Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti bicikliztetek várandósan?Nekem ma ezt mondták hogy egyáltalán nem szabad...:( fórum

Ti bicikliztetek várandósan?Nekem ma ezt mondták hogy egyáltalán nem szabad...:( (tudásbázis kérdés)


19. 39bea
2010. márc. 18. 20:12
Én 8 hónapos terhesen is kerekeztem,úgy ,hogy a nagy fia hátul a kicsi,meg elöl ül a gyerek ülésben.Nem mondom érdekesen mutattunk.
2009. aug. 15. 09:45
Van, akinek engedi az orvos, hogy sík terepen nem megerőltetve biciklizhet, de "hagyományos" biciklin, amin nem kell annyira bedőlni. Én mondjuk veszélyeztetett terhes vagyok, nekem egyáltalán nem megengedett.
2009. júl. 20. 11:18
Én is bicikliztem,de csak az elején,amig nem volt pocakom,mert siettem,de kocsival meg nem akartam menni,mert nem volt olyan messze a célállomás.A dokit meg elfelejtettem megkérdezni ezügyben...
2009. júl. 20. 09:10
Nem.
2009. júl. 20. 09:00
Én bicikliztem az első terhességem alatt, méghozzá férfi sportbiciklin, mert csak ez van itthon. Nekem kifejezetten jólesett és az orvos sem tiltott el tőle.
14. Ritkó
2009. júl. 19. 17:48
Én is bicikliztem kismamaként, sőt még a terhesség végén is :) nem sokat, de bicikliztem, mert gyalogolni lusta voltam, bár nem volt nagy hasam :)
13. 91d4989ab9 (válaszként erre: 12. - 064209f635)
2009. júl. 19. 17:45
azért a dokidnál kérdezz rá, jobb ha tudja mégiscsak ő a dokid, nem mi:DDD
2009. júl. 19. 17:41

Tök jó:)

Akkor megnyugodtam:)

Egyébként minden rendben nem is vagyok veszélyeztetett sem...

Még dolgozom is , ezért nem is tartottam olyan nagy jelentősségűnek a dolgot...

2009. júl. 19. 17:38
Ha egészséges vagy miért ne szabadna.Ismét el van felejtve a terhesség nem betegség.Mindkét terhességemnél bicikliztem végig a 9 hónapig.Sőt az elsővel szülés előtt 1 nappal még motoron ültem hátul,bár nem tudtam hogy másnap szülni fogok de nem ez indította be.Szóval nem hinném hogy veszélyeztetné a magzatot a kerékpár ha minden rendben.
10. :):)
2009. júl. 19. 17:37

ha nem vagy yveszélyeztetett terhes, akkor lehet, de nem órákon keresztül, és bocsi de "ész nélkül"

a tehességeim alatt sokat sétáltam, bicigliztem, és volt olyan is h. bukfenceztem a gyerekekkel az utolsó nap az oviban.

Az áldott állapot nem betegség, csa állapot.

mindent lehet csinálni, ami nem veszélyezteti a gyermeked. Mindenféleképp beszéld meg az orvosoddal. Ő ismeri a terhességesedet, annak állapotát. Megmondja, h. mit meddig tehetsz

2009. júl. 19. 17:36

Én is azt olvastam, hogy ha orvosilag nem indokolt, hogy ne, akkor lehet... Annyit tényleg tarts be, hogy ne indulj a Tour de France-on (ahogy már más is írta), és csak muszájból ne ülj fel rá. Ha úgy érzed, nem esik jól, akkor inkább ne tekerj, vagy ha már elindultál, szállj le és told.

Azért nem szokták javasolni, mert a növekvő pocak miatt máshová helyeződik a súlypont és könnyebben felborulhatsz, az meg nem jó. De ha előtte is sokat mentél vele, és most is napi szinten tekersz, szerintem nem lesz gond, mert a pocak úgyis folyamatosan nő, nem egyik napról a másikra.

De ha ingadozóvá válik a vérnyomásod, leeseget a vércukrod, meg hasonlók, akkor is hagyd inkább.

Kerüld az olyan helyzeteket, amikben könnyen rosszul lehetsz, mindig legyen nálad víz, ha gyalog mész is, és ha elfáradsz, állj meg.

Ha mindent óvatosabban csinálsz, mint előtte, és a dokid se tiltja, szerintem nem lehet gond.

Ha kinyílik a méhszájad, onnantól viszont tudtommal tilos!!!

2009. júl. 19. 17:30
Én is bicikliztem mind2 terhességem alatt,kivéve az utolsó hónapot.
7. Nkriszti (válaszként erre: 4. - 064209f635)
2009. júl. 19. 17:26
Ha nem vagy valamilyen oknál fogva veszélyeztetve, miért ne? Csak óvatosabban kell tekerni, lassabban, nem szélvészkisasszony módjára :)).
2009. júl. 19. 17:24

SZia

Igaz még nem voltam állapüotos eddig de többn netes oldalon is és ujságban is olvastam, hogyx ha nem vagy veszélyeztettett terhes és számodra a kerékpározás nem okloz kellemetlenséget akkor nyugodtan biciklizhetsz állapotosan is.

2009. júl. 19. 17:24
Én bicikliztem. Kb. az utolsó 3,5 hónapban nem, mert nem nagyon kaptam levegőt tekerés közben, meg kiderült hogy megrövidült a méhnyakam és nem javasolta már az orvosom, vigyáznom kellett magunkra :)).
4. 064209f635 (válaszként erre: 3. - 91d4989ab9)
2009. júl. 19. 17:23
Még nem is igazán beszéltem vele erről csak egy ismerősöm írt nekem hogy látott bicajozni és egyáltalán nem szabad... sőt tilos...:( de nem értem hogy miért...
2009. júl. 19. 17:21

szerintem ha jolesik szabad picit de a tour de france-on nem most indulj:))))


dokid mit mond? rá hallgass:)

2009. júl. 19. 17:21
Igen.
2009. júl. 19. 17:20
Ti bicikliztetek várandósan?Nekem ma ezt mondták hogy egyáltalán nem szabad...:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook