Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolc megyei kórház terhespatológiai osztályáról vannak tapasztalataitok? fórum

Miskolc megyei kórház terhespatológiai osztályáról vannak tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. Vancsa1977 (válaszként erre: 39. - Mirtus30)
2012. nov. 15. 09:12

Megkérdezhetem,hogy hova valósi vagy???



Én ugyanezen a véleményen vagyok amit leírtál,hogy milyen förmedvény az egész földszint.

Én 6 napig voltam,és hazajöttem saját felelősségemre!!!És a következő héten ide fektettek be ahol lakok,de ég és föld a Megyeihez képest!!!!!!!!!!!!!

Pedig ott kellett volna maradnom(az orvosok szerint)még 3 hétig a szülésig!!Na én nem kértem belőle,mert akkor tuti elvittek volna a bolondokházába!!!

Én nem fizettem 1 orvosnak sem,mert mindennap szinte délelőtt,délután más-más orvos volt....Én meg mindegyiknek nem adok....

2012. nov. 14. 22:05
A megyeiről én is tudnék mit mesélni. Egy lepusztult lepra, trágyadomb az egész földszint. A mosdó egy hányadék, a wc összepisilve, levérezve, sokszor lesz.rva, undorító. A zuhanyzóba csak fürdőpapuccsal, az is förmedvény. A nővérek, inkább hagyjuk. Éjfélkor lement az infuzióm, reggel hétkor még bennem volt, mert nővér sehol. Hiába volt fogadott orvosom, meg is fizettem rendesen, szartak rám. A doki miatt vesztettem el 22 hetesen a fiamat. Annyira undorító hely, hogy Debrecenig a klinikáig meg sem álltam. Ott tényleg tisztaság van és igazi tiszteletre méltó dokik.
38. Vancsa1977 (válaszként erre: 37. - BellaLullaby)
2012. nov. 14. 19:40

Akkor szerencséd van!!!!De a földszinten ocsmányak a körülmények!!!!!

Minden tekintetben!!!!

A legutolsó ellenségemnek nem kívánok 1 napot sem...

2012. nov. 14. 17:24

Tudomásom szerint ( a testvérem szült ott) elviselhető, nem lehet belehalni a körülményekbe. Szerintem a Megyei akármennyire "lepusztul", az orvosokért megéri.

Én 1 hónapja feküdtem bent,mondjuk én a nőgyógyászati részen, szerintem ott elviselhető minden, mondhatni jó körülmények vannak.

2011. okt. 9. 18:05

Miskolc megyei kórház? Tavaly augusztusban volt szerencsém élvezni a vendégszeretetüket.


Hát a terhes patologia maga a pokol! A wc leköpve, lepisilve, nem ritkán összeszarva. a zuhanyzó szintén borzalom. Ahogy lentebb írták, érdemes az elsőre felmenni fürödni, de ott is csak a rövidebb folyosó fürdőszobájába. A másik szintén retkes, undorító...


A levegőben undorító izzadtság szag terjengett. csak később jöttem rá, hogy ez nem a szobatársból jött aki időközben hazament, hanem a falból, vagy matracból, vagy nem is tudom.


A kaját azt ellopják a cigányok, úgyhogy túlságosan nem érdemes betárazni.


Nővérekkel nem volt bajom, kicsit kemény némelyik, de alapvetően rendesek.


Ehez képest a gyerekágy rész az maga a megváltás. Ott nagyon rendesek az osztályos nővérek, kivéve egy szöszit, aki szereti hangosan hallgatni a zenét, leginkább éjszaka, mikor más mondjuk aludna, mert esetleg ki van dögölve egy szülés után...A csecsemős nővérek közül egy viselkedett kedvesen, rajta valóban látszott, hogy valóban megérti, hogy nem azért kérek teát a gyereknek mert nem akarok szoptatni, hanem mert 4 órával szülés után még nem indult be a tejem. A többi élből lerázott.


Vissza gondolva ki lehet bírni, de magasan alul maradt az osztály más megyékhez képest.

35. Vancsa1977 (válaszként erre: 34. - Cicanyúl)
2011. szept. 25. 17:00
Én nem tudom milyen a Semmelweis,de a Szentpéterit CSAK MOCSKOLNI tudom!!!!!!Mint ahogy lejjebb leírtam.
2011. szept. 24. 19:54
Én is megvédeném a Megyeit. én is voltam a patológián, és tényleg horror. Már gyerekágyasként tudtam meg, hogy a rutinos anyukák feljártak az elsőre zuhanyozni, mert a lenti tényleg kriminális volt. A gyerekágyas részlegen itt is ügyeltek arra, hogy szétválasszák, amit szét kell. Csak nagyüzemnél keveredtek a dolgok. Feküdtem én a Semmelweisben is, igaz, a nőgyógyászaton, és régebben, de ott mocskosabb volt minden, mint a Megyeiben. Én sem szülnék sohasem a Semmelweisben, ugyanis nem egy ismerősöm, családtagom járta meg nagyon ott. Ha problémamentes a terhesség és a szülés, akkor nagyon jó lehet, de ha egy kis probléma merül fel, vagy császárra lenne szükség, egyből baj van. Legalábbis én nem egy ilyen esetről tudok. Igen, a Megyei lepukkant, de tiszta. A mosdó is olyan, amilyenné tesszük. azon a folyosón, ahol én voltam, nem voltak kisebbségiek, és mégis időnként nagyon ronda volt a mellékhelyiség- hozzáteszem, rögtön takarították. Én sohasem tapasztaltam cigifüstöt a gyermekágyas részlegen. A patológiáért tényleg nem irigyellek, mert az szörnyű, szerencsétlen nővérke egyedül volt rengeteg emberre, és a kisebbségiek tényleg vérlázítóan viselkedtek.
2011. szept. 15. 13:29
Sajnálom a Diósgyőri kórházat.
32. linda74 (válaszként erre: 29. - Vancsa1977)
2011. szept. 14. 14:47
A diósgyöri kórház megszünt egy pár éve,az orvosai föleg a semmelweisbe mentek,én legalábbis igy tudom.
31. linda74 (válaszként erre: 28. - Vancsa1977)
2011. szept. 14. 14:46
köszönöm neked is!
30. linda74 (válaszként erre: 27. - Urbanszkyviki)
2011. szept. 14. 14:45
köszönöm!
2011. szept. 13. 22:00

Hagy kérdezzem már meg Miskolci fórumozóktól,hogy Diósgyőri kórház működik még?Mert arról nem ír senki.

Mondjuk amig én is benn voltam Miskolcon szidták is,és dicsérték is a Semmelweist.

28. Vancsa1977 (válaszként erre: 26. - Linda74)
2011. szept. 13. 21:58
Részvétem!!!
27. urbanszkyviki (válaszként erre: 26. - Linda74)
2011. szept. 13. 21:53
Részvétem.:((((((((((
2011. szept. 13. 18:31

Sziasztok


Látom egy jó páran szidják a megyeit,de szerintem ahány tapasztalat annyi vélemény.

Igaz én a nögyógyászaton feküdtem,ott aránylag türhetö minden.

Viszont akármilyen szép meg tiszta a semmelweis én az orvosok miatt nem megyek oda mégegyszer.

2 éve szültem ott és az orvosnak köszönhetöen szülés után 1 órával meghalt a kisfiam(ja és föorvos volt)

Elötte levö honapba egyik barátnömnek a méhlepény levált a szülöszobán annyira sz...tak rá nagy ivbe nek iis meghalt a kislánya.

Innentöl kezdve nekem ha az utcán kell szülni se megyek oda mégegyszer akármyilen szépen fel van ujitva igaz nem láttam de nem is érdekel.

Igy két helyröl van tapasztalatom ,de a megyeinél maradok

2011. szept. 13. 12:27

Itt Ózdon megszületett a gyönyörű fiam 3880 grammal,és 51 cm-rel.Most 14 hónapos.

Mondjuk ahogy hazaértem akkor pénteken Miskolcról a következő héten szerdán be kellett feküdnöm ide Ózdra,és a szülésig itt feküdtem.összesen 2 hetet+1 hetet már a babával.De akkor is 100%-kal jobb az Ózdi,mint a Miskolci.Nem mindegy a rokonoknak sem,hogy ide helybe jönnek be akármikor-mert reggel 7-től-este 6 ig be lehet jönni.Sőt haa olyan a portás beenged 20 órakkor is.DE Miskolc meg 60 km-re van,és csak 15-17óráig volt a látogatás.

24. urbanszkyviki (válaszként erre: 23. - Vancsa1977)
2011. szept. 13. 10:43
F@sza.:( És a végén mi lett veled?
23. Vancsa1977 (válaszként erre: 1. - 342bae44d8)
2011. szept. 13. 08:44

Szia.

Na én tudnék írni,és fogok is a Szentpéteri kapu-i szülészetről!!!Tavaly engem 33.héten vittek át Ózdról nyáron,szombat este Miskolcra,mert fulladtam.Átkozom azt a napot,hogy belementem,hogy elvigyenek abba a TERROR HÁZBA!!!!!!!!!!!!!!!!!Mindjárt bevittek a szülőszobára,mert úgy vittek oda,hogy lehet,hogy megszülesztenek.Ott van koraszülött részleg-Ózdon nincs.1 napig egy olyan helységben feküdtem ahol csoda,hogy nem szültem meg azon a nyomorék ágyon-mert alig tudtam feküdni rajta, a derekam majd szét szakadt.Másnap vittek ki az osztályra a földszintre-hozzá kell tennem,hogy itt Ózdon nem raknak össze kissebbségiekkel-ott meg 4 ágyas szobába beraktak 2 kissebségivel.Hétfőn jött még 1,majd a másik 2 kedden elment.Kedden este fulladtam megint,mint Ózdon-szóltam a nővérnek-erre az azt mondta,hogy mit csináljon ő velem....:-( De jó pofa....Majd hozott 1 infúziót.

Ja az illemhelyekről nem írtam.Én voltam a hülye,marha,hogy nem fotóztam le.....Olyan mocskos,igénytelen,hányás zuhanyzót én még nem láttam,nem hogy még kórházban...El kellett volna küldenem az Ántsz-nek.A fehér csempe fekete volt,a wc olyan volt,mintha lehányták volna(el is kaptam 1 kis fertőzést,majdnem szétvakartam magam)Az étel elfogadható.

Ózdon szinte minden szobának van zuhanyzója.Valamelyik 2 használ egy fürdőt.

Miskolcra visszatérve:Csütörtökön délutánra sötét barna volt a vizeletem-szóltam a nővérnek-erre ugyanazt mondta,mint a másik,hogy mit csináljon velem...Megláttam az egyik orvost,aki reggel vizitelt,gondoltam megvárom,erre meglátott az előbbi ápolónő.-kiszaladt a nővérszobából,hogy mit akarok én-szóltam,hogy a doktor urat várom,hogy elmondjam mi a bajom,ha már maga nem foglalkozik velem-erre ő elzavart,hogy hagyjam én a doktor urat ne zavargassam én ilyen csiri-csári ügyekkel.Na én erre fogtam a telefonomat,és szóltam a férjemnek,hogy jöjjön holnap értem,és hozzon pénzt,mert megyek haza a saját felelősségemre.Mentem is!!!Húzták a szájukat,sőt az egyik köcsög orvos azt mondta,hogy úgy menjek el onnan tőlük,hogy úgy is meghalok.Érdekes itt vagyok.....

Érdekes az említett imádnivaló orvosod is azt mondta,hogy összesen 4 hetet kellene bent lennem.-Na én nem maradtam annyit!!!!Ne szedjen fel a kórház utánam az OEP-től,meg a Tb-től semmilyen pénzt!!!!Ja meg hétfőn,kedden,és szerdán is átküldtek más helyekre vizsgálatokra.Sokkal más volt a helyzet,mint a szülészet-sokkal tisztább volt a belgyógyászat például.És mondta a szülészeten az 1ik nővér,hogy elküldtek engem minden vizsgálatra,de meg se nézik a leleteimet......Akkor minek küldtek el...Na ilye az én véleményem

22. Bereve (válaszként erre: 19. - 342bae44d8)
2011. szept. 12. 10:01

Próbálj beszélni vele, hogy megoldható-e abba a szobába kerülnöd, vagy ha abban a szobában lesz üres hely, akkor feküdnél be, vagy ilyesmi. Őt pont nem ismerem, de ha igazgató, akkor lehet, hogy automatikusan abba a szobába tesznek!

Én rákérdeznék, azért 3 hónap nem kis idő!

Minden jót!!!!:)

21. porvoo (válaszként erre: 16. - Urbanszkyviki)
2011. szept. 12. 10:01

ez pontosan így van,folyosó végén egyben!! van a fürdő wc és egy db van mindkettőből az ha nagyüzem van akkor simán várhatsz egy darabig és jég hideg van, én mondjuk januárban voltam. a szobában meg meg lehetett főni.még jó h csak 3 napot voltam és szülni nem itt kellett...

ja igen, a kaja télleg rémes :s

20. 342bae44d8 (válaszként erre: 17. - Bereve)
2011. szept. 12. 10:00
a dokihoz ragaszkodnék, 1 éve kezel, még terhesség előtt meg is műtött, hátha nem lesz koraszülött a baba
19. 342bae44d8 (válaszként erre: 14. - Bereve)
2011. szept. 12. 09:58
Dr nagy Gábor, az egyik orvosigazgató
2011. szept. 12. 09:55

Sokan szidják a Barcikai kórházat is, pedig ott a szülészet egy álom! - leszámítva néhány bunkó csecseősnővérkét....

Azok 3 ágyasok, rend-tisztaság, külön zuhanyzó a szobákban (wc-vel), és a kisebbséghez tartozó anyukákat ott is a folyosó más végébe "szállásolják el".

17. Bereve
2011. szept. 12. 09:52

A kaja ehetetlen, pedig nem vagyok válogatós egyáltalán, a Semmelweisben egész ehető a kaja is!

Tényleg egészen más és persze az is jó ott, hogy most lett felújítva az egész kórház. A patológián 2 szobára jut egy WC, zuhi, de van 1 személyes kórterem is, külön zuhival, a szülés után én 2 személyesben voltam, külön zuhi, WC a szobához és egyedül voltam a szobában.

Terhesség alatt 2X feküdtem bent.

HA nem ragaszkodsz nagyon a dokidhoz, válts!

NEm mindegy milyen körülmények között vagy 3 hónapig!

2011. szept. 12. 09:52
A szülészetről azt mesélte a csaj, hogy nem volt hatalmasan túlzásba víve a higiénia, köszönhető egyes frissenszült anyukáknak...:( És ha jól értettem, egy közös zuhanyzó van valahol a folyosón. És sokan cigiznek a wc-ben...de mondom, hogy ezt a csaj mesélte, aki nyár elején szült ott, én személy szerint nem jártam ott.
15. 98ec496afb (válaszként erre: 11. - 342bae44d8)
2011. szept. 12. 09:51

azért én 12 hetes ottlevésben nem tojnám le a nővéreket (én is egészségügyis (is) vagyok) :)

Figyelj, a Semmelweis most lett átalakítva, felszerelve, négyágyasok vannak, minden szobának van külön wc-je, zuhanyzója, én ezzel (is) meg voltam elégedve. Plusz -ami nem elvetendő - a más kultúrkörből származó entitásokat külön szobába rakják.

14. Bereve (válaszként erre: 11. - 342bae44d8)
2011. szept. 12. 09:50

Nagyon rossz körülmények!!! Két folyosó, a folyosó végén zuhanyzó, ami közös! 1 db zuhanyzó, 3 WC, mind közös! Ez itt Borsodban gondolom tudod mit jelent....

4 ágyas szobák, meg még több ágyasak, de ha fogadott dokid van, úgyis 4 ágyasba kerülsz. Van 1 db 3 ágyas, ahhoz külön van WC, zuhi, hütő, ezért kérdeztem, h ki a dokid, mert oda, csak bizonyos dokik betegei kerülnek...

2011. szept. 12. 09:49
Hát, a szülészeten nem jártam, de nem sok jót hallottam arról a részről (sem). Azt tudom, hogy anyum télen a sebészeten volt, de borzasztó!, ahogy az a rész kinéz (azért láttam egy hypós vízzel felmosó takarítónénikét :)), régi, kopott, elavult minden, hideg volt a szobában, az a rideg fénye volt a nagy lámpáknak.....:( De mondjuk kötelező volt azt a kék bizgerét húzni a látogatók lábára - csak úgy lehetett menni az osztályon.
12. porvoo (válaszként erre: 2. - 342bae44d8)
2011. szept. 12. 09:39

szia!

nekem a megyeiben volt az orvosom és a szülészeten is voltam 3 napot mert 29 hetesen volt egy kis gondunk és megfigyeltek (azóta már 5 hónapos a babám és semmi baja), ott nagyon rendesen voltak a szülésznők és a nővérek, de mégis olyan szra élmény volt az egész h elmentem egészen pestig szülni.

semmi jót nem tudok mondani a megyeiről egy két rendesebb embert kivéve :(

2011. szept. 12. 09:36

nem is a nővérek érdekelnek, letojom őket, én is eü-s vagyok, hanem a körülmények, tisztaság, tuhanyzó, wc, hány ágyas szobák stb....köszönöm az eddigieket

az előző terh-nél is ennyit feküdtem de pesten, ott "jó" volt

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook