Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek ha nem akar etetőszékben enni a kisfiam? fórum

Mit tegyek ha nem akar etetőszékben enni a kisfiam? (beszélgetős fórum)


20. Nagyir
2010. jún. 6. 12:52
Szia! Szerintem nem baj, hogy nem eszik etetőszékben, ha valóban tud stabilan ülni, pár hónap múlva már próbáljatok meg egy kis asztalt, támla nélküli kis széket beszerezni neki, olyasmit, mint amilyet majd -ha tervezitek - bölcsiben használni fog. Amíg nem tudja magától megfogni a poharat, kanalat és abból enni-inni, majd visszatenni az asztalra anélkül, hogy kiöntené a tartalmát, jobb, ha ölben etetitek. :)
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - Henkoki)
2010. jún. 6. 10:30

van kis sámlim ott szoktam enni velük:)

Tudod nekem a konyha kb főzőfülke,szal ott megteríteni nagy asztalnál lehetetlen.Igy oldottuk meg.

Apjuk meg egész nap melózik,vacsizni vele szoktam,mert mire ö haza ér,addigra a lányok már ágyban vannak.

18. c0a3449bb0 (válaszként erre: 16. - 969a304e2f)
2010. máj. 28. 13:56
Egyetértek...
17. c0a3449bb0 (válaszként erre: 15. - Henkoki)
2010. máj. 28. 13:55
Igen, igazad van... :)
16. 969a304e2f (válaszként erre: 13. - C0a3449bb0)
2010. máj. 28. 13:55

Ügyes vagy!

Alakulni fog!

Ebben a korban már kezdenek önállósodni, Ők akarnak irányítani, fogni a kanalat, és enni is.

Szoktam olyat is csinálni, hogy külön kis tányérba teszek neki annyit kaját, amennyit ha kiönt, nem sajnálok, és kanalat adok a kezébe. amíg Ő kavargatja, emelgeti a kanalat (persze segítek neki) bejuttatok a szájába a másik tányérból ennivalót.

Szerintem is az asztalnál kell enni. Így tanulja meg a gyerek a rendet.

15. henkoki (válaszként erre: 13. - C0a3449bb0)
2010. máj. 28. 13:51
Ez a lényeg, hogy szétlapítsa! Különben honnan tudná meg, hogy puha-e vagy sem, és mennyire meg ilyesmi. Majd később rakja a szájába is, csak bírd ki ezt a rumlit, míg túllendül ezen a szakaszon. De már jobban ment, nem? És ez a lényeg. A mennyiségen meg sose aggódj, nem hülye egy gyerek sem és éhen halni nem fog :-). Majd jelzi, ha éhes lesz.
14. henkoki (válaszként erre: 12. - F8db0709b8)
2010. máj. 28. 13:46

Nem tudom, szerintem a gyereknek is kell az asztalnál együtt evés. Mármint nagy asztalnál. A lányom 3 éves és ha együtt eszik a család sokkal jobban eszik, mintha egyedül kell ennie. A kisfiam 17 hónapos, de mivel ő még letépné az asztalról a terítőt a vasárnapi menüvel együtt ( nagyon erős ám ;-P ) ezért ő még etetőtálcát kap a székéhez, de együtt eszünk akkor is, csak kicsit távolabb kerül a tálca miatt az asztaltól. Biztonságos távolságba :-).

Ez az ágyon etetés nekem nagyon fura. Én sem szoktam ott enni, akkor a gyerek miért? De ki tudja, biztos van akinek ez válik be.

2010. máj. 28. 13:45

Ház köszi csajok, megvolt az ebéd! A kis falatkákkal nem tudott mit kezdeni, csak szétlapította őket! :D

Viszont kanalat ő is kapott a kezébe, azzal szórakozott és amikor nem figyelt akkor juttattam a szájába a falatokat!

Azt hiszem az volt a gond, hogy nagyon szerettem volna ha az evésre koncentrál...

Így egész jól sikerült most megetetnem, igaz nem evett annyit mint általában, de alakulni fog... :)

2010. máj. 28. 13:20

Én sosem etettem etetőszékben a lányaimat.

Ölben,aztán ült az ágyon és már egy jó ideje,kis asztal kis szék....

bár a babakocsit is kipróbáltuk:)

11. henkoki (válaszként erre: 9. - C0a3449bb0)
2010. máj. 28. 13:16
Szívesen bármikor!:-)
10. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - C0a3449bb0)
2010. máj. 28. 13:14
Nálunk dettó ez volt annyira utálta a széket,babakocsiban ettem a végén ölben,mindegy hol csak ne a székben mert utálta.
9. c0a3449bb0 (válaszként erre: 7. - Henkoki)
2010. máj. 28. 13:14
Köszi, hasznosítani fogom! :)
8. c0a3449bb0 (válaszként erre: 6. - 969a304e2f)
2010. máj. 28. 13:13

Jó, próbálkozunk mindenesetre, muszáj lesz megszoknia! Csak az a durva, hogy amikor nagyon éhes akkor is inkább a hiszti győz...

Nemsokára ebéd, jön az újabb harc...

7. henkoki (válaszként erre: 1. - C0a3449bb0)
2010. máj. 28. 13:13
Az én kisfiam ugyan idősebb, de ugyanezt csinálja jó ideje. Rájöttem, hogy baromira unatkozik és ezért ilyen utálatos ;-). Ráadásul a tudásvágyuk kielégíthetetlen és mindent szeretnének jól megvizsgálni, szemügyre venni, megtapogatni és ez a kajával sincs másképp. Ez természetes része annak a tanulási folyamatnak, ahogyan megismerik a világot. Ami neked természetes (milyen egy étel formája, tapintása, állaga, íze stb.), azt neki még mind fel kell fedeznie. Pontosan ez az a kor amikor a száján kívül kezeit is tudja már erre a célra szabadon használni, hiszen stabilan ül, hát foglald le, de semmiképp ne játékkal, mert akkor az evést is játéknak fogja venni egy idő után, az meg semmi jóra nem vezet. Én adni szoktam a keze ügyébe (etetőszék tálcájára) apró katonákat, amiket megtapogathat, szétpaszírozhat, bekaphat, közben míg ezzel lefoglalja magát néhány kanál főzelék is lecsúszik. 9 hónaposnak kockára vágott főtt krumpli, répa tökéletes erre a célra, de csipet kenyérkék is lehetnek. Csak ne adj egyszerre túl sokat belőle, mert akkor kajacsatába fullad a történet! :-) Pussz!
6. 969a304e2f (válaszként erre: 5. - C0a3449bb0)
2010. máj. 28. 13:12

Mi ott rontottuk el, hogy amikor először elfordult, a kanáltól a mamája kivette és ölben etette. Aztán ez előfordult párszor, és a gyerek hozzászokott. Volt olyan is, hogy az etetőszékhez közeledve már ordított.

Újra meg kellett barátkoztatnom vele. Ezt úgy csináltam, hogy a kedvenc játékait oda tettem, és akkor beleült. Utána napról napra jobb lett a helyzet.

És még folyamatosan is beszélek neki, így sokszor rám figyel, nem arra, hogy mit teszek a szájába.

5. c0a3449bb0 (válaszként erre: 4. - 969a304e2f)
2010. máj. 28. 13:07
Igen, máshol elfogadja! De a hordit már kinőtte! Azt nem értem, hogy mikor először próbáltuk az etetőszéket evett benne, most meg már nem akar...
4. 969a304e2f (válaszként erre: 1. - C0a3449bb0)
2010. máj. 28. 13:06

Még eszembe jutott, hogy megkérdezzem:

Csak ott nem eszik kanállal? Ha ölben etetitek eszik rendesen? Vagy a bébihordozóban elfogadja a kanalas kaját?

3. c0a3449bb0 (válaszként erre: 2. - 969a304e2f)
2010. máj. 28. 13:05
Jó megpróbálom akkor, csak neki még nem nagyon tudok darabosokat adni, kettő foga van...
2. 969a304e2f (válaszként erre: 1. - C0a3449bb0)
2010. máj. 28. 13:04

Nekem 12 hónapos volt a lányom, amikor ezt csinálta.

Azt javasolták, hogy olyan kaját adjak neki, amit fel tud szedni a tányérról (hús, virsli, zsömle).

Ez leköti a figyelmét.

Most már elég szépen eszi ezeket.

A kanalazás csak akkor nem megy, ha üveges bébiétellel próbálkozok (pedig tányérba teszem).

Tegnap sóskát evett, ma pedig paradicsomszószt, ezekkel nincs gond.

2010. máj. 28. 12:57
9 hónapos a fiam! Amíg nem tudott ülni, a hordozójában etettük, de már kinőtte és tud stabilan ülni! Néhányszor evett az etetőszékben, de 3 hete nem hajlandó egy falatot sem enni ott! Ha csak beleültetem semmi gond, jól elvan, de ha közelít felé a kanál azonnal kiveri a kezemből, elfordítja a fejét és a vége keserves sírás lesz! Nem értem mi lehet a gondja?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook