Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


2016. márc. 28. 12:08
fel kell állnom bocs, később jövök. :)
506. csgybzs (válaszként erre: 503. - Bjudit55)
2016. márc. 28. 12:05
Húha, ezt majd kiírom papírra és úgy megyek haza, nehogy elfelejtsem. És mibe kell tenni amíg utazik?
505. csgybzs (válaszként erre: 500. - Bjudit55)
2016. márc. 28. 12:02

Hát a jó ég tudja. Lehet ez valami harmadik fajta, mert felénk "szájról szájra" fehér málnaként terjed. Akkor sárga, ha már túlérik és akkor már potyog is, de ha éppen jó érett, akkor inkább tojáshéj színű, és nem is nagyon apró és főleg nem potyog. Persze a piros málnánál kisebb szemű, de abszolút nem mondjuk egy ribizli méret...

Én nem erőltetem, ha nem kéred, nem kéred, de ha igen, nagyon szívesen adom. :)


Az ajánlásod alapján akkor inkább az apró lila kéne, ahogy olvastam tőled, az jól is aszalható.

504. bjudit55 (válaszként erre: 502. - 5034e3957e)
2016. márc. 28. 11:49

Ó, hát nálad megéri, mert sok gyümölcsöd van.

Nálam azért lenne drága a védelem, mert a régi meggyfám ha minden jól megy terem vagy 1 kilót, a kicsit meg most ültettem. A körte most talán terem először, virágcsokrokat látok. Azt hiszem, én még várok a csapdázással. A rokkantságiból így is alig tudok létezni, nem költök most erre. De azért nagyon köszönöm a segítségedet. :)

2016. márc. 28. 11:45
Semmi gond ha mégis sárga és kicsi szemű, akkor adjál nekem füge vesszőt. Amit levágsz 3-4 nóduszosnak kell lenni. Ha csúcshajtás, akkor az alsó nódusz alatt legyen 2 cm hagyva, ha nem csúcs, akkor alul-felül legyen legalább 2 cm a nóduszok alatt-felett. De málnával együtt is küldhetsz, kipróbálnám milyen. Nagy szemű lilám nincsen.
502. 5034e3957e (válaszként erre: 488. - Bjudit55)
2016. márc. 28. 11:45

[link]

Most néztem és ennek is emelkedett az ára.

Ez a kutató intézet és tavaly telefonon rendeltem.Most is úgy fogom hátha a rózsabogár csapda edényét nem kell megvennem.

Ez még drágább mint az amit küldtél,mert csak kettő van egy csomagban,de minden laphoz jár illatanyag,mert a légy csak akkor repül oda.Négy lapom volt,és tele volt hím léggyel.Nálam két cseresznye és két meggyfa kukactalanítását megoldotta.

Rózsabogaram is négy liter lett,pedig az is csak a hímeket csalja oda..Az meg azért kellett mert előző évben az összes cseresznyémet megzabálták.

501. bjudit55 (válaszként erre: 498. - Csgybzs)
2016. márc. 28. 11:40
Mert apró szemű lehet és potyogós, ha az van amire én gondolok. Sárga színű, nem fehér.
500. bjudit55 (válaszként erre: 499. - Csgybzs)
2016. márc. 28. 11:39

:D Nem olyan sürgős az!


Természetesen választhat abból amiket írtam, de van javaslatom is: ha a sárga nagy termésűt választja, akkor kicsi gyökérrel sarjat is tudok küldeni. Pár napja vízben ázik, mert nem volt még időm konténerezni. Persze nekem mindegy melyiket választja. Esetleg ha az apró lila mellett dönt, az korán kezd érni, és a másodtermése is leérik szept. elejére teljesen. Míg a többi fajtánál a másodtermés jó része fent marad a bokron, mert későn akar érni mikor már a hideg nem engedi.


De még nem írtad, amit kérdeztem. Hogy nem-e sárga málnád van, ami apró szemű és nem kérem.

499. csgybzs (válaszként erre: 496. - Bjudit55)
2016. márc. 28. 11:22

Hűha, feladtad a leckét! :D


Itt tanakodik percek óta. Még nem tudom a választ! :)

498. csgybzs (válaszként erre: 497. - Bjudit55)
2016. márc. 28. 11:20

Megnéztem a képeket, egyik-másikra hasonlít, de nem az a tipikus "sárga málna". Olvastam is róla, ez egyáltalán nem jellegtelen ízű, nagyon finom.

Miért nem kérsz?

497. bjudit55 (válaszként erre: 495. - Csgybzs)
2016. márc. 28. 10:59
Nem sárga málnád van neked? Apró szemű, és jó édes. Ezt ismerem, de ha ilyened van, akkor nem kérek. :) Fehérről az interneten semmi információt nem találok.
496. bjudit55 (válaszként erre: 495. - Csgybzs)
2016. márc. 28. 10:27

Én is pont úgy gondoltam, hogy örömmel adok valami cserenövényt. Hogy ne lenne fügevesszőm!


Málnánál most még csak a tősarjak fejlődnek leginkább, a gyökérsarjak csak kezdenek megjelenni. Olyat válasszál, ami épp csak kidugta a fejét. Közben kérdezd meg fügerajongó párodat, hogy ujjas óriást, sárga nagy termésűt, lila apró termésűt, vagy barna termésűt szeretne-e.

495. csgybzs (válaszként erre: 494. - Bjudit55)
2016. márc. 28. 10:17

Igen, a fehér málna is elég tüskés, de nekem a legtüskésebb a szeder. Mi azt futtatjuk a kerítésre (igaz nem utcafrontira, mert oda műsövényt raktunk már tavaly), és hozzá sem lehet érni kesztyű nélkül.


A fehér málnából pedig még gyerekkoromban kaptunk az egyik osztálytársnőm anyukájától két tövet, mostanra már gyönyörű lugas lett belőle, folytonérő, az első terméstől októberig, az első fagyokig terem és nagyon gyorsan szaporodik. Érdekes egyébként, hogy vásárolni én sem láttam még sehol és az interneten sincs róla sok minden...


Hétvégén megyünk haza megint, megnézem milyen állapotban vannak, ha nem hajtott még nagyon ki, akkor szívesen ások ki neked kis gyökeres hajtásokat. Címet azért küldjél, biztos ami biztos, legkésőbb ősszel úgyis lehet elrakni, bár szerintem még most is.


Azt szeretném megkérdezni, hogy neked van-e olyan fügéd, amiből tudsz hajtást küldeni? Nálunk a férjem eszméletlen füge rajongó, miatta ültettük a bokrot, biztosan nagyon örülne valami újnak még. Persze ha nincs az sem gond egyáltalán.

494. bjudit55 (válaszként erre: 493. - Csgybzs)
2016. márc. 28. 09:30

Ha ilyen rajongással beszélsz a fehér málnáról, tényleg finom lehet. És emlékszem már, a világos gyümölcsökben is van flavonoid, csak másféle mint a sötétben. Mert ugye a betegségem miatt nekem ez az elsődleges szempont.

Meggyőztél, ha még nem késő kiszedni az erős hajtás végett, nem bánom ha küldesz. Talán a legegyszerűbb buborékos borítékban lenne.

Ha lennél kedves és megnéznéd milyen előrehaladott állapotban van, és úgy látod még megeredhet nálam, akkor privátban megírom a címemet.


Nekem volt már tüskés, és tüskementes szedermálnám is. Én nem szeretem. Savanykás mindkettő, sem a szeder, sem a málna ízét nem fedeztem fel egyikben sem. Legtöbbször itt nálunk el is fagynak a vesszői. A tüskéset megtartottam, és a hátsó kerítés tetejére futtattam és még futtatom is. A szögesdrót semmi ehhez képest. Aki megfogja, annak maradandó élményt ad. Tehát ha tüskéset vettél, csak vastag bőrkesztyűvel közelítsd meg.

493. csgybzs (válaszként erre: 492. - Bjudit55)
2016. márc. 27. 20:47

Nem ennél fehér málnát? Nem tudod, mit veszítesz!

Mézédes és a málna minden kesernyés íze hiányzik belőle. A legfinomabb gyümölcsök egyike.

Tavaly ültettünk egy szedermálna tövet is, olyat még nem ettem, kíváncsi vagyok milyen lesz.


Sajnos nem lakom közel Balatonvilágoshoz. :(

492. bjudit55 (válaszként erre: 491. - Csgybzs)
2016. márc. 27. 20:40

Nem is hallottam még fehér termésű málnáról. Daganatos megbetegedésem miatt szívesebben fogyasztom a lila málnát, a fekete szedret és fekete epret, és inkább a sötétebb terméseket a flavonoid tartalmuk miatt. Viszont a fekete paradicsom nem vonz, és szerintem a fehér málna sem. :)

Nem szeretném kockáztatni hogy vesszőt vegyél le nekem a fügédről, mert hátha pont nem lenne jó. Inkább hagyjuk, de köszönöm hogy szívesen adnál. :) Esetleg nem laksz közel Balatonvilágoshoz? ha igen, elmennék megnézni.

491. csgybzs (válaszként erre: 490. - Bjudit55)
2016. márc. 27. 20:22

Akkor passzolok, ha terem idén rakok fel fotót róla. Vesszőt is szívesen adok, ha megmondod, hogy kell. Bár szerintem tuti van már ilyened, nem hiszem, hogy itthon ennyi félét forgalmaznának, nem?


Fehér málnád van? Felénk nagyon kevesen ismerik, mi imádjuk!

490. bjudit55 (válaszként erre: 489. - Csgybzs)
2016. márc. 27. 20:18
A Sinkónak ujjas a levele, amit az oázis fotó mutat, annak karéjos. Tehát nem olyan.
489. csgybzs (válaszként erre: 485. - Bjudit55)
2016. márc. 27. 20:10

A sinkó lila óriásra hasonlít a legjobban a kép, ami a bokorra van tűzve.

Nem kicsi amúgy, elég drágán vettük, már vagy 70-80 cm, tök nagy bokor volt.

Az Oázis kertészetben vettük, csak ezt találtam róla:

[link]


De, hogy ez milyen kép, nem tudom...

488. bjudit55 (válaszként erre: 486. - 5034e3957e)
2016. márc. 27. 19:36

Ezt a színcsapdát találtam, de ez nagyon drága nekem:

[link]

487. bjudit55 (válaszként erre: 486. - 5034e3957e)
2016. márc. 27. 18:32

Hol rendeled? Tedd már be légyszi a linket.

Ér valamit? Nem drága? Nekem meggy fám van, de ha rendesen megérik, minden szemben kukac van.


A fügéket tesztelgetem, és ami megfelel az elvárásaimnak, az marad. 7 nagyjából megfelelő helyem van, és 3 ahol kicsi a hely, így itt csak ismeretlen eredetű fajtákat figyelek meg. Ha beválik megy a 6 hely valamelyikére, ha nem, akkor kuka. Vagy nem tudom hogy lesz. :)) Mivel nem elég a helyem, konténeres teszt növényeim is lesznek. Most vettem 195 ft-ért 12 l-es vödröket, olcsóbb mint a nagy virágcserép. tehát még szeretnék számomra ismeretlen fajtákat is ültetni, vagy ha vesszőt kapnék, gyökereztetném.


Vakondügyileg még csend van, és most készülök megszivatni őket. Mustárt rendeltettem a gazdaboltba, kilós kiszerelést, így nem túl drága. A talajnak nagyon jót tesz, az üresedő helyekre mindenhová vetni fogom, és a a veteményes szélére körbe a vakond miatt., Mert szerencsére csak a szélénél jár, de a fűben mindenhol. A kert szélére azért jó, mert elriasztja a férgeket, pajorokat, így nem lesz miért arra járőrözni a vakondnak. Ültetek piros kerti labodát is, azt olvastam vakondűzőnek az is jó. Ezeket a vakond túrásokhoz fogom palántálni.


Ma a maradék paradicsomokat pikíroztam. A földicsertesznye meg már akkora, hogy nem tudom még egy hónapon át hogy fogom elhelyezni őket idebent. Nappal már sokat kint vannak, bent pedig ablaknál. De ha még nőnek, nem fognak férni. :)


Virágzik a mézbogyó, szépen hajt minden. Imádom!!

2016. márc. 27. 18:06

Látom Judit kevés a 12 fajta füge.Vagy mindegy hány fajta van?

Nálad dolgoznak már a vakondokok?Nálam már elég sok dombot csináltak.

Rengeteg a virág az őszibarackokon.

A cseresznye most bimbózik,lassan meg kell rendelnem a ragacsos papírt a cseresznyelégyre.

485. bjudit55 (válaszként erre: 481. - Csgybzs)
2016. márc. 27. 17:46

Ilyenem nincsen. Jó lenne egy vesszőcske, de tudom hogy kicsi ahhoz hogy még vágjál is le belőle. Kár hogy ilyen idős vagyok és nem biztos hogy megvárom amíg megnő.

Nem tudnál fotót mutatni róla?

Esetleg ilyen?

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2016. márc. 27. 17:34
Nem titkolom, füge mániás vagyok. :)
483. bjudit55 (válaszként erre: 482. - Bjudit55)
2016. márc. 27. 16:25
Ha mutat valamit...
482. bjudit55 (válaszként erre: 481. - Csgybzs)
2016. márc. 27. 16:24

nagy valószínűséggel olyan lesz a termés amilyet a kép mutat, csak a fajta nevét nem írták rá. Lehet azért, mert a legtöbb embert nem is érdekli. Csak hogy füge legyen és ilyen vagy olyan színű, nagy termésű, vagy apró. Különös mód, legtöbben a nagy fügéket keresik, mert nem tudják hogy az apró termésű is van olyan ízletes. Ráadásul sokkal többet terem, és egészben is aszalható. Míg a nagy szemeket félbe kell vágni. persze engem nem zavar, én más szempontok szerint szelektálok majd abból a 12 fajtából, amivel most rendelkezem. Egy részük még gyökereztetés altt van, kiültetve csak 4 tő van eddig amiből 3 fog termést mutatni.


Nézd meg van-e már a levéltőnél fügekezdemény. ga mutat valamit, írd be ide, nagyon érdekel mid van. :)

481. csgybzs (válaszként erre: 480. - Bjudit55)
2016. márc. 27. 11:59

A címkéjén ennyi volt csak. A képen szép nagy sötétlila, duci esőcsepp formájú fügék voltak. De lehet, hogy az csak valami szabványfotó és minden fügéhez olyat raknak. Fenébe, pedig olyan kíváncsi voltam! :D

Azért köszönöm! :)

480. bjudit55 (válaszként erre: 479. - Csgybzs)
2016. márc. 27. 08:02
Mindegyik füge Ficus carica. Ezen belül vannak a fajtanevek. Pl: [link]
479. csgybzs
2016. márc. 26. 20:44

Lányok, én jól elfáradtam ma!


Ma levágtuk otthon a tujákat, amik nagyon belógtak a kertbe és kibővítettük a tyúkoknak elérhető földterületet.

Közben a "nyári barakkukat" átköltöztettük és az alatta keletkezett trágyát beástuk a gyümölcsfák alá.

Kivágtunk még három legalább 30 éves nagyon megcsúnyult tuját is.


Megnéztem a fügét, közönséges füge (Ficus carica).


Nagyon bimbóznak a gyümölcsfáink, az orgona, minden, imádkozom, hogy már ne legyen fagy. Ez a pár nap lesz még necces, bár csak 0 fokot mutat, de soha nem lehet tudni. Tavaly minden gyümölcsfánk lefagyott, remélem idén már szüretelhetünk sokat!

478. ca6273a8a5 (válaszként erre: 477. - B1dbc250b6)
2016. márc. 26. 19:23
gratula!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook