Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


2016. ápr. 6. 12:59

Judit, kiültetjük a fügét. emberem így döntött. ha nem marad meg, nagyon sajnálni fogom, de reménykedem!

végső esetben, ha nem sikerül, hozok még ágat a munkahelyemről és újra cserépbe ültetem, hátha.

köszönök minden jó tanácsot!

626. 5034e3957e (válaszként erre: 624. - Bjudit55)
2016. ápr. 6. 12:52

Nem eladó még a szomszéd porta?

Lassan már venned kell egy másikat mert nem fogsz elférni.

A füge ágak élnek?

Legyen szerencséd a málnához és teremjen neked sokat és finomat.

2016. ápr. 6. 12:41
2016. ápr. 6. 12:01
Már fehér málnám is van, Bizonyám! tegnap kaptam Csgybzs-től. Eléggé hajtanak, féltem nem erednek már meg, de szerencsém van úgy néz ki, öntözöm ezerrel és állnak mint a cövek. :)
623. bjudit55 (válaszként erre: 622. - 5034e3957e)
2016. ápr. 6. 11:59
Nem volt felesleges a munkád, hisz gyógynövényt ültettél és ha a vakondra nem is lesz hatással, te bevetheted a saját egészséged karbantartására. nagyon jó máj tisztító. Ihatod zöld turmixnak, így nem csak a májad könnyebbül meg, hanem sok értékes ásványi anyagot, nyomelemet és flavonoidokat is kapsz. :)
622. 5034e3957e (válaszként erre: 621. - Bjudit55)
2016. ápr. 6. 09:33

Én is gondoltam hogy hülyeség,és most rögtön megverem nehogy igaz legyen.Csak azért nem tettem mert jó ismerős.

Ne mond már hogy fölöslegesen csináltam,pedig olyan lelkesen ültettem.Na mindegy,legalább addig is jól éreztem magam.Úgyis ez a lényege az egésznek.

2016. ápr. 6. 08:39

Az hülyeség! lesz eső már most hét végén is. lehet, a nyáron nem, de ha mégis, nagy eséllyel olyan monszun szerű mint 2 éve Hogy minden lerohadjon.


A kutyatejes vakondriasztás butaság, mint minden más is. Semmivel nem tudod elriasztani. Minden csak mese. Nálam is rengeteg a túrás, de szerencsére "csak" a fűben, ebből azt gondolom, a termő földem nincs tele kártevővel. Viszont a szélén rendszeresen halmokat dúr a vakond, ezért ide mustárt vetettem, mert annak a gyökere cián gázt bocsájt ki, és pusztítja a pajorokat, más férgeket. Ha nem lesz ott mit enni a vakondnak, kénytelen lesz más utat keresni.


Ne mondd! Te is öregszel? Nem biztos hogy a korod miatt jött a forgó görcs. Inkább a kopástól. A kopást azért vélik az öregedés jelének, mert leginkább az idősödő korosztályt érinti, pedig megöregedhet, sőt meghalhat az ember egészségesen is, ha megfelelően él. :))

Ha bajunk van, tuti hogy valamit rosszul csináltunk. csaj javítani kell! :))

2016. ápr. 5. 19:51

Judit.

Igazad van.Öregszünk.Régen nem kellett a gyomlálásból ilyen sűrűn felegyenesedni hogy járjak egyet és kiálljon a forgómból a görcs.

Ma otthonról kiszedtem a vakondűző kutyatejeket.Kivittem a kertbe,beleültettem a dombokba,hagy örüljenek.A 10-ből remélem aránylag sok marad meg.

Van dávid naptárad?Egy ismerősöm azt jósolta hogy októberig már nem lesz eső.

2016. ápr. 5. 18:34
bocsánat, valszeg összekevertem a szezont a fazonnal, a fügéről írtatok... nem szóltam:(
2016. ápr. 5. 18:20
a kertészmérnök szomszédunk azt mondta, teljesen felesleges azt a körét kiültetni, nem marad meg. nem tudom, tök tanácstalan vagyok!
617. ca6273a8a5 (válaszként erre: 616. - Bjudit55)
2016. ápr. 5. 14:31
a miénk is három hete fürdözik és nem gyökerezett meg. köszi az ötletet, hogymégis ki lehet ültetni.
2016. ápr. 5. 14:18

Csgybzs!

Most tettem fel egy fotót a vessző vízben történő gyökereztetéséről. Kérlek nézd meg. A vessző kb. 3 hete fürdőzik. Nem várom meg hogy kinőjön a gyökérzet, ma elültetem cserépbe. Ilyenkor nagyon vigyázni kell, a földet nem szabad körötte tömöríteni, annyira gyenge mint a harmat.

Szerintem érdemesebb egyből leszúrni a kertbe és öntözgetni, mert a föld már nem hideg.

2016. ápr. 4. 18:21
köszi, így lesz.
2016. ápr. 4. 17:38
Én megvárom a kiültetéssel a most közeledő hidegfront elvonulását. Addig te se ültesd ki, viszont naponta kis időre tedd ki a levegőre.Én 1 hét múlva ültetem kb.
613. ca6273a8a5 (válaszként erre: 612. - Bjudit55)
2016. ápr. 4. 17:34

Köszi, hogy megnézted.

Szerinted, akkor most az én "csemetémet" kiültethetjük?

612. bjudit55 (válaszként erre: 611. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 4. 17:29
Megnéztem, szép nagy fa. Olyan helyen ahol házak védelmében él, könnyű fának nevelni, nem fagy tövig évente. Nálam többször el fog fagyni mint nem, de ez nem akadályoz meg a telepítésben. Olyanokat hagyok majd meg, melyek elfagyásos évben is érlel másod termést.
2016. ápr. 4. 16:05

Judit, a fügefaág(i) naplómban betettem a fotót, ez volt az eredeti fa, ahonnan hoztuk a hajtást, de akkor gyönyörű zöld volt. árnyékos helyen van különben. én úgy látom vannak rajta hajtások.


hogy a mienkével mi lesz, nem tudom.

köszi a tanácsod előre is!

2016. ápr. 4. 10:32
vagyis berakom a fotót a naplómba.
2016. ápr. 4. 10:31
Judit, ha nem megterhelő, akkor délután majd küldöm a képet, arról a fáról, amit a hajtásról vettünk. Köszi előre is, ha megnézed majd.
608. 5034e3957e (válaszként erre: 607. - Bjudit55)
2016. ápr. 4. 07:56

Értem én hogy villanymotor.Nem türelmetlenkedek,csak leírtam a jelen helyzetet.

A gyanúsabbat megrágcsikálta az őz.Szerintem még úgy is kihajthat.A rágcsikálás alatt jobb színe van és az sem baj ha ott hajt ki.Az én körtéim úgyis olyan idétlen formájúak,lényegében nagy bokrok.Sok éve amikor országosan volt az a nagy hó,akkor voltak kicsik és a nyulak visszametszették a hó szintjére.Azért lettek bokrok,de egyébként semmi baj velük mert teremnek rendesen.

Erről jut eszembe.Van füge alakú körtém,amit anno füge körte néven vettünk.Tényleg olyan és finom is.

607. bjudit55 (válaszként erre: 604. - 5034e3957e)
2016. ápr. 4. 07:20

Köszönöm.

Az én 2 körte fám már 1 vegetációs időt a kertemben töltött. Egyiknek alá ment a vakond, alig hajtott, úgy nézett ki, nem marad meg. Idén tele van virágcsokorral, de addig nem terem, amíg a másik is nem kezd virágozni, mert egymás porzói. Idén csak pár napja kezdtek duzzadni a rügyei. Valószínű így lesz nálad is. Az a körte ami nem virággal hanem levél rügyekkel kezd, később indul meg.fajta függő is. Ami megindult nálad, lehet más fajta mint ami még alszik. Ha jól belocsolod, biztos kihajt.

2016. ápr. 3. 19:08
hihi:)
605. 5034e3957e (válaszként erre: 603. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 3. 19:00
Hagyjál valamit őszre is,akkor is kell valaminek örvendezni.
604. 5034e3957e (válaszként erre: 589. - Bjudit55)
2016. ápr. 3. 18:58

Nagyon jó az eper takarásod.Most védi,ha elrohad akkor meg táplálja,tehát mindenképp örülni fog neki az eper.

Két ősszel ültetett körte kisfám még nem hajt.Ma jártam arra,meglocsoltam, hátha.Egyik még jól néz ki,de a másik gyanús.

2016. ápr. 3. 17:17
sajnos egrest már nem kaptunk:(
2016. ápr. 3. 17:05

Könyvet találtam a fehér gyümölcsű málnáról.

[link] De sehol nem árulják.

601. bjudit55 (válaszként erre: 600. - Csgybzs)
2016. ápr. 3. 15:46

Lehet, elég lett volna levágni mikor már kezd hajtani. Ha most nem indulna meg nekem, akkor még májusban is küldhetsz ha gondolod. Akkor már világosan látszik hol hajt a bokor. De ha csak itt-ott hajtana ki egy kicsit és sok szárazat le kellene vágnod, ne bánkódj, mert mennél jobban vissza lesz vágva, annál erősebben hajt majd, és lesz több termő ága.


Olvastam olyan termesztési módot, amiben ajánlják az első évben hozott vesszők tőben eltávolítását. Így ha eddig 1 vesszője volt, tövig vágás után 3-4-et nevel ki. Így valóban sokszorosa lesz a termés a következő évben, de legtöbben nem csinálják ezt, mert mielőbb akarják látni a legelső termést, még ha csak 1 szem lesz, akkor is. :) Tehát ne aggódj, ha sok ágat veszítene most a bokrod, annál szebben fog hajtani. Biztos hogy kihajt, a tövét védted.

600. csgybzs (válaszként erre: 599. - Bjudit55)
2016. ápr. 3. 15:37

Nah... hát akkor ha most nem, akkor jövőre már jó lesz neked is! :D


Nem tudjuk, hogy él-e.

2016. ápr. 3. 15:21
A töve biztos hogy nem fagyott ki, valahol ki fog hajtani ez tuti.
598. bjudit55 (válaszként erre: 597. - Csgybzs)
2016. ápr. 3. 15:20
Őszre nem érdemes, mert akkor már pihenni kell neki. január végétől érdemes kísérletezgetni vele. Férjed szerint él a vessző?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook