Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyünk a felettünk lakókkal, két gyerekük van éjjel-nappal örjöngenek? fórum

Mit tegyünk a felettünk lakókkal, két gyerekük van éjjel-nappal örjöngenek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
69. 94f5071827 (válaszként erre: 68. - Berdor)
2008. febr. 12. 08:31
Teljesen igazat adok, hogy mindenkinek alkalmazkodnia kell, de gondolom Ti nem éjszaka nyírjátok a füvet. Sajnos a panelba nagyon sokan éjszaka "élnek", nem törődve másokkal. Nappal szerintem nem annyira zavaró ha zaj van, de az éjszaka csendjében minden zaj fokozottabban észlelhető. Erre kellene egy kicsit odafigyelnie mindenkinek.
68. berdor
2008. febr. 11. 15:14
Az elköltözés nem old meg semmit, én laktam 3 évig panelban, köszönöm nem kérek belőle, de most ahol lakom aki kötözködős, annak ott is lesz mibe belekötni. Pl. miért szombaton délután süt grill húst a szomszéd, miért nyírja a füvet és sorolhatnám. Szóval mindenkinek egy kicsit alkalmazkodnia kéne és nem csak panaszkodni!
67. kismarcsi (válaszként erre: 66. - 94f5071827)
2008. febr. 11. 13:54
EGYTÉRTEK!!
66. 94f5071827 (válaszként erre: 63. - Jázminka)
2008. febr. 11. 13:51
Honnan tudod, hogy az itt hozzászólóknak nincsenek gyerekeik? Teljesen úgy beszélsz, mintha csak neked lennének gyerekeid. Mi is felneveltünk "jóindulatúak" több gyereket,mint gondolnád, de nem a szomszédok bosszantására. Ha már mindig a mesével jössz, ogy Te mesélsz a gyerekeidnek, hát a mese nem jár zajjal. Meg lehet magyarázni egy 2-3 éves gyereknek is, hogy ne rohangáljon és ne labdázzon a lakásba. /Persze egy kis csecsemőnek nem lehet megszabni, hogy mikor sírjon/. Igenis fáradtak vagyunk, mert mi egész nap dolgozunk, este és főleg éjszaka pedig pihenni szeretnénk. Nem nem otthon "mesélünk a gyerekeinknek" egész nap abba nem lehet belefáradni. Bocs, nem akartam cinikus lenni, de kihoztad belőlem.
65. kismarcsi (válaszként erre: 26. - Podi)
2008. febr. 11. 13:49

Erre szerintem az a módszer,hogy a szülő készüljön el elöbb,aztán a gyerek.

1.rámelegszik a ruha mire a szülő össze szedi magát,

2.zavarja a szomszédokat,(fent említett példa)

3.ami nálunk is történt,3x hasra esik az udvaron,és kezdhetjük az öltözést elölről,v.2x kiborítja a kutya vizét.

megoldás:szülő várjon a gyerekre,és ne fordítva!

2008. febr. 11. 13:42
gondolom itt nem arról van szó,hogy néha hangoskodnak.nekem is vannak gyerekeim,és kertes házban lakunk,de ismerőseim héha panaszkodnak,hogy az ő szomszéd gyerekei mindig úgy játszanak,hogy visszhagzik a lépcsőház.azért a szülő felelőssége hogy a gyereke otthon is tudjon viselkedni.sajna a közös házban alkalmazkodni kell,és nem csak az "egyedűl" élő felnöttnek.neki is ugyan olyan joga van pihenni.és norm.kör.élni.a gyerekeknek pedig nem ártana a fegyelem.saj.vél.
2008. febr. 11. 13:17

Nem vagyok rosszindulatú,csak próbálom megvédeni a gyerekeseket a gyerek nélküli "jóindulatúaktól" az írásaimban.

Persze itt az tartja a legfontosabbnak magát,akinek se gyereke,se kutyája,csak magának és esetleg a munkájának él.Akinek gyereke netán gyerekei vannak azok meg vonuljanak el valami elzárt világba,ahol a szegény gyerektelen fáradt embereket nem zavarják meg a pihenésben,amit ugye bármikor megtehetnének,.Persze azok akik nevelik őket,ők biztosan nem fáradtak..

De ezt az életben nem értitek meg addig,amíg nincs gyereketek.Addig értitek ti meg egymást ti nagyon "Jóindulatúak"!

Én mesélek is a gyerekeimnek,nekem van kinek.És büszke vagyok,hogy nekem vannak.

Nyilván igyekszik mindenki alkalmazkodni,de ezt hogy magyarázza meg egy csecsemőnek,aki sírással jelez mindent,vagy egy kisgyereknek,akinek a mozgás a lételeme?!

Az a szerencsétlen többgyerekes szülő mit mondjon ezeknek a csöppeknek???

Ti ezt hogyan csinálnátok?

62. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 61. - Maszatt)
2008. febr. 10. 21:33

Ezert irtam az elejen, hogy elvarjak az alkalmazkodast. Mondhatni teljesen tipikus hozzaallas, csak szivesen megneznem oket, amikor majd ez forditva lesz. Minden hetvegen a szomszed gyerekere ebrednek reggel, mert annak ugye jatszania kell mar koran es dobalni a jatekokat, ugralni, szaladgalni, ejszaka ugyancsak egy csecsemo ebreszti oket vagy ketszer, netan tobbszor, mert szopni akar, aztan vegigvirrasztjak, mig a folottuk lako baby leszokik az ejszakai sirasokrol, evesrol...

Nyugi, akkor nem igy fognak hozzaallni, ha az ok vagy a gyerekeik nem fognak tudni pihenni a szomszed gyerkeitol.

61. maszatt (válaszként erre: 59. - 1a50c86bb0)
2008. febr. 10. 21:19

Antea!

Maximálisan osztom a véleményed,csak nekem nem volt lelkierőm mindezt megírni.

Úgy gondolom jó kis témát dobtam fel :))))

60. maszatt (válaszként erre: 57. - 1a50c86bb0)
2008. febr. 10. 21:17

Szia!

Azt hiszem itt világosan látszik,hogy ki a tipikus rosszindulatu MAGYAR!

Ne törődj velük....

59. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 58. - Jázminka)
2008. febr. 10. 20:55

Es az kit erdekel, mit enekelsz? Nem az alattad lako csinalta a gyerekeket, igy a te dolgod oket nevelni.

Ha nem megy, akkor talan magadnak kellett volna meg enekelgetned... az ertelmi szintedet nem a gyerekeid szama hatarozza meg. Alkalmazkodni kell, nem csak elvarni. Vagy ezt nem meselte el anyukad anno? Hat te ne felejtsd el majd a gyerekeidnek elmeselni ;)

2008. febr. 10. 20:51

Hagyjuk szerintem ki itt a vicces!

Én csak egy ötletet dobtam fel... de te azt hiszem nem tudod a súlyát milyen szülőnek lenni.Én a "süsü-dalt" a gyerekeimnek éneklem....

Több mondanivalóm számodra nincs.

2008. febr. 10. 20:43
Nem vilagos, miert masnak kellene elkoltoznie, ha a te gyerekeid nem birnak magukkal.
56. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 55. - Jázminka)
2008. febr. 10. 20:37
Te tuntel viccesnek...
2008. febr. 10. 20:34
Most csak vicceltél,ugye?
54. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 53. - Jázminka)
2008. febr. 10. 19:37

Jo otlet, koltozzenek a gyerekesek :)

Igy gondoltad? ;)

2008. febr. 10. 19:18

Olyan sok bölcs ember beszélget,akinek nincs is gyereke...

az nem elég,ha a családban van! Majd mutassa meg mindenki akkor hogy kell "értelmes" szülőnek lenni,ha már van 1-2-3 gyereke,meg a háztartás,egyéb gondok.Azok a szülők,akiknek pörgős a gyerekük -sem arra biztatják a lurkót,hogyan idegesítsék még jobban a kedves szomszédokat.

Költözésre senki nem gondolt még?

52. 4c35511f0b (válaszként erre: 50. - Supin)
2008. febr. 9. 23:10
Szerintem ezen már mindenki átesett:)
51. 4c35511f0b (válaszként erre: 49. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 9. 23:09

Én is erről beszéltem.

Csak azt nem értem, miért kell ezért szólni, miért nem ALAP?

50. supin
2008. febr. 9. 11:08
Beszélni kel a szülőkkel,no persze ha lehet...
49. ec63a7fc29 (válaszként erre: 48. - 4c35511f0b)
2008. febr. 9. 00:38

Sztem eléggé kreatívvá teszik a szülőket az ilyen idegesítő szomszédok.

Jónéhányszor kellett pizsiben felmennem nekem is megkérni, hogy 23.00-kor már ne írjon elsős házit, vagy ne halljam amint írja.

Bosszankodott, aztán nem érdekelt. Aztán megszereztem a telefonszámaikat. Amikor kezdték az éjjeli műsort, akkor 2 percenként rájuk csörögtem. Ha neki nem ciki éjjel kettőkor rohangálni, stb, akkor nekem sem ciki rácsörögni.


Nekünk mindhárom zenesuliba is járt, de max 8-ig gyakorolhattak. Este már a hangosabb röhögés is tiltó listán volt.


De falun sem egyszerűbb. Hallgasd csak meg teliholdkor milyen muzsikát adnak a falu kutyái!!!

48. 4c35511f0b (válaszként erre: 41. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 9. 00:05

Azért ez nem olyan vicces, fölöttem is ezt csinálja két kisgyerek(illetve egy).

Az egyik futkos éjjel-nappal, csörömpöl,labdázik, dübörög, a kicsi meg ahányszor kell éjjel szopizni sír, s a totál csöndben az egész ház erre kell 2-3 óránként. Természetesen utóbbiról nem tehetnek, rendben nem is szólok, hisz kicsi baba, de azt nem mondod komolyan, hogy egy ÉRTELMES szülő, egy ÉRTELMES gyereknek nem tudja azt mondani a játszótéren kell futkosni, labdázni, nem a kecóban?...foglalkozni kéne a gyerekkel s nem lenne ez. Érdekes az én családomban is van 3 éves kislány, mégsem zeng tőle a ház...

47. ec63a7fc29 (válaszként erre: 43. - Maszatt)
2008. febr. 8. 23:45

Tudod, lakótelepen neveltem a gyerekeimet. Volt akia pisszenést is soknak tartotta, s nekem is volt hangos szomszédom.

Nem kell egyetérteni velem.


Egyébként meg nekem mi lehet rólad a véleményem?

Az ilyen nagyképű beképzelt alakok véleményére nem adok.

46. Jázminka (válaszként erre: 45. - Ccd9bb7d17)
2008. febr. 8. 20:43

Na látod,ezzel én is így vagyok.Sajnos sokan nem tudják mit jelent ez a dolog,csak magukat sajnálják.Ez az élet! Nem a virágok,meg a cica és kutyus....

Azok szerintem idős korára nem fogják rájuk nyitni az ajtót.

45. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 44. - Jázminka)
2008. febr. 8. 20:30
Az én fiaimmal is valószinü kitiltanának örök időkre a szomszédok:)Néha még kertesben is nem semmi amit mi előadunk közösen...én is nagyon igyekszem,de valahogy nem a csendes fajtábol valók a lurkóim...bizti én rontottam el,viszont a legkevésbé sem bánom:))
44. Jázminka (válaszként erre: 42. - Maszatt)
2008. febr. 8. 20:20

Nem probléma.Majd egyszer talán neked is lesznek gyerekeid...

Az igyekszem szó pedig mindent takar.Mondjuk mi kertes házban lakunk,és soha nem is laktunk tömbházban,de tudom milyen az,amikor a gyerek a gyerek.Főleg ha több van belőle.

Na ez aztán a szülő hibája ugye???

43. maszatt (válaszként erre: 41. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 8. 20:14

No comment.

Sejtem az emberi mivoltodat!!!!!!

42. maszatt (válaszként erre: 40. - Jázminka)
2008. febr. 8. 20:13

Ez igen kevés:IGYEKSZEM!!!!!!!!

Bocsi,de nem bírtam ki....

2008. febr. 8. 18:45

Vegyél füldugót vagy walkman mobilt, vagy egyszerűen menj el dolgozni, addig sem hallgatod őket.


Vagy várd meg, amíg megnőnek.


Vagy barátkozz össze velük, s ha ennyire ráérsz hallgatni őket, akkor segíts be a gyerekvigyázásba.

40. Jázminka (válaszként erre: 28. - LoLiNa)
2008. febr. 7. 20:05
Ez hülyeség.Kívánok neked ilyen kis "szörnyet"-nekem kettő is van-, majd akkor mondd azt,hogy a szülő hibája!Én fejre is állhatok,ha tombolnak,a zt senki nem tudja visszafogni.Pedig igyekszem...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook