Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, ha a lányom 15 évesen bejelenti, hogy terhes? fórum

Mit tegyek, ha a lányom 15 évesen bejelenti, hogy terhes? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
59. dddjjj
2007. szept. 6. 00:23

nem is ANYA az ilyen.

szívből sajnálom.

remélem, mielőbb meggyógyulnak a sebei.

58. vikk00
2007. szept. 5. 20:48
anyukája kitette otthonról..elhordta mindennek a lányt, és megmondta neki, h ő soha nem is szerette, és fiút akart nem lányt. egy pár napig nálunk volt, aztán elkísértem nődokihoz, de ugye kellett a szülő is hozzá.. elvittem anyjának a papírt amit kapott, majd elvetette a babát. most keresztszüleinél van, akikre nagyjából számíthat.. eléggé ki van borulva.. nem is amiatt, hogy elvetette a babát, és az viselte meg annyira, mert persze megviselte-tetileg,lelkileg-, de az, hogy az anyja így elküldte mindent felül múlt..
2007. szept. 4. 13:17

AZON GONDOLKOZNék, MIT RONTOTTAM EL A GYEREKNEVELéSSEL. Bocs, Caps LOck kikapcs.

Aztán, figyelembe venném, ő mit akar. Aztán nem tudom.

56. muci5
2007. szept. 4. 09:53

Bar nincs gyerekem; de mikor visszagondolok ; kamasz koromban bizony elofordult; hogy hatalmas szerelmi csalodasok ertrk(akkor azt hittem behalok)... anyum ilyenkor fogott, buszra ultunkes elvitt butikozni, utana pedig megkajaltunk valahol) ez valahol feledtette velem a nagy banatomat! Aranyat ertek azok a napok! a mai napig itt orzom azokat a gunyakat a szekrenyemben! a bantbol jo emlek maradt csak meg.


Ennek semmi koze a temahoz, de visszaterve a vik00 altal feltett kerdesre, bar a datumok alapjan mar reg nem aktualis a kerdes...

szoval semmi keppen sem bantanam, a vilagert sem adnek neki pofont... a szitu gondolom eleg nagy pofon neki az eletol! neki nem szidasra hanem testi lelki segitsegre van szuksege. a kornyezetemben van olyan akinek sajan el kellett vetetnie, meg egy szikla szilard felnott not is megvisel; akkor kepzeld a 15 eves csitrit!


megprobalnek neki baratno es segitseg lenni egyben! rabeszelni, hogy egyutt elmenjunk nogyogyaszhoz a leheto leghamarabb, aztan epesszel hatni ra, hogy elvetesse,semmi kepp sem eroltetni,de ha tartos kapcsolat ha nem, a legokosabb a legokosabb elvetetni, mert 15 evesen meg nagyon az elejen van! annyi latnivalo van a vilagon, annyi mindent kell kiprobalni, mindezt egy baba mellet nehezen tudom elkepzelni. Szerintem meg nyugodtan varhat az a baratno 10 vagy 15 evet, raer a babaval!

Viki ird meg hogy alakult a baratnod sorsa!

2007. szept. 3. 10:25
Ez bizony nehéz téma.Semmiképpen nem kell agyonütni.És nem kell feltétlenül elitélni! Azt a legkönnyebb.Beirom,hogy arra bezzeg volt esze,hogy szexeljen,blabla,és aztán szépen hátradőlök,és irom a következő fórumba a "hozzászólásomat".Nem ez a normális,nem kell dicsérni sem,de neki sem könnyű most,ha magára hagyják,attól nem lesz jobb a helyzet.Kire számithat,ha a szüleire sem? Mellé kell állni,nincs mese,megbeszélni mindent,hogyan tovább.A fiúval,a szüleivel,ők hogy állnak hozzá.Bárhogy döntenek,mindent meg lehet oldani,nem feltétlenül törvényszerű,hogy tönkremegy az élete ettől.
54. Donyta
2007. szept. 2. 09:35
Ha még nem késő, sürgősen beszélnék az orvossal! Még fiatal gyermekvállaláshoz, més az eltartásához. A jövője meg még nagyon nincs rendezve. Tanulni kell és munkahelyet szerezni. Aztán ha komoly kapcsolatból szeretnének gyermeket, azt már felelősséggel kell vállalni. Nehéz, de minél elöbb segítséget kell kérni. Ilyenkor nem szabad félni senkitől és semmitől. Az anya a legnagyobb segítő társ ebben az időszakban.
2007. aug. 29. 19:53
Mivel a lányom már elmúlt 15 így a kérdés nem érint,de viszont most hogy 16 éves így sem örülnék a dolognak.Sűrgősen elvinném orvoshoz
2007. aug. 10. 07:09

Remélem, azért hülyeséget nem csinál!

Azt írtad, nem meri elmondani a szüleinek, vagy ha jól figyeltem, anyukájának.

És a papa? Még rosszabb? Nincs egy nagynéni vagy egy normális, komolyan gondolkodó felnőtt a családjában, aki segítene neki? Esetleg együtt leülhetnének anyukával beszélni, ha egyedül nem mer. Sejtem, hogy nem akarja nagyon kiteregetni a dolgot, de talán az is megoldás lehet (ha fél anyu haragjától), hogy nem egyedül áll elé.

Ha pedig semmiképp nem lehet a szüleire számítani (az enyémekre sem lehetett anno semmilyen téren, egyszerű konzervatív emberek, simán agyonvertek volna) gondolkodjon el, van -e körülötte olyan felnőtt, akiben megbízik.

51. vapi
2007. aug. 6. 13:53

A mai világban a gyerekek gyorsabban érnek, mint régen. Legalábbis testileg tuti. Nos, hogy szellemileg is, az már fogós kérdés.

Semmiképp nem kell megdicsérni, de nem kell kitaszítani sem. Nem csak ő a hibás, a szülőt is elő kell venni ilyenkor.....

50. Loni (válaszként erre: 48. - Bernuska)
2007. aug. 6. 07:48
Hát.... a kamaszkor nem mindig a felleősségről szól. Valóban szomorú helyzet, de azt gondolom, hogy nem lenne szabad ezért pellengérre állítani. Ugyanis ez nemcsak a gyerek hibája... Nem azt mondom, hogy meg kell dicsérni. Nem. Szó sincs erről. De a családnak is el kell gondolkodnia: miért nem vették észre, hogy a gyermek felnőtt - biológiai értelemben biztosan.
49. LoLiNa
2007. aug. 6. 07:35
jesszus... 15évesen én még szűz voltam...
48. Bernuska (válaszként erre: 15. - Vikk00)
2007. júl. 28. 10:23

Nah ez már a felelőtlenség, mert nemcsak a saját életét zúzza, hanem a családjáét is :(

Persze, amikor a szexről volt szó, nem volt ilyen bátortalan.... bassszus, tök szomorú...

2007. júl. 28. 06:48
Menj el a háziorvosodhoz, s írass fel magadnak gyógyszert. Valami jó erős nyugtatót. Bárhogyan folytatódik a történet, nagy szükséged lesz rá.
2007. júl. 27. 16:25

Mindenben a segítségére lennék,ha az én lányom ilyen helyzetbe kerülne.

Elég baj az,hogy sok szülő azt sem tudja,hogy mi van a lányával és mit érez.

Ennek a leányzónak van éppen elég lelki problémája,nagyon sajnálom szegényt.

2007. júl. 27. 08:01
1x orvos. 2x Az apától "függően" esetleg jogi ut is. De semmi esetre sem családalapítás.
44. Loni
2007. júl. 27. 07:07

Mindenben segíteném, szeretettel állnék mellette.

Nem keménykednék, nem lenne szigor - asszem...

Orvos, és beszélgetés, beszélgetés, beszélgetés

Valahogy megértetném vele, hogy:

- mit érzek én, mint az anyja

- milyen hatásai lehetnek ennek a későbbiekben


Megpróbálnám helyreállítani a bizalmat kettőnk között. Segíteném abban, hogy a jövőben ne legyen iylen eset. Pl. segítenék neki fogamzásgátlásban. (Ha már egyszer élt szexuális életet, azt úgysem lehet visszaforgatni.

43. vikk00 (válaszként erre: 42. - Dee)
2007. júl. 26. 23:17
:) az egyik barátnőm. de én írtam, hogy nekem is rossz vele a kapcsolatom, és, hogy 13 éves korom óta mindenben a párom segít.
42. dee
2007. júl. 26. 23:14

vikk00!


Most akkor ki terhes?Nem azt mondtad,hogy neked jó a kapcsolatod anyukáddal?Vagy én olvastam félre:)

41. vikk00 (válaszként erre: 40. - Dee)
2007. júl. 26. 10:30

ha látná, hogy némelyik óvodában egyes gyerekek mit csinálnak.. nem rossz elképzelés. én volt, mikor vigyáztam egy kislányra, elmentem érte az oviba, és a másik kislánynak épp a szájában volt egy kisfiú fütyije...

és többen is írták, hogy neveléstől függ. - én azt mondom, hogyha megkérdezünk olyan már nemi életet élő 14-16 éves lányokat, hogy miért feküdtek le ilyen korán valakivel, az lenne a legtöbb válasz, hogy szeretethiánya volt, és a kapcsolatba meekült. és így az is megtörtént. nem egy ismerősöm van, aki így járt. és a saját esetemből is tudom, hogy ha 13 évesen megkaptam volna anyumtól az a szeretetet, amire vágytam, és nem mindig elküld, hogy nem ér rá, meg stb., akkor még ma is szűz lennék, mert nem kerestem volna még plusz törődést. az egy más kérds, hogy valaki havonta váltogatja a párját, vagy tartós a kapcsolat. én többmint 2 éve vagyok együtt a barátommal, és nem bántam meg semmit.

40. dee
2007. júl. 25. 23:21

Egy 15 éves lány még nem elég fejlett a szexhez sem,nem az anyasághoz.

Ja és már 2 éve szexel!!!Kiráz a hideg......

Lassan ott tartunk,hogy alsós korában óvszert rakunk a gyerek táskájába.

Nem kell kapkodni lányok,nem maradtok le semmiről!

2007. júl. 25. 17:03

Mit tegyél? Döbbenj le. Ez a minimum.

Aztán gondolkodj, most mi legyen. Ki az apa, milyen a lányom, konzultálj a családdal, s akárhogyan döntötök, nyertek. Ha orvoshoz kell fordulni, profit válasszatok, akinek lelke is van.

38. Krysty
2007. júl. 25. 15:44
Egy 15 éves, akármilyen fejlett is testileg még GYEREK!
37. gréger (válaszként erre: 32. - Mbr84)
2007. júl. 25. 15:08
Jaaaaaaaaaa, és akkor az a normális, hogy minden 16 éves lánynak már legalább 2 abortusza volt?????
36. gréger (válaszként erre: 32. - Mbr84)
2007. júl. 25. 15:04
Ezért írtam, hogy attól függ, hogy milyen a lány intelligenciája és értelmi szintje!!!!Két 15 éves lány közt nagyon sok a különbség!Az én kislányom is bizonyos értelemben rosszkor jött, de ha ránézek és az abortuszra gondolok, hát kiráz a hideg...Mi lenne, ha ő nem lenne??Nekem van olyan ismerősöm, aki 15 évesen szült, az apa tudni sem akart a gyerekről.A lány megszülte, szépen nevelte, aztán amikor ovis lett a gyermek, elkezdett tanulni, főiskolára is járt.Jaaa, és még bulizni is el tudott menni, mert az édesanyja mindíg mellette állt, és vigyázott a gyerekre.Nem hiszem, hogy egy percig is bánná, hogy nem vetette el a gyereket.Sajnálom, én abortuszellenes vagyok.De mint mondtam, sok mindentől függ, bizonyos esetekben tényleg muszáj....
2007. júl. 25. 14:14

Sajnos igen... :(((


De ettől még a szülő felelőssége cseppet sem csökken,sőt!

34. 9778ca1817 (válaszként erre: 31. - 867f9adc74)
2007. júl. 25. 12:54

Teljesen igazad van, de sajnos egy 15 éves "anyuka" nem 30 éves korában fog rájönni, hogy eddig csak pelenkázott, hanem már kb 15 és fél éves korában :(


A megoldás csak az abortusz, függetlenül mindentől.

2007. júl. 25. 12:51

Mit tennék??

Agyonütném!!!!


Bár nem,hisz én lennék a hibás,mint anya,hogy nem világosítottam fel és nem neveltem normálisan.


Nehogy már 15 évesen szűljön!Vége az életének és még fikarcnyi felelősségérzete sincs!!!

32. mbr84 (válaszként erre: 29. - Gréger)
2007. júl. 25. 12:46
gréger ha mindenki úgy gondolkodna, h 1 gyerek aranyos és édes, akkor minden 14 éves lány már a3ikat szülné, és valóban nem bánja meg, hiszen csupán csak 16 éves az élete eléjén áll szinte nem tud bulizni menni,nem szórakozhat, valóban kárpótolja fiatalkora elcseszésében 1 csecsemő aki sír és minden rossz,nem csak a szépet szabad észrevenni,hanem tudni a kell a felelőség részét is, attól még az a gyerek nem fog enni kapni mert jaj de aranyos,
2007. júl. 25. 12:42

15 évesen szerintem még nem elég érett ahhoz, hogy maga el tudja dönteni, hogy akarja e azt a babát vagy sem. Persze függ a körülményektől is, és attól, hogy ki a gyerek apja. Ő vajon hogy áll hozzá? Ha ez a gyerek egy meggondolatlan éjszaka "gyümölcse" csupán, semmi esetre sem hagyom, hogy a gyermekem ilyen fiatalon megpecsételje a sorsát.

Kinek kell majd egy ilyen nő? Mikor fog járni bulizni? Míg a korabeliek szórakozni járnak, ő pelenkáz? És majd 30 évesen jön rá, hogy még nem is élt? Majd akkor fog pasizni meg bulizni, mikor a gyereke tini lesz és a legnagyobb szüksége lenne az anyja tanácsaira....A sors ismételni fogja önmagát..

2007. júl. 25. 12:26
Nem tudom, mit tennek. Ha elotte nem tudtam olyan kapcsolatot kialakitani a lanyommal, hogy bizzon bennem, talan ideje lenne elkezdeni es segiteni helyrehozni mindannyiunk hibajat, amennyire lehet es behozni az elmaradasokat. Mikor, ha nem ilyenkor van szukseg segitsegre? Persze elmeletben konnyu ezen elmorfondirozni, de a valosagban ... nos nem biztos, hogy jo kepet tudnek vagni, soot.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook