Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit olvasol/olvastál mostanában? - Könyvajánlatok fórum

Mit olvasol/olvastál mostanában? - Könyvajánlatok (beszélgetős fórum)


517. mandila
2007. ápr. 3. 15:39
A legszebb ajándék (Danielle Steel) bár a romantikus könyvek közé tartozik, a legnagyobb fájdalomról szól ami embert érhet.
2007. ápr. 3. 09:33
Sajna nem sok idom marad az olvasásra,pedig imádom.Napkozben a lányom mellett nem megy,estére meg hullafáradt vagyok,ahogy a kezembe vennék egy konyvet,már alszom is.Egy-két Kismama,ami még napkozben belefér,ez ami mostanában érdekel is.
2007. ápr. 3. 08:56
Béres Alexandra súlykontroll...
514. Csutka
2007. ápr. 3. 08:14
Robin Cook Válság
513. Venes
2007. ápr. 3. 08:04

A legújabb szerzeményem...

Címe: Nálkülözhetetlen ázsiai szakácskönyv

(Ezt kaptam Húsvétra és Gyerek napra, egyben.:)) Nagyon jó könyv ez is.

De ajánlanám még az ,,Ázsiai ízeket" is.

2007. ápr. 3. 07:29
most kezdtem el Lucy Daniels: Delfin napló sorozatát. Nagyon jó kis tini könyv :DDDD kikapcsol. De szoktam olvasni mást is. Inkább történelmi könyveket.
2007. ápr. 3. 04:40

Nem ertek veled egyet, hozzateszem a mu irodalmi ertekebol semmit nem vonnak le a kiegeszitesek, vagy javitasok.

Altalaban azert olvasok, hogy tanuljak belole, viszont nem bun, ha valaki nem.

2007. ápr. 1. 12:52
Márai: Sértődöttek. A hang.
509. huenya
2007. ápr. 1. 09:17
Leslie L. Lawrence minden mennyiségben
508. mandila
2007. ápr. 1. 09:14

G. Ferenczy Hanna: Ellenfényben (önéletrajzi regény)

Igen viszontadságos gyermekkor jutott ki az írónak!

507. zea (válaszként erre: 502. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 30. 00:06

amit megeszek szó nélkül ;)... bocsi ez lemaradt a három pont előtt (most látom :),és még a végén logikai kelepcébe kerülök)

Üdv!

506. zea (válaszként erre: 502. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 29. 23:34

Utaltam rá, hogy a hibák sokszor kifejeznek valamit (elég sokszor kellett ilyenek után bogarásznom szövegekben, csak nem pont ebben). És kérlek, nézz utána, mit jelent az áltudományos, nincs sok köze a hibákhoz (a regényekben)...

Üdv!

505. zea (válaszként erre: 501. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 29. 23:26

A regény nem történelem tankönyv, ha ez a szakmád (?) tudnod kellene. Ja, és azt is fenntartom, hogy a szerző szava szent. Ezért van a (sic!) az idézeteknél... tudod mire. (Ha nem akkor szívesen elmondom.)

Nem hiszem, hogy ez az oldal a diplomák lobogtatására lett létrehozva. És nem akartam én személyeskedő sem lenni...

Még annyit: egy kedves tanárom mondta még annak idején (mikor első évemet tapostam az egyetemen), hogy igen nehéz a középkori szövegeket olvasnia, mert attól fél, hogy elfelejti a mai helyesírást :) de nem javított ki egyetlen kódexet (másolatot) sem...

504. kerha
2007. márc. 29. 22:46
Én mostanábam Müller Pétertől olvastam el a Kígyó és kereszt című könyvet, Coelhotól Az alkimistát, most pedig Oshotól olvasom a Tanrtát.
503. 6e423ffabc (válaszként erre: 497. - Csipor)
2007. márc. 29. 21:32

Hahó, Tisza Kata : Revans című könyvét olvastam el pár órácska alatt, s olvastam a blogjait, és, magazinokban megjelenő szösszeneteit is.Friss, üde,szókimondó.. kifejezetten pikáns, már-már, súrol bizonyos ízlésbéli határokat..

Jó látni, hogy más is több könyvet rág esti meseként...ez nálam most Coelho: Zarándoklat, Máraitól az Egy polgár vallomásai, és Müller Péter Szeretet könyve..Nagyon jó kis sorozatot gyűjtögetek a Népszabadság könyveiből, nemsokára ezek következnek:))

502. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 499. - Zea)
2007. márc. 29. 20:49
Hozzateszem, hogy abban a konyvben a margora irodalmi hozzafuzesek, kiemelesek voltak biggyesztve,a terkep az apatsagrol ugyancsak hozzafuzesekkel ellatva, amit odairtam, maximum segithet a kovetkezonek, aki elemzesi cellal vette vagy veszi ki (5 eve volt nalam a mu). Ez az altudomanyossag, amin haborogsz. Az altudomanyos nem veszi eszre a hibakat, megeszi szo nelkul minden szavat, ahogy te is. Umberto Eco filozofus es irodalmar, nem pedig tortenesz, ha jol tudom.
501. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 499. - Zea)
2007. márc. 29. 20:40

Teves tortenelmi adatokat talaltam. Akkor szoktam ra, amikor rendszeresen vettem ki konyveket konyvtarakbol, es tobbe bele volt javitva ceruzaval. En is ezt tettem. A konyvtarak nem problemaznak ezen. Az a dilettans, aki nem akar tanulni, a hibakbol, netan meg fel is haborodik, amiert fel merik ra hivni a figyelmet. Menj el egy egyetemi konyvtarba, es ott is lathatsz erdekes dolgokat konyvekben. Gondolom ezek alapjan, ilyennek a kozeleben sem jartal.

Szakmai artalom, javitom a hibakat, amik a szakmamba vagnak.

500. zea (válaszként erre: 498. - Manhattan22)
2007. márc. 29. 20:31

Mi másról? :)

Például beszélhetünk a Zabhegyezőről is :) Az egyik kedvencem. Volt időszak, amikor úgy olvastam, hogy a vége után kezdtem is előlről, még úgy együltömben... Végülis kis dolgozat is született belőle (a fordítás kérdéseivel kapcsolatban), de csak azért, hogy elmonhassam, hogy nem úgy végeztem, hogy a kedvencemnek nem szántam néhány oldalt...

Jöhet Zola, Móricz, hmmm szóval sok szerző/könyv. Igaz, csak "raktárból", mert épp gyakorló anyuka vagyok. Emiatt még a Kiskirályoknál tartok.

Remélem, az előző bejegyzésem nem riaszt el. Alapvetően békés olvasó/csevegő vagyok :)

Te milyen stílust, kor kedvelsz, vagy jöhet bármi. Csak akkor találjunk közös témát (könyvet :)).

Üdv!

499. zea (válaszként erre: 495. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 29. 20:23

Kérdésem: Milyen jogon javítja ki valaki a szerzőt??? (vagy a fordító hibájáról van szó? - szerintem azt sem szabadna javítani, de az más téma). Nem foglalkoztam ugyan a könyvvel irodalmi dolgozat szintjén, tehát nem bogarásztam a történelmi adatait. DE úgy gondolom, hogy aki ilyen könyvet ír (és nem ponyváról beszélünk) vagy tudatosan tévedett, aminek talán modanivalója is lehet... vagy: SZERZŐI SZABADSÁG??? ilyesmi is létezik ám!!!

Nem szoktam ilyen goromba lenni, de felháborít az áltudományosság. Főleg, ha valaki egy könyvtári könyvbe javít bele, merthogy ezzel rákényszeríti irodalmi dilettantizmusát egy szegény szerencsétlen következő olvasóra aki, ha én lennék, tuti szólnék a könyvtárosnak, nézzen már utána, ki volt ez a barbár.

ÜDV!

498. Manhattan22 (válaszként erre: 489. - Zea)
2007. márc. 29. 16:18
Nagyon szívesen beszélgetek, másról is :DDD
497. csipor
2007. márc. 29. 16:10

egyszerre hármat:

- Hasek: Svejk

- Coelho : Az alkimista

- MÁrai: EGy polgár vallomásai


Tisza Katától olvastatok már valamit??? Érdekelnének a vélemények

496. Manhattan22 (válaszként erre: 492. - Librigabi)
2007. márc. 29. 16:00
Én is filmen láttam előbb, ezért vettem meg és olvastam el! Hidd el, könyvben sokkal-sokkal jobb (bár, olvasás közben Sean Conneryt képzeltem el :DD).
495. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 483. - Manhattan22)
2007. márc. 29. 15:55

Ha valaki a Kecskemeti Megyei Konyvtarbol veszi ki, az egyik peldanyban lathatja a jegyzeteimet, amiben a szerzot kijavitgattam egyes tortenelmi adatoknal, par helyen tevedett.

Econak az Il nome della rosa utan a Foucault-inga a masodik legjobb alkotasa, erdemes elolvasni.

2007. márc. 29. 15:39
Weöres Sándor: Teljesség felé
493. Ancika
2007. márc. 29. 12:38

Ceccelia Ahern

Ui.: Szeretlek

492. Librigabi (válaszként erre: 483. - Manhattan22)
2007. márc. 27. 12:46
Én filmen láttam, tényleg nagyon jó volt!
491. Darien
2007. márc. 26. 13:59
Ian Watson: Warhammer 40000 összes
490. Csutka (válaszként erre: 486. - Daroki)
2007. márc. 26. 13:56
Én is!
489. zea (válaszként erre: 483. - Manhattan22)
2007. márc. 26. 13:45

Ó, végre élő ember, aki ezt a könyvet olvasta :) Imádom! Sajnos, még csak egyszer olvastam. De jövő hónapban újra nekiállok :)

Most Jókai: Kiskirályok van terítéken... Ez is egész jó ;) Utána jöhet újra A rózsa neve...

Ha van kedved "beszélni" róla velem lehet :)

2007. márc. 25. 12:51
Margaret Mitchell: Elfújta a szél ( már vagy negyedszerre olvasom ki!)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook