Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit csinaljak a kutyaval? (amerikai bulldog) fórum

Mit csinaljak a kutyaval? (amerikai bulldog) (beszélgetős fórum)


2012. nov. 4. 22:30
Kozben megoldodott a problama mar hallgat ram mindenbe szot fogad, es az is kiderult hogy nem bulldog hanem pitbull :D :D
10. Bcicus (válaszként erre: 1. - Noncsi18)
2012. szept. 9. 21:59
A veréssel ezt nem fogod elérni. Vidd sétálni, és közben képezd vagy menjél vele kutyasuliba ott fognak segíteni.
2012. szept. 9. 05:05
Hát igen! Ezért írtam, hogy a barátodnak is egy kicsit be kellene segíteni. A kérdés az, hogy a két hónapos kapcsolat után rá lehet-e őt venni erre. Pl.: hagyja rád először a kutyát 1 napra majd így tovább. Szerintem a "családi" békéért ennyit megtehetne igazán. Főleg, ha már össze is bútoroztatok. De most eszembe jutott még valami! Mivel a "kiskedvenc" sokat van a gazdájával, tehát bizonyos korlátok között fegyelmezve van. Amikor pedig kettesben marad veled, akkor engedi ki a fáradt gőzt. Mint a gyerekek, akik otthon jók, viszont a suliban rosszalkodnak vagy fordítva. Ez esetben jutalomfalattal lehetne bepalizni, hogy ne garázdálkodjon annyit. Mondjuk veszel egy olcsó 0,5kg(300ft) párizsit. Ne feledjük, hogy a bulldogok haspókok és ínyencek is egyben. Előbb-utóbb csak rájönne, hogy jótett helyébe jót várj!:)
2012. szept. 8. 23:27
koszonom szexualpszichologus ez nagyon sokat segitett. Es szerintem tenyleg igazad is van. Az a baj, hogy mivel poraz nelkul setal igy nem merem kivinni pisilni hatha nem jon vissza. a masik gond, hogy heti 5 napot 14 orazik a parom es viszi magaval a kutyat igy eleg keveset vagyok vele... a harmadik gond pedig, hogy enni is ott kap, szoval ezek mellett megnehezebb megoldani az egeszet :S
2012. szept. 8. 21:42
Nekem francia bulldogom volt és annak ellenére, hogy következetes és szigorú voltam, nagyon nehezen harcoltam ki vele szembe a falkavezér posztot. Nálam is ugyanezek a problémák merültek fel. Ezeket tetőzte, hogy direkt bepisilt, amikor nem voltam otthon. Sőt egyszer ellopott és tönkretett két perc alatt egy 24.000ft-os magassarkúmat (szekrényátpakolás alkalmával). Végül sikerült megnevelni, de kezdődött minden előröl és a gyerekekkel művelte ugyanezt. Én sem értettem miért ilyen rakoncátlan, hiszen 5 éves korom óta van kutyusom. Végül rátaláltam a neten egy érdekes cikkre: A lényege az egésznek, hogy megtanulja a helyét a "falkában". Pl.: Ti egyetek először és csak utána ő. A párod a falkavezér. Tehát őt már tiszteli. Viszont a második helyért(ami gyakorlatilag júliusig az övé volt) a kutya veled harcol és ezért nem hallgat rád. Ebben a csatában csak úgy nyerhetsz, ha elkezd függni tőled...csak te adjál neki kajcsit...csak te vidd le sétálni stb. Persze ez nem kell, hogy végig így maradjon (csak amíg el nem éred a célod) és a párodnak is alá kell aszisztálni, ami lehet, hogy egy kicsit nehézkes lesz, de nálunk bejött. Különben a bulldogok a "végletek" kutyája. Okos, ügyes, de ha kedve tartja irtózatosan makacs is tud lenni. A lakásban való sprintelés teljesen normális. A harapást meg úgy tudod kivédeni, ha lendületből lekeversz az orrára egyett. Az újságpapírozásos verésnél engem körberöhögött a kutya és újabb lakáskörök lettek belőle. Mondjuk teljesen normális, mert ez a fajta aztán rendesen meg van áldva izomzattal. Még valami! Ha szidod mély hangszínnel tedd, de ne hadarj és lehetőleg ne legyen több 1-2 szónál, majd zavard a helyére. Remélem tudtam egy kicsit segíteni.
2012. szept. 8. 21:10
Úgy kell rászólni hogy azt ne vegye a játék részének, szeppenjen meg, ha nagyon "bolond" akkor akár a földre is lenyomhatod, az tuti egyértelmű lesz neki. Ezt ismételd minden egyes kirohanásakor. Ha akkor rögtön visszafogja magát vagy megijed kezdj el vele játszani, dicsérd meg.
2012. szept. 8. 21:00
Igen en is valahogy igy gondolom, hogy jatszopajtinak tekint. Csak a masik problamam meg az, hogy amerikai a gazdi es angolul van ugye tanitva es nagyon nem megy angolul a hatarozott vezenyszavak ejtese :D Szerintetek meg meg lehet tanitani magyarul is vagy csak osszezavarnam?
4. mh07
2012. szept. 8. 20:49

A leírásból úgy tűnik, hogy amikor kettesben maradtok a kutya játszani szeretne veled. Amikor ráütsz, akkor is a játék részének gondolja.

Mindenképpen Neked kell határozottan fellépned még a párod jelenlétében is. A párodra azért hallgat, mert Ő a "vezér" de a Te helyed még tisztázatlan!

2012. szept. 8. 20:31
Nyilván a párodat tekinti gazdájának, téged meg a játszótársának.
2. kisj
2012. szept. 8. 20:30

Valahogy pedig ki kell harcolni a helyed a falkában.

Ha rosszul viselkedik akkor komolyan utasítsd rendre. Mondjuk rázd meg a grabancát, vagy összetekert újsággal csapj oda. Nem rá,őt ne üsd meg.


Egyébként meg nagyon fura, hogy a gazdája üvöltözéssel neveli:/

2012. szept. 8. 20:18
21 hetes amerikai bulldogrol van szo. Julius eleje ota ismerem a kutyust es a gazdajat. Mivel egyutt elek a gazdival igy valahogy meg kell oldanom a problemat ami a kovetkezo: Egyaltalan nem hallgat ram a kutya.... teljesen okosan jol viselkedik (ami egyebkent meglepo hisz meg eleg fiatal es nagyon sok mindent tud) na es ahogy kettesbe maradok a kutyaval teljesen megorul: elkezd ugralni rohangalni fel a butorokra ellopja a cipomet stb.... es hiaba csapok ra, csak boldogan szalad tovabb vagy eppen megharap es ugy megy tovabb. Arra tudok gondolni, hogy lehet kicsit feltekeny illetve a masik, hogy mikor harmasba vagyunk es felugrik vagy megharap akkor mindig a parom uvolt ra, es engem pedig igy nem tekint gazdanak meg erosebbnek. ? De nem akarom allando veressel elerni azt, hogy tartson tolem vagy barmi. Egyszeruen tanacstalan vagyok nem tudom kezelni. Pedig poraz nelkul setal es meg egy olyan embernek is szot fogad akit alig lat... ?? Ez meg duhitobb.... Egyebkent volt mar ket kutyam egy uszkar es egy nemet kis spicc mindkettot en neveltem fel es tanitottam, de ilyen meg nem volt. Minden tanacs jol jonne :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook