Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, hogy több tejem legyen? fórum

Mit tegyek, hogy több tejem legyen? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. okt. 22. 21:57
Nekem a szoptatós teák egyáltalán nem váltak be, ellenben a homeopátiás bogyók, és a görög szénamag nagyon sokat segítettek, amikor kezdtem kevesebbnek érezni a tejcsit. És tudod, mi csinál a mai napig több tejcsit? A pizza! :-) A kisfiam hamarosan másfél éves lesz, még most is szopizik, ugyancsak közöttünk alszik, és a cicvel alszik vissza, ha felébred. Már csak az a kérdés, hogyan és mikor lesz ennek vége... (mármint nem siettem, hiszen élvezek minden pillanatot, amikor ilyen közelségben tudhatom. Ha felnő, már úgysem hagyja magát ennyit puszilgatni.)
2008. okt. 21. 16:05
+++Minkét melledből szoptatnod kell,mert valóban elapadhat,amelyiket ''elhanyagolod".Nincs olyan hogy éjszakai meg nappali cici váltakozva add neki ig neked is jobb lessz nem fog feszülni eggyik melled sem.
2008. okt. 21. 15:57
Szia!Ne csak azzal foglalkozz,hogy több legyen,hanem,hogy tartalmas.Én mindennap megettem legalább 5 fagyit,jégkrémet 6-7tojást,madártejet,rostos italokat,mogyorót,pisztáciát és 1-1dl sör és nem hiztam el se 48kg vagyok 1,5 éves koráig szoptattam a fiamat és ne téritsen el senki ,ha ugy érzed,hogy van elég tejed ,akár szoptasss akkor is ha nem kéri(bár az én fiam sosem mondott nemet)sok sikert sok evésre és ivásra fel kitartás
2008. okt. 17. 23:49
Az első 3 hónapot én is megszenvedtem, mindent bevetettem, homeós bogyók, állandó fejegetés, szoptatós teák, de semmi nem használt. A szoptatós teák amúgy is nyugtató teák, közvetlen hatásuk nincs a tejtermelésre, ezt már több forrásból hallottam. Végül magától rendbe jött egy hormonális változással, de amivel még inkább fokozni tudtam, ha az kellett, az két gyógytea keveréke: kecskerutafű és görög szénamag. Inkább az előbbi használt. Gyógynövény boltokban kaphatóak, megy fel az áruk, mert a szoptatós anyukák rákaptak.
27. 1e958693ca (válaszként erre: 26. - Kiki32)
2008. okt. 17. 18:11

Á, nálunk úgy volt, hogy el sem kezdte. Nem volt tejem a szülés után 10 napig, úgyhogy emiatt akkor már nem kellett neki a cici. Aztán 1 hónapos volt, amikor meggondolta magát (addig fejtem, de mindig mellre is tettem, hátha megjön a kedve), és végre elfogadta a cicit. Aztán 3.5 hósan abbahagyta.Lehet, hogy akkor már azért nem kellett neki, mert nem volt elég.

Akkor 2 hétig még "kínoztam", de tovább már nem. Cumisüvegből elfogadta ő az anyatejet, dehát végül is elapadt.

De ez ne befolyásoljon, mindenki szervezete más, van akinek használ a bogyó. A gépek viszont tuti nem dolgoznak úgy, mint a baba.

Sok sikert! :-)

26. kiki32 (válaszként erre: 25. - 1e958693ca)
2008. okt. 17. 18:03

Magától hagyta abba? Pont most olvastam, hogy milyen ritka, mikor a baba magától választódik el. Utána cumisüvegből sem fogadta el a tejcsit? Szegény (Te...).

Hát igen, én is fejek rendszeresen (már a 3. gépet nyüvöm), de tény, hogy még a legspécibb és legdrágább fejőgép sem végez olyan alapos munkát, mint a pici. Sokszor érzem én is, hogy lenne még benne tejcsi, pedig a gép már egy cseppet sem szív le. :(

25. 1e958693ca (válaszként erre: 24. - Kiki32)
2008. okt. 17. 17:38
9 hós kisfiam van. Sajnos már 3.5 hósan abbahagyta a szopást (hogy miért, máig rejtély), utána próbáltam a tejcsit megtartani a bogyókkal, mert a fejés nem volt megfelelő inger az elegendő mennyiségű tej termelődéséhez. Még 3-4 hétig tudtam fejni, aztán annyi...
24. kiki32 (válaszként erre: 23. - 1e958693ca)
2008. okt. 17. 17:20

Majd megkérdem akkor a gyerekorvosunkat, Ő is otthonosan mozog a homeos bogyókban.


Milyen idős babád van? (Sajna nem találtam fotót.)

Szoptatsz még?

23. 1e958693ca (válaszként erre: 22. - Kiki32)
2008. okt. 17. 17:15

Nekem a gyógyszerész, meg a védőnő kifejezetten együtt ajánlotta, no meg a háziorvosom is, aki most vizsgázik természetgyógyászatból.

Nekem mégsem jött össze a dolog. Mindenesetre jó, ha kikérdezel valakit, aki járatos a homeopátiában, pl. mit nem lehet fogyasztani a szedése közben.

Nekem csak a mentolos dolgokat mondták (nem használhatok mentolos fogkrémet, nem rágózhatok...), meg hogy a bogyók beszedése (nyelv alá kellett tenni) előtt-után mennyivel nem lehet enni-inni.

22. kiki32 (válaszként erre: 19. - 1e958693ca)
2008. okt. 17. 17:06

Hallottam már arról is. Most először kipróbálom ezt, aztán majd meglátjuk.

De ha együtt szedném a kettőt, akkor nem pont az ellenkező hatást érném el? A RICINUS-ról is azt írták, hogy ha már több a bevitt mennyiség a napi 2*5 db-nál, akkor épp hogy apasztó hatása van.

21. kiki32 (válaszként erre: 18. - Viragneni)
2008. okt. 17. 17:05

Az előbb beszereztem egy dobozzal, kipróbálom, hátha... Mondjuk így is van tejem bőven, de ha még több lenne, azt se bánnám. :)


Kíváncsi vagyok, de ha Neked bejött, akkor talán nekem is. Elég sokan írták már le róla a pozitív tapasztalatokat, ahogy olvasgattam más fórumokban is.

2008. okt. 17. 15:16
Bocsi, Urtica Urensis ......
19. 1e958693ca (válaszként erre: 17. - Kiki32)
2008. okt. 17. 15:14

Plusz szedhető vele Urtica Urens 5-ös hígítás, napi 2x5 bogyó.

( Mondjuk nekem nem jött be :-(( se együtt, se külön, de minden ember más.)

2008. okt. 17. 15:13
Igen, teljesen megindult, ugyanúgy belövelt,befeszült fájt mint az elején.
17. kiki32 (válaszként erre: 16. - Viragneni)
2008. okt. 17. 15:09

A RICINUS COMMUNIS CH5. Napi 2*5 kapszulát (legalábbis én ezt találtam a neten).


És tényleg több tejcsid volt tőle?

2008. okt. 17. 14:54

Van valami homeopátiás bogyó napi 5-öt kell elszopogatni és attól teljesen megindul a tej. Nekem bevált de sajnos már nem emlékszem a nevére.

Hátha gyógyszertárba tudnak segíteni.....

2008. okt. 17. 14:40

Szia, sziasztok!

Nekem, nem volt, nincs problémám a tejmennyiséggel, de egy barátnömnek volt és ö a köménymaglevesre esküdik.

A lényeg, hogy ne add fel és akkor is tedd felváltva cicire ha ugy hiszed, hogy nincs elég.

Sok sikert és Boldogságot kívánok!

Noémi

2008. okt. 17. 13:14
Cicire fel!!!!! "kereslet, kínálat"
2008. okt. 16. 19:26

Igyál sokat.


Nekem is voltak nehéz pillanataim mindkét gyerekem szoptatásánál, de...én AKARTAM.

Laktoherbet ittam és gyümölcslelvet. Nekem a Granini jött be- nagyon.


Sok sikert és nyugi!!!!

12. kiki32 (válaszként erre: 11. - 92ba3c78f9)
2008. okt. 16. 19:19

Szia!


Hasonló tüneteket produkáltam én is. :)

Az én kisfiam 4 hónapos. Az elején este is váltott ciciből kapott - aztán ki a konyhába, másik cici lefej... Aztán fokozatosan elmaradt és nekem is egyszerűbb volt (mert semmi másról nem szólt, csupán kényelemről) csupán egy mellből szoptatni: nyöszörgött - cici ki, szájba be...


Mondjuk én a helyzetet úgy oldottam meg, hogy ébredés után a nem "használt" cicit lefejtem, utána pedig a reggeli szopinál azt vetettem be, így teljesen ki is ürült. Napközben pedig váltott ciciből kap.


Amúgy szerintem nem igaz, hogy "nem akar termelődni". Mivel a tejcsi általában szoptatás alatt termelődik a másik ciciben. Néha én is úgy érzem, hogy puha a cici és nincs benne tejcsi, de olyan vákum alakul ki szopi alatt, hogy bizti kiszívja a magáét. :)


A sok folyadék tényleg nagyon sokat számít, vagy esetleg próbáld még meg, hogy most egy ideig a másik oldalon alszol, így a másik ciciből kap este.


Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredtem, de tényleg: akár magamat olvastam volna. :)

2008. okt. 16. 15:30

Nagyon kedvesek vagytok, és köszi a hozzászólásokat.


Azért van éjszakai és nappali cici, mert amint már írtam, éjjel velünk alszik, középen. Ezért amikor felkel, tőlem balra lévén, abból adok neki. Éjszaka ezt teljesen kiűríti. Kb. 2-3 alkalommal ébred. Tudom, már végig kéne aludnia, de valószínűleg így jó neki. Én pedig nem bánom.


Így arra jutottam, hogy a másikat nappal vetem be. A másik estére teljesen megtelik tejjel, csak úgy duzzad. Ellenben a másikból hiába szopik, nem akar termelődni.


Természetesen néhány hónapja ugyanez volt a helyzet éjjel, és napközben felváltva kapott mindkettőből, de most ez van. Igyekszem minél többször szoptatni, veszek baracklevet, hátha abból többet tudok inni, mint a vízből.


A More Milk mennyibe kerül? Patikában lehet kapni?

2008. okt. 16. 14:44
Nekem a sima szénsavmentes ásványvíz segített,na meg én is szedtem homeopátiás golyókat.Nekem ezek váltak be.
2008. okt. 16. 14:01
szoptass mindkét mellről igény szerint.
2008. okt. 16. 13:39
Nekem is és a hugomnak is nagyon bevált tejtermelő volt a rostos őszibaracklé!! Ezt komolyan mondom, amilyen mennyiségben csak tudsz, igyál!
2008. okt. 16. 11:20
Váltott mellből szoptass és ne idegeskedj, mert az aztán nagyban hozzájárul az elapadáshoz. Igyál sok és jó minőségű folyadékot. Sok sikert!
2008. okt. 16. 11:12

Sok sikert, úgy veszem észre rajtam már semmi sem segít és nekem még csak 6 hónapos lesz a kislányom.

Nekem mindig is sokkal gyengébb volt az egyik mellem, 1 hónap szoptatás után be is gyulladt, azóta még gázosabb.

pár hete vsizont drasztikusan lecsökkent a mennyiség, pedig bevetettem minden trükköt, lassan akár könyvet írhatnék a témáról....

próbáltam nem stresszelni rajta és nem foglalkozni a dologgal... az eredmény? még kevesebb tej...:(


Remélem nálad javul a helyzet!

2008. okt. 16. 10:41

Ja, nekem a kritikus idoben, a 3.ho tajan segitettek a homeopatias bogyok.Erdeklodj a patikaban!

Azt mondjak, ha eddig szoptattal/tunk akkor elvileg mar nem megy el a tej csak ha vmi drasztikus dolgot muvelsz.Pl:fogyokura.

Ejjel hanyszor eszik a babatok?Flora meg 3szor ker cicit...Sok gyerkoc ilyenkor mar vegigalussza az ejszakat, nem?Mit lehetne csinalni hogy kevesebbszer egyen ejjel?A tapszert nem fogadja el...

2008. okt. 16. 10:35
szia! bár nálunk még csak 3 hónapos a kisfiam, de már én is észleltem a kevesebb tejet... vettem More Milk kapszulát, és most úgy néz ki, hogy segít... Sajna eléggé drága, de még én is nagyon sokáig szeretném szoptatni a kisfiam! remélem tudtam segíteni!
2008. okt. 16. 10:34
Szia,szerintem a valtott mellbol valo szoptatas segit ebben a dologban.Tehat nem ejszakai es nappali cici van, hanem egyszer ebbol majd a kovetkezonel a masikbol adj neki.Persze ha eleg neki az atejcsi amit egybol ki tud szivni.Flora lanyom 8 honapos es minden alkalommal ket mellbol etetem.Neki keves az egy.Probald ki Te is!
2008. okt. 16. 10:22

Tudna valaki segíteni: Lassan 10 hónapos a kislányom, a szilárd kaja mellett többször szoptatom őt. Sőt még éjszaka is, mivel mellettem alszik, és ha felébred, a cicivel alszik vissza. Szóval a bal mellem éjjel mindig ki van űrítve, ellenben a jobb oldalit nappal néhány hete kissé elhanyagoltam, és az tűnt fel, hogy nem termelődik annyi tej. Kétségbe is estem.


Az utóbbi napokban nappal csak a kisebb, jobb oldaliból kap. Éjszaka a másikból. De még most is "féloldalas" vagyok, egyszerűen nem úgy működik, mint a másik, "éjszakai". A tejleadó reflexet sem érzem olyan intenzíven, van, hogy nincs is.


Mit tegyek, hogy mindkét mellem egyformán működjön? Mert még szeretném a kicsi lányomat sokáig szoptatni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook