Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek az igazságtalan kritika ellen? fórum

Mit tegyek az igazságtalan kritika ellen? (beszélgetős fórum)


21. Főnix3 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 1. 20:24

Sajnálom! Nincs.

Két dolgot tanulj meg. Senkit ne akarj megváltoztatni, nem fog változni,csak ideig óráig!

Soha ne akarj senkinek megfelelni, mert aki téged szeretni fog, úgy fog szeretni, ahogy vagy!

Addig keresgesd a párod, míg olyat nem találsz, akivel tényleg minden jó! Akinek a hibáit, hiányosságát el tudod fogadni, nem bosszant! Van ilyen, hiszem, hogy mindenkinek meg van a párja! :)

20. secret8 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 1. 20:07

Sajnos egyet kell értenem az előttem szólókkal. Minél hamarabb kerülsz tőle minél messzebb, annál jobb lesz az életed.

Most még az elehén vagytok a kap solatak s már nem tisztel, már sérteget. Most kellene lépned...

Megpróbál majd "visszaporszívózni". Ha ez nem sikerül neki, iszonyat hazugságokkal fog lejáratni a hátad mögött. Készülj rá, de ne törődj vele. Csak éld az életed - nélküle.

19. f3dd8cb605 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 1. 19:59
Tedd lapátra. Az ilyen nem férfi, csak kisfiú. Keress olyat, aki megbecsül téged. De nem voltak jelek arra, hogy milyen? Ismerkedésnél nem ilyen volt?
2023. aug. 1. 19:42

De van: kerülj tőle minél messzebb.

Aki tényleg nárci, azt nem lehet megszelídíteni vagy megmenteni. Ellenben téged tönkre tesz.

2023. aug. 1. 19:20
Igen, vannak ilyen gondolataim, hogy nárcisztikus vonásokkal bír. Nincs is "recept" az ilyen emberhez?
16. Százas Evelin (válaszként erre: 15. - Secret8)
2023. aug. 1. 16:24
Valóban benne van a helyzetben a tipikus mintázat. Sőt, az általad megemlítetteken kívül ott van még az is, hogy fel lett gyorsítva az előző kapcsolat szétbombázása ennek a jelenleginek az érdekében. Az első időszak történéseinek a sürgetése is egy tipikus vonása a nárcisztikus törekvéseknek.
15. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 1. 15:56
Lehet, hogy jönnek majd olyan hozzászólások, hogy manapsag divatos nárcisztikusbak nevezni valakit. De az, hogy először elvafázsol, magahoz köt, aztán elkezd sértegetni, majd elbagatellizálja, sőt, visszaforditja, hogy te vagy túlérzékeny, majd dicsekszik a nők él aratott sikereivel... nos, ezek tipikus narcusztikus megnyilvánulások. Azért merem leirni, mert elég sokat foglalkoztam a témával (nem párkapcsolati okból, de szükségem volt erre a "tudásra"). Ha nem változtat, csak időlegesen, aztán visszatér ehhez az attitűdhöz, el kellene gondolkoznod rajta, hogy valóban vele akarsz-e maradni.
2023. aug. 1. 13:02
Szerintem rettentő gyerekes és bántó dolog a saját barátnőjének azzal dicsekedni, hogy milyen népszerű a nők körében. Ezért teljesen jogosan szólsz, persze, legyen velük barátságos, de ilyeneket a haverjainak meséljen, ne a nőjének. Ettől mindenkiben csak rossz érzés lesz, főleg benned. Értem, hogy legyünk őszinték, de azért nem muszáj szűrés nélkül mindent elmondani a párunknak, lehet hogy rámosolygott egy jó csaj a munkahelyen, nincs azzal semmi baj, de nyugodtan tartsa meg magának. Főleg, ha te már többször jelezted, hogy téged ez a téma kellemetlenül érint.
13. Főnix3 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 1. 12:59

Én elhajtanám, nőjön fel a kiskamasz!

Gyerekes. Szükséged van egy gyerekre? Vagy férfit akarsz magad mellé?

Nyugodtan mond meg neki, hogy nyitva az ajtó , mesélje annak a bigének, akit ez szórakoztat, mert uncsi.

Ne a vizet kapd fel, hanem mutass neki irányt!

12. libikóka (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 1. 12:56

Ez a példa,,nem égbekiáltó.


Nyilán úgy gondolja hogy azért nem szereted mert féltékeny vagy.A pasik(nem mind) nem agyalják túl, tényleg.

Tény hogy nem egy tapintat huszár,,de ahogy halad egy kapcsolat úgy jönnek elő dolgok amiket nem tudtunk róla.

Fél év nem sok,,

2023. aug. 1. 12:50
Mondok egy példát. Gyakran említi, milyen népszerű a nők körében, hiszen ő is "barátságos" velük. Tudja, hogy ezt a témát nem szeretem, nem vagyok rá kíváncsi. Ilyenkor mondja azt, túlgondolom, féltékeny vagyok a semmire, pedig nem kell neki senki rajtam kívül. Félreérti, ez nem féltékenység, hanem zavar ez a téma. Ez csak egy példa volt a sok közül. Szerintetek is túlreagálom? Hogy kéne ilyenkor éretten viselkedni?
10. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - Kacsahercegno)
2023. aug. 1. 12:17
Pontosan. Nem az számít, hogy mit mond, hanem az, ahogy a másik megéli. De ami még ennél is fontosabb, hogy erre a visszajelzésre a partnere hogyan reagál. Ha van bármilyen hülye és értelmetlen heppem, azt a párom még ha nem is ért vele egyet, ne degradálja le, és ne cikizzen ki miatta. Ez alap. És ez az alapja másjellegű problémák megoldásának is.
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Kacsahercegno)
2023. aug. 1. 11:47

Persze, igazad van, de sokan olyanokon kattognak, amiken nem kellene.


Mindenképp beszélniük kell erről és tisztázni a határokat, de simán el tudom képzelni, hogy kritikának él meg egy esetleges segítséget is...

8. Kacsahercegno (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. aug. 1. 11:36
De amúgy nem mindegy, hogy mik? Pont ez a lényeg, hogy a FI számára bántó. Teljesen irreleváns, hogy szerinted az-e. Attól senkinek nem lesz jobb, hogy a FI leírja, hogy mivel bántja meg a palija, te meg ideírod hogy "ááá szerintem ez semmiség, hülye vagy hogy ezen megsértődsz, bezzeg én...". Mindenkinek más a tűréshatára, ha neki nem fér bele, akkor szóvá kell tenni, és a pasasnak meg tiszteletben kellene tartania.
2023. aug. 1. 11:26

Én nagyon kíváncsi lennék, hogy mik ezek a sértő és tapintatlan beszólások.


Engem nem zavar, ha a férjem röffencsnek vagy malackának szólít, pont olyan, mint amikor rókacicának vagy cicabocivirágnak szólít;)


Viccesnek, kreatívnak és kedvesnek gondolom.

2023. aug. 1. 10:49

Ez ún. gaslighting, amikor mondok egy bántó megjegyzést, szólnak érte, és elkezdem hogy jaj nemis úgy értettem, túl érzékeny vagy, csak vicceltem, stb.


Teljesen mindegy, hogy milyen megjegyzéseket tesz, ha te szólsz, hogy téged valami bánt, akkor az egyetlen elfogadható válasz az az, hogy bocsánatot kér. És máskor nem mond olyat, amivel tudja, hogy megbánt.

5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 1. 10:12

Azon kellene változtatnod, hogy elmagyarázod neki, hogy vagy leáll ezzel, ami neked rosszul esik, vagy távozik az életedből.

Mondjuk nem is értem, mikor valaki azt írja, hogy ezen kívül minden működik. Nem mindegy, hogy jó a szex, meg szép a haja, ha amúgy egy paraszt veled?

4. f710aa6af6 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 1. 09:43
Lehet, hogy ő vicceskedésnek szánja csak nem gondolja, hogy tényleg megbánt vele. Jól teszed ha szólsz ezekért a sérelmekért. Akár figyelmeztetheted is ,hogy ne lépjen át egy határt amit már nem tolerálsz, mert a kapcsolat is rámehet.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 1. 08:51
Lépj tovább
2023. aug. 1. 08:50
Milyen tapintatlan és sértő megjegyzéseket tesz?
2023. aug. 1. 08:46
Fél éve jöttünk össze a barátommal. Az első pár hónap problémamentesen alakult, minden szuper volt. Az utóbbi időben, fokozatosan jött az, hogy időnként tapintatlan, sőt sértő megjegyzéseket tesz, amik szerintem mindenkinek rosszul esnének. (Azt hiszem, talán túl toleráns is vagyok.) Amikor ezeket szóvá teszem, nemhogy elnézést kérne, még nekiáll feljebb, hogy én hiperérzékeny vagyok, nem kell minden szón fennakadni, meg minden mögé látni valamit. Ezen kívül minden működik, sokat vártunk erre a kapcsolatra, vagyis, hogy szabad legyek végre, ugyanis elváltam. Ennek ő is az egyik mozgatója volt, felgyorsítottam az eseményeket, hogy vele lehessek. Erre ezt kapom...Mi az, amin változtatnom kéne, mi a megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook