Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a lúdtalp ellen? fórum

Mit lehet tenni a lúdtalp ellen? (tudásbázis kérdés)


17. virag32 (válaszként erre: 16. - Patrícia1203)
2015. márc. 12. 08:54

Nekem is bokasüllyedésem van,vastag a bokám hátulról nézve,ha mezítláb vagyok,egy kisebb tömb az egész. :-))

Magassarkúban jobban néz ki. :-) Nekem anno a jazzbalett sokat segített.

2015. márc. 11. 22:30
Délután néztem a lányom lábát és ha lábbujhegyre áll akkor helyreáll a bokája "visszmegy a helyére"
2015. márc. 11. 16:34
ez már boka sülyedés és van rá mütét, unokaöcsémet lehet hogy mütik hamarosan mert ha már rámegy a gereincre nincs sok esély javulásra azt mondták. Ö 7 éves most. Minél elöbb menj szakértöhöz vele mielött nem késö. az a baj ez csak romlani fog és erre sem a cipö sem a torna nem elég föleg nem ennyi idösen már.
2015. márc. 11. 14:55

Köszönöm szépen mindenkinek

Akkor már mindenképp rákérdezek a keddi vérvételnél.

13. ee523aad9d (válaszként erre: 2. - Patrícia1203)
2015. márc. 11. 14:11
Ez nem csak lúdtalp szerintem se. Én is az vagyok, de nekem sosem fájt.
2015. márc. 11. 14:09
Semmit.
2015. márc. 11. 12:41

"Ahogy bedöl a bokája a csont már a földön van."


Ha ilyen fokú panaszai, tünetei vannak ortopéd szakorvos lássa. Rtg felvétel is kell több irányból. Ha ennyire komoly, azon már nem segít sem a gyógytorna, sem a személyre szabott talpbetét, na csontkovács meg pláne. Lehet, hogy operálni kell.


Mindenképp kérj időpontot ortopédiára.

10. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Patrícia1203)
2015. márc. 11. 12:28
A gerincét megnézték? Lehet egy gerincferdülés, ami miatt van egy rendellenes tartás és emiatt fáj a lába. Akkor pedig a talpbetét tényleg nem segít.
9. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Patrícia1203)
2015. márc. 11. 10:52

Még felnôtt korban is lehet mûteni de egyébként nem mindig van erre szükség mert ha nem okoz fájdalmat (bár írtad, hogy igen, de lehet, hogy a betét miatt), és ha nem okoz tartáshibát, nem minden esetben indokolt a mûtét és nem minden esetben kell a lúdtalpat testi hibaként elkönyvelni. Mivel rengeteg élsportoló is van, akik lúdtalpasak és nem okoz náluk semmilyen gondot, sôt, van, akinél az okozna hátfájást, ha megmûtenék, szerintem ne csináljatok belôle akkora tragédiát. A férjem pl túl sokáig hordta a betétet anno és neki szép magas lábboltozata lett, csak hogy tök nehéz rá cipôt találni és szokott fájni a lába. Ôk meg vannak már gyôzôdve arról, hogy jobb lett volna úgy hagyni, csak ugye màr nem lehet visszacsinálni. Lényegében genetika is, de járasd továbbra is gyógytornára a lányodat, ártani ezzel nem ártasz, és ne csak az esztétikai részét nézd! Van, aki lúdtalpas, van, aki nem. Ma már tudjuk, hogy nem mindig okoz problémát felnôttkorára de a "túlkezelt" magas lábboltozat is lehet fájdalmas, mert ez egyéni is.


Lehet, hogy a betét miatt is fáj neki annyira, nem a lúdtalp miatt.

8. patrícia1203 (válaszként erre: 7. - Karott)
2015. márc. 11. 10:41
Eddig 2 féle diagnózis van egyik lúdtalp másik bokasüllyedés. Jövő héten megyünk vérvételre-más okok miatt-ott is rákérdezek.
7. Karott (válaszként erre: 5. - Patrícia1203)
2015. márc. 11. 10:24
Biztos, hogy ez "csak" lúdtalp? Elég komolynak hangzik.
2015. márc. 11. 10:23

Szia! Azt tudom ajánlani, ami nekem bejött, van egy egyedi talpbetét, amit az Ő lábára csinálnak.

Remélem segít. (egyeditalpbetet.hu címen)

2015. márc. 11. 08:27
Igen a gyógytornát itthon is csinálja. Ahogy bedöl a bokája a csont már a földön van. Szerintem ettől rosszabb már nem lehet :( És kezd rámenni a gerincére :(
2015. márc. 11. 08:24

Nem vagyok természetgyógyászat rajongója, de ebben az esetben lehet, hogy elvinném a gyerekemet egy csontkovácshoz. Persze nagyon szigorú otthoni gyógytorna mellett.

Remélem, atornát otthon most is csinálja, nem csak amikor jár a gyógytornászhoz. Mert néhány alkalom keveset ér.

2015. márc. 11. 08:17
de lehet, h ér, mert amúgy rosszabb lenne.
2015. márc. 10. 23:55
Megvettem a drága talpbetétet, a drága gyógycipőt. Kifizettem a gyógytornát. Már több mint 4 éve szenved. Nagyon fáj a lába. Úgy hallottam nem lehet már műteni. Az orvosok azt mondják majd kinövi felirják a drága cipőt ami nem èr semmit. Már elegünk van
2015. márc. 10. 23:51
14 éves lányom lúdtalpas. Semmi nem használ. Mit tegyünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook