Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ki szabad menni a természetbe, erdőbe, tópartra? fórum

Ki szabad menni a természetbe, erdőbe, tópartra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
143. michelle.r (válaszként erre: 142. - Bözsi néni)
2020. ápr. 3. 13:10
És ha jól hallottam a reggeli hírekben, nagyvezír gondolkodik rajta, hogy a kijárási korlátozást érvényben tartsa-e a húsvéti hétvégére. 🙄 És senki nincs, aki megkérdezze tőle, hogy ba.szod, ha néhány napra feloldod, semmi értelme nem volt az eddigieknek? 🥇
142. Bözsi néni (válaszként erre: 141. - Michelle.r)
2020. ápr. 3. 00:15
Sajnos igen.
141. michelle.r (válaszként erre: 140. - Bözsi néni)
2020. ápr. 3. 00:12
Szomorú, hogy nem látják az összefüggést a munkahelyek bezárásával, az elbocsátásokkal. Persze ők fognak a végén leghangosabban szitkozódni 🙄
140. Bözsi néni (válaszként erre: 139. - Michelle.r)
2020. ápr. 2. 23:49

Itt a nagykörúton és a környező utcában rengeteg ember mászkált, főleg, hogy sütött a nap.

Minden korosztály, gyerekesek is, maszkot a fele se hord.


Nekem muszáj volt mennem, kifogytam egy-két dologból. A boltban nem voltak nagyon sokan, de azért voltak, legtöbben szintén maszk nélkül.

139. michelle.r (válaszként erre: 138. - Bözsi néni)
2020. ápr. 2. 21:03

Dehogynem. Ma muszáj volt lemennem az MKB-ba, a Mammutba mentem. Az egész plázában a bankfiókokon kívül csak a Vagabond cipőbolt volt nyitva - ott sem járt ember.


A bank ajtaja zárva volt, kijött egy ügyinéző, megkérdezte miért jöttem, türelmet kért és akkor engedett be, amikor az előző távozott. Az ajtóban kézfertőtlenítő, amikor elintéztem, kinyitották az ajtót. Alig láttam embert az utcán.


Hetente egyszer megyek vásárolni, tényleg nem látok nyugdíjasokat az üzletben, és alig van ember a Lidl-ben, viszont tömve van áruval.


A DM ma is tele volt gumikesztyűkkel.

138. Bözsi néni (válaszként erre: 134. - Michelle.r)
2020. ápr. 2. 20:53
Semmi sem változott.
2020. ápr. 2. 15:15
igen
136. cimpi (válaszként erre: 135. - 184481d874)
2020. ápr. 2. 15:13
Igy van. Sok fiatal is fertőzött főleg Amerikában- ahogy olvasom..na meg a sportolók is nálunk. Két fiatalkorú halt meg az olaszoknál még az elején- egy 5 éves kisfiú és 18.éves lány- igaz ők asztmások voltak szegények.
2020. márc. 31. 17:56
Igen,de csak egyénileg vagy közeli családtaggal ,megfelelő óvatossággal és fertőtlenitőt vigyél magaddal,azonnali használatra.De ,szerintem óvakodjunk a túl zsufolt helyektől.Nem igaz ,hogy a fiatalok nem kaphatják el a vírust.
134. michelle.r (válaszként erre: 129. - Bözsi néni)
2020. márc. 27. 12:16
Ez holnaptól megváltozik.
133. matyera (válaszként erre: 128. - Bözsi néni)
2020. márc. 26. 18:15
Én pl elzárkóztam a világ elől. Én tuti nem fertőzök meg senkit, mert embert se látok magam körül, csak a kiccsaládomat.
132. matyera (válaszként erre: 131. - Bözsi néni)
2020. márc. 26. 18:14
Én biztos nem sipítozok, télleg magasról teszek arra is, ha kihal ez a korosztály. A nagyvezír fog a legjobban örvendezni, mert nem kell nyugdíjat adni :D
131. Bözsi néni (válaszként erre: 125. - Matyera)
2020. márc. 26. 16:05
Ti sipítoztok, nem ők.
130. Bözsi néni (válaszként erre: 129. - Bözsi néni)
2020. márc. 26. 16:04
futócuccos bocs, sokszor elíródik telefonon.
129. Bözsi néni (válaszként erre: 126. - Matyera)
2020. márc. 26. 16:04
Akiket ma láttam, egy se dolgozni volt. A futoicucvos futkosó lányok sem.
2020. márc. 26. 16:02

Most voltam egy óra körül vásárolni. Az utcán szinte csak fiatalokat, középkorúakat láttam lődörögni. A boltban is inkább csak fiatalok voktak, a többség maszk, kesztyű nélkül. Összesen 3 idösebb embert láttam, pedig sokan mászkáltak.


Ez pedig nem erdő, nem félreeső heky, nem autóval voltak. Két fiatal lány maszk nélkül futott (futócuccban) a járókelők között.


Tudtommal a "maradj otthon" mindenkire vonatkozik, de a fiatalok boldogan mászkálnak, hurcolják a vírust, terjesztik. Pedig azért nincs rá garancia, hogy ők nem kesznek súlyos betegek!


És másokat sem kéne fertőzniük!

127. michelle.r (válaszként erre: 70. - Bözsi néni)
2020. márc. 26. 15:03
Egészen pontosan Duna korzó.
126. matyera (válaszként erre: 121. - Bözsi néni)
2020. márc. 26. 12:22

Lemehetne sétálni, igen, este egyedül, csak kinn az utcán, nem ide-oda boltokba bemenni.

Az lehet hogy a fiatal szethurcolja,de neki menni kell dolgozni, Márkának még annyi dolga van, hogy üljön otthon pár hétig.

125. matyera (válaszként erre: 121. - Bözsi néni)
2020. márc. 26. 12:19
Hát engem személy szerint nem túlzottan érdekelnek, ha akarnak, menjenek. Én pont teszek rá. Csak akkor ne sipitozzanak, hogy hullanak a 65+osok.
124. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 10. - Bless the child)
2020. márc. 26. 09:19
Nagyon helyes! Minden országban ezt kellene tenni.
123. cimpi (válaszként erre: 118. - Matyera)
2020. márc. 26. 09:13
ez igaz. DE Juli néni nem tud beülni a kocsiba- hogy kimenjen a közeli erdőbe-mint a fiatalabbak. Nem védem!!- mert kimehetne egy közeli parkba sétálgatni- nem az üzletekben bóklászni..
122. Bözsi néni (válaszként erre: 120. - Matyera)
2020. márc. 26. 00:54

Nincs több esze a fiataloknak. Ök is csinálnak csoportos bulikat, beülnek sörözni. Aztán hurcolják a vírust szanaszét.


Az, hogy ők nem lesznek olyan súlyos betegek, nem feltétlenül igaz minden fiatalra, ráadásul széthurcolják a vírust.


A ne menj ki rájuk is vonatkozik, meg kellene érteni.

121. Bözsi néni (válaszként erre: 120. - Matyera)
2020. márc. 26. 00:24

De te az egész családoddal ülsz, nem úgy, mint egy egyedül élő kisöreg esetleg.


Még a börtönben is csak súlyos büntetés a magánzárka. A bezártságba, az emberi kontaktus hiányába is bele lehet halni.


Miért ne mehetne le este vagy kora reggel sétálni, levegőzni kicsit a háztömb körül maszkban? Csak ne menjen közel senkihez. Azért nem kell leordítani a fejét.


Egyébként bírom, hogy most mindenki annyira védené az öregeket. A hétköznapokban meg a most leghangosabbak tojnak rájuk. Nem adják át a helyet a járművön, sőt elfordítják a fejüket, nem segítenek nekik fel- vagy leszállni, stb, stb.

120. matyera (válaszként erre: 119. - Bözsi néni)
2020. márc. 25. 19:50

Azért meg lehetne érteni. Ne menj ki, az ne menj ki. Ők fognak hullani, nem a fiatalabb. És a fiatalabbnak most úgy tűnik több esze van, mint az idősebbnek. Tisztelet a kivételnek.

Amúgy meg van telefon, lehet trécselni egész nap. Még aki ért a számítógéphez, az azt is tudja használni.

Én is eljöttem a nagyvárosból, 3 napja 1 szobában ül az egész család a hideg miatt. De nem nyafogunk. És nem is akarunk kimenni. Pedig hidd el nekem is jól esne barátokkal találkozni vagy munkába járni vagy csak úgy sétálni egyet egy plázában vagy a városban.

119. Bözsi néni (válaszként erre: 118. - Matyera)
2020. márc. 25. 19:26

Az öregnek tök mindegy! Megbolondul egyedül otthon különben. Hát fogja magát és ő is megy. Ha másnak lehet... ezt értsétek már meg!


Egyébként meg így a közeli és ismert kiránduloihelyeken lesz csoportosulás. Mert mindenki más is így gondolja!

118. matyera (válaszként erre: 117. - Bözsi néni)
2020. márc. 25. 19:22
No,de nem mindegy, hogy a 30-40 év körüli házaspár, kilépve a penelből, beszáll a kocsiba és elhajt a legközelebbi erdő szélére, majd sétálnak egy órát, és hazamennek. Azzal szemben, hogy JulikaMarika elbotorkál a piacra, aztán a postára, közben megáll beszélgetni Mancinénivel és még hazafelé beugrik a "vegyesbe" mert nem kapott májkrémet.
2020. márc. 25. 19:18
Ha mindenki kimászkál mindenhová, akkor nem kell csodálkozni azon, hogy a négy fal közé leginkább teljesen egyedül bezárt öregek se ülnek otthon. Nekik a legnehezebb!
2020. márc. 25. 19:12
ki
2020. márc. 25. 18:42
Igen, betartani a szabályt!
114. harkaly
2020. márc. 25. 15:51
Ki szabad menni a természetbe de be kell tartani más emberektöl a két méter távolságot!Meg ovakodni kell a kullancsoktol!Föleg az állatokat át kell nézni sétáltatás után!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook