Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csináljak? A gyerek falja a könyveket... Szó szerint! fórum

Mit csináljak? A gyerek falja a könyveket... Szó szerint! (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 23. 10:48
Ilyen idos korban a legtobb gyerek mindent a szajaba vesz ami akezebe kerul,es tenyleg csak a turelem segit.Azen fim peldaul a viragfoldet ette.Ahogy egy pillanatra nem figyeltunk,mar ott is volt es a kis foldgolyokat tomte a viragcserepbol.Aztan leszokott rola.Rajott van annal jobb kaja is.
11. 9cf0020815 (válaszként erre: 10. - 6b006fc769)
2011. márc. 22. 10:19
:-DDDDD
2011. márc. 22. 07:28

Nincs ennek valami oka a kíváncsiságon kívül? Pl. kevés kutyafületudjamit kap és azt pótolja a papír rágásával??? Jó lett volna, mert akkor kap kutyafületudjamit és nem rág több könyvet...

Na jó, marad a "nem szabad kincsem.."

2011. márc. 22. 07:22

Sziasztok!

Az én gyerekemnél nincs határ a könyvek terén, van úgy, h abban a pillanatban rágta amint megszerezte. Most 14 hónapos, s egyre több olyan könyve van aminek nincs sarka. Kiváncs, s amig ki nem elégíti ezt a kóstolgatással addig ez lesz. Nálam is csak az vált be, h szépen, türelmesen mondogatom, h mi a helyes, s segítek neki lapozni, ha nem menne, vagy irányítom, h mire való.

8. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - 9cf0020815)
2011. márc. 21. 17:59
Akkor nem aggódnék:)))
7. 9cf0020815 (válaszként erre: 1. - 6b006fc769)
2011. márc. 21. 14:38
Először azt hittem,hogy olvasó gyerekről van szó:-)))
2011. márc. 21. 09:37

Nálunk is rengeteg könyv van,de soha semmit nem raktunk el előle.Most 14 hónapos.Járókánk sincs,régebben volt,de olyan 8 hónapos kora körül megtanult kimászni(inkább esni) belőle :S

Kb 1 hetes volt az az időszak,amikor reggel rögtön a könyvek felé vette az irányt és elkezdte lepakolni őket.Lapozgatta mint a sajátját,de még nem túl finoman,és volt amikor beszakított egy-egy lapot.Utána ahányszor levett egyet együtt visszatettük,és elmondtam ugyanazt a mondatot.Ezt visszatesszük,apáé,gyere megnézzük a te könyveidet.Átsétáltunk az ő szobájába és azokat szabadon kezelheti,az összes könyvét eléri.

És ezt nagyon sokszor!Naponta akár 100x is!Előbb utóbb megértik.Néha kezdett elfogyni a türelmem,szívesen megfogtam volna,hogy egyszerűen felemelem és elhozom onnan,de annak nem lett volna ilyen eredménye :S

2011. márc. 21. 08:33

Az a baj, hogy a nappali tele van könyvekkel, a polcok a földig érnek. Tényleg rengeteg a könyv és nincs máshol hely a számukra.

Egész nap nem lehet járókában a babóm sem, ő 2-án lesz egy éves.

Nem az az ijedős fajta:))) Igen, a fiókok is érdeklik:))) Minden érdekli. Igazából azok, amikhez nem kellene nyúlnia jobban.

2011. márc. 21. 08:24

Én a könyvespolcra raktam egy rém ijesztő játékot, azóta messzire kerüli ;)

Meg kiürítettem egy fiókot és minden este miután elalszik új meglepetést teszek bele. Persze a meglévő játékait cserélgetem, vagy túró rudit is kap. Így a meglepi fiók jobban érdekli, mint a könyv.

2011. márc. 21. 08:22
Mennyi idős a gyermeked? Ha nagyon fiatal, akkor tedd számára elérhetetlen helyre, majd előveszed, amikor már felfogja, hogy valójában az mire is való.
2011. márc. 21. 08:13
Nem tudom máshová pakolni a könyveket. Néha csak leszedi a polcról, de sokszor hallom a papír hersenését és tömné a szájába...
2011. márc. 21. 08:11
Mit csináljak? A gyerek falja a könyveket... szó szerint!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook