Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, hogy 8 éves kislányom kb 6kg-t fogyjon? Rendszeresen sportol, de imád enni. fórum

Mit tegyek, hogy 8 éves kislányom kb 6kg-t fogyjon? Rendszeresen sportol, de imád enni. (tudásbázis kérdés)


1 2
3. pepi2 (válaszként erre: 2. - F3ce852bda)
2013. jún. 22. 19:25

sokan mondják ezt, de nem tudom, nem akarom, hogy nagyon elhízzon, utána meg kamasz korban önértékelési problémái lesznek. Ő is látja magán, hogy nem jó így, ahogy van, ilyenkor kampány szerűen nem eszik fél napig, majd megkérdezi: most már lefogytam ugye?:),

hiába beszélgetek vele erről, meg is érti, de imád enni. Néha egyébként úgy érzem, mintha evési kényszere lenne, vagy valmi ilyen

2. f3ce852bda (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2013. jún. 22. 19:20
Ebben a korban még váltakozik a növési és a nyúlási szakasz, szerintem nem kell aggódnod.
2013. jún. 22. 19:17

8éves kislányom 34kg, kb 130cm, ez már az elhízott kategóriába tartozik(állítólag), és kb 28kg-nak kellene lennie a normál testsúly felső kategóriájához. Pici kora óta mindig is jóízűen evett, soha nem volt válogatós, bár már 3-4 évesen is jeleztem a háziorvosnak, hogy túl sokat eszik(szeriontem), de mivel akkor még nem volt feltűnő súlyban, ezért mindig azt mondta, hogy örüljek neki, más gyereke meg enni nem akar...

kb 6éves kora óta rendszeresen mozog, gondolom emiatt is többet akar enni, hiszen több energia kell hozzá. Soha nem eszünk zsírosat, változatos, minőségi kajákat eszünk. Próbálok keveset elé tenni, de mindig kér még egyszer, ha meg nem adok, akkor megsértődik és puffog(persze ilyenkor nem bírom, és adok neki még egy picikét). De az egész élete az evés körül forog, ahogy felkel, mit lehet enni, ha ebédelünk, fél óra múlva mit lehet enni, mikor lesz már uzsi, mi lesz a vacsi stb...A család csak nevet, hogy ez jó pofa, nekem már nem az. Szerintem most kellene valamit tenni.

El akarok járni futni, vigyem magammal és csak gyümit, zöldséget adjak neki? (ráadásul most nyáron edzés sincs, őszre nagyon el fog már hízni). Amúgy nem látszik rajta, mert magas a korához képest, csak meztelenül, olyan, mint egy "jóllakott óvodás":

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook