Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit csináljak ha se a nőgyógyász, se az endokrinológus nem tudott segíteni? fórum

Mit csináljak ha se a nőgyógyász, se az endokrinológus nem tudott segíteni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. aug. 15. 20:42
Sziasztok! Elavult téma de mivel nálam is kóros szőrnövekedés figyelhető meg , érdekelne hogy tud e valaki valamilyen információt CurlyDawn-ról próbáltam neki írni de már nem tagja a weboldalnak.
69. 1d1983f461 (válaszként erre: 68. - Zsanci79)
2011. febr. 14. 21:10
Különösebb jelei az elmúlt egy hónapban jelentkeztek. Diagnosztizáltak egy diabetes insipidus nevű betegséget, ez erősítette meg a dokimat, hogy igenis van valami hormonális háttere a problémámnak és fejfájás az is mostanában kezdődött el, ahogy a szédülés is. Szóval rendesen leromlott pár hét alatt az élet minőségem, de örülök, hogy tudom végre miért. Szóval részemről ez nem tragédia szerencsére:)
2011. febr. 14. 10:40

Szia! megdöbbenve olvasom, amit írsz.

Én ilyent még nem halottam.

Semmi tüneted nem volt más a daganattal kapcsolatban?

Gondolok itt arra, hogy fejfájás, fáradékonyság.

Továbbra is ilyen pozitívan állj a dolgokhoz! Mielőbbi gyógyulást!

67. 1d1983f461 (válaszként erre: 66. - Kutykurutty3)
2011. febr. 14. 09:30
Köszönöm szépen!:)
66. kutykurutty3 (válaszként erre: 65. - 1d1983f461)
2011. febr. 14. 09:13
Akkor viszont nagyon jó a házidokid, hogy erre gondolt, szerencsés vagy vele. Hát akkor gyógyulást és sok erőt kívánok neked!
65. 1d1983f461 (válaszként erre: 64. - Kutykurutty3)
2011. febr. 14. 08:50
Szia! Köszi,aranyos vagy! Az a vicces, hogy jártam szakorvostól szakorvosra és végül a "sima" házi dokim küldött el koponya röntgenre és derült ki a dolog. Mikor mondtam neki, hogy jártam endokrinológusnál, aki ugye azt mondta a problémám genetika és elküldött azzal, hogy fogadjam el az állapotom, alig akarta elhinni, mert ugye a hipofízis daganatokat az endosok ill az idegsebészek kezelik, szóval ez kicsit sarkítva olyan, mintha a bőrgyógyász nem ismerné fel a bőrrákot. :) De a lényeg, hogy kiderült és remélem hamarosan jobban leszek, mert azóta egyre több kellemtelen tünet bukkant elő de én abszolút bizakodó vagyok:)
64. kutykurutty3 (válaszként erre: 63. - 1d1983f461)
2011. febr. 14. 08:35
A mindenit. Sajnálom, de örülök, hogy végre sikerült kideríteni, de nagyon erősnek látszol. Szorítok neked nagyon. Végül hol tudtak segíteni neked? Ha elmondod nagyon kíváncsi vagyok.
63. 1d1983f461 (válaszként erre: 62. - Zizisicc)
2011. febr. 13. 21:04
CT, daganat méretének pontos meghatározása és elhelyezkedése. Mennyire veszélyezteti pl a látóideget. Ha rossz helyen akkor műtét, ha "jó" helyen van gyógyszer és sugár kezelés. Egyenlőre ennyit tudok. De a gyógyulás biztos, ez a lényeg:)
62. Zizisicc (válaszként erre: 61. - 1d1983f461)
2011. febr. 13. 20:33
És most hogyan tovább? Milyen kezelést kapsz? Mi a következő lépés?
2011. febr. 13. 20:29

Sziasztok!


Azért írok ennyi idő után ide hátha valaki jár még erre, akinek hasonló a problémája az orvosok nem tudnak/akarnak segíteni! Nagy nehezen, de végre kiderült mi okozza a kóros szőrnövekedést. Egy tumor az agyban nyomja az agyalapi mirigyem, ami ugye a hormonokért felelős! Szóval bárkinek van valami tünete és bármilyen doki mondja, hogy ez nem probléma ne hagyja magát! Menjen el 100 dokihoz is ha kell! Mindenkinek jó egészséget!!!

2011. jan. 21. 11:54

Dr. Bérczy Judit, endokrinológus, belgyógyász, természetgyógyász.

Őt keressétek, a komplex terápia a lényeg.

A gyógyszer nem megoldás, ha az életmód nem változik.

2011. jan. 11. 09:50
elküldtem:)
58. 1d1983f461 (válaszként erre: 56. - Kutykurutty3)
2011. jan. 11. 09:17
De tudod akkor mibe botlottál? Egy lelkiismeretes nem pénzhajhász orvosba! :) Komolyan mondom ilyen nagyon kevés van! Ha tudod átküldenéd nekem priviben az elérhetőségeit?
2011. jan. 11. 09:14
De a doki szerintem bárhova írhat beutalót, bár lehet, hogy rosszul tudom...
56. kutykurutty3 (válaszként erre: 55. - 1d1983f461)
2011. jan. 11. 09:12

Elmentem a magánrendelésre, ahol megnézte az addigi eredményeimet, beszélgettünk, és felírt babgyártó gyógyszert (mindegy, nem ez a lényeg), és a gyógyszert úgy kell szedni, hogy UH-on figyelik a peteérést, plusz a vért is ellenőrzi. Azt mondta, az UH-ra meg a vérvételre menjek be a kórházba, ahol dolgozik, ott ingyen megcsinálják (mert a magánrendelésen is van pl UH, 8000 ft egy alkalom). Bementem, az ottani asszintensének mondtam, hogy a doktor úr küldött a magánrendelésről vérvételre, ő megírta a papírt és mehettem is. Levették a vért és ott is elmehettem volna a dokihoz, de én jobban szeretek a magánrendelésre járni, mintha máshogy foglalkoznának velem....

szóval igen, én így csináltam.

55. 1d1983f461 (válaszként erre: 54. - Kutykurutty3)
2011. jan. 11. 08:49
Úgy értve, hogy nem fizetsz se az UH-ért se a hormonért csak az orvosi tiszteletdíjat kell fizetned?:O Azt hogy? Össze lehet keverni magán és állami dolgokat?:O
2011. jan. 11. 08:46
Huh, hát nem tudom, annyit tudok még írni segítségként, hogy én magándokihoz járok (Budapest), 8000 ft az endokrinológiai tanácsadás/kezelés, és minden vizsgálatot megcsinálnak a kórházban, ahol a doki van, vérvétel, UH, nem érdekli őket hova "tartozom", mivel a doktorúr páciense vagyok. A magánrendelésen viszont addig foglalkozik velem, ameddig még kérdésem van, és tényleg meg akarja oldani. Nálam pl azt, hogy babánk legyen.
53. 1d1983f461 (válaszként erre: 51. - Kutykurutty3)
2011. jan. 11. 08:39
AZ inzulin nálam <2. Igazából ezt nem nagyon tudom értelmezni, de biztos jót jelent, mert csak szólt volna ha nem:) Köszönöm, hogy próbálsz segíteni. Nagyon jól esik komolyan mondom:)
2011. jan. 11. 08:33
Nagyon próbáljuk neked megoldani.....
2011. jan. 11. 08:32
Inzulinrezisztencia vizsgálaton is voltál? Anélkül nem igazán szabadna megállapítani sem kizárni a PCO-t.
2011. jan. 10. 21:29

Köszönöm a tanácsokat. Én igyekszem, de nehéz állami kórházakba bejutni, főleg hogy sokszor hivatkoznak a körzetileg nem ide tartozom szövegre. De semmiképp nem adom fel. Magánrendelés jelenleg anyagiak miatt nem hiszem, hogy megoldható. De max másodállást vállalok vagy hitelt veszek fel vagy nem tudom:) De az biztos, hogy nem hagyom annyiban.

Nehéz ez az egész, amiket írtok. Hogy menjek oda egy orvoshoz, hogy már pedig én egy hónapban 4szer is szeretném megnézetni a hormonom. Megnéztem a leltemet a ciklus 21 napján vettek vért és vizeletet szóval ezzel nem volt gond. PCO-t , Cushing kizárva ez is a leletben van ill meg ez is rajta van: pm funkció jó, hypercorticismus nincs, progest értéke peteérésre utal, hyperandrogenismus sem igazolható. Aki egy kicsit jártas a témában az érti mindezt:( És a legszomorúbb mondat számomra: Endokrin szempontból teendőt nem igényel:(

2011. jan. 10. 19:17

"A fokozott szőrösödésnek egyik gyakori oka a petefészek cisztás (tömlős) betegsége. A tömlőkből és a rostos elfajulástól károsodott petefészekből ugyanis a rendesnél több férfihormon ürül a vérbe. Mégpedig azért, mert az agyalapi mirigy egyik hormonja (a luteinizáló hormon) kórosan serkenti a petefészek saját hormonjainak a termelődését. A betegek azonban többnyire nem a szőrnövekedés, hanem menstruációs rendellenességük (havi vérzésük rendellenessége vagy elmaradása), illetőleg kóros elhízásuk miatt fordulnak orvoshoz, s csak a baj okának tisztázásakor válik érthetővé, hogy miért nő olykor – mert nem mindig nő! – a rendesnél erősebb szőrzetük.


De kapcsolatba hozható a nők fokozott szőrösödése a petefészek egyéb betegségeivel, a pajzsmirigy csökkent működésével, a mellékvesekéreg fölös hormontermelése okozta Cushing-tünetegyüttessel és bizonyos gyógyszerek szedésével is."



[link]



Keress egy jó belgyógyászt (igaz nem árt, ha endokrinológiai szakvizsgája is van), ha másképp nem tudsz, akkor magánorvos formájában, és nézess végig vele mindent!!!! Vagy pedig tényleg kozmetológus- bőrgyógyászt.

48. kutykurutty3 (válaszként erre: 47. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 17:27
Ráadásul nem csak a 21.-en, nekem egyszer hónap alatt 4-szer nézték, hetente, mert mindig mások az értékek, és minden szakaszban más érték dominál.
47. zsanci79 (válaszként erre: 42. - 1d1983f461)
2011. jan. 10. 16:21
Azt tudod, hogy hormonszintet a 21. napon kell nézni. Progeszteron hormon hiány lehet még. Ha menstruáció előtt barnázol, vagy közti pecsételő vérzésed van, az is a progeszteron hiány tünete.
46. Macha
2011. jan. 10. 14:55

Szia! Nem tudom, ezt olvastad-e (elsők között dobta ki a gugli), de hátha kapsz ötletet (pl. mellékvesekéreg-probléma):

[link]


Amúgy hasonló cipőben járunk, de én még nem indultam el megaláztatás-túrára a dokikhoz. Qrva kellemetlen odaállni, és közölni, hogy szőrős a lábujjam meg a mellbimbóm...

45. 1d1983f461 (válaszként erre: 44. - Csillaglilla)
2011. jan. 10. 14:35
Sajnos nem tudlak biztatni, még én is csak az elején járok a dolgoknak és rögtön falba is ütköztem. De nem szabad feladni én se teszem! Addig fogok járni orvosról orvosra amíg valaki megoldást nem ad a problémámra! Kitartást!
44. csillaglilla (válaszként erre: 2. - 1d1983f461)
2011. jan. 10. 14:24
Szia! Ugyanezzel a problémával küzdök, de én még most készülök dokihoz. Hát én sem fűzök nagy reményeket hozzá. Nekem már van egy kisfiam, az ő születése után kezdődött.
43. kutykurutty3 (válaszként erre: 42. - 1d1983f461)
2011. jan. 10. 13:28

Normálisnak tűnik....Hé, ez nem betegség:) ha hormonzavar van, azt lehet bogyóval szabályozni. Figyelj csak a nőgyógyász nem igazán a belső elválasztás szakembere. 1-2 hormont jól ismer, hiszen közvetlenül a ciklust szabályozza, de pl pajzsmirigy-problémát nem tudja orvosolni, és még sorolni lehetne ilyeneket. Inkább endokrinológus.

Ja és mégegy, az én nőgyógyászomról is ódákat zengtek, és biztos jó szülész, hogy nem tudta megmondani, hogy nekem is hormonproblémám volt, az is biztos...

42. 1d1983f461 (válaszként erre: 41. - Kutykurutty3)
2011. jan. 10. 12:50
Szia! 13 éves korom óta tökéletes a mensim 27-28 napos. Első nap fájdogál a hasam egy kicsit, de nem elviselhetetlen vagy görcsös, mennyiség is normális és kb 4 - 5 napos a ciklus. Biztos hogy valami hormonos dolog van a háttérben. Megyek nődokihoz és kérek új hormon vizsgálatot. Ha tudok már ezen a héten, de legkésőbb 2 hét múlva hátha.... Komolyan még sose kívántam, hogy legyen valami betegségem, mert amíg nincs semmi nem kezelnek:S
2011. jan. 10. 12:34
Én továbbra is azt mondom, hogy hormon. Rendesen menstruálsz? Úgy értem rendszeres, nem rengeteg, nem fáj, ilyesmik....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook