Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek ezzel kapcsolatban? fórum

Mit tegyek ezzel kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


2023. márc. 1. 14:11

Fizetősön vagyok, ezért is vagyok most passzív félévén.

Szakdolgozatom is megvan már, leosztályozták de záróvizsgára nem engednek a 2. nyelv nélkül jelenleg.


Megérdeklődtem és elfogadnák az eszperantót.

Úgy vagyok vele, hogy lehet a gyors diploma miatt eszperantó és utána még tanulhatok normális nyelvet.


Igen ha olasz vagy spanyol lenne akkor abból szakmai lenne, csak eszperantó lenne a felsőfok.

mer vagy 2 szakmai vagy 1 szakmai 1 felsőfok


Hát nagyon sehogyse állok max telefonos alkalmazás, ott jól megy mindkét nyelv, nyelvsuliba mennék őket tanulni.

2023. febr. 28. 18:55
Mikor én jártam 2 szakmai kellett. Az eszperantónak nézz utána, mert állítólag könnyebb, de tény, hogy nem mindenütt szeretik. Spanyolból, olaszból hogy állsz jelenleg? Mennyi idő alatt kellene letenni a felsőt? Mert ennek a két nyelvnek lényegesen nehezebb a nyelvtanja, mint az angolnak.
2023. febr. 28. 16:19
Ez attól is függ, hogy fizetős képzésen vagy, vagy támogatotton, illetve beragadhatnál-e emiatt a képzésben. Fizetősön félévet csúszni igen drága dolog. Ha "csak" a diploma nem lenne meg, de abszolválnál, akkor még lehet gondolkodni. Az eszperantónak - mielőtt emellett döntenél - nézz utána, sok helyen nem fogadnak el, csak "normál", használatos nyelvet. Ha átmész kereskedelem-marketingre és fizetősön vagy a különbözeti tárgyak miatt a gatyádat is kifizeted. A turizmus-vendéglátás szerintem szuper, olasz-spanyol szuper, de a diplomád csúszni fog. Ha nem baj, én ezt választanám :-)
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. febr. 28. 12:35
Turizmuson kell 2 igyis.. bonyolult mer szakmai nyelv targyak vannak es 1 et nemcsinaltam meg mer nemtudok nemetul. Aztan igy muszaj valamit sajnos
2023. febr. 27. 18:20

Kell nyelvvizsga?

Idéntől úgy tudom, hogy már nem kell.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 27. 13:54
Pont ezt tenném én is Turizmus-vendéglátás, és spanyol. Angollal együtt a fél világot bejárhatnád akár idegenvezetőként, tolmácsként, vagy tengerparti szállodákban...
4. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 27. 13:34

Én a Turizmus-vendéglátást és a spanyolt választanám.

Az angolod már meg van, ezzel könnyen elboldogulsz az egész világon.

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 27. 13:22

Az első lehetőség mellett döntenék, a spanyol nyelvvel.

Ezt rengeteg pontján beszélik még a Földnek.

2. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 27. 13:09

Olasz vagy spanyol, mindkettővel könnyebb majd elhelyezkedni.

Kereskedelem-marketing szak szintén jó ötlet a későbbi elhelyezkedés szemponjtából.

2023. febr. 27. 12:49

Turizmus-vendéglátást tanulok és 2 szakmai nyelvvizsga vagy 1 szakmai, 1 felsőfokú nyelvvizsga kell a diplomához. Már rendelkezem egy angol szakmaival. A diploma megszerzéséhez következő dolgok jöhetnek szóba:


1. Szakmai nyelvvizsgát tenni olaszból vagy spanyolból ( több idő de mehetek vele valamire a későbbiekben)



2. elgondolkodtam az eszperantón is, gyorsabban megvan és a diploma is meglenne ( felsőfok kéne). Eszperantót tanulhatnék online tanfolyammal is ha nyelviskolában nem oktatják? Illetve tudom, hogy ezzel a nyelvvel nem mennék semmire.



3. Gondolkodtam, hogy átmennék kereskedelem-marketing szakra ,ahhoz már van nyelvvizsgám viszont vannak plussz tárgyaim, illetve nemtudom hogy az előző szakdolgozatom elveszne-e .



Tanácsok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook