 21. - Fecbb24fe2)
2008. jan. 29. 16:48
Hűűűűűűűűű,ez egy nagyon "értékes"gondolat!!!!
2008. jan. 29. 10:37
Nekem is van egy szomszédasszonyom, akihez kétóránként váltakozva jönnek a férfiak, és állandóan bömböl nála a magnó, vagyis bömbölt, mert a közös képviselőnek írtunk a többi szomszéddal együtt. Most egy kicsit csönd van, de nem tudjuk meddig. Azóta a férfi és női vendégei a lépcsőházban, az ajtónk előtt dohányoznak, holott a házirendben szerepel, hogy a LÉPCSŐHÁZBAN DOHÁNYOZNI TILOS! Ilyenkor a közös képviselőnek kell szólni? Úgy tudom, hogy a nemdohányzók védelméről szóló törvény azt írja, hogy azt is megbüntetik, aki nem tartatja be a tiltást, de ez nálunk csak a házirendben szerepel, nincs egyetlen tiltó tábla sem kirakva. A házirendet pedig szó szerint a "kutya sem" olvassa, mert nem érdekli. Azért kíváncsi lennék, hogy az olyan emberek, akik mások nyugalmát zavarják, azt hiszik, hogy csak egyedül vannak a házban? Holott mindenki tudja, hogy a panel lakás milyen "jól szigetelt", ha valaki böffent a negyediken, akkor azt a földszinten is hallani, éppen ezért kellene egy kicsit odafigyelni másokra is, vagy ha egyeseknek nem megy, akkor költözzenek egy tanyára, és ott azt csinálnak amit akarnak.
2008. jan. 29. 10:05

Azért a panel lakások szigetelése is szégyenletes. Mi családi házban lakunk, nagy gyerekünk lakik a tetőtérben. Mivel mi "magunknak" csináltattuk, valami őrületes módon szigeteltettük a gyerek lakásának az alját, magunk miatt. Parafa, rá parketta, és még arra vastag padlószőnyeg. Mégis, ha csak elmegy a fürdőszobájába, ha csak kimegy a konyhájába, mintha egy ménes dübörögne fölöttünk. És állítom, hogy ő nem rohangál, nem játszik, hisz huszonéves. Szerintem ezek ilyen zajok, és tényleg baromi idegesítőek.

Hugomék most azért cserélnek lakást, mert az alattuk lakó napi szinten felrohangál hozzájuk. Legutóbb azért, mert a kisfia játék közben leesett a heverőről.

Ismétlem, tényleg baromi idegesítő hangok ezek, de tulajdonképpen a felettünk lakónak lábujjhegyen kellene járnia, hogy ne idegesítsen, sajnos.

30. cd12c7e7d4 (válaszként erre: 21. - Fecbb24fe2)
2008. jan. 29. 09:05
milyen jó ötlet:)))
29. e71af41436 (válaszként erre: 21. - Fecbb24fe2)
2008. jan. 29. 07:28
ha már semmi másnem haznál én is ezt tenném.
28. LoLiNa
2008. jan. 29. 07:12
ilyen nincs, hogy nem lehet bírni a gyerekekkel... igenis a szülő hibája, hogy engedi!
27. Podi
2008. jan. 29. 01:34

Még egy történet, hogy tanácsot is adjak:

Egy ismerősöm hihetetlen bosszút állt a felette zajongó szomszédján. Megbeszélte a mellette lakóval, hogy sétáljon egyet. Elindított valami eszement, gyűlöletes zenét max hangerőn, és, hogy őt ne zavarja, szintén elment otthonról. Természetesen bár barátok nem lettek, használt! :)

Én is hasonlóan szoktam. Ha a szomszéd elindít valamit, ami "zúzza" a falat, értsd rezeg a fal, plafon stb., elrontom az örömét, és megpróbálok sűrűbb rezgést kelteni egy kis max hangerőn dübörgő Rammsteinnal, AC/DC-vel. :D HASZNÁL!

(Egyébként az 1 éves most tanulja megfogni a dolgokat, talán már tud járni is, és minden kicsúszik a kezéből, vagy kiváncsiságból leejti, ahogy ezt mindannyian tettük, Te is!)

26. Podi
2008. jan. 29. 01:09

Egy két élű történet:

Volt egy kétgyerekes szomszédom. Akkorák voltak a gyerekei, mint most az enyémek. Amikor indultak valahová, a két gyereket felöltöztetve kiengedték a folyosóra. Mire ők felöltöztek, a csemeték százszor fel-le rohantak a folyosón, nem kis zajt csapva. Fel is voltunk háborodva, hogy nem képesek megnevelni őket. Telt, múlt az idő. A szomszéd elköltözött. Lett nekünk is két csibész kölkünk. Ugye el sem kellene mondanom, hogy most mi van. Amikor megyünk valahová, felöltöztetjük , és kiengedjük őket a folyosóra. Megparancsolom nekik, hogy maradjanak nyugton, míg mi is elkészülünk. NEM. Egyszrűen nem bírnak a vérükkel. Pedig szigorú szülő vagyok!

Tanulsága talán annyi, hogy, ha szingli vagy, akkor ne feledd lesz neked is gyereked, aki ugyan azt fogja csinálni, még akkor is, ha most ezt nem hiszed el. Ha családos vagy akkor ezt vagy már megélted, vagy most fogod, de el nem kerülheted!

25. Podi
2008. jan. 29. 00:54
Nem lennék fer, ha nem emelnék szót a másik fél védelmében is, lévén gyakorló szülő vagyok egy 3 és egy 5 éves fiúval. Van az úgy, hogy egyszerűen nem bírsz velük. Üvölthetsz, nem használ! Ha már nem bírom tovább, akkor jön a sarokban "pihentetés" módszere, de ott sem állhatnak örökké. A sokat vitatott testi fenyítés sem lehet mindíg eszköz a nevelésben. Ha kint rossz az idő, akkor le sem vihetem. A gyereknek hatalmas mozgásigénye van! Kénytelen az ember néha egy picit engedni a szorításon!
24. Podi
2008. jan. 29. 00:40
Szintén tömbből. Saját tapasztalat. Szitu: 3 gyerekes elvált szülő. A szomszédom feletti lakásban laknak. Anyuka elfoglalt. Nagypapa úgy vigyázott rájuk, hogy szét horkolta az agyát. 1,5 órát bírtam, aztán felmentem. A papa fel sem ébredt a csengetésre. A gyerekek nyitottak ajtót. Elővettem a csúnyábbik nézésemet a 105 kg-om és a 189 cm mögül, és megkérdeztem tőlük, miért nem tudnak normálisan játszani, mert már kezdek mérges lenni, valamint közöltem, hogy nem szeretnék mégegyszer feljönni. Csend lett. Nem állítom, hogy azóta nem volt csibészkedés, de azt tudom, hogy én lettem a csemetéknek a mumus! :)
23. f7bc159e64 (válaszként erre: 21. - Fecbb24fe2)
2008. jan. 28. 22:39
Ez király ötlet! Ennél jobb nekem sem jutott volna eszembe!
22. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 20. - F7bc159e64)
2008. jan. 28. 22:26
Ezt orommel olvasom, a ritka kivetelek koze tartozol. :)
2008. jan. 28. 22:24
hajnal 5kor felmenni, és rátenyerelni a csengőre, vagy lent a kapucsengőre. 3 nap után rend lesz. ha téged akkor zavarnak, amikor pihennél, tedd te is ugyanezt. másból nem értenek.
20. f7bc159e64 (válaszként erre: 19. - 1a50c86bb0)
2008. jan. 28. 22:16
Azért én ezt így nem mondanám hogy a kis gyerekekhez alkalmazkodni kell, nekem is 4 gyermekem van és kicsik még ja és panelba lakunk, de soha nem engedtem meg nekik hogy vandálkodjanak ugy hogy nemigen hiszem hogy valakinek is kellene alkalmazkodni sőt inkább a kisgyerekeseknek "kellene" odafigyelni arra hogy ne lőjennek túl a célon!
19. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 17. - Maszatt)
2008. jan. 28. 21:59
A kisgyerekesekhez mindig alkalmazkodni kell (mit kell..., elvarjak!) es bizz benne, hogy egyszer majd nekik is mas gyereke fog almatlan ejszakakat, ideges nappalokat okozni.
18. f9a0a36712 (válaszként erre: 17. - Maszatt)
2008. jan. 28. 21:51

Első lépésként vetess velük padlószőnyeget, valamelyest szigetel.

Amíg ők nem szívnak valamiért, addig nem fognak semmit sem csinálni. Csak készülj fel egy harcra, ami lehet, hogy soha nem fog véget érni.

Kiskorúért a nevelője a felelős.

17. maszatt (válaszként erre: 16. - F7bc159e64)
2008. jan. 28. 21:47
Igazad van,ez lenne talán a leghatékonyabb megoldás.Egyébként a mai legfrisebb válaszuk a felmenetelünkre az volt,hogy ők próbálnak odafigyelni(mi lenne ha nem próbálnának???!!!)
16. f7bc159e64 (válaszként erre: 12. - Maszatt)
2008. jan. 28. 21:43
Van benne valami,de te kérdeztél én probáltam ötletet adni. Nem hinném hogy egy 1 éves gyereket meg egy 4 évest nem lehet arra nevelni hogy ne állatkodjanak. Valamikor biztos hogy csend van náluk?! Akkor jöhet az akció,és hidd el hamar leszoknak az állatkodásról!
2008. jan. 28. 21:35
Bár lehet,hogy így nekük is érdekük lenne,hogy hassanak rájuk.
14. maszatt (válaszként erre: 9. - F9a0a36712)
2008. jan. 28. 21:34
Ez már nekünk is megfordult a fejünkben,de mit szól majd a másik két lakó?
2008. jan. 28. 21:33
Egyébként nem panelban lakunk,csak egy 4 lakásos társasházban kettő alul kettő felűl...
12. maszatt (válaszként erre: 10. - F7bc159e64)
2008. jan. 28. 21:33
a szülő neveli a gyereket,csak az a baj,hogy a gyerek olyanná lesz,mint a szülője,igazi rosszindulatu magyar.
11. 1366d1807f (válaszként erre: 9. - F9a0a36712)
2008. jan. 28. 21:32
Naaaa, ez tényleg jó ötlet!!!!!!! Beethoven 5. szimfónia, vagy a Carmina Burana, de tényleg tök hangerőn!!
2008. jan. 28. 21:28
Talán családiházba kellene költözni. Aki panelba lakik az egy bazi nagy közösségben él.Persze az még nem jelenti azt hogy mindent el kell viselnie,némely emberre ráférne hogy a haját leüvöltsék. Amikor náluk nyugi van,na te akkor üvöltesd a hi-fit vagy a tv-ét,hamar rá jönnek hogy szardolog kekeckedni.Mert valljuk be azért nem az a két kisgyerek a hibás a szülök sz...ják le az egészet.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook