Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Missed AB után újra próbálkozunk fórum

Missed AB után újra próbálkozunk (beszélgetős fórum)


100. db8fdeb442 (válaszként erre: 93. - Fishyke)
2011. júl. 8. 09:31
Sajnos nem minden pete teljesen egészséges és erről senki sem tehet, te sem! Az egészséges táplálkozást normális keretek között folytatni baba nagyon jót tehet. Viszont nem szabad átesni a ló túlsó oldalára. Nyár van, van sok zöldség-gyümölcs, sok-sok vitamin, napsütés, így kellőképpen feltöltődhet az ember. Én 1 hónappal előtte elkezdek majd terhesvitamint is szedni, de van sokan nem szednek előre, mégis egészséges babájuk születik. A következő petécskéd meg már nem lesz "selejtes"!
99. sz.rozika (válaszként erre: 95. - Fishyke)
2011. júl. 8. 09:29

van aki nem szereti, ha beszélnie kell róla, van aki ilyen.. tőlem sokan megkérdezték, hogy akarok-e és ez így jó volt, tudtam, hogy érdeklem őket, csak nem akarnak tolakodni...


de valóban van aki azért tesz úgy, mintha semmi sem történt volna, hogy ne okozzon fájdalmat és fogalma sincs, hogy akár ez is rosszul eshet, hisz te nem akarsz úgy tenni, hisz történt valami, ami mindent megváltoztatott benned...

98. sz.rozika (válaszként erre: 96. - Fishyke)
2011. júl. 8. 09:26

köszi, lehet én is elolvasom


az jó, akkor van más akivel tudsz néha beszélgetni.. ja akkor sokkal rosszabbul esik az embernek a bántás, ha olyantól kapja, akitől nem várta...

97. sz.rozika (válaszként erre: 93. - Fishyke)
2011. júl. 8. 09:25

jajj ne marcangold már magad, ahogy én látom te mindent megtettél, amit meglehett...

szörnyű ami történt tudom!!!! de nem töltheted el szeptemberig úgy az időt, hogy azon rágódsz, mit csináltál rosszul!!!!

szerintem törekedj egy alapvetően egészséges életvitelre (nem annyira zsíros, cukros, lisztes kaják, némi mozgás, szabadlevegő..) + a szokásos vitamonok, vagy/és teák... ennél többet nem hinném, hogy tehetsz...

96. Fishyke (válaszként erre: 94. - Sz.rozika)
2011. júl. 8. 09:22

De, szerencsére mindenkivel jóban vagyok. Majd vele is megbékélek, de nagyon fogok vigyázni és tartani bizonyos távolságot. Pont tőle nem vártam ezt...

Czeizeltől a Születésünk titkait és A gének titkait olvastam!

2011. júl. 8. 09:18
Még az jutott eszembe, hogy láttam, hogy a környezetemben milyen nehezen kezelték az emberek, amikor megtudták, mi történt velünk. Mindenki nagyon óvatos, volt, akire azért akadtam ki, hogy basszus, még csak meg sem kérdezte, hogy vagyok. De aztán rájöttem, hogy csak nem akarják felszakítani a sebet és az eszembe juttatni.
94. sz.rozika (válaszként erre: 91. - Fishyke)
2011. júl. 8. 09:16

Czeizel-re én is gondoltam, te miket olvastál?

uhh hát az szép... azt én is utálom, nekem is van egy ilyen kolléganőm, valaha mi is barátnők voltunk, mára már ki nem állhatom, de őt más sem szereti..

nálunk most nagyon jó légkör, végre azokkal vagyok egy irodában, akiket a legjobban bírok, néha túl megértőek is velem, bár tudom mit tennék, ha nem számíthatnék rájuk...

Más nincs akivel ki tudnál alakítani normális kapcsolatot?

93. Fishyke (válaszként erre: 88. - Db8fdeb442)
2011. júl. 8. 09:15

Köszi, ezt nem tudtam, hogy csak az adott ciklusban károsíthatják. Eggyel még nem is lenne bajom:) Az a gond, hogy már minden nap csak két darabbal bírom elviselni, úgy tudnak fájni:(

Mivel a genetikusok se tudják, mitől lett down-os a baba, csak hogy kb 90%-ban a pete és az anya szervezete tehet róla, így már komolyan mondom, állandóan azon kattogok, mit csinálhattam rosszul, mit ehetek, mit nem, de igazából lövésem sincs, mert akkor is annyira vigyáztam...Csak arra jutok, hogy selejtes volt a petém, és remélem, nem mind az:S

2011. júl. 8. 09:13
egyre inkább úgy érzem, az emberek távolodnak egymástól. Nem gondolnak arra, hogy mindenkinek van problémája, valamilyen mértékű. Azt kellene megváltoztatni az emberekben, hogy ne legyenek annyira önzőek. Igen, hogy mindenki a saját megélhetését félti, de pulykaként sem kellene viselkedni. Hova tűnt az emberség?
91. Fishyke (válaszként erre: 84. - Sz.rozika)
2011. júl. 8. 09:10

Gondolod, olyan hosszú lista lenne?:) Olvastam Czeizel pár könyvét, a komolyabbakat leírja, amiktől durva fejlődési rendellenéssegek alakulnak ki, dehát azokon kívül is biztos van egy csomó minden.

Légkör? Kicsit bonyolult...Röviden annyi, hogy az a kolléganőm, akivel a legjobban kijövök, kiakasztott. Pontosabban, miatta cseszett le a főnök. Ráadásul olyan dolog miatt, hogy segítettem vmit a kolléganőmnek, erre pont ő miatta kaptam a lecseszést. Utálom, amikor valaki ilyen, csak az számít, hogy a saját bőrét mentse, az se érdekli, hogy kit ás alá. Ennyit a barátságunkról.

90. db8fdeb442 (válaszként erre: 89. - Napzuhany)
2011. júl. 8. 09:08
Szercsére mi szeptemberben költözünk el anyóséktól, így már könnyebb lesz nem elmondani nekik a 12. hétig. Eddig 1 háztartásban lakva lehetetlenség volt eltitkolni, de nem örültem hogy tudják, mert túl sok kéretlen jótanácsot kaptam...
2011. júl. 8. 09:04
mi is eldöntöttük, hogy a 14. héten tudják meg, amikor már kezd látszani valami, de csak gyaníthatják. Addig senkinek semmit. :((
88. db8fdeb442 (válaszként erre: 77. - Fishyke)
2011. júl. 8. 09:03
Én úgy tudom, hogy a terhesség előtti 1-3 hónap számít olyan szinten, mint pl. a vitaminok és ásványi anyagok begyűjtése, de a káros anyagok mindig csak az adott ciklusban károsíthatják a petécskéket. Vagyis abban a hónapban, amikor akció van. De hány olyan nő van, akik nem törődnek semmivel! Szerintem sem érdemes ezzel túlzottan foglalkozni, 1 fájdalomcsillapító még semmi. Valószínű ha minden nap bevennél egyet, az már árthatna. Az aspirinről meg csak annyit, hogy van akinek a terhesség alatt kell szednie orvosi javaslatra, hogy ne vetéljen el a babája.
87. sz.rozika (válaszként erre: 85. - Napzuhany)
2011. júl. 8. 09:03

aham én is megcsináltattam a fogaimat, mert olvastam, hogy baj lehet belőle..

hát lehet, néha jobb tudatlanságban élni, főleg, ha elsőre minden simán megy... de hát mi már azt hiszem nem fogjuk a "véletlenre bízni" :)

2011. júl. 8. 09:01

na képzeljétek én is így jártam, már szinte mindenkinek elmondtam...

akikkel napi kapcsolatban vagyok (kollégák, szomszédok) tudták a 4. héttől, nem akartam hazudgálni nekik...

szülők és barátok 7. héttől...


hát kövire 12. hétig csak akiknek feltétlenül szükséges...


nálam a melóban nagyon korrektek voltak, a műtét után csak úgy 1 hetet pihenhettem, meg azt mondták addig vagyok napközben, amíg bírok...


sorházban lakunk, 3 másik családdal, nálunk is mindenki tud mindenkiről mindent, sok gyerek, mindig élet van... ők is mellettem álltak, támogattak...


szóval szerencsés vagyok, de kövire tényleg nem így csinálom...

2011. júl. 8. 08:59
erről a fogfájós gócról már hallottam. Én is megnézettem a fogaimat. Állítólag az első trimeszterben nem nyúlnak hozzád, a baba miatt, vagy ha igen, akkor is csak kisebb kezeléseket. A dokinak tudnia kell a babáról. De legtöbbször megvárják a második trimesztert. Én úgy érzem, amikor utána olvastam, hogy mennyi mindennek kell jól sikerülni, hogy baba legyen, örültem, hogy eddig tudatlan voltam és spontán sikerült. Mivel sehol nemvolt magzatelhalás a családban, így jobban érdekelt a téma.
84. sz.rozika (válaszként erre: 77. - Fishyke)
2011. júl. 8. 08:55

hát a fogfájás az elég pocsék érzés..

szerintem szeptemberre nyoma sem lesz ennek a fájdalomcsillapítónak, ne aggódj, jól tetted, hogy bevetted, ha nem szükséges, ne szenvedj!


Tényleg jó lenne egy ilyen, bár tartok tőle, hogy milliós lenne a lista, és lehet jobb, hogy nem tudjuk, mert egyszerűen nem lehet kivédeni a mai világban már...

Miért szar a légkör? Mi történt?

83. db8fdeb442 (válaszként erre: 82. - Napzuhany)
2011. júl. 8. 08:53
Szegénykém! :(((
2011. júl. 8. 08:52
ha megjön, egyből kezdhetjük állítólag a következő inszemet, így remélhetőleg jobban fog alakulni a nyár vége. Lányok, ugyanúgy vagyok a megtörtént eseményekkel. Nálunk régebben kerti party volt, férjem hívta a barátait, csak az volt fura, hogy a nők összeültek és várták, hogy bejelentsek valamit, mert már mindenhol van gyerek. Erre a szituációra válasz: nincs bejelenteni valónk, csak sima kerti partyt terveztünk. És kimentem a szobából. :(((
81. sz.rozika (válaszként erre: 70. - Db8fdeb442)
2011. júl. 8. 08:50

jól tetted, hogy kiírtad, ezért van ez a fórum!!!

Annyira megértelek!!!! Pont engem is ez aggaszt, hogy milyen lesz a következő, mikor fogom elhinni, hogy igaz és örülhetek...

De a lényeg most tényleg az, amit írtál: fel kell erősíteni magunkat!!!

80. db8fdeb442 (válaszként erre: 76. - Knana)
2011. júl. 8. 08:48

Jó, hogy nálatok ilyen a lakóközösség. Nálunk inkább jobb ha nem tudja a szomszédság, mert elég nagy pletykafészkek és vannak köztük akik megspékelik egy-két rosszindulatú gondolattal.


Nekem a munkahelyről 7-en tudják + persze a család és a barátok. De már a családból is volt pár fura beszólás, ezért ha lesz megint baba, már valószínű kivárjuk a 12. hetet.

79. Fishyke (válaszként erre: 78. - Db8fdeb442)
2011. júl. 8. 08:46
Jó is az:))
78. db8fdeb442 (válaszként erre: 77. - Fishyke)
2011. júl. 8. 08:45
a Metallicát én is szeretem :D
77. Fishyke (válaszként erre: 75. - Sz.rozika)
2011. júl. 8. 08:39

Szió:) Nincs valami jó hangulatom, tegnap ugye a fogorvos betömte két fogamat, éjjel 3kor arra ébredtem, hogy kiment az érzéstelenítő és megőrülök a fájdalomtól:S Vettem be gyógyszert, de nagyon nem örülök neki, mert fene tudja, ez is milyen hatással lehet a későbbiekben a babaváráskor. Az jutott eszembe, ha megmaradt volna a baba, akkor most mi lenne, mert megpusztulnék a fájdalomtól, de nem mernék bevenni semmit.

Amúgy jó lenne valami tanulmány, hogy babavárás előtt mik azok az ártalmas gyógyszerek, kaják stb, amik negatívan befolyásolják. Nem csak terhesség alatt, mert arról lehet sok minden találni. Pl. az Aspirinről azt olvastam, gátolja a peteérést.

A munkahelyen meg most szar a légkör, úgyhogy bedugtam a fülem és Metallicát hallgatok épp:DD

76. knana
2011. júl. 8. 08:39

Én nem is mondtam el mindenkinek.

A leg közelebbiek tudják és kész.


Pl.itt a lépcsőházban mindenki jóban van mindenkievel,és szinte mindenki tud mindent.Tudom hihetetlen,de nálunk így van.Pl.az esküvőnkkor is fel kellett ide jönnöm,h.nézzenek meg,kint várt mindenki,kaptunk egy csokrot,gratuláltak stb.


Amikor vérezni kezdtem aznap fontos lakógyűlés volt.Szóltam a közös képviselőnek,h.nem megyek,mert az orvos fekvést javasolt.Ennyit mondtam.

Meg,h.nem akarok a többiről beszélni.


Másnap vittek a Szüleim a kórházba,kórházi cuccal.Azt gondoltuk,h.bent fognak.Kérdezgették ám,h.jól vagyok már????A Szüleim mondták,h.igen.de fogalmuk sincs,h.mi volt.


Volt akinek később azért el mondtam.


Nem szégyen!!!De nem igazán volt kedvem beszélni róla.

75. sz.rozika (válaszként erre: 72. - Fishyke)
2011. júl. 8. 08:31

Szio, milyen hangulattal keltél? :)

Nekem is jó, de igazából, csak olyanokkal, akik átélték, mert ezt tényleg csak az értheti meg!!!

74. knana (válaszként erre: 66. - Napzuhany)
2011. júl. 8. 08:31
Sajnálom nagyon :(
73. Fishyke (válaszként erre: 66. - Napzuhany)
2011. júl. 8. 08:31
Sajnálom:(( Semmi okosat nem tudok mondani, csak hogy próbálj kitartani, és a következő sikerülni fog!!!!
2011. júl. 8. 08:29

Jó reggelt mindenkinek!

Olvaslak benneteket, és ugyanazokat a gondolatokat írjátok le, amiket én is érzek...Jó, hogy kibeszéljük, úgy érzem nekem könnyebb, ha beszélek róla.

71. db8fdeb442 (válaszként erre: 66. - Napzuhany)
2011. júl. 8. 08:27
Zuhany! Úgy sajnálom :((( Mikor jöhet a következő inszem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook