Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csináljak, hogy több legyen a tejem? fórum

Mit csináljak, hogy több legyen a tejem? (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 5. 21:15
Igyál,igyál,igyál és igyál csak az a lényeg hogy ne jég hideget. Kb 3litert naponta.
2011. ápr. 5. 20:36
Köménymagos tojásleves!!! Nálam nagyon bevált. Rengeteg tejem volt.
17. Sziza (válaszként erre: 15. - Davera)
2009. nov. 27. 21:43
Szia, a legjobb serkentés, ha minél többször mellre rakod a picurit. Én a fejéssel alig tudtam v.mit kipréselni, a baba viszont ügyesen ki tudta szopizni. Ha az üveg után nem szívesen szopizik, próbáld meg esetleg bimbóvédővel, nekem ez bevált.
16. 1975V (válaszként erre: 12. - Milochou)
2009. okt. 29. 12:28
Ezeket nem kell mindet, s nem egyszerre, csak összeszedtem a lehetőségeket, valamelyik csak bejön.
15. davera
2009. okt. 15. 09:33

Sziasztok!

Én új vagyok még itt,de segitsetek légyszi.Harmadik gyermekem most 11 hetes,miután kevésnek bizonyult a tejem,üvegből kapott pótlást(tápszert).Szeretném ha továbbra is legalább üvegből,de az én tejemet adhatnám neki.Mit tegyek hogy legyen is tejem?A fejés önmagában nem serkenti,mivel nincs a tejleadó reflex.Van valakinek ötlete?

2009. okt. 12. 10:26
Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat és a sok biztatást!!:)
13. milochou (válaszként erre: 11. - 1975V)
2009. okt. 11. 20:12
Fuu, ennyire nem akartam erös kritikàt, ne haragudj 1975V...de nem biiirtam ki ;o)
12. milochou (válaszként erre: 11. - 1975V)
2009. okt. 11. 20:03
Hu ettöl a listàtol teljesen becsavarodunk....ha ennyire ràgörcsölünk, akkor tuti nem lesz tejecske. Sok folyadék és minél többet mellre tenni a babàt ;o)
11. 1975V
2009. okt. 11. 19:23
Nekem ez vált be:naponta 3 liter víz, tej, tejtermék, hús, etetés után enni, inni, alma, banán, befőtt.tabletta, szopt.anyukáknak multivitamin,multimineral, nem sós, nem fűszeres, fújós, nem brokkoli, káposzta, hüvelyes, sok E-t tartalmazó étel s ital. esetleg még homeopatikus szer, patikában érdeklődhetsz,s főleg a hit, hogy napról napra több és több a tejed, ezt vizualizáld napjában többször is. remélem, segítettem. sok sikert, szia.
2009. okt. 10. 20:04
Szia.Nekem három gyerekem van.Az első,és a második is 2,5évig szopizott.A legkisebb most egy éves.Intenzíven szopizik.Én azt tudom tanácsolni,hogy tedd mellre minél többször.Ha éjszaka többször felkel ciciért akkor is próbálj meg felkelni,és ha egy kicsit is,de szoptatni.Nálam bejött a tea,de azt nagyon az elején próbáltam,és egyszer kétszer kellett csak.Nagyon sok folyadék.Ez a lényeg.És ha lehet,ne szénsavas legyen.
2009. okt. 10. 17:25
Hello, én is ebben a cipöben jàrok. Néha alig akar 1-2 kanàllal enni a babàm ( annyi idös, mint a tied) és estére is kipotoltam neki a tejecsék ( tejpépet kapott még a cici utàn), de akkor is fölébredt éjjel szopizni. Lehet fogacska, lehet, hogy most akkoràt nö, hogy szükségük van picit ( sokkal) többre, de Te se add fel, ha folytatod a szopit akkor tedd csak mellre, ha azt akarja.
2009. okt. 10. 17:22
Szia! Természetesen a tejserkentő teák hatása nem vitatható, de amit tehetsz az nagyon egyszerű. Most, hogy elértétek a 6 hónapot, növekedési ugrásban van emellett elérkezett a hozzátáplálás ideje. Ezért csak annyit kell tenned, hogy szoptasd olyan gyakran, amilyen gyakran csak kéri. a szoptatás a leghatásosabb tejmennyiség növelő. Két nap alatt a melled többet fog termelni. Ha van kérdésed írj! Csak nyugi! Van tejed!
7. e14ebbbf07 (válaszként erre: 6. - Sziszi1977)
2009. okt. 10. 14:11

Ne teát,levest.A rántott levesektől több a tej az öregek szerint.Nekem tuti több volt tőle.De ami a lényeg,a sok folyadék,és hogy minél többször tedd mellre a babát.Kereslet-kínálat,tudod!? :D

Egy-két nap,és több tejed lesz.Türelem!

2009. okt. 10. 12:44
Köszönöm szépen a segítséget! Fogacskái még nem bújtak ki,lehet, hogy az miatt is nyűgösebb. A köménymag teát is megpróbálom.
2009. okt. 10. 12:40

Nekem beválltak a tejnövelő teák:))

Ne add fel!

2009. okt. 10. 12:26
Nekem a rostos üdítő segített- konkréten a Granini /a többi nem annyit, mint ez a fajta/- mindkét gyerekemnél.
2009. okt. 10. 12:24

Szia van egy tippem a számodra.

A kömény mag nagyon jó erre a problémára, ezt régi öreg nénitől hallottam.

Köménymaglevest egyél vagy teát.

Remélem ez segít!!

2009. okt. 10. 12:23
Nem lehet hogy a foga?
2009. okt. 10. 12:21

Kérlek segítsetek! 6,5hónapos a kislányom, nagyon nyugtalan egy pár éjszaka, állandóan cicizne,sír és mintha még éhes lenne...

2hete kezdtük a hozzátáplálást, az alma megfogta a székletét.Kruplit, sütőtököt eszi, de 1-2evőkanálnál többet még nem hajlandó megenni. Sok szénsavmentes vizet iszok kb.4litert naponta. Félek, hogy nincs már elég tejem,pedig nagyon sűrűn mellre rakom. Mit csinályak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook