Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csináljak, ha nincs elég tejem, de a babám csak szopzni hajlandó? fórum

Mit csináljak, ha nincs elég tejem, de a babám csak szopzni hajlandó? (tudásbázis kérdés)


1 2
52. b486c9cf7d (válaszként erre: 51. - Sutoczkine)
2011. jún. 19. 23:36
Hajra, menni fog az! :o)
2011. jún. 19. 21:12

Sziasztok!


Kicsit küzdöttünk, de már egész ügyesen eszik kanállal :-) A cumisüvegből a tápszert nem fogadja el, de a tejpépet megeszi.

50. b486c9cf7d (válaszként erre: 48. - Sutoczkine)
2011. jún. 17. 22:53

Szerintem a legnagyobb gond sokszor az idegeskedes es gorcsoles, aztan ha a gyerek nem ugy fejlodik, ahogy a nagykonyvben meg van irva, az onvad.

Anno a fiammal vegigjartam, allandoan stresszelve, hogy jaj, nincs eleg tej, jaj, sovany, nyomtak a vedonok is, kozben mar vartam a kicsit, okoztak ezzel a nyomassal nehany nagyon nehez honapot.

Probalj meg masra figyelni, probald meg nyugodtan szoptatni ez a mericskeles is pont a feszultseget noveli, persze ha kell hat kell.

A kiborulas, aggodas ezesetben nem segit.


A bebietelt ugy tettem a szajaba, mivel amugy kilokne, hogy nem huzom ki teljesen a szajabol, miutan a hamit betoltam, kicsit bent tartom a szelet, hogy kifele ne jojjon, hanem nyelje le. Amugy ha nem figyelek, siman kikopkodi, kifujja, jutna mindenhova. Ra fog jonni, de teljesen uj szamara, a cicit szokta meg. Igazabol anno a fiam is a vegtelensegig szopott volna, ha nem eroltetem a rendes hamikat.

Mikor peldaul almat eszel, tartsd oda a picinek, hogy szivogassa a levet- ez lehet tetszeni fog neki, megismerkedhet az izevel.


Nehez idoszakok ezek, elozoleg en is eleg rosszul viseltem, de most mar a rutin miatt is nyugodtabb vagyok es anno kar volt, hogy annyira gorcsoltem. 18 ev mulva, mikor nagy lakla lesz, majd meselheted neki :)

2011. jún. 17. 22:37

40-et evett?

az sajnos nem sok:(

előtte mennyit mértél?

48. sutoczkine (válaszként erre: 47. - B486c9cf7d)
2011. jún. 17. 22:36

Köszi :-)


Igen én tudom jobban, hogy neki mi a jó csak erre neki is rá kéne jönni. Most írnom kell hétfőig, hogy evés előtt és után mennyi a súlya, de ma csak 5-ször sikerült felírni, mert délután szinte óránként szopizott és így nem győztem mérni. Aztán aludt valamennyit és fél 8-kor 40-et evett. Utána megint elaludt és szerintem megint ébred majd 1 körül. Most megyek is pihenni, hogy hátha termelődik addig valamennyi.


Léci drukkoljatok, hogy valami változzon meg és kezdjen el hízni vagy így vagy úgy, mert nem akarom, hogy emiatt kórháza kerüljön.

47. b486c9cf7d (válaszként erre: 45. - Sutoczkine)
2011. jún. 17. 22:17

Remelem sikerul valamilyen modon megoldani ezt a problemat, mindenaron nem kell ragaszkodni a kizarolagos szoptatashoz, csak a kisfiu kezdjen el hizni, probalj meg tapszerrel hozzataplalni, ha nem akarja uvegbol, akkor 1 alkalommal, hogy megtanulja, mikor nagyon ehes, ne mellre rakd eloszor, hanem a tapszerrel kinald meg, vagy ha inkabb bebihamival szeretned, akkor azzal, mikor ehesek, elfogadobbak az uj dolgokkal.

En is mostanaban kuzdottem a lanyommal, nem akarta a bebihamit, de mar idoszeru volt, elmult het honapos, szoval picit eroltettem es mintha naprol napra elfogadobb lenne.

Ezzel nem azt akarom irni, hogy add fel a szoptatast, de igy is fogod szopiztatni, amig tudod, de erosodnie is kell es egy dolog, hogy a baba nem akar valamit elfogadni, te vagy az anyukaja, te tudod, hogy mi a jo neki, nem feltetlenul o.

Mivel ket hete ez megy, nem hiszem, hogy nem tettel meg minden toled telhetot, de azert probalkozz a gyakoribb mellretetellel, hatha es probalj meg joizueket enni, ugyanis tapasztalatom szerint az tobbet szamit, mint az oriasi mennyisegu folyadekfogyasztas.

Szurkolok!

Tunderi a kisfiad!

46. Szerénke83 (válaszként erre: 29. - Menyó)
2011. jún. 17. 20:37

Én nem steresszelem, de az én fiam is nyáron volt pár hónapos és nem fogyott.

Azt viszont inkább stresszelésnek érzem, hogy valaki egyfolytában a szopit nyomatja, amikor egyértelmű, hogy nem elég a babának és éhes.

2011. jún. 17. 19:41

Sziasztok!


Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat. Ki fogom próbálni őket. Látta a doktornő is Levit most csütörtökön és ő nagyon aggódik, hogy nincs e valami baj. Ha nem kezd el hízni beutalja a kórházba :-( Ezt nagyon el szeretném kerülni, és igyekszem minden tőlem telhetőt megtenni.

44. sutoczkine (válaszként erre: 13. - Menyó)
2011. jún. 17. 19:28
Az orvosi rendelőből kaptam kölcsön a mérleget.
2011. jún. 17. 17:39

Olvass bele A szoptatásról mindent c. topicba, ott egy védőnő, aki kisgyerekes anyuka és szoptatási tanácsadó, nagyon jó tanácsokat ad, amik be is válnak. Vagy írj neki privit, fbogi a neve.

Sok sikert!

2011. jún. 17. 17:24
Nálam az alkoholmentes sör hozta a hatást :)
2011. jún. 17. 16:34
Nálunk egy néni házakhoz jár, és minden kismamánál megindította a tejet. Legalább ötről tudok, akik reménytelennek tartották magukat. Van egy technikája, fejéssel, ami beindítja a tejtermelést. A településeteken nincs ilyen, akiről tudtok? Kézről-kézre jár a címe.
40. Dócy
2011. jún. 17. 16:33
Nekem a sósmogyorótól volt több annak idején, és sok folyadékot kívántam rá.
39. b486c9cf7d (válaszként erre: 38. - Warnika)
2011. jún. 17. 16:25
En ilyen tejet nem adnek a gyerekemnek, akkor mar inkabb tapszert.
2011. jún. 17. 16:23
Nem tudom merre laktok, de itt pest környékén több településen is lefagyasztják a tejüket azok, akiknek nagyon sok van és a védőnő segítségével keresnek olyanokat, akiknek pedig kevés van. Így a kicsi anyatejet kaphat továbbra is. Ezzel próbálkozátl már?
37. dórika1980 (válaszként erre: 3. - Sutoczkine)
2011. jún. 17. 16:18
kezd el a hozzátáplálást szerintem
36. bujuli
2011. jún. 17. 16:08
S lassan kezdheted a hozzátáplálást. Én az első gyereknél tápszereztem, hat hónapos korára leszokott a ciciről teljesen, de a másik kettőnél hozzá tápláltam 5 hóanpos koruktól, így egy, illetve két évig tudtam szoptatni.
35. bujuli (válaszként erre: 1. - Sutoczkine)
2011. jún. 17. 16:07
Igyál nagyon sok folyadékot, mindegy hogy mit, nekem a madártej is bevált. Attól mindig bedurrant a mellem...
34. kevian (válaszként erre: 33. - 3fcc53e39c)
2011. jún. 17. 15:52
Nagyon dicsérik őket a kismamák. Olvastam olyanról, aki örökbe fogadta a babáját és a liga által sikerül szoptatni is! Na jó, ez biztosan nem általános, de gondolom akkor már annyira rossz tanácsokat csak nem adnak! :)
33. 3fcc53e39c (válaszként erre: 26. - Kevian)
2011. jún. 17. 15:40

Én is ezt akartam írni, lll.hu

A barátnőmnek telefonon adtak tanácsot.

32. gne2
2011. jún. 17. 15:37

Kispohárból próbáltad már? Abból a babák tudnak inni, és nem lesznek cumifüggők. Csak szopi után pótolj.

Minél gyakrabban teszed mellre a babát, annál több ingert kap a melled, néhány nap alatt utol fogja érni a keresletet a kínálat! ;) Szoptatás előtt-után egy nagy pohár vizet igyál, nem kell cukros üdítő.

31. hajnalfény73 (válaszként erre: 23. - Szerénke83)
2011. jún. 17. 15:32

Ha fogy, akkor nem elég neki.

Milyen szopi után? Nyugodt? Vagy sír?

Mert ha sír, akkor szopi után pótolj neki, de ne szopi előtt. Mindig csak utána.


Tudom, hogy milyen érzés, én is az első két babámmal végig aggódtam, stresszeltem magam.

5 ill. 8 hónapig sikerült szoptatni.

Ott rontottam el, hogy amikor beállt a kereslet-kínálat rendszer, akkor puhább lett a mellem, nem volt már olyan kemény és azt hittem, hogy nem elég a tejci. Folyamatosan hozzátápláltam, sőt inkább kiváltottam a szoptatást, hogy biztos ne legyen éhes a baba. Persze így szépen csökkent a tejci.

Viszont a harmadiknál új védőnénink lett, aki sokat segített, tanácsokat adott és ami számomra löketet adott, az az volt, amikor mondta, hogy az ikres anyukák is tudnak szoptatni, hiszen annyi tejci lesz, amennyi az igény...

Onnantól nyugisan szoptattam és rendben is volt minden.

Nem szabad rögtön feladni.

Persze emellett az a lényeg, hogy a baba elégedett legyen, fejlődjön rendesen.

Ha nem megy, akkor viszont muszáj hozzátáplálni.

De míg van tejci, mindig csak hozzátáplálás legyen.


Szorítok, hogy sikerüljön még nagyon sokáig szoptatni.

Én a harmadikat három éves koráig szoptattam :)

Igaz nála tejallergia volt, így jól is jött.

2011. jún. 17. 15:32
Nem lehet hogy más van a háttérben és azért fogy a baba? Doki látta már?
29. Menyó (válaszként erre: 23. - Szerénke83)
2011. jún. 17. 15:29

Havi átlagban kell nézni a súlyát!! És amíg a védőnő/orvos nem mondja, hogy gond addig nincs!!! Ne stresszeld már Te is őt!

Mi sem eszünk egyformán a melegben. De az is lehet, hogy a minimális fogyás mellett most éppen a hosszára gyúr a bébi.

28. b486c9cf7d (válaszként erre: 26. - Kevian)
2011. jún. 17. 15:28
Utolag olvastam, ket hete nem eleg a picinek az anyateje.
27. Szerénke83 (válaszként erre: 25. - Hajnalfény73)
2011. jún. 17. 15:26

Nálunk dettó ugyanez volt, amikor a fiam 5 hónapos volt. Délutánra alig volt tejem, kínlódtunk, éhes volt, de nem akart mást elfogadni, csak a cicit. mindent megtettem, de nem lett több tejem. alig vártam a 6 hónapot, hogy elkezdjük a hozzátáplálást.

emellett 10.5 hónpos koráig szopizott, igaz akkor napi 1x már csak.

26. kevian
2011. jún. 17. 15:25

Szerintem hívj fel a szoptatási tanácsadó ligát. Itt a neten tuti találsz egyet, ők segítenek. Mondjuk érdekes amit írsz, mert ha eddig elég volt neki, akkor most valami hatására csökkent a tejed. Sokat idegeskedsz, fogyózol, vagy valami más???


www.lll.hu, ide érdemes esetleg bekukkantanod!!!!

25. hajnalfény73 (válaszként erre: 8. - Szerénke83)
2011. jún. 17. 15:24
Nekem egyszer szinte teljesen elapadt, vissza tudtam hozni az előző hozzászólásomban írt módszerrel.
24. b486c9cf7d (válaszként erre: 12. - Sutoczkine)
2011. jún. 17. 15:24

Szegenyke.

Regota van ez?

Ket mellbol szoptatsz?

Lehet igazabol megnyugodnod kellene, forro vagy meleg vizben tusolas, utana konyebben jon, jot tesz a tejtermelesnek a meleg vizes borgatas is.

23. Szerénke83 (válaszként erre: 20. - Hajnalfény73)
2011. jún. 17. 15:23
2 hete fogy a baba. Csak szopizik. Szerinted elegendő neki a cici?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook