Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit gondoltok a suttogó könyvekről? (Suttogó titkai, A suttogó mindent megold...) Érdemes megvenni őket? fórum

Mit gondoltok a suttogó könyvekről? (Suttogó titkai, A suttogó mindent megold...) Érdemes megvenni őket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
49. Manilu
2010. febr. 27. 17:17
IGEN,érdemes elolvasni,de nem kell szószerint,pontról-pontra betartani.Nagyon sok jó dolog van benne,a gyerekeknek nagyon fontos a rendszeresség,biztonságérzetet ad nekik.
48. Basset (válaszként erre: 47. - 5e48d37001)
2010. febr. 27. 13:29
Ja, szerintem is. Az írónő, ha jól emlékszem, egy fogyatékos gyerekekkel foglalkozó intézetben volt ápolónő, szóval abból a szempontból érdekes volt, hogy felismerni a gyerekek jelzéseit... De valahogy a módszerei is mintha ilyen gyerekeknél jönnének be, akiknek fontosabb a rendszer, a stabilitás, mint a nem beteg gyerekeknél.
2010. febr. 27. 13:02

Én elolvastam,de semmit nem tudtam belőle alkalmazni.Minden gyerek más,más az alaptermészetük,van akinek kevesebb az alvásigénye valamelyik babónak több.Ez a könyv 1 gyerekre íródott.Ezért nem lehet alapul venni.

A szoptatási tanácsokat nem is bírtam belőle alkalmazni,mert kevés tejem termelődött,ezért 1 óránként kellett szoptatnom.

Inkább az anyai ösztöneimre hallgattam,és azokra a megérzéseimre,hogy mi lehet jó a babámnak.

46. Basset (válaszként erre: 45. - Sajert)
2010. febr. 27. 12:56
Ez pl. pont egy olyan dolog, ami nekem bejött, hogy lehet, hogy azért üvölt, mert sok neki az inger... Elvileg logikus, de honnan tudja ezt egy kéthete anya...? :O
45. sajert
2010. febr. 27. 12:40

Féléves volt a fiam, mikor elolvastam a Suttogó első részét. Addigra már volt napirendünk (nem percre pontos), kialakult életünk, sokat nem változtatott az életünkön.

Ha hamarabb elolvasom, lehet hogy sok üvöltést megspóroltam volna. És - valószínű - hogy csak tippeltem mi lehet a baja, és lehet hogy amikor már három órája üvöltött a karomba, pont azt szerette volna, hogy legyen nyugi neki, aludni akart, én meg az ölemben ébren tartottam. Ezt pl. soha nem próbáltam ki :-(.

Köztünk nem tud aludni, a mai napig sem (2 éves). Neki a kiságy tökéletesen megfelelt az első perctől fogva :-D. A szobába se vagyunk bent elalváskor, mert akkor csak bóhockodik, egyedül meg pár perc alatt elalszik.

Ismerek olyan gyereket is, aki már elmúlt három éves, és még szülők között alszik, őrizni kell még elalszik stb... Annak a gyereknek az az igénye, mondjuk én abba beleőszülnék.

44. bomee
2010. febr. 27. 12:12

A Suttogóba csak beleolvastam egy ismerősömnél, de egyáltalán nem jött be. Nem tudok hasonulni az íróval a babákkal való viszonyával. Az éjszakai gondoskodás szerintem is jó de a legjobb könyv amit a témában olvastam az a :

Selma H. Fraiberg: Varázsos évek című könyve. Egy gyermekpszichológus barátnőmtől kaptam. Nagyon nagyon jó. Ajánlom mindenkinek!

2010. febr. 27. 11:56

nagyon jó könyvek:

Éjszakai gondoskodás

Elveszett boldogság nyomában


Suttogót én sem ajánlom, valóban inkább idomít, mint nevel és mostmár lassacskán tudományos tények bizonyítják, hogy hosszútávon káros amiket ír... nem most veszed észre pici korban, mert most kialakul egy ráerőltetett napired, hanem felnőttkorában lesznek pszichés gondjai. Sokszor földöntúli dolognak tűnhet, de a csecsemőkorban determinálódik a pszichénk, későbbi stresszkezelésünk, satöbbi.

42. e584b61b26 (válaszként erre: 40. - 51cb72b771)
2010. febr. 27. 11:55
Én nem szoktam idegeskedni!;))
41. 51cb72b771 (válaszként erre: 38. - E584b61b26)
2010. febr. 27. 11:55
Ugye?
40. 51cb72b771 (válaszként erre: 39. - E584b61b26)
2010. febr. 27. 11:54

Én értelek! valami hasonlót szeretnék én is...bár értem a babám, de folyamatosan jönnek új dolgok, amiket meg kell tanulnom értelmezni és kezelni, hiszen fejlődik Petrus. Kb. ilyesmire gondoltam én is, de mindenki más véleményen van. Ne kezdjétek már gyilkolni egymást. Én sem tudom sokszor kifejezni magam úgy, hogy érthető legyen ezen az internetes felületen! Na, köszönöm a véleményeket! :D


A babóknak sem tesz jót, ha anyuci ideges! :D

Nagy mosolyt! :DDDDDDDDDDD

39. e584b61b26 (válaszként erre: 31. - Eperlevél)
2010. febr. 27. 11:51

Írtam én bármelyik hozzászólásomban hogy mindent pontosan úgy kell csinálni ahogy le van írva??

Azt mondtam vannak ötletek amit Én nagyon jól összeillesztettem az és elképzeléseimmel.és tök mindegy ki mit gondol róla nálam működik és azóta megértettem a babámat!


És nálunk sincs káosz és én sem egész nap csak a hátsóm vakarászom.

2010. febr. 27. 11:47
Amúgy a Homeopátia és a gyermekek is hasznos szerintem :)
2010. febr. 27. 11:42
Gyerekek, nem kell ezen vitatkozni! Mindenki más! Azt se érti meg senki, amiért én akarok egy hasonló könyvet! Egyébként meg van bennetek közös: mégis mindannyian megvettétek vagy legalábbis olvastátok! Paff!
36. 51cb72b771 (válaszként erre: 34. - Eperlevél)
2010. febr. 27. 11:41
Úgy is csinálom, ne érts félre. Hogy mondjam, hogy megérts...csak egy kéznél levő tanácsadó könyvre lenne szükségem, amikor pl. olyan problémával találom szembe magam, amivel eddig nem és rájövök a tanácsokkal magamtól ,mit hogyan tegyek. Nem a könyv szerint akarok cselekedni, csak sokszor pl. nem tudok ideülni, amikor utánanéznék valaminek a babóval kapcsolatban...a könyv kéznél lenne... az ösztöneim ól működnek! De mégis! Értesz?
2010. febr. 27. 11:39
nem ismétlem magam többször
34. eperlevél (válaszként erre: 30. - 51cb72b771)
2010. febr. 27. 11:34
Az a legjobb, ha az ösztöneidre hallgatsz, hiszem benned van az "ősi tudás" :D De komolyan. Nem kell könyv. Csináld úgy, ahogy szerinted jó.
33. eperlevél (válaszként erre: 30. - 51cb72b771)
2010. febr. 27. 11:33
Szerintem nincs általánosan bevált praktika mert minden gyerek más és szerintem (és nem csak szerintem) ezt a könyv nem veszi figyelembe.
2010. febr. 27. 11:31

Azt is írja a könyv, hogy az első napokban még szoptathatsz igény szerint, két mellből is, szigorúan csak x-x percet, de aztán x nap után állj át a 2és fél 3 órára. (Micsoda bűvös szám) És csak szigorúan 1 mellből x ideig. És akkor kap majd a hajához az anyuka, maikor a gyereke egy növekedési ugrás alkalmából másfél 2 óránként szeretne enni, mert így növeli a tej mennyiségét. De mint tudjuk, legalábbis én, mert igény szerint szoptatok, hogy pár nap után újra nő az idő, mert a kereslet-kínálat újra beáll.

De azt is tudnunk kéne ugyebár, hogy az anyatej összetétele nem ugyan olyan a nap minden szakában, így a gyerek is más időközönként éhezik meg.


Úgyhogy nekem ne mond, hogy nem értem. Lehet te nem értesz dolgokat.

31. eperlevél (válaszként erre: 25. - E584b61b26)
2010. febr. 27. 11:26

Az én fiam igény szerint szopott mindig, sosem kényszerítettem napirendbe, ettől függetlenül mindenkinek van saját bioritmusa és ez egy idő után beáll.


7-8 között kel már nagyon rég óta, 2-3 körül alszik, 8 körül fürdik majd 9 körül alszik. Sosem akartam napirendben megszabni mit mikor egyen.


Van egy táblázat a suttogóban, ahol összehasonlítja az igény szerint, 4é szerint és az időre való "ellátást". Szerinte az igény szerinti káoszhoz vezet. Szerintem nem, mert a természetes bioritmussal mindenki rendelkezik. A 4é kiváló, 2és fél 3 óránként etesd a gyereked, pelenkázd, altasd, hiszen 3 hónapos koráig erre van szüksége. Az időre szerinte szintén nem jó, mert 3 óránként eteted a gyereked és nem fogod felismerni a valós igényeit. Én nem sok különbséget látok a 4é és az időre között. Ja, bocs a 4é szerint 2és fél 3 óránként etesd az időre szerint meg 3 óránként. Na puff. Ez marha nagy különbség.


Én felismertem enélkül is a gyerekem igényeit. Egy rendkívül nyugodt és kiegyensúlyozott gyerek. Bárhova elvihetem, nem csinál botrányt a boltban, nem hisztizik a vonaton és a buszon. Mindeközben 7 emberre vezetek háztartást, főzök, mosok, takrírtok. És nem fulladt káoszba az életünk.

2010. febr. 27. 10:50
A terhességem végén és szülés után nagyon rágörcsöltem a napirendre is pl. ,mert mindenhonnan azt hallottam, hogy így meg úgy kell napirend, aztán azt mondtam, lesz, ahogy lesz, ahogy Petra jól érzi magát és beállt. Úgyhogy nem könyvből akarok tanulni, közel se, csak tippeket, praktikákat, tapasztalatokat akarok, hogy ha beüt a gixer vagy valami,tudjak mihez nyúlni!
29. 51cb72b771 (válaszként erre: 28. - Basset)
2010. febr. 27. 10:48
na, ezért kérdezem. Írnátok valamit, ami szerintetek jó? (Persze mindenki mást tart jónak, azért még nem kell primitívezni, különböző emberek vagyunk.)
28. Basset (válaszként erre: 27. - 51cb72b771)
2010. febr. 27. 10:47
Igen, erre lehet, hogy jó. De lehet, vannak ennél jobb könyvek is.
2010. febr. 27. 10:45

Mielőtt végleg összevesznétek, azért hozzáfűzném, hogy eszem ágában sincs könyvből tanulni a gyereknevelést meg ilyenek. Én igazából olyan könyvet szeretnék, amiben azért vannak hasznos tippek, tanácsok, praktikák...mint pl. egy lexikon...rossz hasonlat de így tudom legjobban elmagyarázni. Nekem is első babám van..rengeteg tanácsot kapok, sokszor egymásnak ellent mondót!


Kaptam pl. most egy könyvcímet: Homeopátia és a gyerek...ebben állítólag nagyon jó gyógymódok vannak babák részére és érdemes megvenni.


Össze-vissza beszélek, kicsit zavart vagyok, szóval olyan könyvet akarok, amiben leírnak mindenféle dolgot, ami előfordulhat egy babával kapcsolatban: fogzás, mászás, fordulás, ilyen dolgok...mikor kellene, mire kell odafigyelni, ha ba van, mit lehet csinálni ,stb...

Nekem Petra átalussza az éjszakát és igény szerint eszik...saját elvek alapján nevelem és fogom is...amíg lehet csak anyatej (amíg nincs más igény), mégis legyen valami olyan könyv, amihez hozzá tudok nyúlni...

26. a360345bdd (válaszként erre: 25. - E584b61b26)
2010. febr. 27. 10:44
A védőnő vagy a doktornő szoptatási tanácsadó is volt egyben? Nem mindegy! Engem is próbált anyám tanítani, de hülyeséget beszélt... :(
25. e584b61b26 (válaszként erre: 19. - Eperlevél)
2010. febr. 27. 10:40

amúgy pl a kislányom abszolút nem szopott!

Lefejt tejet evett.Akkor ha igény szerint etettem volna akkor az egész napom fejésből cumisüveg mosásból és etetésből állt volna.

Volt h jött a doktornő és a védőnő felváltva hogy majd ők megtanítanak hogyan kell szoptatni,háromnegyed órát ordított a kislányom a cicimen!Akkor úgy voltam vele h ezt befejeztem.

24. a360345bdd (válaszként erre: 19. - Eperlevél)
2010. febr. 27. 10:39

Vegyél egy jó mély lélegzetet és gondold át:

A primitív embernek felesleges megmagyarázni, hogy primitív, úgysem érti, hisz primitív :D


Elég sokan gondoljuk úgy, hogy szánalmas a könyv és nem kell mindenben nagyanyáinkat követni...

23. Basset (válaszként erre: 6. - E584b61b26)
2010. febr. 27. 10:38
Igen, nagyjából ilyesmi. Szóval így olvasod, ami tetszik, kiszemezgeted, ha bejön, bejön, ha nem, nem kell erőltetni. Pl. nálunk az etetés bejött, de én nem szoptattam, hanem tápszereztem. Az altatás is bejött, de az én kisfiam "inkubátorban" nevelkedett, 1 hónapig ott aludt, így volt "ideje" megszokni. Szóval vele használ(gat)tam és nála volt, ami bejött, a lányomnál már elő se vettem. Ő se szopizott, de ő olyan "öntudatos" volt, hogy felrúgott minden szabályt. :S Akkor evett, aludt, mozgott, amikor akart. Többet és jobban mindent, mint a bátyja - és hiszem, hogy ez a bátyja hatása... Szóval szerintem lehet bogarászni, és vannak benne jó dolgok, de mindenben ragaszkodni... szerintem azt nem köll. :)
22. e584b61b26 (válaszként erre: 19. - Eperlevél)
2010. febr. 27. 10:37

Lehet hogy olvastad,csak akkor nem tudtad értelmezni!:S


Igenis a gyerek igényeiről szól!

Arról h alakíts ki egynapirendet az életetekbe,és megtanít arra hogy hogyan figyelj oda rá hogy tudd miért sír!És nem mond egy szóval se olyat h hagyd sírni,akár egy percig is sőt.


De minek is írom úgysem érted.

2010. febr. 27. 10:37
Akkor már Az éjszakai gondoskodást olvassátok el.
20. e584b61b26 (válaszként erre: 18. - A360345bdd)
2010. febr. 27. 10:34
így igaz:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook