Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csináljak a lányommal, hogy ne hánytassa magát? fórum

Mit csináljak a lányommal, hogy ne hánytassa magát? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - TyukLáb)
2012. dec. 21. 08:07

Nem olvastam az egészet vissza, több gyereknél tapasztaltam, hogy olyan mélyre dugja a kezecskéjét, sőt öklét, hogy attól hány. Akit én ismertem, azok maguktól elhagyták ezt a rossz szokást.

Egyet tudnék ajánlani az orvosi vizsgálattal párosítva lehet kapni a gyógyszertárban körömrágás elleni ecsetelő folyadékot, ha a szájába veszi a kezét kellemetlen keserű ízű.

Nem lehet, hogy valami a torkával van, és azt szeretné megszüntetni? Nyelvcsapja normál nagyságú, hosszúságú? És ami még problémát jelenthet saját tapasztalat, hosszabbra nőtt a nyelvcsontom, és bizony nehezen jöttek rá az orvosok mi okozza a problémát.

Remélem minél előbb kinövi a babád!

Békés Karácsonyt!

53. TyukLáb (válaszként erre: 49. - 408020f45e)
2012. dec. 20. 23:45
amikor a kezére "csaptam" kinevetett, pedig nem játéknakszántam. mérgesen néztem rá, és az átlatnál emeltebb hangon magyaráztam neki, hogy nem szabad. hiába w szekrényekbe is becsípi az ujját, üvölt, de 5 perc múlva újra csinálja. kissé renitens
2012. dec. 20. 22:30
Korai fejlesztőben nézesd meg, ez a legcélravezetőbb.
51. névtelenutazó (válaszként erre: 47. - Névtelenutazó)
2012. dec. 20. 22:25

jav:


"bár 1 éves korban a pszichológus nem megy vele sokra,"

50. névtelenutazó (válaszként erre: 49. - 408020f45e)
2012. dec. 20. 22:15
Az is lehet hogy egyszerűen csak megszállta az ördög.
49. 408020f45e (válaszként erre: 1. - TyukLáb)
2012. dec. 20. 22:09

Ez neki játék! Észre vette, hogy olyankor te nagyon megijedsz. Azt gondolja te is játszol! Mint a bújócska! Ő elbújik, te keresed.

Ismertem olyan szülőt, aki azzal játszott a gyerekévek, hogy ha az rácsapott a kezével, úgy csinált mintha sírna. A gyerek ezen jókat kacarászott. Én felháborodtam! Az ilyesmi nem lehet játék!

Én biztos, hogy nem úgy hogy fájjon, de nagyon határozottam megdádáznám a kezét és nagyon mérges lennék (azt mutatnám, hogy az vagyok)

Meg kell tanulnia, hogy vannak dolgok, amiket nem szabad! Éppúgy, mint ahogy a konnektorba sem nyúlunk, meg a wc-ben sem pancsolunk és az ablakba sem ülünk ki. határozottan, komolyan és következetesen!

2012. dec. 20. 22:00
Nekem is csinálta a fiam,h lenyúlt atorkán,de szerencsére olyankor csak öklendezett.Neki tetszett,azért csinálta.Egy idő utân abbahagyta,miután minden alkalommal elmagyaráztam neki,h az nem jó dolog.De gondolom nálad komolyabb baj van.
2012. dec. 20. 21:24

Őszintén szólva először azt hittem hogy valami tizenéves kamaszlányról van szó. Abban a korban gyakran előfordul bulimia nervosa, gyakran depresszióval, személyiségzavarokkal szövődve.

De ilyent még életemben nem hallottam.

Mindenképpen mutasd meg gyerekorvosnak, pszichológusnak, bár 14 éves korban a pszichológus nem megy vele sokra, legfeljebb neked adhat tanácsokat.


Nem leszek vele népszerű, de azt kell mondanom hogy ahol problémás gyerek van ott van egy (de inkább kettő) problémás szülő is.

Bocsánat...

46. 447396604e (válaszként erre: 42. - 800b726b6d)
2012. dec. 20. 21:10
igen, pont ezt gondoltam én is. sokszor egy autistát nem úgy kell elképzelni mint mondjuk az esőember c. filmben. sokszor alig észrevehetőek a tünetek
2012. dec. 20. 21:05
Az új lakás a Heim Pál gyermek kórház közelében lesz, így lehet, hogy inkább ott kéne "körülnézni" a későbbiekben ha ez folytatódik. Most új orvosunk, és védőnőnk lesz. Első dolgom lesz beszámolni nekik erről, hátha többet tudnak, mint a mostani. Csak történne már valami, vagy mondanák meg, hogy mitől lehet. Rossz nézni szegény manómat. És az még rosszabb, hogy élvezi is a dolgot. :(
2012. dec. 20. 21:05

Az én fiam is megtanulta hogyan kell hánytatni magát. Ő csak 1,5évesen jött rá, hogy is kell ezt, azért csinálta mert tudta, hogy olyankor rohanunk hozzá, és kivesszük az ágyból.

Aztán mikor valamit nem engedtem, akkor is próbálkozott... volt hogy csak szórakozásból. Először csak rászóltam, de nevetett, aztán rácsaptam a kezére. Most már egy ideje nem csinálja.

Nem ő az egyetlen, több anyukával is találkoztam már, szóval már nem idegeskedem.

Egyébként mindig ilyen kis hányós volt. Ha nagyon sír akkor is képes hányni, de ha beteg, köhögésből is simán sikerül. Nálunk egy szenvedés egy kis orrfolyásos köhögés :(((

Szerintem kinövik, ez csak egy buta szokás.

43. 800b726b6d (válaszként erre: 39. - TyukLáb)
2012. dec. 20. 21:02
Védőnő biztosan tudja, hol van a környéketeken korai fejlesztő központ. A gyanúdat kivetheted, legfeljebb nem jön be, a magad megnyugtatására mindenképp jó lesz, hátha tudnak segíteni.
42. 800b726b6d (válaszként erre: 40. - 447396604e)
2012. dec. 20. 21:01
Ég és föld! :) Ahány annyi féle :)
41. 800b726b6d (válaszként erre: 36. - TyukLáb)
2012. dec. 20. 21:00
Írom, nem kell "annak" lennie, DE talán a kezelésben segíthetnek! Praktika, stb :)
40. 447396604e (válaszként erre: 35. - 800b726b6d)
2012. dec. 20. 20:59
egyébként autista és autista között is van különbség
2012. dec. 20. 20:59
kivel tudnám kivizsgáltatni?
2012. dec. 20. 20:58
igen , ebben én is egyetértek.
37. andi6020 (válaszként erre: 33. - TyukLáb)
2012. dec. 20. 20:57

Ide úgy tűnik kevés a háziorvos.

Osztom Napraszóló véleményét. Sajnos.

36. TyukLáb (válaszként erre: 35. - 800b726b6d)
2012. dec. 20. 20:57
Egy háziorvos csak észrevenné ha az lenne nem?
35. 800b726b6d (válaszként erre: 34. - TyukLáb)
2012. dec. 20. 20:55
Nem szeretnélek megijeszteni, és így látatlanba diagnózist sem állítanék fel, de egy ilyen irányba vizsgálódó szakembert is érdemes volna felkeresni. Sajnos az autistákra is jellemzőek a táplálkozási anomáliák.
34. TyukLáb (válaszként erre: 32. - 800b726b6d)
2012. dec. 20. 20:51
Nagyon társasági lény, utál egyedül lenni. Társaságban egyedül akár egy, másfél órát is eljátszik egyedül. Más gyerekek társaságát is igényli, játszóházban pl sikítva rohan oda az éppen újonnan jött gyerekhez, ölelgeti, puszilgatja, simogatja. Szerintem ezek nem autisztikus tünetek... Bár nem tudom igazán, hogy azok mik lehetnek.
2012. dec. 20. 20:48
Egy dokinál voltunk a háziorvosnál, illetve gasztroenterológiára van időpontunk, de már szeptember óta várunk, de csak januárban tudunk majd menni. Refluxot, és tejérzékenységet állapítottak meg nála 5, illetve 2 hónaposan, akkor még csak spontán bukások voltak, ugye ez erősödött 6 hós korától, már "direkt" csinálta. Az etetés nagyon zavaros, gyakran nem hajlandó megenni amit adok, leginkább csak tápszert szeretne enni, vagy banánt, de azt minden mennyiségben. Próbálok odafigyelni arra, hogy a tejes dolgokon kívül mindent egyen, de nagyon nehéz, ha meglát valamit, ami neki nem tetszik akkor becsukja a száját, rázza a fejét, és ellöki a kanalat. Van hogy egy ebéd akár egy órán át is eltart, mire találok valami olyan kaját, amiből legalább egy fél tányérral megeszik. Máskor meg egész nap csak eszik eszik, és BÁRMIT amit "elé rakok", vagy odaadom neki.
2012. dec. 20. 20:43

Nem figyeltéle-e meg a kicsinél autisztikus tüneteket?


Egy korai fejlesztőben meg kellene mutatni a gyereket.

31. andi6020 (válaszként erre: 24. - TyukLáb)
2012. dec. 20. 20:41
Gondolom az elmúlt 6 hónapban voltatok pár orvosnál a problémával. Ők mit mondanak?
2012. dec. 20. 20:40
"Csecsemőkori rumináció: Étkezési zavar, mely elhanyagolt, ingerszegény környezetben élő csecsemőknél tapasztalható, akik, amikor egyedül vannak, azzal ingerlik magukat, hogy kezüket olyan mélyen a szájukba dugják, hogy ettől a korábban lenyelt ételt felöklendezik. Így a csecsemő súlyt veszít, vagy nem hízik, és táplálkozási hiányosságok alakulhatnak ki nála. A jelenség oka még nem ismert, de nem gasztrointesztinális betegség vagy hányinger okozza. (Tulajdonképpen megismétlik a táplálási helyzetet, amely az egyetlen örömforrásuk, és ingert szereznek maguknak.)"
29. andi6020 (válaszként erre: 24. - TyukLáb)
2012. dec. 20. 20:38

"Csecsemő- és kisgyermekkorban is előfordulnak a táplálás kisebb nehézségei, méghozzá elég gyakran.

Jellemző lehet a táplálék megtagadása, válogatósság, kevés étel elfogyasztása vagy éppen a nagymennyiségű étel fogyasztása.

A zavart csak akkor lehet diagnosztizálni, ha az egyértelműen meghaladja a normálisnak tekinthető formákat. Az egyik legjellemzőbb zavar az ún. rumináció, ami az elfogyasztott étel ismételt visszaöklendezését jelenti legalább 1 hónapon keresztül, valamint súlycsökkenéshez vagy a várt súlynövekedés elmaradásához vezet. Általában az első életévben jelentkezik (mentális retardáció esetén később is lehet), fő tünete pedig az, hogy a csecsemők jellemző módon az elfogyasztott ételt spontán vagy ujjukat a szájukba helyezve visszaöklendezik, ismét megrágják, majd kiköpik, vagy újra lenyelik.

A jelenség pedig láthatóan szándékos és örömet okoz a csecsemőnek. A zavar hátterében valószínűleg az anya és a gyermek kapcsolatának a zavara áll, ami felnőttkorban újra jelentkezhet (például bulimia formájában), vagy elmaradást okoz a gyermek növekedésében és fejlődésében.

Sok esetben azonban spontán remisszió (gyógyulás) figyelhető meg.


Betegség tünetei


Csökkent folyadékfelvétel, etetési nehézség, súlygyarapodás elmaradása, testsúlyvesztés, öklendezés (gyakran savas öklendezés)."

2012. dec. 20. 20:38

Én nem tudom ennek mennyire lehet lelki háttere...

egy egy éves még ilyen szinten nem tudja magában összerakni a dolgokat fôleg hogy már 6 hós kora óta csinálja

ez az én véleményem.

Szerintem ez egy furcsa,rosz szokás még én sem hallottam ilyet!

27. kristo_f (válaszként erre: 24. - TyukLáb)
2012. dec. 20. 20:34

Bulémia ilyen korban nem jellemző, nem is fordul elő

de

"Az önhánytatások következményeként kophat a fogzománc, a fültőmirigy megnagyobbodhat, a nyelőcső nyálkahártyája begyulladhat. A hányás és a hasmenés következménye lehet a vér káliumszintjének esése is, ami szívritmuszavart idézhet elő."


Ezek a mellékhatáso kkisgyereknél is károsak lehetnek

Bár nagyon kisgyeek, de gyermekpszichiáter nem ártana

2012. dec. 20. 20:33

"Kedves Mónika!

Korábban már kértem a tanácsát az érzékeny bőrű babámmal kapcsolatban,most egész másról van szó.Kb. 2 hete történt először,hogy a majdnem 1 évesem az etetőszékben ült,kifutottam kezet mosni és mire bejöttem azt láttam hogy hányt a keze,ruhája is olyan.Meg is ijedtem,hogy valami rosszul esett neki,vagy valami betegség?Aztán aznap még egyszer,de akkor csak azt láttam,hogy két ujja eltűnik a szájában és visszajön az étel,közben szinte úgy tűnik mintha tetszene neki.Azóta kb. 6 alkalommal fordult elő,ugyanígy mikor elfordultam stb akkor csinálta.Egyébként sokat rág-biztos a foga is jön,sokszor 1 ujját rágcsálja.De azóta frászban vagyok már ha a szájába nyúl,szinte nem merek evés után még hátat se fordítani neki.Ígyekszem elterelni a figyelmet az ujjáról. Jövő héten megyünk orvoshoz -1 éves kontroll-majd elmondom,a védőnőnkkel is beszéltem egyszer mikor csinálta,de akkor 1 napig csinálta aztán nem .Ma kétszer nap közben.Olvastam,hogy van egy ilyen betegség és nagyon megijedtem attól amiket írtak. Mintha még tetszene is neki,azért csinálná.Egyébként vidám,barátságos,huncut baba.Van ilyen tapasztalata?köszönöm."


Válasz:

"Kedves Vera!


Emlékszem rátok.

Valóban van ilyen fiatal korban is tudatos önhánytatás, de az is elképzelhető, hogy az ínyét szeretné masszírozni, és ez csak ennek a "mellékhatása". Azt javasolnám, hogy figyeld meg a viselkedését. Mikor csinálja ezt? (Ha egyedül marad?) Folytatja-e akkor is, ha már hányt? Van-e úgy is a szájában a keze, hogy ez nem fordul elő? (Véletlenszerűség?)

Ha gyanakodsz a tudatosságra, vezess naplót! Ebből könnyebb lesz felismerni a kiváltó körülményeket. Ennek a ruminálásnak általában érzelmi háttere van. Meg kell nézni, történnek-e vele esetleg olyan dolgok, amik erre okot adhatnak. (Pl. valaki más vigyáz rá).

Ha látod, hogy hasonlóra készül, ne rosszald a dolgot, hanem egyszerűen tereld el a figyelmét valamilyen játékkal.Ha az ínye gyanús,, adj a kezébe nyers répát a hűtőből, hogy legyen hideg, és kellemesen csillapítsa a kellemetlen tüneteit."



( [link]

2012. dec. 20. 20:30
Keress rá arra, hogy rumináció.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook