Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek, hogy a kutyáim ne kaparják az ajtót? fórum

Mit tegyek, hogy a kutyáim ne kaparják az ajtót? (tudásbázis kérdés)


20. Lencsy
2011. nov. 27. 19:48
Bocsi ..nem figyeltem a dátumot és elég időben közel másfél év múltán írtam :D Azért remélem megoldódott a gond ;)
19. Lencsy
2011. nov. 27. 19:34
A kutyusaidnál egy egy rossz szokás ami már rögzült ,pontosan az étel várás miatt ! Nem éhesek ..követelőznek ! Kend be az ajtót egy olyan anyaggal ami irritálja a nózijukat ha közel mennek ! Nem vegyszerre gondoltam , mert az bajt okoz ,..hanem pl jó erős paprikából csinálj levet vagy krémet és azt kend rá . Pár perces prüszkölés de veszélytelen eljárás :) Ha többször eljátszod velük le fognak szokni !
18. Clon*
2010. aug. 29. 20:56
Kívülről kaparják, vagy belülről?
2010. jan. 23. 18:16
Tessék, beengedni őket,hiányzol nekik bizti!!
2010. jan. 23. 14:07
Húzzál kesztyűt a lábukra és akkor már nem kaparják hanem fényesítik!
2009. márc. 19. 13:08
ne zárd be őket
14. aaa82
2009. febr. 6. 17:11
engedd be őket :))
2008. jan. 20. 19:47
engedd ki őket pisilni :)
12. erika1012 (válaszként erre: 2. - .Lina.)
2008. jan. 19. 19:12

Engedd be őket!!!!!

Valószínű hogy vágynak az ember közelségére. Vagyis a te kutyáid nagyon emberbarátok lehetnek, és nem fogod birni leszoktatni őket róla.

Legalábbis mi úgy jártunk, hogy a Magyar vizslát egyszer beengedtük és többé nem akart kint lenni. Főleg télen.

11. NOA (válaszként erre: 6. - 0a6ce1d48d)
2007. aug. 22. 18:39
Vagy kulcsot adni nekik:)))
10. Imo
2007. aug. 22. 17:59
egy pohár víz csodákra képes
2007. aug. 13. 13:17

Nálam is ezt csinálták a kutyák,ha vihar közeledett.

Be akartak jönni és mindíg kaparták az ajtót.

Egy darabig beengedtem őket,de besokaltm,mert ha nem leszek itthon szétszedik nekem az ajtót.

Így szigorú nevelésben volt részük.Nem bántottam,csak percenként rohangáltam ki,és küldtem őket a helyükre.Így mára már leszoktak az ajtó kaparásról.

8. Lina.. (válaszként erre: 7. - Pandamaci)
2007. aug. 13. 08:28

Szia!


Családi házról van szó és a kutyusok kint vannak, csak reggel kaparnak a kaja miatt.


Ha megkapják a reggelit, akkor megnyugszanak, de addig... Nem tudunk elég korán felkelni, ahhoz, hogy ne szedjék szét az ajtót..


Pedig a nagynak már csak este kellene adni enni, mivel elmúlt egy éves, de még a kicsi miatt kétszer kap.

2007. aug. 13. 07:02
Attól függ: családi házról van szó, vagy lakótelepiről. Milyen tipusú kutyák, nagytestű, kis aranyos? Mert lehet, hogy összefügg a kényszeres kimehetnékjüktől.
2007. aug. 12. 10:49
Nem kell becsukni. :)))))))))
5. NOA
2007. aug. 12. 09:47

Nálunk is próbálkoztak, de leszokattam őket.Ráüvöltök a kutyára, hogy nemszabad, fujj disznó.Megkérdezem mit csináltál?

Megint kapar-persze fontos a tettenérés megfogom a nyakánál levő bőrt és mint az anyja jól megrázom.Megint üvöltöm. hogy nemmmm.

Nem csináltak még kárt, egyszer lerágták az öntözőkanna csövét:)Kettő rotim van, de a picivel naponta foglalkozni kell, mert uraklódó tipus de majd rá jön, hogy az van amit én mondok:)

2007. aug. 12. 09:39

Szia!

Nálunk 3 eb van, ők is elég sok galibát okoznak, többek között rágcsálták a méregdrága zsalugáterajtót...Na, volt is balhééé...:DDD

Szóval mi a teraszra (onnan nyílik a bejárati ajót) csináltattunk egy kiskaput...Eredmény?

A nagy kutyát sikerült lezárni, bár mostmár néha a kiskaput rágja...wááááá...

A 2 puli meg rájött, h beférnek a kapu alatt... :)))

De mivel ők csak néha rágcsálnak, kevesebb a gond...

De nehéz túljárni az eszükön... :DDD

3. .Lina. (válaszként erre: 2. - .Lina.)
2007. aug. 12. 09:33

*tönkre

*miatta

2007. aug. 12. 09:32

Két kutyám van és reggel, már hajnalban kaparják az ajtót, annyira várják a kaját.

Ha ez igy megy, akkor t9nkre fogják tenni az ajtót :(

Pedig rendesen kapnak enni.

A nagy 1.5 éves, a kicsi csak 5 hónapos és ő miatt még kétszer kapnak enni...

Esetleg tudtok valamilyen praktikát?

2007. aug. 12. 09:30
Mit tegyek, hogy a kutyáim ne kaparják az ajtót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook