Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek fórum

Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek (beszélgetős fórum)


43. Bodsa
2004. febr. 25. 20:34

reggeli: tojás+sonka+vegyes sali majonézes öntettel

ebéd: párolt brokkoli és káposzta levél olíva olajvan sült husival

vacsi: a reggelim maradéka



42. miszka
2004. febr. 25. 12:52

ebi: Amikor elkezdtem, január 1-én nem tudtam pontosan mi a lényege a diétának, azt tudtam, hogy szakaszok vannak és az első szakaszban a napi megengedett szénhidrátmennyiség 20 gramm, de azt nem tudtam mik a tiltott élelmiszerek, így aztán ettem gyümölcsöt is, meg egy-két nem megengedett dolgot. Így is lefogytam 5 kilót viszonylag gyorsan, de aztán kb. 3-4 hete semmi, pedig tornázom is rendszeresen. Úgy hogy most újra kezdtem de most már tudományosan.



41. hoxa
2004. febr. 25. 12:45

Ma reggeli-ebéd:

Maradék főtt husi + főtt tojás + saláta + öntet

Nagyon finom volt és jól is laktam vele.



40. hoxa
2004. febr. 25. 11:06

ebi:

A füstli és a baconli címkéjén feltüntetik a szénhidrátot, ellentétben más vislikkel. Én ezért ezeket választottam és kiszámoltam.


Gondolom csak lehet a címkéknek hinni, ha már azoknak sem, akkor miben higgyünk?



39. trixy
2004. febr. 25. 10:26

agika:

Kedves Ágika !

Nyugodtan ihatsz gyógyteákat. Csak a fekete tea, illetve a cukrot tartalmazó gyümölcstea tiltott a teák közül. A bevezető szakaszban vigyázni kell a citromlével is ! Ha jól emlékszem a könyv azt tanácsolja, hogy a teát ne vegyük bele a napi folyadékmennyiségbe.

Fel a fejjel !



2004. febr. 25. 09:23

Timus: Jó, hogy ránk találtál és az eredményeddel doppingolsz bennünket



37. Domi
2004. febr. 25. 09:03

Örülök Nektek, mert így van kikkel együtt csinálni az Atkinst.

Hétfő óta csinálom, és eddig minden nap lement a 0.5Kg.Tegnap főtt, füstölt csülök volt a vacsink az azzal főtt tojással amiből mára is maradt. Ezzel a vacsival együtt is lement a fél kg. Ma reggel nem vagyok valami jó formában, egy gyerek elefánt ül a tarkómon. Nem szeretem a dolgot. Én még almaecetet is bevetettem a fogyás érdekében. Kb 7 kg a fogyási célom. Mindenkinek kitartást és erőt. Gyümi, zöldség nélkül nehéz, de mennie kell!!



36. Timus
2004. febr. 25. 08:16

Sziasztok! Én is nagy hívője vagyok Atkins papa diétájának. jan 5-én kezdtem, az első két hétben lement 7 kg, majd stagnáltam és azóta kb. 4 kg. Most nem tudom, hogy hol tartok, mert éppen "nehéz napjaim" vannak, és ilyenkor nem érdemes méreckedni.

Én ma is virslit reggeliztem és edig sem hagytam ki az étkezésemből, attól még ugyanúgy fogytam. Vagy virslit eszem reggelire vagy pedig sütök tükörtojást, mellette sütök egy szelet pulykamell sonkát, majd ha kész egymásra rakom őket és közé becsempészek egy szelet sajtot. isteni finom, párom is imádja.

Ajánlom a mályva teá vagy kapszulát. köztudott, hogy a diéta székrekedést is okozhat, ez segít ezen a problémán. Csak csínnyán bánjatok vele, mert nagyon meghajthat. mellékhatása nincs. Mindenkinek kitartást a kúrához. Sajnos a házipatika szénhidrátmentes topikjában mára már mindenki feladta! vagyis csak én nem!

kitartás Timus



35. ebi
2004. febr. 25. 07:31

miszka:Szia!


Koszonom a valaszt,mar toroltem is az etlaprol a felvagottakat es a virslit.


Megkerdezhetem,hogy mit csinaltal rosszul?Ugy gondolom,hogy a negativ tapasztalatok is nagyon hasznosak szamunkra.



34. Lilla
2004. febr. 24. 19:06

Sziasztok! Pár napja találtam erre az oldalra és nagyon örültem is neki. Amikor a Storyban pár héttel ezelőtt megjelent az erről a diétáról szóló cikk azonnal belevágtam. Nagy csalódás volt! Első hét két kiló, második hét 1 kiló mínusz! Pedig állítólag Liptai kb. 2 hét alatt 10 kilót, a vasárnapi naplóban pedig Pachmann (Péter) nyilatkozott, ő is 2 hét alatt 10 kilót fogyott! Nem tudom, hogy mit csináltam rosszul. Abbahagytam. Most újra kezdtem, de csak kizárólag szín!húst (semmi virsli, parizer, zalai, stb.) és különféle tojást eszem (főtt,tükör,rántotta,omlett)!!! Elég unalmas, de hátha így bevállik. Sok sikert mindenkinek a fogyáshoz!



33. agika
2004. febr. 24. 18:23

sziasztok!

köszönöm a tanácsot, megprobalom. nem tudjatok, olyan teat sem lehet inni, amiben nivs koffein? pl. csipkebogyó, hársfa... nagyon szeretem a teat, jo lenne ha lehetne.



32. trixy
2004. febr. 24. 16:41

agika:

Szia Ágika !

Nálam is komoly gond volt az édességgel, mivel nálam a stressz, bánat, megoldatlan probléma = sok sok csoki.

Próbálj valamilyen krómpikolinát tartalmú táplálékkiegészítőt beiktatni. ( Bio Króm a Pharmanord-tól, vagy a Forever Garcinia Plus az FLP-től.

Nálam eddig működik a dolog.



31. hoxa
2004. febr. 24. 16:20

Tegnap este főztem husit. Csak úgy, vízben, semmi zöldség, vagy ilyesmi.

Ma reggel elpakoltam belőle kb. 15 dekát, kicsi majonézzel (a kék fedelesben van a legkevesebb szénhidrát, azok közül, amiket láttam). Reggel bekaptam belőle pár falatot szeletelés közben, az volt a reggeli.

Nálunk a munkahelyemen szerencsére van hűtő és mikró. Így már 3 hete otthonról hozom a kaját. Ha nincs időm, akkor tojást, vislit, felvágottat, sajtot, stb. rakok a dobozkámba. Ha előző nap van időm, akkor mindig sütök valami husit, amiből aznap vacsira tudok enni és másnap elhozhatom ebédre. Salátával, sav. káposztával, uborkával.

Nem olyan bonyolult, bár az ember alapvető szokásain néha módosítani kell.

Ha este elmulasztom az előkészítést, akkor reggel már eleve korábban kelek fel. Különben nem lesz mit ennem napközben :) így nem is olyan nehéz rávennem magam.


Mindenkinek kellemes főzöcskézést!



2004. febr. 24. 14:22

Az Atkins könyv cime: Dr. Atkins forradalmian új étrendje. Az ára 1990-1999 Ft között mozog, attól függően, hogy hol veszed. Nagyon jó, hogy ebben a könyvben már le van írva az is, hogy mit kell akkor tenni, ha stagnál a fogyás.



29. miszka
2004. febr. 24. 12:40

ebi: Sziasztok!


Én is most kezdtem az Atkins-t, illetve újrakezdtem, mert mióta megvettem a könyvet kiderült, hogy sok mindent rosszul csináltam.


A virslivel és a felvágottakkal az a baj, hogy a legtöbbjüket szénhidráttartalmi tartósítóval tartósítják (pld. a füstli és a baconli szőlőcukorral) ezért cimke híján ellenőrizhetetlen, hogy mit is eszel tulajdonképpen.



28. agika
2004. febr. 24. 10:48

sziasztok!

en mar elkezdtem az atkinst, és érzem a vízhajtó hatást. az a tapasztalatom, hogy többet kell inni mint eddig. nekem sincs tul valtozatos étrendem. varok mindenféle segítséget. miért kyvánom az édességet? persze nem eszek, kibirom, de jo lenne, ha nem szenvednek ettől.



2004. febr. 24. 08:22

Bodsa:

Én reggel főzök néhány kemény tojást, mellécsapok egy jégcsapretket, van hogy valamennyi felvágottat, és elindulok dolgozni. Ma is 6-ig vagyok és ennek a kajának elég kell lenni. Sa ha nincs annyival is beéri az ember. Én úgy tapasztaltam, hogy ha elkezdek főzőcskézni, minden nap tervezgetni, akkor egyre inkább belekeverek olyat, ami nem szabad, azzal a jelszóval, hogy még belefér. Persze eszek főtt kaját is, de nem esem kétségbe, ha nincs. Csak az előző két hetem eredménytelenül telt, ezért szorítok most, ahol tudok.



26. Bodsa
2004. febr. 23. 22:58

1 kérdés:

Ti mit visztek a munkába enni? Vagy korábban keltek és összeütittek a nem egyszerű reggeliket? Én sajna szeretek aludni, így csak az utolcsó pillanatban kelek fel, amibe eddig 1-2 gyors zsömle fért bele, de 1 rántotta tutira nem, meghát azt melóba vinni.. Tudtok valamit ajánlani? Salátát gondolom.. vagy marad az előző esti főzőcske - vagy a korai kelés ;)

Bodsa



25. ebi
2004. febr. 22. 01:12

hoxa:

Nem vagyok benne biztos,de mintha a mindmegetten olvastam volna,hogy a virsli es a felvagott nem igazan jo.Esetleg valaki tudja pontosan,hogy lehet enni,vagy sem?Mert a tojasbol max rantotta,omlet,fott vagy tukortojast tudok kesziteni reggelire.Van valakinek reggelire valami otlete?



24. Logic-
2004. febr. 21. 15:30

Reggeli: sajtos,sonkás omlett

Ebéd: zellerkrém leves, 1 szelet grillezett amur tejszínes uborka ( [link]


Vacsora: (lesz) felvágottak (disznósajt, kenőmájas), zöldésg,savanyúság



2004. febr. 21. 13:24

hoxa: 1kg brokkoli, 1ek. vaj, 1ek. só, 50g vöröshagyma, 125g tejfölös túró, 4ek. tejszin, 1 tojás, só, bors, 80g ementali


1 liter vizet a sóval felforralunk és a brokkoli torzsástól puhára főzzük. Egy közepes tepsit kikenjük a vajjal, majd lerakjuk benne a brokkoli rózsáit. Pépesítjük a torzsát, majd hozzáadjuk a hagymát, tejfölös-túrót, tojást, tejszint, sót, borsot. Ezt a kencét rákenjük a brokkoli rózsákra, ráreszeljük a sajtot és megsütjük. 220 fokon 5-10 perc.



22. hoxa
2004. febr. 21. 09:45

ebi:

Szerintem nincs a virslivel baj. Vagy igen?

Füstlit szoktam venni, arra rá van írva, hogy 1 gramm / 10 dkg.

Tehát 3,5 darabot ehetek 1 gramm "áráért" :)))



21. ebi
2004. febr. 21. 01:43

reggeli:1 virsli+pici mustar(tudom,hogy nem olyan jo a virsli,de a tojasbol mar kezd elegem lenni)

ebed:rakott karfiol(karfiol+daralt pulykamell+pici tejszin es pici sajt)

vacsi:2 tojasbol rantotta + zoldsalata



20. Ancsa
2004. febr. 21. 00:06

Ancsa: Ma főtt csirkecombot ettem, erőlevest egy csészével.

ebéd ugyanaz.

Vacsora :sonka- tojás.

Nem vagyok valami változatos, de félek, hogy elszúrhatom.



19. Ancsa
2004. febr. 20. 13:00

hoxa:Köszi!

Nekem még nincs infóm, de van egy doki haverom, aki megpróbál szerezni. Majd többet kérek és elosztjuk.

Bocsi, hogy tegnap nem voltam, de egyetemen voltam egész nap.

Mai menü:Ham and eggs 3 tojásból- reggeli - vitamin!!!

ebéd- erőleves, utánna főtt csirkecomb



18. Eszti
2004. febr. 20. 12:43

Sziasztok! Nagyon örülök ennek az oldalnak, jövő héten szeretném elkezdeni az Atkins diétát. Nem vagyok tisztában azzal, hogy mennyit lehet naponta enni a diéta alatt. Mi az Atkins könyv címe?



17. hoxa
2004. febr. 20. 12:07

Mai ebédem épp most fogyasztom:

1 db sült csirkecomb + kis mozzarella + savanyúkáposzta



16. ebi
2004. febr. 19. 08:40

Ez volt a tegnapi menum.

reggeli: 2 tojasbol rantotta,kb 3dkg sajttal, es 3 retek.

ebed: egy tenyernyi fuszeres vajjal sult hal,es 1 poharnyi salata

vacsora: 5dkg sajt



15. hoxa
2004. febr. 19. 06:28

Logic:


Meta tea téma:


A teofillin, a teobromin és a koffein xantin származékok. Mindhárom alkaloid növényekben fordul elő (tea, Mate-tea, kávé, kakaó, kóladió).


A shape szerint is van benne koffein, de jóval kevesebb, mint a kávéban. Ezért ha valaki koffeinfüggő, szerintem jobb, mintha kávét inna.

Én a koffeinmentes kávéval próbálkozom néha, ha már nagyon kívánom.


Hoxa



14. hoxa
2004. febr. 19. 06:20

Ancsa:


Ma megyek gyógyszertárba ketonpálcáért.

Remélem nem néznek majd hülyén, hogy mi az, mert igazán én sem tudom. :))))

Tegnap a herbaházban láttam vizeletet vizsgáló csíkot, de az általános egészségügyi szűrésre volt jó. Állítólag van ketonpálca Meditest A6 Kombi néven. Csak meg kell találni.

Egyéb infót nem találtam róla a neten. :(


Neked van?


Hoxa



További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook