Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Alacsony kcal-os étrend mellett ha rendszeresen sportolok, sok vizet és zöldteát iszom akkor fenntartható a normális anyagcserefolyamat? fórum

Alacsony kcal-os étrend mellett ha rendszeresen sportolok, sok vizet és zöldteát iszom akkor fenntartható a normális anyagcserefolyamat? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 1. 18:54

Apropó... Mit jelent számodra az alacsony kalóriás étrend? Kialakításához pár tipp:


[link]


A rendszeres sportról pedig ennyit:


[link]

2010. ápr. 1. 18:25

Alacsony kalóriabevitel hirtelen megnövekedett mozgással regenerációs problémákat is okozhat, ezt előre borítékolhatod. Mindenesetre figyelj a túledzés jeleire. Reggel magasabb ébredési pulzus, stressz, elalvási zavarok. Kedvetlenség a sporthoz. Ennek fő oka a megemelkedett kortizol szint többek között.

Miféle sport az a sport? Anaerob mozgásformák (metabollikus súlyzózás) jobban felkeverik az enyagcserét mint az egyenletes tempójú kocogás.

Kalória égető hatásáról, keringési rendszer terheléséről itt találhatsz konkrét számokat.

(túlsúlyosak, széles csípőjű nőknek ez kevésbbé rizikós mint a futás)

Mindenesetre figyelj oda a fehérjebevitelre, és az esszenciális zsírokra. Azoktól nem kell félni, nem azok a mumusok.

2010. ápr. 1. 11:55
Ha jól értem a kérdést, akkor a válaszom az, hogy a kalóriabeviteltől és a mozgásmennyiségtől függ.
2009. jún. 25. 20:17
Holnap megyek búzakorpáért:)Kipróbálom natúr yoghurttal.Annak magas a rosttartalma.Próbálom összeállítani az egészséges életmódomat.Innen a fórumokról gyüjtögettem be az információkat és most próbálom összrakni.Köszönöm a véleményezést.Sokat segít ha tudom hogy mások hogyan csinálnák.^^
2009. jún. 25. 20:00

És az előbb nem fejeztem be:)

naponta többször, kis adagokat kell enni, aminek magas a rost tartalma, és akkor tuti, hogy az anyagcsere rndben lesz.

2009. jún. 25. 19:59
Naponta többször, kisadagok, magas rost tartalom.
2009. jún. 25. 19:55
Igazából nem számolom a kalóriákat csupán olyan ételeket eszem amikről tudom hogy nem sok kalóriát tartalmaznak így feltételeztem hogy nemsok Kcal jut a szervezetembe.Nem szeretnék takarékra kapcsolni így a cél előtt nem.^^ köszönöm szépen a véleményt:)
2009. jún. 25. 19:41

Ez a fogyasztott étel minőségétől is függ, amúgy igen.

Pl ha 700 kcal-t akarsz enni egy nap, nem mindegy hogy az 2 csoki, vagy 400g brokkoli rizzsel.

2009. jún. 25. 19:34
Alacsony kcal-os étrend mellett ha rendszeresen sportolok, sok vizet és zöldteát iszom akkor fenntartható a normális anyagcserefolyamat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook