Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit nem szabad várandósan enni? fórum

Mit nem szabad várandósan enni? (tudásbázis kérdés)


1 2
43. orsibigyu (válaszként erre: 40. - 6b006fc769)
2010. ápr. 8. 09:48

Nagyon örülök hogy neked ilyen jó tapasztalataid vannak. Érdekes én Romániában élek ahol sokat szidják az orvosokat de eddig én is azt tapasztaltam hogy nagyon lelkiismeretes emberek dolgoznak a korházakban,....vagy az is lehet hogy szerencsés vagyok?

De neked mindenképp gratulálok ...

És mindenkinek köszönöm a tanácsokat, mert bár nem minden igaz ahogy az előttem szóló kifejtette, de vannak közös pontok, amire jó vigyázni. Én mindenképp szeretnék vigyázni ezekre. jah és eddig nem tudtam, csak annyit hogy nem szabad dohányozni és nem jó ha az ember vedel vagy sok tartósított színezett ételt eszik... de ez mindenkire érvényes, nem csak aki terhes.

42. Reno77
2010. ápr. 7. 16:47

Ja, és még valami. A toxoplazmát évek óta nézik minden terhes kismama laborjában folyamatosan. Aki negatív a terhesség kezdetekor, azt többször is ellenőrzik. Aki pozitív, tehát már átesett rajta, azt nem kell többször vizsgálni.

Én pl. már régen átestem rajta, így ez a veszély nem fenyeget.

A terhesség alatt elkapott toxoplazma is kezelhető, amennyiben a kismama nem az első harmadban kapta el, ebben az esetben a terhesség végéig antibiotikumot fog kapni.


Ellenben nagyon kevés doki néz CMV-t, ami egy sokkal alattomosabb dolog mint a toxoplazma. Arra pedig jobban oda kéne figyelni!

41. Reno77
2010. ápr. 7. 16:41

Jajj annyi butaságot írtok össze vissza... :)


A családban orvos, genetikus és szülésznő is van. Én is babát várok, ezért természetesen kioktattak engem is.

Pár dolog van amit nem lehet:


- nyers hús vagy hal (tehát pl. sushi, tatárbifsztek), kolbászt, sonkát lehet, ha jól meg van füstölve

- lágy, illetve pasztörizálatlan sajtok lisztéria miatt

- nyers tojás és az ezzel készült ételek (házi majonéz, tiramisu, krémek) szalmonella miatt


Mindenféle gyümölcsöt és zöldséget lehet alapos mosás után. Igen, még epret is, főleg melegházit, ahol egy macska sem pisil rá. :) Mosd le őket többször, majd hagyd is ázni kicsit tiszta vízben, majd újra öblítsd.

Alkoholt, kávét is lehet, de mértékkel. Én pl. hetente megiszok 2 deci bort. Jó a méhösszehúzódás ellen és görcsoldó, vérképző.


Csokit, sütit, szénhidrátot inkább csak a hízás miatt mérsékeld.

Minden mehet, ami jól esik a tiltott dolgokon kívül.

Nem beteg vagy, hanem terhes.


A babérlevélre egyenesen röhögő görcsöt kapott az orvosom. :)))

40. 6b006fc769 (válaszként erre: 39. - Orsibigyu)
2010. ápr. 7. 16:10

másodikán született, azóta nem sokat nőtt:-) nagyon szépen szopizik, a császár ellenére már negyedikén este beindult a tejem, Johanna egészséges, 3230 g-al és 53 cm-esen született.

Igazából vigyáztak ránk, az utolsó 2 hetet kórházban töltöttem, s le a kalappal a terhespatológiai osztály előtt!

39. orsibigyu (válaszként erre: 38. - 6b006fc769)
2010. ápr. 7. 13:06

Az nem számít,szerintem szerencsések vagytok, mert ha jól tudom, nagyon veszélyes ez a toxémia...Sok esetben a mama és a baba is belehalt.

És a babád? Mekkora már? Egészséges?

38. 6b006fc769 (válaszként erre: 37. - Orsibigyu)
2010. ápr. 7. 11:14
"kis" segítséggel császármetszés lett
37. orsibigyu (válaszként erre: 36. - 6b006fc769)
2010. ápr. 7. 11:04
De láttam azért sikerült világrahozni a picit...:)
36. 6b006fc769 (válaszként erre: 35. - Orsibigyu)
2010. ápr. 7. 10:37
szerintem, ha normálisan táplálkozol teljesen felesleges. én sem szedtem, csak az első 3 hónapban. utána sok gyümölcs, zöldség és ha kell magnézium, kálcium és vas kiegésztheti a táplálkozást. egyébként nagyon szép volt a vérképem a terhesvitamin nem szedése ellenére, cska sajnos a végén toxémiám lett, amihez semmi köze a vitaminoknak.
2010. márc. 31. 19:52
Voltam dokinál, kérdeztem tőle mit szbad mit nem, s mondta hogy ne szedjek semmi terhesvitamint...vélemény????
2010. márc. 20. 18:35

Végülis az alkoholra is azt mondják, hogy kis mennyiségben gyógyszer, nagy mennyiségben méreg.

Nekem is mondták a lányomnál, hogy naponta igyak meg egy felest, mert lazítja az izmokat, a magnéziumtól állandóan hányingerem volt. De nem ittam, mert az alkoholt se bírom, úgyhogy 24 hetesen majdnem meg is szültem.

Szerencséd volt szülésnél! Nekem 12 óra alatt lett meg és életem egyik legrosszabb élménye volt. Most csak abban reménykedem, hogy ennél csak jobb lehet!

33. a14deb9047 (válaszként erre: 27. - 864c5534c9)
2010. márc. 20. 18:20
Érdekes! Nekem nagyon alacsony volt a vérnyomásom - 80-90/70-60, ezért ajánlott napi 2 nem erős kávét... És mivel a megmozdulása utána begörcsöltem rendszeresen, kaptam gyógyszert, de reggelre ajánlott 1 kupaknyi konyakot!! 2-3' alatt el is múlt a görcs, jöhetett a reggeli és utána a gyógyszer. Ez egy ment október közepétől február végéig. Még az utolsó reggel is ittam Ararát konyakot. Éjszaka fél 12-re megszületett úgy, hogy nem tudom, mi az, hogy szülési fájdalom!! Ma már főiskolai végzettségű, Angliában élő fiatalember. Szóval jól vagyunk mindketten!!
2010. márc. 20. 11:42

terhességi toxémiát akarunk kiküszöbölni vele és majd meglátjuk mennyire jön be. A lányom emiatt lett koraszülött, holott 24. héttől vele is szinte csak vízhajtó ételeket ehettem.

Nem egyszerű, de szerencsére nem vagyok kívánós. Sőt, elég keveset is eszem.

Nem tudom, hogy voltem-e már toxoplazmás, mert amikor a lányommal terhes lettem akkor már 9 éve volt lakásban macskánk, igaz azóta sem és erre csak legyintett a nőgyógyászom, hogy felesleges a vizsgálat, mert szerinte ennyi idő után biztosan átestem rajta. Most viszont mindenképp kivizsgáltatom magam.

31. Pocok:) (válaszként erre: 30. - Szitaszivárvány)
2010. márc. 20. 11:31

huuu az jó nagy sz.vás.....nem irigyellek.

A földiepres dolog akkor tiltott ha nem voltál korábban toxoplazmás,ha átestél rajta akkor lehet.

Minden ami pucolható gyümölcs az mehet és a húscsak nyersen nem,de ez igy vajmi kevés...szegény

2010. márc. 20. 11:25
Ezt csak azért kérdeztem, mert a problémás terhesség miatt nem ehetek cukros, sós, fűszeres ételeket, ezenkívül kenyeret, tésztaféléket. Plussz ugye ehhez még hozzá jönnek az egyébként is tiltott ételek. Mi marad???? Zöldség, gyümölcs és a húsok.
29. Pocok:) (válaszként erre: 28. - Szitaszivárvány)
2010. márc. 20. 10:57

Nem igazán mert ha megnézed a földieper nemigazán úgy mosható mint egy paradicsom,paprika.

Nézz meg egy epret tele van résekkel,lukakkal...de ez nem vita tárgya:)

Egyszerűen én nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel ha amiatt lett volna vmi baja a kicsimnek mert nem birtam megállni a mit igen és a mit nem-et. De ezt mindenki maga dönti el.

2010. márc. 20. 08:32
Nem kötözködésképp írom, egyszerűen csak kíváncsi vagyok. Azok, akik kiiktatják az pl.: epret, mert földdel érintkezett nem esznek zöldhagymát, paradicsomot, paprikát, retket stb sem? Mert ezeknél ugyanúgy meg van a veszély és az ember sosem lehet elég biztos abban, hogy lemosott-e róla mindent.
2010. márc. 20. 07:36

Nekem azt mondta a dokim terhességem alatt, hogy kerüljem a sót (nagyon sós ételeket), mert visszatartja a vizet.

Amúgy pedig nem javasolt ételek, italok: kolbászok, tojás, szénsavas üdítők, energiaitalok, kávé, csípős ételek, puffasztó ételek. Én ezekről tudok.

26. csutkababa (válaszként erre: 25. - Tündér74)
2010. márc. 19. 20:52
igen, valoban meghalt, de akik megszulettek azok mind mind egeszsegesek voltak, ma meg mar jol el is van korcsosodva az emberiseg, mert ...na, mind 1 ez csak az en velemenyem..
25. tündér74 (válaszként erre: 9. - Csutkababa)
2010. márc. 15. 23:07

Pedig azokat a tiltott ételeket amiket itt felsoroltak tényleg nem szabad enni, mert veszélyes lehet a magzatra nézve.

50 évvel ezelőtt még tudatlanok voltak az emberek, sajnos sok csecsemő meg is halt. Azóta fejlődött az orvostudomány is.

És nem utolsósorban itt az internet, a rengeteg könyv, amiből tájékozódhat/na/ az, aki akar.

24. Pocok:) (válaszként erre: 23. - Orsibigyu)
2010. márc. 15. 21:29
Gratu a terhességhez,panaszmentes boldog hónapokat!Vigyázz magatokra!
23. orsibigyu (válaszként erre: 20. - Pocok:))
2010. márc. 15. 20:58
Érdekes nálunk családi történet hogy anyukám epret kívánt tél közepén apum pedig nagy kínok árán beszerezte neki. Semmi bajom nincs. Persze én sem kockáztatnék. Hála Istennek semmi állatunk nincs és sem energiaital sem kávéfüggő nem vagyok, semmi függőségem nincs. Remélem az a kis sonka amit hétvégén ettem és a baérlevél nem fog ártani nagyon. Ezentúl nagyon vigyázok. nagyon átfogó ez a hozzászólásod, köszönöm.
22. Pocok:) (válaszként erre: 21. - Bajusz9)
2010. márc. 15. 19:51

Eü-betegség akkor:)))

Bár nem mondanám magam túl aggódónak de sajnos rengeteg olyan dolog van ami rajtunk kivülálló,igy legalább azt küszöböljük ki amit lehet.

21. bajusz9 (válaszként erre: 20. - Pocok:))
2010. márc. 15. 19:46

Igen, az ember soha nem lehet elég óvatos.

Legalább azt kerüljük el, amit lehet, még így is nagyon sok olyasmi van amiről nem tudunk.

Én is azt mondtam mind a három gyereknél, hogy soha nem bocsájtanám meg magamnak, ha valami bajuk lenne azért, mert valamire legyintettem.

És még most sem legyintek semmire, pedig 25 éve egészségügyben dolgozok, eü. főiskolát végeztem.

Ezt csak egyszer ronthatjuk el, nincs visszajátszás.

2010. márc. 15. 19:35

Én láttam toxoplazmától beteg gyereket,úgyhogy én nem venném ilyen félvállról mint egyesek.De lehet csak azért mert nekem toxo gyanúm volt és hetek voltak mire kiderült h már régi a fertőzés.

Meg nem bocsájtottam volna h az én felelőtlenségem miatt lenne beteg Zolkám.

Szóval amiket nem ettem/ennék terhesen:

mosatlan cuccok(eper mosva sem),nyers v félig sült hús,nyers-lágy tojás,házi majonéz,tonic a kinin tartalma miatt ami méhösszehúzó,babérleveles dolgok,penészes sajtok,tengeri kütyük,energia italok.

És óvatosan a mcskával!

Röviden ennyi,szóval én igy tettem és semmi gond.

Sajnos igaz h régen nem figyeltek igy de ahogy vki irta előttem,sok halvaszülés vagy korai halál volt.sok helyen 9-10 gyerekből csak6-7 nőtt fel.

Csak ezeket nemverik nagy dobra.

Én is ettem mindent amit megkivántam csak ésszel.

2010. márc. 15. 19:04

szerintem egyél mindent amit megkívánsz.....

csatlakozom a 8-as hsz.hez

18. 5e48d37001 (válaszként erre: 17. - Orsibigyu)
2010. márc. 15. 19:01
Nincs mit:)Sok egészséget Nektek!:-)
17. orsibigyu (válaszként erre: 16. - 5e48d37001)
2010. márc. 15. 19:00
Ezt sem tudtam, csak csodálkoztam hogy hétvégén mind görcsölt a hasam.. Köszi, ezentúl kerülöm.
2010. márc. 15. 18:49

BABÉRLEVELES CUCCOKAT.bocsi a kiabálásért,de ezt kevesen tudják.Méhösszehúzó hatása van a babérlevélnek.

Amúgy toxoplazma vizsgálatig óvatosan a hússal,a gyümi zöldség vízváltással mosva.

2010. márc. 15. 16:37

Így van! Ha nagyon megkívánsz valamit, akkor az azt jelenti, hogy hiány van a szervezetedben. Itt most nem arra gondolok, hogy falj fel egy tortát!:-)

De én mindent jól megfőzök, átsütök és nincs bűntudatom, ha megeszek egy kis lókolbászt stb. Ha csak a toxoplazma aggasztana, akkor soha az életben nem érintkeztem volna macskákkal, nem ennék salátát stb.

2010. márc. 15. 16:34
egyébként ha meg megkívánsz vmit edd meg,csak ha tiltólistát csak picit, mert az se jó ha kívánsz vmit és nem adod meg a szervezetednek:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook