Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit nem szabad várandósan enni? fórum

Mit nem szabad várandósan enni? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. orsibigyu (válaszként erre: 9. - Csutkababa)
2010. márc. 15. 16:06

Nekünk sajnos annál elszigeteltebb az életünk. Ha szegény nagymamám még élne őt kérdeztem volna, mert a drága tudott mindent hallotta az asszonyoktól öregektől, stb.

A mi családunkban kevés baba volt, a férjem családját pedig épp a sok baba miatt nem merem felhívni, nehogy felébredjenek, vagy zavarjak.

A sonka nyrs húsnak számít? Persze nyers, de tiltó listán?

Mert tegnap ettem, és nagyon jól esett...

2010. márc. 15. 16:04

Nyers húsnak felel meg a kolbász is.

És Nagyanyáink korában mennyi, de mennyi halvaszülés, betegen született gyerek volt.

Miért lenne butaság odafigyelni arra, hogy mindent a lehető legjobban csináljunk.

Főleg, hogy most már tudjuk sok mindenről, hogy hogyan kerülhetjük el.

Az lenne nagy felelőtlenség, ha ezt nem tennénk meg.

És igenis, inkább ne egyen a Kismama 9 hónapig földiepret, minthogy egy vak kisbabát szüljön...

2010. márc. 15. 15:57
szia! Semmiképpen nem szabad lágy tojást enni, mert sok olyan baktérium lehet benne ami a babára nézve veszélyes lehet, így ha ragaszkodsz a rántottához, kicsit jobban meg kell sütni. Nyers húst ( mint a szusi ).Kerülni kell a túlzottan sós, fűszeres ételeket ( mint pl. a csipszeket ). Az energia italokat, a szénsavas italok fogyasztását, mert gyengítik a magzatburkot, és elvékonyodik. A kávé fogyasztást pegig minimálisra kell csökkenteni, nah persze ha valaki ragaszkodik a reggeli koffein bevitelhez... igyon inkább tejes kávét vagy cappucinót, az így már nem ártalmas a kicsinek!!! :) Nos én ezekről tudok. És a terhességem alatt ezt tarottam be, nem hiszem hogy más bajt okozhatna
2010. márc. 15. 15:56

nem, a nagymamik 50éve szájhagyomány útján tudták:P

de igen, úgyis a szervezeted tudni fogja, amúgy meg nyers húst nem sok ember eszik:) félig nyerset sem:P

2010. márc. 15. 15:54

bocs, hogy igy betolakodom ide...

de ez nagy butasag..


szerintetek 50 evvel ezelott a nagymamaink is leultek a kompjuter ele es megkerdeztek egy forumon,hogy mit nem szabad enni varandosan???


ugyan maaaaaaaaaaaaaaaaar.......


semmit se tilos,ami nem tesz jot, azt ugy is eszre veszed, mert nem fog jol esni.

2010. márc. 15. 15:52

Szia! igen sajtok, nyers hús, félig átsült husi, jah sima trapista és füstölt sajt mehet:) igen és a különleges kaják, tengerik se...

én csak ezekre emlékszem, de a babád lassan úgyis beszabályozza majd neked:P

sok sikert és egészséget:)

2010. márc. 15. 15:52

Semmit ami a földdel érintkezett, vagy nyers húsból készült.

Keress rá a Toxoplasma -ra, ez egy olyan betegség, ami Neked nem, de a Babának nagyon ártalmas.

2010. márc. 15. 15:49

A házilag készített majonézt nem lehet enni, mivel abban nyers tojás van.

Nekem azt mondták, hogy az első trimeszterben kerülni kell a lágy sajtokat, virslit, belsőségeket, kagyló és egyéb tengeri kütyüket.

De szerintem minden az elkészítésen múlik. Ha minden jól át van sülve, vagy meg van főzve akkor nem igazán lehet gond.

Ha azt vesszük, hogy akár a salátán is lehetnek baktériumok, stb, amit elvileg alapos lemosással el tudunk távolítani, de ki tudja.

2010. márc. 15. 15:48
Miért nem szabad majonézt enni???
4. orsibigyu (válaszként erre: 3. - Titánia83)
2010. márc. 15. 15:44
azt sem gondoltam... házilag készített majonézt sem?
2010. márc. 15. 15:40
majonézt, lágy sajtokat
2010. márc. 15. 15:39
Például azt olvastam nyers húst nem... a füstölt sonka nyers hús... de füstölt...
2010. márc. 15. 15:37
Mit nem szabad várandósan enni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook