Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csináljak a lányommal? fórum

Mit csináljak a lányommal? (beszélgetős fórum)


2010. jún. 20. 11:32
es akkor az enyemnel mi a helyzet? egyke az ovit nagyon szereti?visszabeszel ,maganak valo pedig nem hinnem hogy ,egy ideje kulonbseget tettem koztte es a csalad tobbi tagja kozott.
15. 19476f1d2a (válaszként erre: 1. - Ba21036ade)
2010. jan. 25. 22:37

Szia!

Azért változott meg ovikezdéstől a magatartása, mert úgy érezi Őt lepasszolod az oviba, a kicsiket meg "jobban szereted", hisz ők otthon maradhatnak Veled!

És az előttem szólókkal, nagy egyetértésben bólogatok :) Kitartás :)

2010. jan. 25. 22:22
Egy 4 éves kisgyermeknek el kell magyarázni, hogy a cica v. a kutya beteg lett, nem tudták meggyógítani és elment a lelke a csillagok közép. Ezen a vonalon lehet tovább menni az ember szintjére is... Természetesen egy elhangolást nem kell végignéznie... Ha a kedvenc madarát szeretné eltemetné, engedjük meg neki. El kell azt is mondani, hogy az ember bármikor, bárki bármiben bárhol meghalhat, és a lelke a csillagokhoz megy, a teste pedig a föld alatti otthonába, mint ahogy a virágmagot is a földbe ültetjük. De beszélni kell előtte még akkor, amikor esemény nincs a láthatáron sem. Sétáljanak ki a temetőbe néhány percre. Vigyenek virágot a szerettük sírjára, mondjanak el egy fohászt és séta vissza. A megváltozhatatlant kell megértetni vele, és főleg azt, hogy imádságainkkal, jótetteinkkel segíthetjük ott őket...
2009. dec. 3. 06:39
Sziasztok.Nem is tudom,hol kezdjem....Szeptemberen meghalt a párom nagymamája,a gyerekek dédije.A kicsik nem tudják,mi van,de a nagy azóta megdöbbentő dolgokat mond.A halállal "foglalkozik",emlegeti.Pl: a mama már öreg,és meghal,vagy Ő hal meg,akkor mi lesz.Tegnap este szomorúan mondta,hogy ha Ő nagy lesz akkor anya Te itt leszel,vagy...????Nem merte befejezni a mondatot.Azt tudja,hogy aki meghal,azt többet nem látjuk,volt velünk kinnt a temetőben is.Ha vkinek volt,van hasonló problémája,mit csináljak?Hogyan értessem meg egy 4 éves gyerekkel,hogy miért halnak meg az emberek?Köszönöm a válaszokat.
2009. szept. 1. 21:09

van egy saját példám.Én is féltékeny voltam és el kezdtem dacolni.Rontottam a suliban hazudoztam.

Mert a kicstesóm többet jelentett mindenkinek mint én.Mert addig amíg nem hozták haza a kórházból addig én voltam a központban.De persze azt nem vettem figyelembe meg talán annyira fel sem fogtam, hogy a törődés azért több mert nem tud egyedül semmit megcsinálni.Csak azt szűrtem le belőle, hogy állandóan vele foglalkoznak, én kimaradok mindenből.

Úgyhogy tényleg a figyelemfelkeltés lehet az elsődleges cél amiért a lányod küzd.Biztosan nehéz 3 gyereknek egyenlően megfelelni.

Nekem néha a párom és a fiamközti megoszlás nehéz.

Mi lessz későb???

Aztán azt hozzá kell tennem, hogy ez 19 éve volt.De most is tisztán él bennem, hogy a hátsó udvaron a kutyánknak panaszkodtam ki magamat és sírtam , hogy a kistesóval többet foglalkoznak mint velem.És hogy én biztops csak örökbefogadott gyerek vagyok mert én szőke vagyok és a szüleim barnák és a tesóm is barna.


szóval kérdések tömkeleg e ami a felnőtteknek nevetséges de a gyerek meg kétségek között van.Van amit meg mer kérdezni van amit nem.És ezeket ki kell csalni belőlük.Mert ez is lehet egy düh oka.Mondaná de nem meri és inkább neked ront mert a ki fejében született egy olyan gondolat ami nem jó.

2009. szept. 1. 20:42
Sajnos tényleg nem könnyű! Nekem is úgy vannak a gyerekek mint nálatok, van egy nagyfiam és egy ikerpárom! Sokszor azt érzem, a nagy fiammal túl szigorú vagyok! De tény rájöttem, figyelmet akar, többet, mint eddig, pedig foglalkozom Vele sokat! Ő inkább a tesóit piszkálja, elveszi a játékaikat vinnyogtatja Őket, hogy a fejem sokszor azt érzem szétmegy! Ilyenkor mindíg kitalálok Neki, más elfoglaltságot! Amúgy az is igaz, mindíg dícsérd és szeretgesd! Nekem egyszer anyukám azt mondta, mikor nála volt a fiam, azt mondta a gyerek, Őt egy csúnya szürke gólya hozta mert Ő mindíg rossz! Mikor úgy adódott az alkalom, megkérdeztem Tőle, miért mondta ezt, majd elmondtam, hogy Őt egy csodálatosan gyönyörű gólya hozta, nagy hosszú piros csőre volt, fekete fehér tolla, hosszú kecses lába, a legszebb gólya volt, olyan szépet addig nem is láttam! Megkérdezte, hogy miért hozta Őt? Mire mondtam, mert írtam a gólyának, hogy szeretnék, egy tündérbabát, akit nagyon imádhatok, és elhozta Őt akit nagyon imádok! Fülig mosoly volt, csillogott a szeme, nagyon örült Neki, pedighát, mindíg megszeretgetem, de akkor valahogy más volt! Azóta sokat változott, próbáld Te is kicsit nyugodtabban kezelni! Tudom nem könnyű, de megéri! Bocsi, hogy hosszú lettem!
2009. szept. 1. 20:29
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.Próbáltam már vele beszélgetni,hogy mit érez,mit szeretne,de semmi konkrétat nem mond.Ha játszani szeretnék vele,elküld onnan,hogy most hagyjam békén.Ha a kicsikkel együtt játszunk,vele is játszom,játszanék,de elunja,és elmegy onnan.Segít a kicsik körül,ezzel nincs gond,mert elejétől fogva így volt.Azóta van a legtöbb gond,amióta óvodás.És félek attól,hogy ez csak rosszabb lesz.Roszz anyának tartom magam,amiért nem foglalkozom vele eleget,de 3 gyerek,háztartás mellett nincs annyi időm,mint szeretném.Megpróbálok türelmesebb lenni.
2009. szept. 1. 12:12
Szerintem is féltékenység lehet a háttérben. Valószínű így próbálja magára felhívni a figyelmet! Csináljatok minél több mindent közösen, ahogy azt már mások is írták az ikrek nélkül, ha megoldható! Sok türelem kell hozzá!
8. 81f46d06d3 (válaszként erre: 2. - 01c8755c79)
2009. szept. 1. 12:05
:))))
2009. szept. 1. 11:58

Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.

Most 4 hónapos a fim,a lányom pedig 12 éves,de nálunk is volt féltékenység,már akkor is amikor a kicsi még meg sem született.A közös programok,a töménytelen szeretet,talán még jobban kimutatva mint eddig,rengeteg beszélgetés a problémáról,nekünk ez segített!

Szívből remélem,hogy hamar jobbra fordul a helyzet!

6. 01c8755c79 (válaszként erre: 5. - Ritaanyu)
2009. szept. 1. 11:56
Ez jó! :o)
2009. szept. 1. 11:50
próbáld meg azt hogy néha lepasszolod a 2 kicsit és egy napot vele töltesz! elmentek fagyizni, állatkerbe vagy cak simán otthon rajzoltok sütkéreztek EGYÜTT !!! leülsz vele mesét nézni , elmentek a játszótérre, .... csak figyelmet szertne!
4. c2f8e79cdf (válaszként erre: 1. - Ba21036ade)
2009. szept. 1. 11:44
Féltékeny lehet a kicsikre, szeretgesd, babusgasd amennyit csak tudod, mondd neki, hogy ő a Te okos, nagylányod, aki esetleg segíthet a kicsik körül, hiszen ők még picik.
3. winny (válaszként erre: 1. - Ba21036ade)
2009. szept. 1. 11:44

Végtelen türelem kell.

Vond be az ikrekkel való foglalkozásba.Most féltékeny.

Éreztesd vele,hogy szereted.

2. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Ba21036ade)
2009. szept. 1. 11:42
Szeretni... szeretni... simogatni, beszélgetni, hogy mennyire fontos neked, és milyen boldog vagy, hogy ő a Tiéd, hogy őt kaptad... és mindig ilyen gyönyörű, kedves kislányra vágytál (persze ezeket jó pillanataiban), és lám teljesült az álmod... stb. stb.
2009. szept. 1. 11:39
Segítsetek!!!!Van egy 4 éves lányom,aki kiscsoportos.Rajta kívül még van egy 18 hónapos ikerpárom.A nagy visszabeszél,visszaüt,néha azt hiszem,nincs ki a 4 kereke.Már próbáltam büntetni,tiltani,ami ideig-óráig megy is,majd minden kezdődik előröl.Ha valaki hasónló cipőben jár,vagy járt,segítsen nekem.Bármilyen hozzászólást elfogadok,csak vége legyen a "háborúnak".

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook