Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csináljak a felettünk lakó lánnyal? fórum

Mit csináljak a felettünk lakó lánnyal? (tudásbázis kérdés)

1 2
51. INDUS11 (válaszként erre: 50. - 03e8385f6c)
2012. jan. 26. 20:49

Szörnyű, hogy ennyire minden áthallatszik!

Mondjuk nekünk oldalsó szomszédaink nincsenek, de éppen elég az összes többi :)

Ma reggel egészen másfajta kopogásra ébredtünk, felújítanak!! Juhéjj, 100x hangosabb, mint a csaj felettünk. Most húzta ki az ágyat amúgy.

De itt még normális magánélete sem lehet az embernek. A múltkor, hirtelen ötlettől vezérelve egy csúnya szó elismétlését kértem a gyerekemtől, mert milyen furán hangzik egy "ilyen" egy 2,5 éves szájából. Persze akkor kopogott éppen a takarítónő. Nyilvánvalóan mindent hallott, és levonta a konzekvenciát, mert elég furán nézett rám. Pedig ez nem mindennapos dolog, csak 1x-i volt..

Na, eltértem a tárgytól.

Én még mindig azt mondom, hogy 1000x inkább a fűnyíró és társai, mint hogy az ember fülébe fin...janak, meg kopogjanak, meg reggelizés közben a másik diszkrét pisicsorgását hallgassa.


A hegedülés egyébként kifejezetten jó ötletnek tűnt (nyitott vagyok minden új hobbira), utána is néztem az áraknak, de ezt most nem engedhetjük meg magunknak. Pedig mekkora jó lenne. Esetleg egy kiszuperált gitárt beszerezhetnék :)


Mindenesetre böngészem a hirdetéseket, muszáj mihamarabb egy kertes házat találni. Remélem tavasz vége fele sikerül.


Sandman! Gondolom még mindig inkább a fűnyíró hangjára szavazol, mint a "tyúk" hajnali kopogására.... :)

2012. jan. 26. 06:12

Én egy társasházban laktam vagy 2 évet és a mellettünk lakó tyúk hajnali fél ötkor kelt.

Szerintem zuhanyozni is magassarkúban ment a fürdőbe - de amikor este veszekedtek és alkalmasint pezsgősüveg csattant a falon, az volt a tuti:)


Tipp: Hajnalban odaosonsz az ajtóhoz és egy fogpiszkálóval betámasztod a csöngőt, vagy a kaputelefont, vagy megrugdosod az ajtót, vagy elkezdesz hegedülni tanulni és amikor durmolnak gyakorolsz.

Én mondjukgitározom, de nekem a szomszédaim a kerítésen túl vannak - igaz nyáron reggel 6-kor az egyik motoros háti permetezővel kedveskedik, a többi helybélii "igazi dolgos férfi" kertjéből pedig sarokcsiszoló, fűrészgép , fűnyíró lágy duruzsolását hozza felém a szél és így telnek a hétvégék...

49. INDUS11 (válaszként erre: 43. - Jstefan)
2012. jan. 26. 00:31

Őőő, milyen durvább megoldást?? :))))

Egyébként köszi a sok infót, de tényleg nem akarunk semmilyen "hivatalos" dolgot.

48. INDUS11 (válaszként erre: 44. - Forgatos)
2012. jan. 26. 00:24

Nem. EMBER-nek hívják, amolyan "igazinak" :)

Itt reggel indul meg a roham, fél 6-kor, és 8 körül csapódik be utoljára az ajtó. Van, aki óvatosan jön - persze ezt nem csak mi halljuk - vagy éppen nem halljuk, hanem a többi lakó is - meg van, aki trappol, mint valami ló. Asszem a kamaszok ilyen vehemensek. Amúgy bezárjuk a szobaajtót, és akkor ezek a zajok már eléggé tompán hallatszódnak csak.

2012. jan. 26. 00:18

Sziasztok! Köszi mindenkinek! A lakás nem a miénk, így jogi útra nem szeretném terelni, meg macera is. Igazából én kertesben nőttem fel, és pont a flex, meg a kutyaugatás nem zavar. Azért mégsem ugyanaz, mintha más pisijének a csorgását kellene hallgatni reggelente. Meg amiről alapból szó van, hogy nem akkor kelünk fel, amikor a bioritmusunk lehetővé tenné. Ba...meg, ha már megadatott itthon lennünk pár évig, ne kelljen már akkor kelnünk , amikor a fölöttünk lakó.. Arra még remélhetőleg sok időnk lesz, hogy óracsipogásra ébredjünk , de nem most.

Egyébként kertes házba szerettünk volna költözni, de kínálat a mi árkategóriánkban minimális, ha van, akkor meg gyorsan kell lecsapni. Most ezen vagyok, nézegetem bőszen a hirdetéseket, mert én ezt nem akarom tűrni, ha nem muszáj. És megszokni sem fogom, és nem is akarom.

De addig még hónapok fognak eltelni, és gondoltam ne ússza meg gizi büntetlenül a dolgot :D

Persze ma reggel is kopogott. Hát, vasárnap korán fognak ők is kelni...

Szerintem meg alap, hogy legalább ennyit megtegyek a másikért. Legalábbis ha engem megkérnének, egyértelmű lenne, hogy nem trappolok reggelente magassarkúban. És semmi másért nem szóltunk, hagyjuk a többi zajt (székhúzogatás a konyhában reggel, ágytologatás reggel-este). Jó, mondjuk egyébként sem lehet mindenért szólni, tudom.. :)

2012. jan. 25. 22:01
nemtudnátokhangszigetelniaplafont?
45. simple (válaszként erre: 44. - Forgatos)
2012. jan. 25. 21:34
Ezt kultúr embernek hívják, a másikat meg prolinak!
44. forgatos (válaszként erre: 42. - E2228b8123)
2012. jan. 25. 21:20

Reggel akkor veszem fel a magassarkút, mielőtt kilépnék az ajtón (addig papucs), a lépcsőn lefelé pedig félig lábujjhegyen közlekedek.

Lehet, hogy ezt balféknek hívják? :)

43. jstefan (válaszként erre: 39. - Df2a740c00)
2012. jan. 25. 21:04
Én a hivatalos jogi lehetőségeket írtam le , egyébként a Markó utcai bíróságon több száz ilyen ,és hasonló ügyet tárgyalnak. Több esetben a durvább megoldások miatt kerültek bíróságra.Vannak olyanok akiket nem ajánlatos ilyen kopogással felébreszteni,mert a durvább megoldást alkalmazzák.
2012. jan. 25. 20:12

Az ilyenekkel úgysem lehet semmit sem kezdeni, alapszabály, aki kardot ránt kard által vész el ugye...tehát jobb nem bosszankodni miatta, eleve kár volt szólni, mert így már direkt fogod figyelni, hogy mikor kopácsol fölötted, és már magadra veszed, hogy téged akar bosszantani.

Mamaról tudom, ha magasabb a vérnyomásom, akkor minden idegesít, de ha jó, akkor meg tojok minden hangra, zajra...

Bár a gyerkőcök miatt, ha tényleg felébrednek rá, akkor nem lehet halk.

Mondjuk megfigyeltem, vannak bizonyos nőtípusok, akik direkt szeretnek a magassarkújukban kopácsolni, hátha ettől nőbbek lesznek a többi nőnél, vagy nem is tudom, mi ennek a pszichója...

2012. jan. 25. 19:54

Na ha a közös képviselő egyszer felballagna, és szóvátenné, hogy miben sétálgatok a saját lakásomban, mindketten történelmi pillanatot írnánk azt hiszem.


Számomra teljesen érthetetlen, hogy társasházban emberek nem jutnak el odáig, hogy körülöttük emberek élnek, akik néha bizony zajt csapnak. Ha nem tetszik lehet menni tanyára, mert a családi házban meg az lesz a baj, hogy a szomszéd minek nyírja a füvet, meg jaj, jön egy héten egyszer a family frostos kocsi, rettenet.. Nem panelban lakunk már, alattunk egy kisgyerekes család lakik, ahol a kisgyerek hiperaktív. Új építésú a ház, de minden reggel a gyerek hisztijére ébredek, kb. egy órán keresztül hallható, este pedig kb. két órás ámokfutásba kezd, szó szerint nem normális, a szülők meg ordítanak. Na és..Mit tudok csinálni?

Örülök, hogy nem mindennap bulizó egyetemisták, vagy a száztagú cigányzenekar lakik alattam.

40. df2a740c00 (válaszként erre: 35. - Jstefan)
2012. jan. 25. 19:45
Na ne viccelj már!
2012. jan. 25. 19:44
Szerintem semmit nem tehetsz. Ez a panel átka, vagy elviseled, vagy költözhetsz. Én ennél sokkal durvábbakat hallottam nap mint nap panelban, persze nálam nem volt gyerek, csak arra akarok rávilágítani, hogy a 10 perc kopogtatással még kifejezetten jól jártál..
38. k_nm (válaszként erre: 35. - Jstefan)
2012. jan. 25. 19:40

uggyanmár!


Pont most olvastam erröl egy cikket, hogy oltári nagy baj, hogy amikor ezeket a házakat tervezték, nem véletlenül lett bele pvc, meg padlószönyeg pakolva. Mivel ezek vékonyka kis vasbeton falak, valami kell, ami felfogja a hangot, amit ugye sokan (szinte mindenki) ki is cseréltek lamináltpadlóra és járólapra. Ami meg ugye nem hogy nem fogja a hangot, hanem még jól fel is erösíti. A megoldás erre a türés, mivel senkinek nem mondthatod meg, mit épít a lakásába


Én is panelban laktam, ismerös a helyzet (mikor a 2 házzal arrébb lakók dugtak, azt is végighallgtathattam...). Gyerekekkel nem könnyü, tudom, de ök is képesek megszokni az ilyen zajokat és nem ébrednek fel rá egy idö után. Mikor férjem a megismerkedésünkkor nálam aludt (volna), arra felébredt, hogy valaki az ötödiken f*gott egy jókorát. Én addigra már fél éve ott laktam, annyira nem zavart a zaj...elöször én is minden szomszédot tudtam, mikor megy, mikor jön...de megszokja az ember. Csak azt kell kibírni

37. jstefan (válaszként erre: 36. - Icuri)
2012. jan. 25. 19:35
Ha gyermekek szaladgálnak azt szinte mindenki tolerálja, de ha felnőtt zavarja a kisgyermekek pihenését az nehezen elfogadható.
36. icuri (válaszként erre: 35. - Jstefan)
2012. jan. 25. 19:31
Hú, ez nagyon jóóóóó! Egyszer minket és másik két emeleti-folyosó szomszédomat is feljelentett a szomszédom alatt lakó idős házaspár az önkormányzatnál azzal, hogy szaladgálnak a gyerekek. Be is kellett mennünk rendesen.
35. jstefan (válaszként erre: 5. - INDUS11)
2012. jan. 25. 19:24

A felettetek lakó tulajdonos a leírtak alapján birtokháborítást követ el,az alábbi eljárásokat kezdeményezheted ellene ha továbbra is fennáll a probléma.

1.A területileg illetékes jegyzőnél indíthatsz birtokvédelmi eljárást ellene mely alapján a jegyző ismételhető bírságot szabhat ki.

2.A területileg illetékes építési hatóságnak panaszlavelet írhatsz, mert a fölötted lakó a burkolatcsere során megsértette az építési törvényt.Mert a burkolat alá nem épített be kötelezően hangszigetelő réteget.Határozatban felszedethetik vele, és bírságot is kiszabhatnak neki.

3.A közös képviselőnek írásban beadhatsz panaszlevelet mert a társasház osztatlan közös tulajdonát képező födémre a szakszerűtlenül lerakott burkolat miatt a lakásod nem alkalmas rendeltetésszerű használatra,pihenésre.

4.Peres úton kártérítést kezdeményezhetsz a fölötted lakó tulajdonossal szemben a fentiek miatt a lakásod értékcsökkenésének megállapítására.

A fentieket írd meg neki egy tértivevényes levélben határidő kikötésével, mert letagadhatja hogy szóltatok neki.Ha nem történik változás, utána indítsd meg az eljárást.Sok sikert!!!

34. Hello Titti (válaszként erre: 33. - Sylvia81)
2012. jan. 25. 17:07
egészségére,hogy nem tud hangtalanul elmenni...addig jó amíg van hang :)
33. Sylvia81 (válaszként erre: 30. - Mmacus)
2012. jan. 24. 22:35

Csak tudod, azért van különbség a két eset között: teljesen más, ha lemégy a lépcsőn copőben, mintha negyedórákat kopácsolsz a járólapon tűsarkúban...


Nálunk ennyire azért nem "finom" a helyzet. :)

Az alsószomszédéktól "csak" a péntek (esetleg szombat) esti bulialapozás hallatszik fel némileg, meg a heti két eksönjük, ugyanis a kiscsaj nem tud hangtalanul elmenni. :)

A szembeszomszéd csapkodja a bejárati ajtót, de nem az ő hibája, hanem kívül nincs kilincs az itteni ajtókon (bérházban lakunk, se a zárat nem lehet lecserélni, se a kilincset), ráadásul télen szó szerint be kell b@szni, hogy becsukódjon, mert a hidegől vetemedik a fal.

Cserébe én is csapom az ajtót, meg szoktam kiabálni a nagyobbikkal, mert sajnos a szép szóból nem sűrűn ért...

(Akit kevésbé tolerálok, az a földszinti, tehát az alsószomszéd alatti lakó, ugyanis egész télen a WCben cigiznek, az elszívó megy - itt minden lakásban van a WCben, a konyhában és a fürdőben is -, és nálunk áll meg a füst..)

32. INDUS11 (válaszként erre: 28. - Simple)
2012. jan. 24. 22:28
Simple, Te is mesélsz egy kicsit?
31. INDUS11 (válaszként erre: 30. - Mmacus)
2012. jan. 24. 22:19
Ja, persze, kell alkalmazkodni. Nálunk is vannak hisztik, meg sírás, de nem pihi időben. Éjszaka meg szó szerint ugrálok a gyerekkel, nehogy megnyikkanjon. A gyerek meg élvezi :D Persze azért ugrálok, hogy ne ébredjen fel rá a nagyobbik, ergo a szomszéd sem ébred fel. Plusz mondtuk, hogy ha problémájuk van, nyugodtan jelezzék nekünk.
30. mmacus
2012. jan. 24. 22:14
Alkalmazkodni mindenkinek kell. Én sem vagyok hajlandó reggelente lábujjhegyen lemenni a lépcsőn, ha dolgozni megyek. Majd ha segélyen heverek itthon egész nap, akkor nem fogok kopogni az alattunk lakó ajtaja előtt. (mert neki ez a problémája) De szerintem minden reggel lesben áll, mert ha én nyitom az ajtót, már ő is nyitja. Engem is zavar, hogy az ő gyereke dübörög fel alá a járólapon, mert ha hiszed, ha nem felfelé is felhallatszik, meg éjjelente sem szeretek a más gyereke sírására ébredni, de alkalmazkodni kell, kölcsönösen. Minden este végighallgatjuk a "fürdetős műsorukat": gyerek ordít a fürdőszobában, ők meg üvöltenek vele, hogy hagyja már abba. Úgy visszhangzik, mintha a mi lakásukban lenne. Főleg késő este, amikor már csend van/lenne. Ilyenkor én is lekopoghatnák a lentebb írt elv alapján, de eszemben sincs.
2012. jan. 24. 22:14
A közös képviselőnél nem próbálkozom, mert nem a saját lakásunk. Meg hát ez ügyben szerintem .. háát... :)
28. simple (válaszként erre: 27. - INDUS11)
2012. jan. 24. 22:13
Ne aggódj, én is de nagyon erősen. :-(
2012. jan. 24. 22:12
Nekünk is ez a 2. költözésünk. Előzőleg emeleten laktunk, ott télen a lépcsőházban füstöltek, nyáron meg az ablakban cigiztek, de 5 percenként. Nem tudtam kinyitni az ablakot szellőztetni, undorodom a cigifüsttől, meg természetesen a 2 kicsi gyerekem nem lesz passzív dohányos. Meg még más is volt.. Ott próbálkoztam a közös képviselőnél, de addig jutottunk, hogy ki lett írva, hogy ejnye-bejnye, ha cigizel a lépcsőházban. Ja, a lakók fele meg a rovarirtót nem engedte be. Gondolhatjátok. Eskü, én vonzom ezeket..
26. Várhegyi Márton (válaszként erre: 20. - Norahhh)
2012. jan. 24. 22:09

"a közös képviselő ezt is elintézte"


Ja, hát ahol Tibi bácsi a közös képviselő...

2012. jan. 24. 22:08

Ha nem megy szépen, tuti megpróbálkoznék pár apró trükkel.

Nagyjából tudod, mikor járkál fel-le. Így akár kora hajnalban vagy késő éjszaka is felkopognék, hogy beteg a gyerek, nincs-e gyógyszere, elfogyott a tojás, vagy bármi hasonló. Lehetetlen időpontban felcsörögnék kaputelefonnal.

2012. jan. 24. 22:07
Ja, minden 6-kor betolják az ágyat is, napközben is húzogatják, meg este is.. Este már nem ébrednek fel a gyerekek erre, szerencsére. De reggel ez is probléma volt. Emiatt át is telepítettük a hálóhelyünket másik szobába. De kopogni mindenhol kopog.. Jajjj, csak mi vagyunk ilyen bénák szomszédok terén?
23. simple (válaszként erre: 21. - SDitti)
2012. jan. 24. 22:07
:-) Akkor kell adni neki amikor neki fáj.
22. simple (válaszként erre: 18. - INDUS11)
2012. jan. 24. 22:06
Már el van szerintem. Ez már azzal eldőlt, hogy szóltál neki, kedvesen kérted, és mégis csinálja. Én már háromszor költöztem ilyen fogyatékosok miatt. :-(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook